Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Defense of the Ancients (Czytany 4441 razy)
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« : 22 Stycznia 2009, 13:23:04 »
DotA jest specyficzną mapką do Warcraft 3 TFT. Jest to mapka, w której chodzi o zniszczenie najważniejszego budynku w bazie wroga: odpowiednio Drzewo Życia lub Tron Mrozu. Mapka wygląda następująco w dwóch naprzeciwległych bokach znajdują się dwie wrogie bazy. Z baz automatycznie wychodzą grupy stworzeń, które podążają każdą z trzech łączących owe bazy dróg. I tutaj pojawia się gracz/e, który wybiera sobie swojego herosa. Każda ze stron o ile się nie mylę posiada po 45 unikalnych bohaterów. Każdy posiada inne umiejętności, inaczej też gra się różnymi "klasami" herosów. Uczestnicząc w walce owi bohaterowie osiągają wyższe poziomy doświadczenia, a za zdobywane dzięki walce pieniądze można kupować coraz to lepsze przedmioty, dzięki którym nasz heros staje się jeszcze potężniejszy. Cała zabawa polega na tym, że bohaterowie pojawiają się po obu stronach i w sumie tylko od tych herosów zależy, która ze stron wygra. W jednej grze może brać udział do 5 herosów na stronę czyli maks. 10 graczy. Zabawa jest przednia, a konieczność częstej współpracy tylko zwiększa grywalność.

To oczywiście skrócony opis, bo w mapce (często też nazywanej minimodem do wara) jaką DotA jest istnieje wiele niuansów, których przedstawienie zajęłoby wiele czasu, najlepiej jest to sprawdzić (i nauczyć się) samemu - w praktyce.

Do tego chciałbym nadmienić, że istnieje jeszcze system, który jest znacznie wydajniejszy niż tworzenie WLANów poprzez Hamachi. Nazywa się to GGC, często zwanym po prostu Gareną. Garena umożliwia granie ze sobą ludzi, którzy za pomocą Hamachi nigdy by komfortowo nie pograli. Charakteryzuje się dość dużą stabilności i przy dobrym hoście praktycznie zerową ilością lagów. Do tego Garena oferuje system zdobywania doświadczenia, dzięki czemu można się mniej więcej zorientować z jakim graczem mamy do czynienia.

Piszę tutaj ponieważ chciałbym zaprosić ludzi, którzy lubują się w grze Warcraft 3 do grania w Dote. Jest to świetna zabawa, a i sama gra (o ile ktoś lubi takie gry) praktycznie nie jest w stanie się znudzić. W grze dostępnych jest multum herosów i przedmiotów, dzięki czemu możliwości do rozwinięcia herosa (często w oparciu o jakiś przedmiot/y) jest na prawdę wiele. Przy czym należy nadmienić też, że jest to owszem coś w stylu RPGa, jednak duże znaczenie ma tutaj refleks i szybkość klikania. Średnia gra (przy zbliżonym poziomie graczy) trwa góra godzinę, więc nie jest to jakoś strasznie "czasożerna" gra, choć nie powiem potrafi wciągnąć.

Mam nadzieję, że zainteresowałem innych ludzi i że zechcą spróbować Doty. Jeśli ktoś chciałby spróbować służę pomocą i radą. Sam jestem zaawansowanym początkującym;), więc nie zamierzam na nikim się wyżywać. Mam też dość dużą cierpliwość więc chętnie wprowadzę totalnego nowicjusza w grę. Jeśli ktoś byłby zainteresowany niech się do mnie odezwie na PM/Maila, bądź też napisze w tym temacie. Ludzie, którzy zetknęli się już z DotA też mogą się tu wypowiedzieć (i zachęcić;p). Jeśli jest tu na forum osoba, która potrafi grać też może dać znać o sobie, przy czym z góry mówię, że nie jestem pro graczem więc nie wymagaj/cie ode mnie cudów;).

Tekst napisał Filus na potrzeby pewnego tematu w Jaskini Behemota.

Pozdrawiam


« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2014, 18:03:53 wysłane przez Hellscream » IP: Zapisane
Pacior

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 24 Stycznia 2009, 01:51:06 »
Jeśli mam być szczery to bardziej wolę mapę OrcsUnd vs HumNElves. Polega ona na tym samym  co Dota( czyli trzeba zniszczyć główną budowlę wroga). Poza tym uważam, że jest zdecydowanie szybsza niż ślamazarność rozgrywki w Docie( max 30-40min i to naprawdę przy wyrównanej rozgrywce). Dla mnie osobiście strasznie denerwującym minusem Doty( oczywiście mówię tutaj w moim skromnym imieniu) jest możliwość tworzenia setów. Z pewnością dla wielu osób to wielki plus jednak nie dla mnie. Bawienie się w takie rzeczy to w mojej opinii zwykła strata czasu( jestem dość początkującym graczem, zagrałem ot kilka razy, więc nie można brać moich słów jako słów osoby na wskroś znającej się na tej grze) osobiście jestem zwolennikiem szybkiej gry takiej jak w OvsH gdzie jest wszystko czarno na białym idąc do „sklepu” niemal natychmiast wiemy co chcemy kupić w Docie ze względu na ogromną ilość artefaktów(co dla niektórych jest niewątpliwym plusem) trzeba się nieźle nakombinować, aby kupić itemy pasujące do danego setu( oczywiście nikt nam nie każe zaraz ich robić, możemy stawiać po prostu na pojedyncze itemy nie mającego nic wspólnego z łączeniem artefaktów) bo w przeciwnym razie nici z upa dla naszego bohatera. Wielkość mapy również jest dla mnie minusem z tego względu, ze mapa jest dość sporych rozmiarów i gdy chcemy podleczyć naszego bohatera lub zmierzyć się z kimś na naszym poziomie to czasami trzeba przebyć niezliczone hektary zanim wrócimy do bazy lub dotrzemy tam gdzie chcemy. Ogromnym za to plusem Doty jest dla mnie multum bohaterów jakich mamy do wyboru. Jest ich zdecydowanie więcej niż w OvH, są również bardzo zbalansowani, więc nie dojdzie do sytuacji w której jeden bohater jest bardziej imba niż drugi. Drugim plusem jest ogromna rzesza fanów tego typu gry na battelnecie, więc na pewno osób chętnych do gry nie zabraknie. Dzięki niej( i nie tylko niej inne gry też to gwarantują) można poznać naprawdę wielu spoko ludzików. Dla osób bardziej obeznanych z grą moje zarzuty względem niej mogą okazać się bezpodstawne lub nawet śmieszne( „omg co za noob skoro mapa dla niego za duża”) jednak jak wspomniałem wcześniej nie grałem zbyt dużo razy, ale to co widziałem do tej pory wcale mnie do tej gry nie przekonało. Mimo wszystko polecam chociaż spróbować może dla kogoś moje minusy okażą się plusami i odwrotnie. Być może moje nastawienie jest spowodowane tym, że najpierw dużo grałem w OvH i dlatego przyzwyczaiłem się za bardzo do szybszego trybu gry.

Pozdro



IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 11 Lutego 2015, 10:27:53 »
Tak się zapowiada pacze.
Dostaliśmy trailer + komiks. Suck it RITO.
http://www.dota2.com/newbloom/part1
http://www.dota2.com/newbloom/part2


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry