Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Fabuła pierwotna, czyli o The Forge (Czytany 8740 razy)
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« : 22 Stycznia 2009, 12:01:05 »
Zacznę od pewnego wprowadzenia. Jako, że jest to "Tawerna w 100% o Heroes" to liczba użyszkodników, która grała w gry z serii Might and Magic - czyli RPG osadzone w tym samym uniwersum co heroes. Tak więc może rozświetlę trochę w główkach. Ci, co nie lubią zmieniać poglądów niech nie czytają następującego tekstu.
HoMM i MM są unikatowe, miesza się tam bowiem czyste fantasy z science-fiction. Tak, tak - może i HoMM utrzymane jest w konwencji średniowiecza, ale pierwotnie w uniwersum MM wszystkie cywilizacje stały na bardzo wysokim poziomie technologicznym. Dość powiedzieć, że pięć pierwszych części MM rozgrywało się w mniejszym lub większym stopniu w kosmosie. W MM VII mamy z kolei w pewnym momencie przezbrojenie - miecze zmieniamy na blastery. Dla mnie też szokiem było poznanie prawdziwego oblicza tego świata.
No, można już czytać.
W HoMM można dojrzeć kilka oblicz sf. Mamy portal Kreegan, laser maga (co prawda magiczny, a nie logiczny) i czary pokroju pole siłowe, miny czy Armageddon (ciekawa ikonka...). Poza tym, jak pewnie niektórym wiadomo, w Inferno nie mieszkają diabły. Zamieszkują je kosmici, którzy tylko wyglądają jak diabły...
W pierwotnej wersji fabuły AB, nasi dwaj starzy znajomi - Kastore i Archibald - dzięki technologii Starożytnych założyli miasto o nazwie The Forge - Niebiańska Kuźnia. Miało to być futurystyczne miasto, wypełnione goblinami z laserami, ogrami z wyrzutniami rakiet czy minotaurami na Jet Packach. Co tam będę się wywnętrzał - miotnę linkiem. Dołoże jeszcze coś o historii świata MM - mój skill w przekazie informacji jest bądź co bądź bardzo niski ;)
No i pytanie moje - co sądzicie o The Forge? Co sądzicie o pierwotnej fabule AB? Czy nowa jest lepsza, czy gorsza od starej? Czy porzucenie Forge było dobrą decyzją?
Na te pytania odpowiecie mi wy.
Pozdrawiam


IP: Zapisane
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22 Stycznia 2009, 17:25:11 »
Wielu użytkowników Tawerny z pewnością wie o The Forge ; P

Cóż, gdy zetknąłem się z tym zamkiem po raz pierwszy, dopadła mnie refleksja o sensie czegoś takiego: laserowi zombi i minotaury z jetpackami. Ale tu mówię o tym jako o zamku (ostatecznie doszedłem do wniosku, że po prostu taki zamek mimo swego powiązania nie pasuje do Herosa III). A to dlatego, iż Antargiach to świat raczej typowego fantasy i wtłoczenie tam paru świrów, co zrobią z kolorowych stworzonek tego świata składaki, cyborgi i dredotha na deser.

Natomiast fabuła... czytałem już wcześniej wszystko na AC, jest rzecz jasna świetna, jednakże...

Jak dla mnie uniwersa HoMM i M&M powinny podążać własnymi ścieżkami, mimo swych wspólnych korzeni. Powiązanie Forge wiązałoby się z innymi, daleko idącymi skutkami i wymogami w przyszłej fabule. Zamiast Forge dostaliśmy Conflux i (jak dla mnie) ciekawą kampanię, która "nie burzyła świata". Rozumiem przy tym 3DO, akurat to tak. A sprawa demonów została zbagatelizowana, a teraz, po HV się to nie zmieni.

A co do 3 pytania- jak dla mnie wiązało się to z owymi dwoma ścieżkami tych sag. Jak dla mnie to ostrożne działanie, utrzymujące trójkę na wyżynach. Z drugiej strony niektórzy będą mówić, że izolowanie się od korzeni jest złem... ale wizja świata HIII jest po prostu zbyt inna. Forge mogłoby być wprowadzone tylko, jako miasto epizodyczne, dostępne tylko w kampanii, która w tym wypadku byłaby z pewnością lepsza, niż w fabule AB.



IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 427


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22 Stycznia 2009, 19:57:14 »
Hm. Moim zdaniem pomysł był ciekawy. Bardzo. Z drugiej strony... mieszanie fantasy w średniowiecznych klimatach z cyborgami? No nie wiem. Jestem częściowo i po tej i po drugiej stornie.
Na taki temat mógłby napisać porządną rozprawkę i jeszcze byłyby wątpliwości ;]


IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 22 Stycznia 2009, 21:36:35 »
No cóż chłopaki z HC , którzy widzieli artworki Forge zabrali się do roboty i w dziale Heroes III Wake of Gods [między innymi w Tym Temacie] można "podziwiać" widoczki z miasta i opinie [a , to już dla osób znających język angielski przynajmniej na zaawansowanym poziomie] .


IP: Zapisane
Emerald dragon

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 3

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 26 Czerwca 2009, 17:56:07 »
a conflux popsuł fabułe!to forge powinno być w homm3!


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 26 Czerwca 2009, 18:07:44 »
Był już taki temat.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Razenroth

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 84


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 30 Lipca 2009, 15:24:47 »
Brzmi interesująco, ale nie powinni przesadzać z tą technologią, laser to troche za dużo, ale Jet Pack by nawet przeszedł.. Cyborg też, ale powinnien być zachowany fantastyczny wygląd


IP: Zapisane
Nie gram by grać, gram by wygrywać
Obiezyswiat77

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 21 Lutego 2010, 19:49:39 »
Gdyby zamiast wrot zywiolow wprowadzili by dodatek z froge to pomimo ciekawej fabuly heroes 3 nie zyskal by miano kultowej gry:(



IP: Zapisane
Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 21 Lutego 2010, 20:04:41 »
 Heh jak by ktos nie znał dokładnie fabuły to można by wywnioskować że to cos jak Narnii czy po prostu podróż w czasie. Ludzie z przyszłości przeniesli się do przeszłosci. Znaczy sie orkowie. To ciekawe zresztą że twierdza jest jakby zacofana, zamek to ludzie to wiadomo cywilizacja a tu...orkowie z laserami. Hehehe. Jeszcze kreeganie. taaa dotychczasowy swiatopogląd o diable i bogu zostaje zachwiany, bo to kosmici którzy przez ludzi byli utarzsamiane z biblia. Hehehhe. niezła jazda by wyszła.


IP: Zapisane

kostuch

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 69

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 22 Lutego 2010, 11:06:42 »
http://www.acidcave.net/images/forgetown.jpg zdjęcie forge (miasta)

Mnie by denerwowało gdyby w elfy czy enty walczyły z cyborgami może i taka była fabuła  może i gremlin w 5 ma mini bazoke ale forge bym nie chciał


IP: Zapisane
Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 22 Lutego 2010, 12:02:53 »
 Gremlin w H5 ma bardziej jakby nie tyle co bazooke tylko dośc przydużą hakownice która była znana w późnym sredniowieczu. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/26/HandBombardWesternEurope1390-1400.jpg Co ciekawe takowe chakownice miały nawet po 4 lufy! A żeby walczyc wrecz to w H5 zrobili przydużą by była jak maczuga :D A że to alchemicy to by sie zgadzało w akademii na wykorzystywanie prochu czarnego czy czegos tam magicznego :D

 Aha zapomniałem dodać że akademia w piątce jest jakby orientalna, a jak by nie patrzeć arabowie to duuużo wczesniej znale sztuczki z prochem czarnym, greckim ogniem, wszelakie naffatumy...:D


« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2010, 12:52:50 wysłane przez Marbas Lucyferowicz » IP: Zapisane

kostuch

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 69

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 23 Lutego 2010, 14:21:29 »
hmm takie jak tu widzę to w bitwie pod grunwaldem były  :D mi tam broń gremlina pasuje ... skoro mamy czar "armagedon" to czemu nie gremlinową wyrzutnie kamyczków  ;) ;D


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 24 Kwietnia 2010, 10:28:55 »
Wydaje mi się, że lepiej by wyszło właśnie AB z Forge niz confluxem. Tamto miasto niczego fajnego nie dało, na dodatek, jesli kto nim zagra w konkursach jest zdyskfalifikowany. forge pomimo futurystycznej wizji było wspaniałe, kampania super, a wizja walki dreadnoughta z czarnym smokiem eh.... szkoda, że tego nie zobaczę.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 24 Kwietnia 2010, 10:37:19 »
Pomijając już fakt, że Conflux miał i tak wyjść w Shadow of Death...Gdzie fabuła miała być zupełnie inna. Prace trwały równocześnie, gwałtowna zmiana Forge na Conflux w AB wywołała takie rzeczy jak na przykład intro z rzeczonej gry (obrazujące starą wersję fabuły) czy fakt, że SoD zostało tak szybko poprawiane, że nawet własnego intro nie ma...


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 24 Kwietnia 2010, 12:51:05 »
Wszystko przez 5% fanatyków typowych, jednostajnych rts-ów w klimacie fantasy. No cóż, stracilismy prekkursora połączenia S-f i fantasy w jednym RTS-ie.
Potem pojawiła się gra z takimi realiami i dała czadu, niestety nie pamiętam nazwy.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry