Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Sfilcowane Marbasowe modele 3d. (Czytany 5568 razy)
Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« : 08 Września 2013, 23:15:51 »
 Salve!
Wygląda na to, że to mój trzeci wątek w twórczości, tym razem skupiający się na modelach 3d. Będą to wszelakiej maści stwory, maszyny czy budynki, zapewne tych ostatnich będzie najwięcej, oraz różnej jakości, na surowo dopiero spod ,,dłuta,, lub oteksturowane (z tym drugim są spore problemy, patrz wiek mojego kompa, lat 12).

 Narzędzia pracy:
Wings3D - robienie modeli
DXTBmp - konwertowanie textur dla modeli
Gimp/Photoshop/Paint - tworzenie/modyfikowanie textur
openBrF - program gdzie wrzucam modele/edytuję do Warbanda (tam większość z nich trafia)

 Na początek... cóż, jeden z moich pierwszych modeli (lubię się rzucać na głęboką wodę, tak jak pierwsza mapa Minas Tirith), byłem uhahany jak dziecko:

 1. Smoczy golem.
http://www.youtube.com/watch?v=6x63e2GgZAs

 2. Kolejnym jest okręt wojenny, ot taka łódeczka malutka, co z tego że ma 20 dział... na jednej burdzie xD
http://www.youtube.com/watch?v=vQ9QoqMJqAA

 3. Oraz towarzyszący mu slup.
http://www.youtube.com/watch?v=G1rQ9_8XQls

Trochę tego jest jeszcze, ale muszę szkryny porobić, a nie chce mi się dzisiaj myśleć za bardzo już ;)


« Ostatnia zmiana: 13 Września 2013, 20:23:44 wysłane przez Marbas Lucyferowicz » IP: Zapisane

rtx

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223


Mów mi Jachu.

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 09 Września 2013, 06:58:17 »
:jawdrop:

Golem jest świetny!

Ile zajmuje zrobienie takiego modelu i ile kosztuje program do tego?


IP: Zapisane
Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 09 Września 2013, 13:02:47 »
 A właśnie, zapomniałem dodać iż robię modele w Wingsie3D, a do konwertowania tekstur DXTBmp. Oba programy darmowe, do ściągnięcia z neta.
 Co do czasu to zależy czy się trafi na upierdliwe, czasochłonne elementy, oraz stopnia wprawy. Golema robiłem wtedy hmm nie pamiętam ale być może 4 dni po 10h, teraz zrobił bym go co najmniej 2 razy szybciej.


IP: Zapisane

Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 13 Września 2013, 20:14:10 »
 Hejcia.
Dziś najnowszy model, galeon wojenny. Chyba że się okaże ze to uber pro uzbrojony galeon skarbiec, jakiegoś bogatego, tłustego kupca xD
To co zwykle, textury zwalone, jeszcze po dodaniu do Deluga, a nie Nativa, zmienia warbandowe deski, bo zmodyfikowane bardziej na budynki pasują niźli okręty.
 http://www.youtube.com/watch?v=IIRLaKBZBks

No, a póki co, obecnie bawię się z hydrą, a raczej z jej riggingiem bo coś przednie łapy nawalają.


IP: Zapisane

Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 20 Września 2013, 22:13:25 »
 Tak sobie dłubie i dłubie modele i mnie bolączka dopada że komp nie wyrabia nakładania tekstur.

1. Mieszkanie Laxx xD Tu kolejna zagwozdka, zewnątrz jest, wewnątrz jest to co na zewnątrz i co dalej. Sam nie wiem czy ma pozostać wielki hol z kopułą, a po środku okrągła dziura w podłodze gdzie widać lawę, a na ścianach kopuły albo nic, albo ,,gzymsy/balkoniki,, w celu wejścia na sam szczyt, czy porobić trochę ścian na kilka pokoi, salek, tylko wtedy kopuła traci urok. Dupa, sam nie wiem.

2. Dworek. Tu mnie zawsze bawiło w herosach, że ulepszony dworek miał na ,,dachu,, trumny xD Kolejna zagwozdka, bo skalując pod postać człowieka, wnętrze wydaje się małe, więc wyszedł by jeden mroczny salon i ewentualnie jakieś łóżka, yyy trumny po bokach. Ech, to co z zewnątrz okej wygląda, ma nijak zastosowanie praktyczne wewnątrz -.-



IP: Zapisane

Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 06 Listopada 2013, 19:43:25 »
 Hmmm tak sobie wykombinowałem gildie magów lvl 4, dla śnieżnych elfów, styl ma być generalnie dla nich lekko lub bardziej nordycki, a że bastion dla leśnych ma też trochę dżapan styl, więc taki tworek wyszedł dla magików. Nie wiem czy czubek zostawić bez niczego czy dorobić coś tam jeszcze, jakąś iglice czy cóś, żeby nie przedobrzyć.


IP: Zapisane

Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 28 Maja 2014, 22:52:11 »
 Odkopujęęęęę!

Zaś się trochę bawiłem modelami, zaczęło się niewinnie, a kończy na całych mapach xD

Generalnie tematyka XVII wieczna.

1. Set moskiewskiej architektury. Wjazdówka do grodu.

2. Cerkiew.
Oba powyższe screeny, to obiekty wzorowane na tym pomylonym filmie 1612.

3. Strażnica Rzeczypospolitej.

4. Klawesyn.

5. Pinka, wzorowana na Żółtym Lwie.



IP: Zapisane

Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 28 Maja 2014, 23:15:36 »
Jesteś moim nowym boge


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 29 Maja 2014, 14:47:35 »
1. Mieszkanie Laxx xD Tu kolejna zagwozdka, zewnątrz jest, wewnątrz jest to co na zewnątrz i co dalej. Sam nie wiem czy ma pozostać wielki hol z kopułą, a po środku okrągła dziura w podłodze gdzie widać lawę, a na ścianach kopuły albo nic, albo ,,gzymsy/balkoniki,, w celu wejścia na sam szczyt, czy porobić trochę ścian na kilka pokoi, salek, tylko wtedy kopuła traci urok. Dupa, sam nie wiem.

Wybacz, że dopiero teraz to zauważyłam, ale tak się życie potoczyło :D

Hahaha, mówisz że to moje mieszkanie? Kto wie, nigdy sobie nie wyobrażałam swojego diabelskiego zakątka xD
Najważniejsze, żeby była tam lodówka  ;D i miejsce na moją Patelnię Bojową  ;)

Projekt podobny do tego z HoMM III, ale nie ukrywam, że bardzo się mi podoba :) No i dziękuję za dedykację  ;D


Co do modeli, które zamieściłeś wczoraj, to najbardziej podoba się mi Strażnica i Klawesyn :) Nie mam pojęcia dlaczego, ale one naprawdę przypadły mi do gustu. Może dlatego, że (jak dla mnie) są naprawdę bliskie oryginałów?  :huh:


IP: Zapisane
Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 01 Czerwca 2014, 14:53:31 »
 Ayhoooo ho ho!

 Niedawno skończyłem kolejny duży projekt na XVII wiek.
Pałac w Podhorcach.

Poniżej wygląd od strony technicznej oraz jak się prezentuje w grze.



 Teraz powoli zabieram się za pinasę Papegojan. A przynajmniej na niej będę się wzorował.



IP: Zapisane

Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 01 Grudnia 2014, 20:51:12 »
Po kilku miesięcznej przerwie, znowu zachciało mi się coś stworzyć. I oto powstała, naga bez węża. A raczej naga Naga Tank ;)
1. Model w Brfie.
2,3,4. Ccreeny.
5. Concept 3DO.
https://www.youtube.com/watch?v=GqowRKre6Tc&list=UUliTdbdsA5E26O4BiXBaCIA

Trolololo.


IP: Zapisane

Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 02 Grudnia 2014, 08:07:35 »
Nuuuuu, widzę że Forge Cię zainspirowało :>

Bardzo porzadny kawał dobrej roboty. Gdy zabierasz się za pracę, to zaczynasz najpierw od szkicu figury?


IP: Zapisane
Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 02 Grudnia 2014, 17:17:34 »
 Wiesz to zależy. Jeśli mam np galeon który jest sfotografowany lub narysowany na ,,płasko,, to po prostu wklejam obrazek do wingsa i na nim robię już model, bo mam wtedy idealne wymiary, co gdzie jest. Najczęściej jednak mam właśnie takie obrazki jak ten, gdzie nie oddaje prawdziwych wymiarów, więc na oko sobie to wyobrażam i od razu tworzę w wingsie. A jedyne szkice jakie robiłem to takie, gdzie sam coś wymyślałem bez korzystania ze wzoru. Lub gdy mam budynek, i muszę jakoś rozplanować wnętrze, to tylko proste kreski gdzie co powinno być.


IP: Zapisane

Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry