Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Brzydkie a dobre (Czytany 2423 razy)
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« : 12 Czerwca 2013, 16:12:03 »
Czemu moja muzyka jest niczym jakieś tam słodycze czy coś?

Problem leży w tym, że używam do robienia muzyki programu, który nie służy do tego, a jedynie do tworzenia zgrabnych i czytelnych zapisów gitarowych czy nutowych. Mam niby na kompie S1, ale żeby w nim cokolwiek zrobić trzeba mieć kupę paczek dobrych sampli i efektów, które zwykle kosztują dużo a żeby spiracić to trzeba się nagłowić. A żeby nagrywać gitarę to musiałbym pewnie jeszcze dużo hardware'u wymienić - a jego już się z torrentów zdecydowanie nie da ściągnąć.

Dlatego też mimo moich starań kompozytorskich, brzmienia niektórych instrumentów bywają zwyczajnie złe. Wstawiam jednakże, bo dawno nic nie wrzucałem : D

Wędrowiec (main theme Legend Eiranu)

Zalecam ściągnąć i słuchać z czegoś przyzwoitego, odtwarzacz na zippy trochę chrzani dźwięk.

Jak nudzi cię początek i środek to posłuchaj chociaż od 3:40 bo najlepsze


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 12 Czerwca 2013, 20:20:10 »
Stricte subiektywnie nie porywa. No jest melodia i w ogóle, ale szału nie ma.

Godny podziwu jest jednak - z tego co piszesz - wysiłek włożony w skomponowanie melodii (już nawet nie wspominając o tym, że dalej trzymasz się swojego uniwersum Ptaq - ile to już latek? :) ).

Zresztą co ja się produkuję, sam najlepiej podsumowałeś :D :
Cytuj
jakieś tam słodycze czy coś



IP: Zapisane
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 13 Czerwca 2013, 11:34:10 »
Podoba mi się. Przydałby ci się tylko inny program do zabawy z muzyką, bo to brzmi jak z jakiegoś starego radia w survival horrorze :D

Jest kilka programów na przykład musicscore (darmowy całkiem ładne brzmienie instrumentów), renoise (ten niestety tylko torrenty jeśli chcesz używać na dłużej) i do niego wtyczka edirol orchestral (dokładnie nie napiszę bo nie pamiętam i nie na swoim kompie jestem by zerknąć).

Jeśli dorwiesz jakiś program z lepszym brzmieniem instrumentów pochwal się tym utworem jeszcze raz bo jest przyjemnie nostalgiczny i kojarzy mi się z herosami 3 całą gamą starszych gier :P


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24 Czerwca 2013, 13:02:30 »
Cytuj
renoise (ten niestety tylko torrenty jeśli chcesz używać na dłużej)
Wiesz, zawsze jeszcze można kupić. :P Wiadomo, że Polacy to złodziejski naród, ale po cholerę jeszcze podkładać do merytorycznego pieca w pielęgnacji tego stereotypu? :>

CO do utworu, to tyle, co powiedziałem na prywacie Ptakubie - merytorycznie jest dobrze i obiecująco, pod względem jakości, - zwyczajnie dupnie. Przez ograniczenia techniczne za wiele traci ten - pod innymi względami rokujący - kawałek dobrej muzyki.


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry