Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2] 3 4    Do dołu Drukuj
*KONKURS* Bohaterskie Powtórki (Czytany 22365 razy)
Tsuruga32
Użytkownik jest zbanowany i nie może wysyłać wiadomości Wyciszony
*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 24 Lipca 2009, 06:39:43 »
jesli ktos chce dobry program do nagrywania filmow w grze to polecam fraps :) nagrywa dźwiek i wszystko nie zwiesza kompa itd :)


IP: Zapisane
Mantykor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 435


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 24 Lipca 2009, 19:54:21 »
Chętnie wezmę udział w konkursie, bo mam setki własnych powtórek i jeszcze więcej cudzych.

Ale oczywiście rozumiem, że powtórki muszą być nagrane przez autora.

Ale mamy je przesyłać jako klip filmowy (np. format .avi) czy jako zapis, tzn. do odtworzenia w grze? Zapisu na youtube się nie umieści, więc mogę powtórkę nagrać tylko napiszcie :)


IP: Zapisane
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 25 Lipca 2009, 00:17:28 »
Zapis z gry jest łatwiejszy do wysłania, potem jareQ sam nagra powtórkę i wrzuci na YT- jest tak łatwiej i szybciej. problem pojawia się, przy wcześniejszych wersjach HV, gdzie nie ma opcji zapisu walki, wtedy zostaje nagranie frapsem lub innym programem.

Format najlepiej popularny, ot .avi lub .wmv


IP: Zapisane
jareQ
Tak, to On!

*

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Wiadomości: 1 257


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 26 Lipca 2009, 13:43:37 »
Majer wszystkie powtórki zgłoszone do konkursu będę umieszczał na naszym kanale YouTube. Po 17 sierpnia zostanie stworzona lista wszystkich filmików

czyli dopiero wtedy będą watwione te filmiki??


Tak, aby szanse czyli czas wyświetlania powtórki każdego użytkownika był taki sam.


IP: Zapisane
Mantykor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 435


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 26 Lipca 2009, 18:04:32 »
Ja chyba wolę powtórkę nagrać i móc przy okazji ją edytować dodając ew. efekty itd. Czy właśnie taka edycja powtórki wchodzi w grę?


« Ostatnia zmiana: 26 Lipca 2009, 18:06:37 wysłane przez Mantykor » IP: Zapisane
jareQ
Tak, to On!

*

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Wiadomości: 1 257


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 26 Lipca 2009, 18:10:20 »
A co chcesz w niej edytować i o jakie efekty Ci chodzi ?


IP: Zapisane
Mantykor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 435


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 26 Lipca 2009, 19:41:05 »
Jeszcze nie wiem dokładnie, ale na przykład efekty dodawane za pomocą programu do obróbki lub kamery edytowane w grze.


IP: Zapisane
jareQ
Tak, to On!

*

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Wiadomości: 1 257


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 28 Lipca 2009, 20:42:35 »
Możesz spróbować, zobaczę co tam namieszałeś i czy może być.

ps.

UWAGA!
Zgłaszając filmik do konkursu należy podać wersję gry w jakiej został nagrany oraz czy jest on z Podstawowej wersji gry, Kuźni Przeznaczenia czy Dzikich Hord !



IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 28 Lipca 2009, 20:53:00 »
Wersję gry... no jak jest np. 1.5 to wiadomo że podstawowa co nie? xD


IP: Zapisane
Mantykor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 435


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 28 Lipca 2009, 21:44:42 »
A jeśli już zgłosiłem swoją powtórkę?

Moja jest na Dzikich Hordach wersji 3.1 jakby co. Już ją zgłosiłem, to napisać jeszcze "sprostowanie"?


IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 28 Lipca 2009, 21:51:23 »
Hmm, proponowałbym takie coś. Tą samą powtórkę sobie przerobisz i wyślesz do Jarka. Jeśli uzna to za dobre, to (jak będzie chciał i się zgodzi) to podmieni. Jeśli nie, to zostaje stara. Ale to musi być ta sama walka którą mu już wysłałeś.



Przypominam że oceniamy WALKĘ a nie dodatki do niej. Estetyka ma mniejszą wagę ale nie oznacza to żeby dawać "obgryzione" filmy.


IP: Zapisane
Mantykor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 435


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 28 Lipca 2009, 22:08:06 »
Wysłałem już jedną wersję: nie bawiłem się w dodatki programów do edycji video, żeby nie komplikować sprawy, ograniczyłem się jedynie do edycji kamery w grze i przesłaniu pliku zapisu. I tak myślę, że jest dobrze. Nikt nie każe oceniać efektów typu właśnie ta kamera, ale taką powtórkę ogląda się ciekawiej. A na czytelności raczej wiele nie traci.


IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 28 Lipca 2009, 22:10:48 »
Oprawa graficzna oceniana nie jest, ale wpływa na ocene i to bardzo.


IP: Zapisane
jareQ
Tak, to On!

*

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Wiadomości: 1 257


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #28 : 11 Sierpnia 2009, 11:52:04 »
Przypominam, że do końca nadsyłania zgłoszeń został już niecały tydzień.
Leniwców zachęcam do mobilizacji ;)

Pozdrawiam


IP: Zapisane
gaza

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 150


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 12 Sierpnia 2009, 02:15:01 »
Oj wieki mnie tu nie było ale znajomy podał newsa, że organizujecie coś w zwiazku z walkami i ich powtórkami zatem jestem bo nieco w tym siedzę od dluższego już czasu:D
Kiedyś pamiętam nawet sam tutaj podawałem propozycję skrzynki i rywalizacji na replaye z walk ale coś nie wyszło. Jednak co się odwlecze to nie uciecze i bardzo dobrze:)

Do rzeczy. Organizatorom zależy na ocenie walorów strategicznych oraz taktycznych przede wszystkim a zatem sugerowałbym aby nie obrabiac w żaden sposób tych plików, czy to przy użyciu jakiś programów video czy też nawet montażu dostępnego w samej grze. Powód jest bardzo prosty. Takie zabiegi tylko i wyłącznie utrudniają wgląd w batalię i możliwośc dostrzeżenia wszelkich dobrych zagrań, ruchów itd. Najlepszy jest po prostu najzwyklejszy, nieobrobiony plik .sav z podstawowym widokiem na całe pole walki. Jest przecież możliwośc rotacji, zatrzymania, cofania oraz przewijania. Montując wszelakie zbliżenia i inne bajery, walka staje się dużo mniej czytelna. Fajnie sobie to bryka ale po pewnym czasie idzie się zgubic. Nie ma wglądu w walkę jako całośc tylko w poszczególne części. Można nie dostrzec pomysłów na wygranie danej potyczki.

Pliki umieszczane będą na kanale YouTube przez administratora, który z formatu .sav przerobi je na jakiś format video lub w takim otrzyma. I tutaj moja dobra rada aby wszystkie te powtórki szły na podstawowym tempie dostepnym zaraz po otwarciu danej powtórki w grze. Tylko na tym tempie człowiek jest w stanie wychwycic wszystko co się w walce dzieje. Tempo wyżej i obiektywna ocena danej walki jest już praktycznie niemożliwa. Wiem to z doświadczenia bo nie raz już pisałem długie posty opisując czemu, co, dlaczego, jak i po co krok po kroku bo ludzie nie wychwytywali i nie ogarniali walki właśnie z powodu zwiększonego o poziom w górę tempa. To leci po prostu za szybko. Jeśli to jest własna powtórka to ok ale aby docenic czyjś kunszt strategiczny i pomysł na zwycięstwo musi to byc wolniej. Wiem, że zdarzają się katorżniczo wręcz długie i czasem może nawet przynudnawe potyczki. Wtedy plik video może iśc szybciej ale uważam, że przy każdym kandydacie powinien widniec link do zwykłego pliku .sav. Zaletą pliku .sav jest możliwośc wglądu w walce w nauki i talenty bohatera  oraz szczegóły jednostek ( przykładowo jeśli ktoś bez talentu atak i ze słabym atakiem porywa się frontalnie na kogoś z ekspertem obrony i dobrą liczbą w tym atrybucie to już świadczy o nieco nieprzemyślanej strategii, walka owszem może byc wygrana pomimo tego z racji miażdzącej przewagi liczebności, czaru lub masowych błędów przeciwnika ale nie o to chyba tu chodzi...). Po prostu dobrze żeby zwykły plik .sav był dostępny dla przeglądających.

Zgadzam się również z kimś z powyższych postów w kwestii oceniania w formie postów a nie ankiety i liczby głosów. Dobrze aby była możliwośc wypowiadania się użytkowników na temat danej powtórki oraz możliwośc obrony swoich zagrań przez ich właścicieli. Ktoś może uznac, że ktoś gdzieś dał ciała a okaże się, że to było celowe zagranie. W H5 różne rzeczy się robi w bitwie. Czasem nieco sprzeczne na pierwszy rzut oka z logiką ale finalnie prowadzące do sukcesu.

Także przydałby się prosty i krótki opis ( skąd ta walka pochodzi typu: mapa rmg, jakas znana mapa, z trybu duel, jakas arena, moze cos z jakiegos turnieju, sparing z kumplem etc )  od samych właścicieli powtórek oraz nadanie im tytułów. Przykładowo " Masakra Czarnych Smoków " już na wstępie sugeruje na czym najbardziej się skupic i co według zamieszczającego jest w tej walce interesującego. Czemu ją zamieścił. Sądzę, że to nieco uatrakcyjniło by tę całą konkurencję oraz zachęciło pozostałych do nawiązania polemiki. Interes by się sądzę lepiej kręcił krótko mówiąc:D

Mała tylko jeszcze dygresja bo gdzieś mi to mrygneło przed oczyma. Chodzi o ocenianie powtórek przez osoby które  nigdy w H5 nie grały lub znają tę częśc jedynie po łebkach. Otóż ocena takich osób jest trochę mało rzetelna nawet jeśli tłukly bóg wie ile w każdą z poprzednich części. Nie chcę nikogo obrazic ani dokuczyc ( proszę brac wiec  na luzaka kolejne linijki:) ) ale mechanika walki, jej stopień skomplikowania, zalezności oraz możliwości taktyczne i strategiczne w częsci 5 są absolutnie poza zasięgiem dla pozostałych. Każda poprzednia częśc pomimo, że w wielu innych aspektach jest lepsza niż piąta odsłona, to w kwestii batalii nie dorasta jej do pięt...
Nie znając zdolnosci jednostek ( a tych w H5 jest po uszy i jeszcze wyżej ) niektóre ruchy i zagrania mogą byc dla takich osób nieco niejasne. Owszem dana powtórka może się przypodobac mniej lub bardziej z takich czy innych powodów ale warto by te powody poznac. Dlatego własnie posty i możliwośc polemiki o czym była mowa wyżej. Nie chodzi o to by komuś zabronic prawa głosu bo im wiecej osób tym lepiej ale niech te oceny będą argumentowane lub chociaż poparte dwoma zdaniami.


No dobra. To tyle. Jak zwykle wyszło nieco sporo także dzięki za lekturę:)
Mam nadzieję, że wyżej wymienione uwagi okażą się choc trochę pomocne i przydatne. Zaszkodzic raczej nikomu nie zaszkodzą:D
Uczestnicy będą  myślę przynajmniej lepiej wiedziec na co zwracac uwagę przy seansach.
W razie co jestem do dyspozycji i mogę coś pomóc.




« Ostatnia zmiana: 12 Sierpnia 2009, 03:49:08 wysłane przez gaza » IP: Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4    Do góry Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry