Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Kto będzie wygranym po czteroodcinkowym serialu Gran Derbi?
Barcelona - 8 (50%)
Real Madryt - 8 (50%)
Głosów w sumie: 16

Strony: 1 2 3 [4]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Barca vs. Real czyli Gran Derbi Europa!!! (Czytany 17229 razy)
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 04 Maja 2011, 17:55:53 »
Nie wierzyłem, że Real przejdzie dalej, ale przynajmniej nie przegrali. Ba, nawet się odsłonili, zagrali otwarcie i strzelili bramkę!
Zawodnicy Barcy robili to samo co w pierwszym meczu - chamsko symulowali za każdym razem, nawet podczas najmniejszego faulu. Sędzia jak zwykle podejmował decyzje z większą korzyścią dla Blaugrany, ale tak to już jest. Najlepszym przykładem jest nieuznana bramka Higuaina. Nadal uważam, że Barca przeszła nieuczciwie - czerwona kartka dla Pepe ustawiła obydwa mecze. Gdyby nie pan Stark Real nie przegrał by na Santiago, mógłby nawet wygrać, a wtedy na Camp Nou wszystko byłoby możliwe.
Nie mówię, że Barcelona grała źle. Całą pierwszą połowę ostatniego meczu przeważali, w drugiej również minimalna przewaga była po ich stronie, ale Real zaczął grać lepiej. Podobnie jak w pierwszym meczu - całą pierwszą połowę Królewscy przespali, a w drugiej przejęli inicjatywę - do czasu feralnej kartki.
W każdym razie Barcelona znowu znalazła się nieuczciwie w finale, teraz pozostaje kibicować rywalom Dumy Katolonii.


« Ostatnia zmiana: 04 Maja 2011, 18:04:50 wysłane przez Nekro_L » IP: Zapisane
Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #46 : 05 Maja 2011, 07:10:26 »
Wiesz, kwestia czerwonej kartki dla fanów realu z wiadomego powodu jest nie fair. No kto by chciał, by zawodnik dopingowanej drużyny dostał czerwoną kartkę? Ja mimo wszystko uważam, iż Pepe zachował się niekulturalnie. Sędzia nie musiał postawić czerwonej kartki, ale mógł. Kierował się wcześniejszą potworną liczbą fauli nie tylko Realu, ale i Barcy. Sędzia miał tego dość i wreszcie kogoś ukarał. Z resztą nie można powiedzieć, że każdy faul realu zakończył się symulacją. Dwa przykłady ewidentnych, brzydkich fauli które mogę wymienić z pamięci to: Stąpnięcie na nodze Pedro przez Marcelo i właśnie to wejście Pepe które mogło się zakończyć złamaniem nogi. Symulowanie- No to nawet ja zapalony kibic Barcy muszę przyznać że Busquets czasem symuluje, no ale poza nim jest w świecie piłkarskim kilkaset innych symulantów, a on jest tylko jednym z nich. Tak zepsuta jest teraz piłka.

Ja jestem zdania, że Mourinho zrobił to wydarzenie takim, a nie innym swoimi wypowiedziami w wywiadach. Komentujcie sobie to co napisalem tylko z obszerną argumentacja.


IP: Zapisane
Adaskop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147


Abraham.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #47 : 05 Maja 2011, 09:39:21 »
A ja się wypowiem jako strona neutralna, bo absolutnie kibicem Realu nie jestem. Według mnie to właśnie sędzia wypaczył wynik dwumeczu. Absolutnie ta czerwona kartka to fatalna, wręcz debilna decyzja. Barcelona moim zdaniem została potraktowana lepiej mimo wszystko przez sędziego. Gdyby nie ta kontrowersyjna czerwień ten dwumecz to by było wspaniałe widowisko w którym realne szanse na finał miałby Real mimo słabszej gry. Niestety jest mi z tego powodu przykro, bo podchodząc neutralnie do półfinałów troszeczkę się do Barcelony zraziłem. Wiadomo, że w jedną czy drugą stronę zawsze miałem jakieś sympatie i antypatie ale nie są to zespoły którym kibicuje od np. 9 lat jak Juventusowi więc staram się ocenić mecz obiektywnie.

http://kwejk.pl/obrazek/62175 ;D


IP: Zapisane

Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 875


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 05 Maja 2011, 16:52:02 »
Bez urazy ale moim zdaniem wszyscy tak jedziecie za tą czerwoną kartkę, a jakoś nikt nie wspomni o faulach Realu, za które ja bym powstawiał czerwień. Rzecz jasna od razu mówię, że byłem za tym by Real przeszedł jednak nie róbmy z nich takich świętoszków w porównaniu do Barcy. Nie wiem też czemu mecz miałby być wspaniałym widowiskiem jeśli jak słyszałem jedyne co dobrze pokazywali piłkarze to umiejętności aktorskie i to jak ładnie można komuś próbować złamać nogę :)


IP: Zapisane
Adaskop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147


Abraham.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #49 : 06 Maja 2011, 07:59:01 »
Od razu było wiadomo, ze mecz będzie podobnie wyglądał. Mourinho musiał jakiś sposób na Barcelona wyszukać,stworzyć. Chodzi mi o to, że gdyby nie ta felerna czerwona kartka awans po pierwszym meczu(PRAWDOPODOBNIE) nie zapewniłaby sobie żadna z drużyn co oczywiście stwarza drugi mecz dużo bardziej zaciekłym i interesującym.


IP: Zapisane

Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #50 : 06 Maja 2011, 10:06:17 »
W moim rozumku gdyby Mourinho mniej skupił się na prowokacjach w wywiadach, a skupił się bardziej na taktyce to pewnie by Barca odpadła. Nie mówię oczywiście, że olał taktykę. Pokazali w Pucharze Króla, że da się zatrzymać Dumę Katalonii i gratuluję Mou, że wymyślił wtedy taką taktykę. Tyle, zostawię to w takiej postaci, a wy możecie się teraz wyżyć.


IP: Zapisane
Claver18

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56


Mroczny kolonizator

Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 06 Maja 2011, 22:58:10 »
Jeżeli można zauważyć, stosował tą taktykę i w obu meczach Ligi Mistrzów z Barcą. Tyle że wspaniałomyślni sędziowie stojący po stronie Barcy postanowili mu to uniemożliwić. Nie mówię, że kartka dla Pepe była niesłuszna, ale naprawdę by nie zgrzeszył, gdyby mu pokazał żółtą. A wtedy przebieg obu meczy zupełnie inaczej by się potoczył...
Niestety, tak jak uczeń nie wygra z nauczycielem, tak i piłkarz nie wygra z sędzią, choćby nie wiem jak bardzo się starał. A taktyka Mourinho opiera się o wyprowadzenie Katalończyków z ich naturalnego rytmu gry, tak jak to było w drugim Gran Derbi. I właśnie dlatego sędzia ukarał Pepe, bo wiedział, że jest on prawie tym samym dla Realu, co Puyol dla Barcy.
I zauważcie przy tym, że właśnie po wyrzuceniu Pepe z boiska gra Realu się posypała i dostał 2 bramki od Messiego. Zbyt dużo w tym zbiegu okoliczności by móc mówić o przypadku.


« Ostatnia zmiana: 06 Maja 2011, 23:01:52 wysłane przez Claver18 » IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"
Strony: 1 2 3 [4]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 23 zapytaniami.
                              Do góry