Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Horrory (Czytany 4076 razy)
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« : 01 Stycznia 2014, 19:55:03 »
Witajcie miśki :D

Oglądam właśnie po raz kolejny Miasteczko Salem i nadal - może nie tyle przeraża co... - genialnie posługuje się pewnymi schematami i zabiegami wywołującymi u oglądającego niepokój :D

No... ale w końcu to ekranizacja książki Kinga, więc siłą rzeczy scenariusz ma solidny, straszakowy fundament 8)

A wy jak tam? :>
Macie jakiś swój ulubiony horror? Albo ,,podgatunek"?

Piła i Teksańska Masakra czy może coś bardziej subtelnego? :D




IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 01 Stycznia 2014, 20:16:10 »
Nie przepadam za horrorami, ale niektóre np. "Krwawe Walentynki" i "Pirania" to znakomite komedie xD

A z lepszych to "Lustra", "Koszmar z Ulicy Wiązów" i "Ringu".


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01 Stycznia 2014, 20:28:45 »
Masz na myśli ,,Ring"?  ;>

Historia Samary również mnie kiedyś przerażała, ale dawno temu :D Generalnie do dzisiaj mam spory afekt do horrorów, a to dlatego, że wiele oglądałem dzieckiem będąc ^ ^

Tym niemniej:

Miasteczko Salem > Ring

W tym pierwszym napięcie jest po prostu budowane w sposób mistrzowski ^_^


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 01 Stycznia 2014, 20:31:39 »
"Ring", ale ten japoński.

Za to najnudniejszym horrorem było "Blaire witch project". Zasypiałam na tym. Zero napięcia.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 01 Stycznia 2014, 20:43:59 »
Matko droga, Cahan, ja wiem, że Ty miałaś traumatyczne dzieciństwo i jak Cię nikt nie kochał, tak dalej Cię nikt (poza Alą) nie kocha... ale my Cię za te herezje kiedyś naprawdę spalimy. :D

"Blair Witch Project" to jest film, którego sukces posłużył za katalizator pojawienia się (Sylath zaraz wpadnie i wypunktuje, jak i dlaczego nie umiem budować zdań) takich produkcji jak "REC", "Paranormal Activity" czy "Cloverfield". To się nazywa "found footage film" i mogę się nad tym trochę porozwodzić, ale to przy okazji.

"Blair Witch Project" dzisiaj też pewnie bardziej bawi niż szokuje, straszy i niepokoi, ale ludzie z pokolenia na pokolenie robią się coraz bardziej zblazowani. Na tamte czasy było to novuum i "inaczej" zrobione kino, z suspensem, logiczną fabuła i atmosferą grozy, przynajmniej w moim odczuciu.

Moimi ulubionymi horrorami nie są bynajmniej filmy, które mnie jakoś wielce wystraszyły (teraz połowa horrorów bazuje na tzw. "jump scare'ach"), ale te, który budowały napięcie i kreowały autentyczną atmosferę niepokoju, a także poruszały dość ciekawe problemy. Przykładem - "Lśnienie", "Godzilla", "Obcy" czy "Obecność".

Ale, nie powiem, czasem lubię obejrzeć coś klasy B, typu "Piątek 13", "Koszmar z Ulicy Wiązów", "Martwicę mózgu" czy "Martwe zło". ;)


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01 Stycznia 2014, 20:50:36 »
Wiesz Hellsiu, ja nie odmawiam mu genialności, na ówczesne czasy, etc. Ale mnie to kompletnie nudziło. To jest moje odczucie i nic go nie zmieni. O gustach się nie dyskutuje.

Choć zasnęłam na "Koszmarze z Ulicy Wiązów", jak go po raz pierwszy oglądałam.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 01 Stycznia 2014, 20:53:23 »
Lśnienie - mówię o filmie - również mi się podobało, choć takich typowych strachulców tam nie było. Ot trochę krwi i parę niepokojących obrazów [choć wydaje mi się, że kiedyś robiło to nieporównywalnie większe wrażenie, zaś w dobie ,,Pił" i innych ,,Krwawych Siekier VIII" nie są one aż tak straszne]. Jednakże, tam również atmosfera niepokoju i postępującej psychozy była całkiem zgrabnie budowana. Dodajmy do tego stojące na wysokim poziomie aktorstwo Nicholsona i asystującej mu żony, która pewnie w żadnym innym filmie się tak nie darła.

Byłbym zapomniał - dzieła Hitchcocka 8)
Taka dajmy na to Psychoza. Relikt i anachronizm w kontekście dzisiejszych horrorów, ale ostatnio sobie odświeżyłem tę produkcję i stwierdzam, że jest czego się bać 8) Wyobraźcie sobie przerobienie tego pomysłu i zrealizowanie go nowoczesnymi technikami. Fakt, że nikt Hitchcocka nie prześcignie, bo jest niedościgniony :D, ale koncepcja jest b. dobra.

...a o tym, że finałowa scena dzisiaj bardziej śmieszy niż straszy po prostu nie mówmy :D


IP: Zapisane
abilekis



Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 0

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 16 Stycznia 2014, 17:50:39 »
Osobiście mam ambiwalentny stosunek do tego gatunku, niektóre filmy naprawdę oglądałem z zachwytem i dawałem wysoką ocenę ale inne dla mnie to masakra, chodzi o to że nie lubię jak jest za dużo przegięcia w stronę "niemożliwego".


IP: Zapisane
Finarfin

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 10 Lutego 2014, 22:30:55 »
Z horrorów najbardziej lubię i cenię:

Lśnienie
Dziecko Rosemary
Egzorcysta
Paranormal Activity
Ring
Nieodebrane połączenie
Koszmar z ulicy Wiązów
Klątwa
Obecność
The Mad Doctor (1933)
Muminki (serial)
Przygody Ichaboda i Pana Ropucha

Natomiast wymienione przez założyciela tematu Piła i Teksańska masakra to nie horrory, tylko thriller i gore. Horror to fantastyka grozy, więc musi mieć element nadprzyrodzony.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 17 Sierpnia 2014, 01:52:53 »
Jeśli chodzi o horrory to śmiało mogę polecić Czerwoną Różę. Film naprawdę niesamowicie buduje klimat, dzięki czemu nawet pomimo już lekko przestarzałych efektów nadal czuć napięcie. Jest to z tego co wiem klasyk gatunku i fan tego gatunku raczej powinien go znać, jednak jeśli nie zna, to zachęcam do zapoznania się z nim.


IP: Zapisane
lukasz92867

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 26 Stycznia 2017, 12:48:36 »
Z horrorów polecałbym:
Jeździeć o głowy
Zew Cthulhu
Co robimy w ukryciu
Jak byłem młodszy to lubiłem jeszcze Blade'a 1 i 2 oraz Underworld

Tylko uważajcie na te filmy żeby zaraz wam nie było potrzebne usługi typu bluzy dla szkół z logo własnym https://guliwer.pl odzież dla szkół

 


« Ostatnia zmiana: 04 Marca 2024, 20:43:51 wysłane przez lukasz92867 » IP: Zapisane
Cheetara

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 14 Sierpnia 2018, 15:05:23 »
W ramach rozruszania forum polecam gorąco Ciche Miejsce. Horrory z reguly mnie nudza albo rażą swoja glupota, ale tutaj klimat jest ge-nial-ny


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry