Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Edycja Kolekcjonerska (Czytany 15177 razy)
TTTr96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180


Zobacz profil WWW
« : 27 Września 2014, 23:02:08 »
Nie wiem ilu z Was, po zapowiedzi Heroesa VII automatycznie pomyślało 'ale jaka będzie EK?!', jednak ja z pewnością do takich osób się zaliczam. Po dłuższym okresie namysłu postanowiłem napisać artykuł, w którym napiszę o mojej wymarzonej kolekcjonerce nadchodzącej części. Ostatecznie tekst się trochę rozrósł, aczkolwiek nie jest chyba aż tak źle. ;) Jeśli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam tutaj do zapoznania się z nim i uważam, że taki temat mógłby posłużyć początkowo do gdybań, a potem do oceny faktycznej kolekcjonerki Heroesa VII.


IP: Zapisane

Zapraszam na mojego bloga - GeekLog
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 502


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03 Października 2014, 14:07:22 »
No to wiemy już coś o edycji kolekcjonerskiej - w zestawie znajdzie się figurka Ivana, a o jej wyglądzie zadecydują fani w głosowaniu - http://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/vote-for-ivan-s-figurine. Chyba nie powinno być niespodzianki i wygra opcja nr. 1. Przypomnijmy, że w kolekcjonerce H6 nie było figurki, ale można było zakupić statuę przedstawiającą Archanioła Michała oddzielnie, w limitowanej edycji.

Czyżby w przypadku H7 miało się to zmienić? Szczerze mówiąc, ja nie jestem zadowolony - nigdy nie byłem zwolennikiem hiper-uber-wypasionych edycji kolekcjonerskich za 500zł, a właśnie te najczęściej zawierają figurkę. Bardziej liczyłem na coś w stylu M&M X - dla mnie to idealne wydanie:



W przypadku H7 chciałbym właśnie coś takiego - ładne pudełko, soundtrack, mapa, jakieś DLC i przystępna cena (czego figurka nie zwiastuje).


« Ostatnia zmiana: 03 Października 2014, 14:09:37 wysłane przez Grownock » IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03 Października 2014, 14:54:44 »
Jeśli mogę się wypowiedzieć co do samej figurki:

Jak dla mnie bardzo ciekawy pomysł z tym głosowaniem ;D Także mam nadzieję, że wygra Ivan jako Strateg :) Wygląda dostojniej...no i skoro w fabule ma się opierać na opiniach swoich doradców przy stole, to powinniśmy wybrać właśnie to oblicze księcia ;D

Ivan jako Wojownik kojarzy się mi z kimś żądnym władzy a odnoszę wrażenie, że to nie jest do końca jego natura ;)

No a teraz zdanie o Edycjach SuperUberMegaCacyjakiśtam. Nigdy takie coś mnie nie interesowało, nie interesuje i nie będzie interesować ;) Są osoby, które kolekcjonują KAŻDE wydanie danej gry i wydają na to mnóstwo kasy bo chcą/nie mają z nią co robić/lubią bądź czekają na takie ekskluzywne wydanie i w ten sposób nabywają poprzez jeden zakup kilka gier :) Szanuję ich zdanie i postawę - mnie to jednak naprawdę nie kręci. Nie kupię H VI ani H VII, ponieważ tak czy siak nie podobają się mi ;)


IP: Zapisane
TTTr96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 03 Października 2014, 15:12:09 »
@Grownock
Nie zgadzam się z Tobą co do cen kolekcjonerek z figurkami. Niedługo swoją premierę będzie miało Assassin's Creed Unity i cena edycji Notre Dame w wersji PC to 220zł na empik.com. Jeśli uwzględnimy fakt, że kolekcjonerka Heroesa VII powinna zawierać też gruby artbook, bo do strategii można stworzyć miliony różnych konceptów jednostek, miast czy budynków, to podejrzewam, że w 300zł się zmieścimy z EK Heroesa VII.



« Ostatnia zmiana: 04 Października 2014, 13:45:56 wysłane przez TTTr96 » IP: Zapisane

Zapraszam na mojego bloga - GeekLog
TTTr96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 15 Października 2014, 23:33:00 »
Ostatni dzień na głosowanie na wygląd figurki w edycji kolekcjonerskiej Might & Magic: Heroes VII. Jeśli żadne boty nie wejdą do akcji, to wszystko wskazuje na to, że poza stratega wzbudza większy respekt pośród graczy, niż żądny krwi wojownik. Sam jestem z tego wyniku zadowolony - obecnie 69% do 31%. Aż mnie ciekawi, czy coś więcej się jeszcze pojawi z propozycji, które podałem w moim wpisie. :)


IP: Zapisane

Zapraszam na mojego bloga - GeekLog
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 16 Października 2014, 00:14:18 »
Sądzę, że zrobią ten sam numer co z archaniołem Michałem, gdyż ręcznie robione figurki są zbyt drogie do takich edycji kolekcjonerskich i trzeba byłoby zrobić z setki. Jeśli jednak miałyby być te figurki, to jednak byłyby mniejsze i jakby rzec- "Made in China".


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

TTTr96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 16 Października 2014, 20:07:12 »
UbiSoft od kilku lat wydaje figurki z serii Ubi Collectibles w średniej cenie sugerowanej 150zł, natomiast bez problemu większość z nich się da dostać za 120zł w pre-orderze. Prawie wszystkie z nich są bardzo wysokiej jakości. Co do argumentu, że produkowane w Chinach. Co obecnie NIE JEST produkowane w Chinach? Spróbuj przeżyć unikając produktów z napisem Made in China. Już jakiś czas temu napis 'Made in China' przestał robić na mnie wrażenia i nie kojarzy mi się z tandetą, po prostu masowo w Chinach stawia się fabryki, czy korzysta z obecnych, bo jest to tanie i praktyczne, jednocześnie jeśli jakaś firma postawi rygor wysokiej jakości, to lepiej lub gorzej, ale jest to spełniane. Figurki, które wyglądają dobrze nie są już drogie. Poniżej kilka przykładów figurek Ubi, które dało się dostać za jakieś 120zł:






IP: Zapisane

Zapraszam na mojego bloga - GeekLog
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 17 Października 2014, 09:48:47 »
Cytuj
UbiSoft od kilku lat wydaje figurki z serii Ubi Collectibles w średniej cenie sugerowanej 150zł, natomiast bez problemu większość z nich się da dostać za 120zł w pre-orderze. Prawie wszystkie z nich są bardzo wysokiej jakości.
Ale figurka a raczej statuetka Michała to miała fajną cenę więc Ja bym się nie oszukiwał i raczej spodziewam się że będzie 3 opcje do kupienia H7:
- Classic
- Kolekcjonerka light
- Kolekcjonerka hard to jest z figurką Ivana
Wielu pewnie się skojarzy ten podział z konsolami gdzie występują wersje uboższe i droższe i według mnie Ubi może pójść w tym kierunku jednakże daję szansę temu że jeśli figurka byłaby w cenie około 250zł+gra i dodatki to bym może kupił bo jest warta tego.

Ale na chwilę obecną to jest gdybanie, liczę na to że w przyszłym roku Ubi zawita do naszego kraju ponownie na FanDay i będziemy mieli okazję na coś więcej odnośnie tej sprawy albo dobre info przez neta.


IP: Zapisane
TTTr96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 18 Października 2014, 01:43:35 »
@Loczek

Ja cię doskonale rozumiem, jednak spójrz na to z perspektywy wielkiej korporacji. Seria Might & Magic obecnie dla UbiSoftu jest średnio opłacalna, przynosi zyski, ale nie aż takie jak ich czołowe marki, czy nowe mocno wypromowane ID. System kolekcjonerek UbiSoftu jest dość prosty, wystarczy przejrzeć kilka gier od nich, żeby zobaczyć jak to działa. Sam mógłbym pokazywać masę takich przykładów, bo siedzę w temacie na tyle, na ile mogę. Muszę jednak zauważyć, że już Heroes VI wyszło w momencie, kiedy Ubi rozdrabniało kolekcjonerki, a dostało jedynie drogi gadżet do kupienia oddzielnie. Podobnie ma się sytuacja z Might & Magic X: Legacy - ta gra też wyszła już w okresie 'rozdrobnienia'. Wniosek nasuwa się prosty, UbiSoft nie chce inwestować w produkcję kolekcjonerek do tej serii, bo nie przynosi to oczekiwanych zysków. Co do mojej wizji podziału edycji Heroesa VII to ma się to tak:
1. Edycja standardowa - nie ma co tu się rozpisywać sama gra, nic więcej.
2. Edycja pre-order/day one - podstawowe wydanie z jakimiś cyfrowymi dodatkami
3. Edycja 'średnia' - to samo w pre-order/day one + jakieś gadżety fizyczne, cena nie przekracza 200zł.
4. Edycja z figurką - zawiera to samo co 'średnia' + figurka, ze zmienionym opakowaniem zbiorczym (polecam przejrzeć kolekcjonerki AC IV: Black Flag lub AC Unity) i ekskluzywnym gadżetem. Cena nie przekracza 300zł, a jestem gotów zaryzykować, że nie przekracza 250zł.
Jest to standardowy podział dla UbiSoftu w przypadku bardziej wydajnych dla nich marek lub tych, które dobrze rokują. W kwestii gadżetów do oddzielnego dokupienia, jeśli się pojawią, to tak:
1. Kompendium Ashan vol. 2 - wydaje mi się, że aktualnie jest tylko jedynka (jeśli wyszła dwójka przy okazji Legacy, to wtedy vol. 3), więc w skrócie informacje z vol. 1 zaktualizowane o dodatki do Heroesa VI, MMX: Legacy i Heroesa VII. Cena ok. 150zł.
2. Oddzielna figurka do dokupienia, no cóż, mamy 6 frakcji, Ivan należy do Przystani, może Ubi powinno zrobić 4-turowe głosowanie, gdzie w każdej turze odpada frakcja, która ma najmniej głosów? Oczywiście wszystko okraszone jakimiś informacjami nt. wizji jak konkretne by miały wyglądać. Cena do 150zł (sugerowana).

Tak to wygląda z mojej perspektywy. Ubi nie porwie się na 'drugiego' Michała w przypadku tej serii, nie dopóki głosy o kolejnych pozycjach są tak sceptyczne i sama w sobie nie przynosi kroci jak Assassin's Creed. Nie twierdzę że tak będzie, wszystko powyżej, to moje obserwacje rynku połączone z drobną dozą marzeń. Aczkolwiek, ciekawi mnie obecnie, jak planują ujawniać kolejne elementy kolekcjonerki - kolejne głosowania czy to koniec demokracji w tym przypadku? :)


« Ostatnia zmiana: 18 Października 2014, 01:45:38 wysłane przez TTTr96 » IP: Zapisane

Zapraszam na mojego bloga - GeekLog
Voymir
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 51


Per Mortis Ad Gloria!

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 21 Listopada 2014, 18:42:04 »
Wiadomo kiedy ruszy kolekcjonerkowe szaleństwo, czy jak zwykle jestem spóźniony?


IP: Zapisane
Audaces Fortuna Iuvat!
TTTr96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 22 Listopada 2014, 07:59:35 »
Obstawiam, że coś się ruszy dopiero jak opublikują tyle informacji o samej grze, że będzie trzeba zasypać rynek czymś innym. No i się jeszcze nie spotkałem, żeby na rok przed premierą była znana zawartość kolekcjonerek, ew. sytuacje w których gry są przesuwane, wtedy się zdarza, ale też nie zawsze.

Wiadomość doklejona: [time]28 Listopad 2014, 17:50:54[/time]
Kolejne głosowanie w kwestii kolekcjonerki, tym razem flaga vs. karty tarota. Głosować można tutaj.

Korzystając z okazji, ostatnio na moim blogu pojawił się artykuł o kolekcjonerce Heroesa VI. Jeśli ktoś chce poczytać, jak postrzegam tę edycję to zapraszam tutaj.

Wiadomość doklejona: 05 Grudnia 2014, 18:23:29
Ubi definitywnie przesadziło. W trzecim głosowaniu związanym z edycją kolekcjonerską wybieramy między soundtrackiem, a litografiami. Dla mnie to bolesny wybór, bo liczyłem na oba gadżety... No nic, zagłosowałem na soundtrack, bo wydaje mi się on bardziej must have, niż litografie, ale kurde...


« Ostatnia zmiana: 05 Grudnia 2014, 18:23:29 wysłane przez TTTr96 » IP: Zapisane

Zapraszam na mojego bloga - GeekLog
Morghur

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 08 Stycznia 2015, 10:02:57 »
Tyle kasy na kolekcjonerkę? Maksymalnie mogę dać 300 zł, a figurka nie jest obowiązkowa. Byłem bliski kupna edycji kolekcjonerskiej Star Wars The Old Republic, ale zmądrzałem w ostatniej możliwiej chwili (przy kasie;-))


IP: Zapisane
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 502


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 08 Stycznia 2015, 16:44:06 »
http://muve.pl/pc/strategia/heroes-of-might-magic-vii-edycja-kolekcjonerska-pc/86160

Stało się to czego się obawiałem, czyli figurka = droga kolekcjonerka. 400 zł? Dla mnie to zdecydowanie za dużo, o wiele bardziej podobała mi się kolekcjonerka H6. Już ten pierścień jest i tańczy, i fajniejszy, i mniej miejsca zagraca. Cóż, może jest jeszcze nadzieja, że tańszą wersję bez figurki też puszczą w obieg.


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 08 Stycznia 2015, 17:29:29 »
Cytuj
Stało się to czego się obawiałem, czyli figurka = droga kolekcjonerka. 400 zł? Dla mnie to zdecydowanie za dużo, o wiele bardziej podobała mi się kolekcjonerka H6. Już ten pierścień jest i tańczy, i fajniejszy, i mniej miejsca zagraca. Cóż, może jest jeszcze nadzieja, że tańszą wersję bez figurki też puszczą w obieg
Albo poczekać jak ktoś na allegro puści samą figurkę za około 100-150zł a grę kupić w wersji podstawowej lub później kupić i te gadżety. Jak dla mnie cena jest też za duża, chyba że zejdą jeszcze z ceny ale to tylko muve, będą jeszcze inne sklepy i może będzie większy wybór.


IP: Zapisane
TTTr96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 08 Stycznia 2015, 23:24:13 »
Ja się na razie wstrzymuję z oceną tego zestawu. Coś mi podpowiada, że nie jest on jeszcze kompletny. Do tego, na różnych serwisach podane są różne ceny. Najniższą, jaką widziałem to 330zł, następnie 350zł i kończąc na godnym pożałowania 400zł. Czy wezmę tę EK za 400zł? Nigdy. Czy wezmę za 330zł? Jak najbardziej, aczkolwiek, czekam na jakieś oficjalne oświadczenia w tej sprawie od Limbic/Ubi.


« Ostatnia zmiana: 05 Czerwca 2015, 23:20:42 wysłane przez TTTr96 » IP: Zapisane

Zapraszam na mojego bloga - GeekLog
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry