Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Przegląd zapowiedzi kulturalnych 2017 (Czytany 2969 razy)
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« : 29 Grudnia 2016, 22:14:13 »
Zakładam ten wątek ponieważ jestem ciekawy na co czekają w nadchodzącym roku Tawernowicze. Niby na krzyk pudle mogę zobaczyć o czym piszecie ale i tak z czasem to zniknie, a tutaj może coś zostanie żeby na spokojnie sobie później zobaczyć/przypomnieć.
Zakładam też ten temat żeby dowiedzieć się czy przypadkiem nie przegapiłem jakiejś ciekawej zapowiedzi.
Tematyka zapowiedzi dowolna. Mogą to być premiery komiksów, książek, filmów, muzyki, gier konsolowych, komputerowych i innych.

Na początek kilka tytułów na które czekam osobiście.
Jeśli chodzi o filmy jestem gotów iść do kina m.in. na Logana (premiera 3 marca).
To kolejna ekranizacja komiksu z serii x-men o przygodach Wolverina (którego komiksu nie czytałem  :P).
Pazurzasty wejdzie w tym filmie w role mentora tajemniczej X 23. Kiedyś oglądałem skróconą wersję tej historii w serialu x-men evolution i wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Liczę, że film okaże się lepszy.
Drugi z filmów na których mi zależy wchodzi do kin 17 lutego.
Ten film to Był sobie pies.
Raczej blockbusterem nie będzie ale lubie czasami obejrzeć sobie jakiś spokojny film bez wybuchów, skłaniający do refleksji.
Tym bardziej, że to film o psiaku, który poszukuje swojego miejsca w świecie. Dodatkowo film jest na podstawie znanej w pewnych kręgach książki autorstwa W. Bruce Camerona (przy okazji filmu wyjdzie też nowa edycja książki).
Z najbliższych premier kinowych wart uwagi jest najnowszy monster movie (uwielbam monster movies  ^_^) - Kong. Wyspa czaszki, który wejdzie do kin 10 marca. Na szczęście to nie będzie kolejny remake King Konga ale w miarę oryginalny fabularnie film.
To trzy filmy, które wejdą do kin w pierwszej połowie 2017.
Jak ogarnę obowiązki domowe to jeszcze napiszę słów parę o książkach na które czekam.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30 Grudnia 2016, 00:19:14 »
Dorzuciłbym do tej listy także kolejną część Obcego. A w zasadzie - sequel prequelu czyli Prometeusza - tj. Obcy Przymierze.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=nog00UdTadc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=nog00UdTadc</a>

Co ja się będę rozpisywał... Albo ktoś szanuje klasyga albo nie. Fakt, faktem Prometeusz to średniak, a jego sequel może być jak masło rozsmarowane na zbyt wielu kromkach, ale co tam.

Swoją drogą - ilość rebootów, sequeli, prequeli, jakichś remasterów, wskrzeszeń wszelakich - jest już męcząca. Szkoda, że nikt nie pokusiłby się o stworzenie zupełnie nowej marki. Tylko ciekaw jestem, kto byłby w stanie dzisiaj wykreować jakąś super kosmiczną bestię, o której moglibyśmy mówić że może konkurować z Obcym czy Predatorem (pod względem sukcesu popkulturowego).

Poza tym czekam aż MAG wyda Endymiona i Triumf Endymiona, bo wtedy można by zebrać na półce w jednolitej wersji 2 dylogie Simmonsa.
Tj. Hyperion, Upadek Hyperiona, Endymion i Triumf - chyba polecam. Ciekawy kawałek literatury.


« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2016, 11:37:32 wysłane przez Fast » IP: Zapisane
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 30 Grudnia 2016, 15:18:08 »
Cytuj
Dorzuciłbym do tej listy także kolejną część Obcego
Ano akurat o Obcym zapomniałem. Premierę ma mieć 17 maja tylko nie pamiętam czy na świecie czy w kraju. Dobrze by było gdyby to był film robiony dla widzów pełnoletnich, bez cięć co krwawszych momentów, ale nie zdziwie się jeśli będzie od 16.

Jeśli chodzi o premiery książkowe to już 9 stycznia ma wyjść kolejny tomik zbiorczy opowiadań Lovecrafta z wydawnictwa Zysk S-ka "W górach szaleństwa i inne opowieści". Pewnie niektóre będą się powtarzać ale jeśli ktoś nie miał jeszcze styczności z jego twórczością, a lubi klimaty fantasy-horrorowe to może go ta książka zainteresować.

15 lutego premierę ma kontynuacja książki Władcy dinozaurów pt. Jeźdźcy dinozaurów z wydawnictwa Galeria książki. Takie połączenie Gry o tron z Dinotopią.

Z kolei 1 lutego (ale to jeszcze może ulec zmianie) premierę ma mieć kolejny już 4 tomik serii Skrzydła Ognia autorstwa Tui T.Sutherland - Mroczny sekret. To jest nowa seria fantasy której bohaterami jest grupa młodych smoków. Docelowym targetem tych książek jest młodzież przed licealna ale niektórzy czytający twierdzą, że jest zbyt brutalna jak na książkę dla dzieci.
W tym samym roku tylko, że w maju ma wyjść tom 5 pt. "Najjaśniejsza noc".

Lubię też czytać książkowe uniwersum Star Wars dlatego czekam też na premierę prequelu do Łotra 1 pt. Star Wars: Catalyst , Jamesa Luceno. Premiera zaplanowana na kwiecień.

Tak z innej beczki Fast poruszył bardzo istotny i trochę niepokojący problem współczesnego kina:
Cytuj
ilość rebootów, sequeli, prequeli, jakichś remasterów, wskrzeszeń wszelakich - jest już męcząca. Szkoda, że nikt nie pokusiłby się o stworzenie zupełnie nowej marki.
Aktualnie faktycznie w kinach zauważyć można mlnóstwo kontynuacji.
Choćby uniwersum marvela od Disneya. Jak filmy z tego uniwersum będą wychodzić w takim tempie to fani zbankrutują, a seria prześcignie takie tasiemce jak Bond, James Bond, czy Godzillę.
Wymienione przeze mnie filmy, też oryginalnością nie powalają:
Adaptacja komiksu, adaptacja książki i jeden
kontynuacjo-reboot :niepewny:.


« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2016, 15:20:19 wysłane przez Niebieskooki Smok » IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 30 Grudnia 2016, 20:22:58 »
Z mojej strony oczywiście czekam na wszystkie filmy superbohaterskie, a już ZWŁASZCZA na Justice League.

A z takich Polskich nie-filmowych premier to czekam na Oathbringer (2017) - trzeci tom kronik burzowego światła Brandona Sandersona, czyli sagi fantasy,

Oprócz tego czekam na komiksy które wyda w Polsce egmont - takie pozycje jak Hawkeye, Miss Marvel na pewno na propsie, no i zapowiedzi co dalej, chciałbym Moon Knighta, ale pewnie prędzej go kupie w oryginale.
A propo angielskich pozycji, to już w lutym premierę ma mieć ogromne tomiszcze Spider-Gwen w twardej oprawie zbierające 2 pierwsze story arc i kilka one-shotów, na co czekam i się doczekać nie mogę.
 
To tak "sypiąc z rękawa", może przemyśle na co jeszcze czekam i dopisze ;)


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 30 Grudnia 2016, 20:42:27 »
To ciekawe, że Zysk pokusił się o wydanie opowiadań Lovecrafta. Jeżeli nie jest to najzwyczajniej w świecie jechanie na fali fejmu jaki złapał Vesper (świetne tłumaczenia Płazy) - to ciekaw jestem, co oni tam przygotowali w tym wydaniu, aby godnie stawiło czoła tym wcześniejszym. Jeżeli zbiór nazywa się ,,W górach szaleństwa..." - to raczej nie celują w jakiejś mniej znane twory Lovecrafta.

Z tego co wydał Vesper - w sumie najlepsze zostało tam umieszczone. Pozostały chyba już tylko jakieś słabsze teksty pisane na zamówienie itd.

Dzięki Smoku za informacje. W pierwszej chwili miałem zonk - jakie opowiadania Lovecrafta jak ledwo wyszło ,,Przyszła na Sarnath zagłada" :>


IP: Zapisane
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 31 Grudnia 2016, 17:54:15 »
Dobra kontynuuje swoje tournée po zapowiedziach.
Tym razem trzy gry na które czekam.

W końcu po wielu latach najsłynniejsza seria bijatyk na Play Station trafi po raz pierwszy również na PC.
Piszę tu o Tekken 7 (premiera kwiecień).
Będzie pierwszą częścią na PC jak i ostatnią w serii (ale ja w to nie wierzę, bo nie zabija się kury znoszącej złote jajka).
Mam nadzieję, że wersja na PC nie będzie na odwal, na odczepnego ale wydawca naprawdę się postara.
Następny tytuł na który czekam to Torment: Tides of Numenera.
Którego premiera będzie już 28 lutego.
Szczerze to nie grałem w Planescape Torment ale premiera kontynuacji będzie dobrą okazją do zagrania w pierwszą i potem w drugą część  ;).
Z ciekawych premier pc na 4 kwietnia zaplanowana jest kolejna część znanej polskiej gry Sniper Ghost Warrior 3.

Jeśli chodzi o komiksy to nie jestem w tej kwestii znawcą.
Nie interesuje mnie kreska, a fabuła.
Czekam jednak na jeden komiks z uniwersum Star Wars ze starego, skasowanego przez Disney kanonu.
Ten komiks to Star Wars: Legendy. Karmazynowe Imperium II: Rada we krwi, którego premiera będzie w styczniu.

Cytuj
W pierwszej chwili miałem zonk - jakie opowiadania Lovecrafta jak ledwo wyszło ,,Przyszła na Sarnath zagłada"

Teraz ja mam zonk  :co:. Nie wiedziałem o tym. Mam z Vespera  tylko "Zgrozę w Dunwich".
Mam do Ciebie Fast dwa pytania:
Czy w drugim tomie opowieści ze Zgrozy w Dunwich powtarzają się czy są zupełnie nowe?
Oraz czy w tym zbiorze znajduje się W poszukiwaniu nieznanego Kadath?


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 01 Stycznia 2017, 04:34:14 »
Ło rajuniu.

Na pewno nic się nie powtarza i prawdopodobnie jest tam ,,W poszukiwaniu..."; ale to tak na 80% jestem pewien.

Tak czy inaczej - wydanie z Vespera jest tak śliczne, że nie byłoby na miejscu nie mieć go obok I tomu. Przyszła na Sarnath zagłada to Love w nieco innym wydaniu z nieco innymi tworami - ale nadal w swoim stylu. Tj. obszerne opisy, szczątkowe dialogi i tak dalej...

Polecam. Kupuj i napędzaj koniunkturę. Niech wydawcy wiedzą, że Love to zajebisty gościu i że powinni go wincyj wydawać (chociaż Vesperowi to już zbyt wiele nie zostało. Tak jak mówiłem - zdaje się, że same słabsze dzieła i to co pisał na zamówienie  :niepewny: ).



IP: Zapisane
Hunter

***

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 242


Śmieszny człowieku, czy pamiętasz ciemność?

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 02 Stycznia 2017, 17:36:39 »
Dobry temacik  8)

Jeśli o filmach mowa, to czekam na:

The Lego Batman Movie - bo to LEGO <3 i na Kong: Skull Island, bo zawsze lubiłem wielkie małpy na ekranie, no i jest tam L.Jackson więc się jaram.

Z gier to na pewno Red Dead Redemption 2, no i w For Honor bym sobie z chęcią pograł, czekam motzno.

Nie czekam na żadną książkę, bo i tak mam ich zbyt dużo do przeczytania w obecnym momencie...



IP: Zapisane
"Żyją ludzie, którzy wierzą w złote smoki"

Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 20 Lutego 2017, 22:47:55 »
W natłoku zapowiedzi i premier na ten rok zgubiła mi się jedna książka.
Przypomniałem sobie o niej jak zobaczyłem ją na półce w Empiku.
Jest nią powieść Christie Golden z uni WoW-a pt. "Narodziny Hordy".
To świeżynka w księgarniach więc informacyjnie umieszczam.
Z eleganckiej srebrno-czerwonej okładki uśmiecha się do nas Hellscream  ;).
http://www.gram.pl/news/2017/02/15/powiesc-world-of-warcraft-narodziny-hordy-juz-w-ksiegarniach.shtml


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 23 Lutego 2017, 07:43:56 »
W natłoku zapowiedzi i premier na ten rok zgubiła mi się jedna książka.
Przypomniałem sobie o niej jak zobaczyłem ją na półce w Empiku.
Jest nią powieść Christie Golden z uni WoW-a pt. "Narodziny Hordy".
To świeżynka w księgarniach więc informacyjnie umieszczam.
Z eleganckiej srebrno-czerwonej okładki uśmiecha się do nas Hellscream  ;).
http://www.gram.pl/news/2017/02/15/powiesc-world-of-warcraft-narodziny-hordy-juz-w-ksiegarniach.shtml

Może nie jest to nowość bo książka swoją premierę miała w 2006 roku jednakże Blizz poprzez swoje wydawnictwo i partnera w Polsce ma zamiar wydać wszystkie pozycje związane z WoWem oraz wznowić te które robiła ISA. Ja szczególnie oczekuję kilku pozycji bo są ciekawe np Arthas; Rise of the Lich King.


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry