Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie:
Głosów w sumie: 40

Strony: 1 ... 13 14 15 [16]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Jak oceniasz poszczególną cześć Heroesów? (Czytany 78700 razy)
ketron

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10

Zobacz profil
« Odpowiedz #225 : 05 Lutego 2012, 13:00:46 »
Homm 1-Grałem raz i ciężko było mi ogarnąć bo przed tym grałem dużo homm 5
Homm 2-Grałem kilka razy i może być ale też mi trudno było ogarnąć
Homm 3-Super jeśli chodzi o granie z innymi osobami ale kampanie to tak nie za bardzo mi się podobały.
Homm 4-Nie lubię przez te zmiany które wprowadzili
Homm 5-Jest super ale kampanie a jak grać z kilkoma to się nudzi
Homm 6-Nie grałem ale widziałem filmiki i fabułę ogólną i postacie ,jednostki itp.jednostki są beznadziejne żałosne fabuła jest ok
brak ras też mnie zdenerwował (loch,akademie,sylwan)
ten cały teren wokół miasta też mi się nie podoba tak samo jak ekran miasta.


IP: Zapisane
cypisek0905

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


Zobacz profil
« Odpowiedz #226 : 15 Stycznia 2014, 12:01:11 »
Seria Heroes of might and magic ciągle się rozwija,nikt już praktycznie nie pamięta pewnie starego dobrego Herosa 2....a to była dla mnie najlepsza część ze wszystkich.takiego klimatu nie da żadna inna odsłona Herosów.Szkoda,że nie powstały nigdy żadne mody,nowe miasta,dodatki,co kolwiek...gram w to do dziś i marze,że może kiedyś powstanie jakiś fanowski dodatek.pozdrawiam wszystkich fanów tej części Herosa.


IP: Zapisane
adrian12543

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


Zobacz profil
« Odpowiedz #227 : 23 Sierpnia 2014, 20:39:19 »
Heroes I - od niej zacząłem. To ona wciągnęła mnie w świat Heroesów. Ma świetny, bajkowy klimat.

Heroes II - idealny sequel. Ma taki sam klimat, ale wszystko co można było poprawić w stosunku do "jedynki", zostało poprawione. Więcej miast, jednostek, czarów, umiejętności, poprawione bitwy i mapa przygody. Wprowadzone pierwszy raz ulepszenia. Świetna gra.

Heroes III - najlepsza z serii. Twórcy znowu poszli drogą ewolucji i stworzyli produkt jeszcze lepszy niż II. Klimat trochę się zmienił, stał się bardziej poważny, ale w dalszym ciągu był wspaniały i "hirołsowy". Posiada najwięcej miast ze wszystkich części (9), najlepsze dodatki, najwięcej bohaterów, jednostek, świetny system rozwoju bohatera. W dodatku jest najlepsza do gry wieloosobowej. Całymi dniami można było siedzieć ze znajomymi przed komputerem grając w trójkę.

Heroes IV - druga w moim prywatnym rankingu. Twórcy wywrócili tutaj wszystko do góry nogami, całkowicie zmieniając mechanikę gry. Wiele z tych zmian nie spodobało się graczom i dlatego jest nielubiana, ale według mnie te zmiany wprowadziły powiew świeżości do serii. Niektóre pomysły są nietrafione (połączenie Nekropolis i Inferno), ale zdecydowana większość mi się podoba. A przy wszystkich dokonanych zmianach klimat dalej jest dobry, choć nieco inny niż w poprzednich częściach.

Heroes V: Pierwszy Heroes w pełnym 3D. Jest to świetna gra, wciągająca i piękna, ale zabrakło tu klimatu Heroesów. W pogoni za grafiką chyba go zgubili. Miło mi się w nią grało, czasami do niej wracam, ale stawiam ją niżej niż poprzednie części.

Heroes VI: Najgorsza część serii. Miała ogromny potencjał, ale został on zmarnowany. Jedynie 5 miast (co jest kpiną w porównaniu z poprzednimi edycjami, tylko pierwsza ma mniej) do tego kompletnie skopany system rozwoju bohatera, brak gildii magów, kiczowate miasta, 4 surowce i na początku wszechobecne bugi uniemożliwiające grę. Ma swoje zalety i potrafi wciągnąć, ale nie mogę pozbyć się wrażenia, że Twórcy nie przyłożyli się do roboty.

Nie pisałem ocen liczbowych, bo tych gier nie da się w ten sposób ocenić.



IP: Zapisane
DMageA

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 11


Zobacz profil
« Odpowiedz #228 : 24 Sierpnia 2014, 12:32:55 »
Heroes I: Początek świetnej serii, rewolucyjna gra w swoich czasach. Jednak z racji niezbyt lubianej tu przeze mnie kampanii jest na ostatnim miejscu.
Heroes II: Dla mnie najlepsza część z serii, wybór między dwoma władcami, dylemat pośrodku kampanii i dodatek Price of Loyalty przyciągnął mnie na bardzo długo do tej części.
Heroes III: Miała najwięcej zamków w całej serii, było sporo do wybierania. Jednak tak jak w jedynce fabuła mi się nie podobała (a przynajmniej podstawki). Dodatki takie jak Ostrze Armagedonu i Cień Śmierci wraz z zakrywającym wiele dziursk pomiędzy trzecią, a czwartą częścią serii od 3DO przyciągnęły mnie na bardzo długo do tej części. Takie postacie jak Gelu, Sandro, Katarzyna, Roland, Tarnum czy Kilgor automatycznie przyciągają graczy do tej części. Wraz ze świetną muzyką i grafiką jak na tamte czasy tworzą arcydzieło, które wciąga i nie odpuszcza. Jedynie jestem zdenerwowany kiepską kampanią Odrodzenia Erathii.
Heroes IV: Druga najlepsza wg mnie po V część serii. Wielu graczy serii pewnie mnie teraz za to zlinczuje, ale bardzo podobały mi się te zmiany - dużo wprowadziły do nowej serii. Znacznie lepiej się jednak w kampaniach z tej części czułem niż w trójce. Klimat nadal jest taki, jak w H3.
Heroes V: Tu pragnę zauważyć, że to już inny świat, inne frakcje itp. Ubisoft postawił tu na fabułę, w dodatkach dokarmiając nas 2 dodatkowymi frakcjami. Fabuła tej części trzyma w napięciu, otrzymujemy tu nowy świat, który jest jak dla mnie dokładnie tak świetnie wykonany jak w serii od 3DO. Graczy odrzucała tu cukierkowa grafika, ale mnie ona jako tako nie przeszkadzała - w końcu to gra dla 12+, a nie dla 16+ (gdzie taka grafika jest niedopuszczalna). Potem po tej części i dodatkach pojawiła się moja ulubiona gra na silniku Source - Dark Messiah, świetnie kończąca serię.
Heroes VI: Gra miała olbrzymi potencjał, jednak wypadła no nie najlepiej. Miała kilka bardzo fajnych zmian, ale to, co zrobili z gildią magów (magia jako umiejętności bohatera), tego nie wybaczę. Na szczęście studio Black Hole upadło. Sanktuarium wydawało mi się tu taką zapchaj dziurą, aczkolwiek świetne wkomponowanie jej do fabuły świata Ashan dało dobry efekt u mnie. Tu miałem jednak małe deja vu - jakim cudem jest to gra +16, skoro np. portrety Koralowych Kapłanek wyglądają jak małe dzieci z włosami meduzy?! Za to miło wspominam dodatek Cienie Mroku, gdzie studio Limbic przyłożyło się do roboty. Muzyka za to w Heroes VI ssie - nie zrozumcie mnie źle, bardzo podobało mi się dodanie tu muzyki z Dark Messiah i muzyka z menu gry, ale takie twory jak zrobienie muzyki z H3 jako muzykę przypominającą kołysankę bardzo mnie odrzuciło od tej części. I jeszcze ten nieszczęsny, a zarazem bardzo wkurzający mnie program Conflux - szkoda słów. Mimo wszystko świetnie wkomponowuje się ta część w historię Ashan. Lecz czekam teraz na siódemkę.

Podsumowując - każda z części była dla mnie równie świetna, świetna mechanika każdej z części, muzyka, fabuła i grafika zdecydowanie wciągnęła mnie w tę serię na długo. W tej serii dla mnie nie ma słabych części, były jednak takie, które różniły się od innych - każda z nich komuś się podobała tzn. jednym tak, drugim nie. Teraz jednak czekam na trzecie dzieło Limbic (H7), zwłaszcza po zapowiedziach i gameplay'u już wiem, że wciągnie mnie na długo jak czwórka.


IP: Zapisane
Morghur

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #229 : 08 Stycznia 2015, 10:29:12 »
Heroes II to obok Heroes III gra w którą grałem najwięcej i chociaż nie była może szczytem geniuszu to jest sequalem idealnym - jak na tamte czasy. Jak zobaczyłem Heroes III to odleciałem! To był coś niesamowitego i kolejne części nie dawały mi już takiej satysfakcji.

IV część była raczej nieudana, ale podobały mi się możliwości, jakie mieliśmy podczas walki. Można było znacznie mniejszymi siłami rozklepać mocne armie i to mi się najbardziej podobało.


IP: Zapisane
Adelor

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15

Zobacz profil
« Odpowiedz #230 : 13 Grudnia 2022, 19:44:58 »
Jestem fanem numer jeden, grałem we wszystkie części, więc mogę się ustosunkować do wszystkich:
1,2,3 - To dla mnie najlepsze części, zwłaszcza 3, która dla mnie pod każdym względem jest doskonała.
Potem ta wartość gier lekko się opuściła i nie powiem np. IV część była moim rozczarowaniem wielkim


IP: Zapisane
Podpis?
Strony: 1 ... 13 14 15 [16]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry