Hyde Park > Fantasy

Lektura fantasy

<< < (2/41) > >>

Fehu:
Ja czytałem, no a jakże by inaczej, Hobbita i Trylogię Tolkiena. W planie mam przeczytanie wszystkich jego pozostałych dzieł, jedynym problemem jest czas, a właściwie jego brak...
Co do twórczości Sapkowskiego: czytałem kawałki Wiedźmina i mi się bynajmniej nie spodobało...

Lazor:
Czytałem Tolkiena,władcy pierścieni i hobbita(ale niewiele z hobbita pamiętam),muszę w końcu ruszyć dupę z krzesła i załatwić wiedźmina,zaiste.

egzeq:
Cóż, ja mam za sobą Trylogię Tolkiena, Hobbit, Silmarillion, cztery części Wiedźmina i paręnaście dzieł z Zapomnianych Krain. Póki co biorę się za parę dzieł Pratchetta, na początek "Kolory Magii". Wszystko czytywałem jakieś 2 lata temu, gdy w wakacje miałem wolny czas... teraz trudniej z tym.

kluseczka:
 Cytat: Fehu w 30 Października 2008, 14:29:03>>>>Co do twórczości Sapkowskiego: czytałem kawałki Wiedźmina i mi się bynajmniej nie spodobało...<<<< Przez wulgaryzmy? Muszę przyznać, momentami psują radość czytania, jednak dla mnie Sapkowski jest bardzo dobrym pisarzem. Warto rzucić okiem i nie podnosić go przez dłuższy czas.
 Prócz wszystkich wymienionych przez kolegów dzieł, z fantasy czytałam również serię Goodkinda Miecz Prawdy. Choć główny bohater ze swoją damą potrafią zirytować (niestety, to typ Wszystko-Umie-Wielki-Mag-Wspaniały-Wojownik-Doskonały-Dyplomata-I-Nawet-Rzeźbić-Potrafi), sam świat jest IMO ciekawy i godny uwagi.
 Zastanawiam się też, czy ktoś czytał może serię Gene'a Wolfe'a Księga Nowego Słońca (Cień kata, Pazur Łagodziciela, Miecz liktora, Cytadela Autarchy, Urth Nowego Słońca). Ostatni tom nosi też w sobie znamiona science fiction, co nie zmienia faktu że bardzo sobie cenię te książki.

Khaziu:
No Andre Norton jeszcze fajnie pisze. Władca bestii i w ogóle jej trylogia jest ciekawa.
No dziwie sie że nikt nie napisał o Harrym Potterze nic. Ja przeczytałem pierwsze 4 części jak byłem w podstawówce. Potem mnie jakoś znudziło i teraz tylko filmy oglądam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona