Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3 4    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Guild Wars (Czytany 23489 razy)
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« : 20 Marca 2007, 11:32:52 »
Przeglądam gram.pl i widzę, że jest alternatywa dla World of warcraft. Nie trzeba płacić żadnego abonamentu. Same plusy. Kosztuje 100 zł. Mógłby ktoś trochę opowiedzieć o niej?


« Ostatnia zmiana: 20 Marca 2007, 11:36:26 wysłane przez Tobiasz » IP: Zapisane
WhitePride
Shelv

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 425


Administrator sekcji CzatGG

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20 Marca 2007, 15:15:48 »
Ja sie na ten temat za duzo nie wypowiem bo nie wiem o niej za duzo ;p
Wiem tylko ze nie trza duzo expic zeby byc lepszym od inncyh
i level jest ograniczony. Jak kolega mowil, podobno sie wchodzi
i nawala sie teamami ;D


IP: Zapisane
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 20 Marca 2007, 18:57:44 »
Gram w Gw juz 6 miesiecy. Nie nazwałbym ją alternatywą do WoW tylko do Lineage. Nie ma gry online która jest podobna do WoW, choć w produkcji jest Lotr online. Lineage jak i Wow jest płatny a GW zupełnie free.

Gra jak dla mnie jest genialna. Daje niewyobrażalne możliwosci rozwoju zestawu skili do PvE. Ale o samej grze:

Jak wspomniałem jest darmowa i skłąda się z 3 (obecnie) odrebnych dodatków. GW propecies - podstawowa 6 profesji klimaty sredniowieczne, Gw Faction 1 dodatek: 2 profesje nowe + skile do profesji z Propecies, oraz najnowszy Gw Nightfall klimaty pustynne Dalekiego Wschodu: 2 nowe profesje + skile do wczesniejszych. Największą zaletą gry jest to że nie musimy kupować wszystkich części zeby pograć. Oczywiście musimy wiedzieć że kupując np FAction mamy wszystkie skile tych dwóch profesji z tego dodatku oraz skile do wszystkich profesji wczesniejszej wersji ale jest ich juz mniej. czyli np kupując 2 dodatek mamy profesje z pierwszego dodatku ale skile tylko z tego który mamy. Dodam że jako jedny gra onlione jest także w wersji pl.

Postacie:
Mamy profesje
1.1 Warrior (W) Wojownik
1.2 Ranger ® łowca
1.3 Monk (Mo) mnich
1.4 Necromancer (N) nekromanta
1.5 Mesmer (Me) mesmer
1.6 Elementalist (E)
Guild Wars Factions
2.1 Assassin (A) Zabójca
2.2 Ritualist (Rt) Rytualista
Guild Wars Nightfall
3.1 Paragon (P)
3.2 Dervish (D)

Max lvl 20 wiec z ekspieniem nie musimy sie meczyc. Oczywiscie jakby to była gra na abonament to by pewnie było ich wiecej.  Mamy dwie drogi gry
gra fabularna - gramy normalnioe jak w kazdego rpg robiac kampanie questy zdobywajac skile kase sprzet itd.
Gra pvp - od razu mamy max level i tluczemy saie na róznych arenach gildia i td. Na pvp nie chodze wiec nie powiem za duzo. Mozemy po zdobyciu lvlu i sprzetu grac takze PVP z innymi to nie jest problem.
Najfajniejszym elementem gry jest to ze łączymy dwie rózne profesje- podstawową która gramy i druga której sklile mozemy uzywac do woli. Z tego wzgledu praktycznie kazdy ma inny zestaw skili wiec nie ma takich samych postaci. Sa takze buildy czyli zestawy skilów wypróbowanych przez innych na pvp czy pve.
Bronie zdobywamy z dropu lub kupujemy za surowce. Za surowce kupujemy tez armor oraz kasę oczywsicie (czasami cięzką). są także bronie unikatowe tzw zielone zdobywane tlko na konkretnych bosach.

W grze mozemy grac z innymi w party lub z hentami - npctami którzy maja swoje profesje i walcza tak jak ty. Gw Nightfall wprowadził tzw bohaterów czy takich henchmenów tylko ze mozemy uzywac i zmieniac skile zmieniac bron armor itd. naprawde pomocne. Dodam ze po wyjsci z miasta mamy swoja kopie gry, wiec nie spotkamy nikogo z ludzi (chyba ze sa w pary z tobą) Tak wiec cos takiego jak chamskie Pk nie istnieje (niech zyje Lineage)

To chyba z grubsza tye jak ktos ma pytanie to pytac. Ponizej moja elementalista w unikalnej zbroi



« Ostatnia zmiana: 20 Marca 2007, 19:07:25 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25 Czerwca 2007, 15:22:23 »
Właśnie kupiłem i zobaczymy co z tego będzie.


IP: Zapisane
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 25 Czerwca 2007, 15:52:34 »
Którą Faction Prophecies Nightfall?


IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 25 Czerwca 2007, 20:27:38 »
Prophecies.


IP: Zapisane
Batonb

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 26 Czerwca 2007, 10:40:44 »
Witam ;]
Ja również mam zamiar zakupić sobie GW zaraz w lipcu (dostanę kieszonkowe :D), słyszałem wiele o tej grze i myśle, że to mój klimat ;]

Lecz mam pytania:
- Czy jest kilka serverów w GW? Czy tylko 1, a jeżeli tylko 1 to czy są laggi?
- Czy Elona, Cantha i Tyria jest dostępna w każdym osobnym dodatku? Np. w propecies jest tylko tyria
- Słyszałem o możliwości ściągnięcia gry i płatnym zarejerstrowaniu się (ponoć taniej wychodzi) . I jeżeli takie coś istnieje to jak to wygląda po ściągnięciu tego clienta, ma się podtawową wersję (propecies) czy jakaś ograniczona wersja?
- No i co to jest PvE? xD

Dzięki i pozdro ;D


« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2007, 11:45:26 wysłane przez Batonb » IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 28 Czerwca 2007, 19:25:06 »
Plusy:
- ładna grafika
- brak abonamentu
- dużo miejsc, miast i itp
- dużo ras
- dużo broni
- dużo różnych stworków
- brak grindu (harowania)
- nie ma lagów
- przepustkowość łącza zmniejszona do minimum

Minusy:
- nie ma ludzi poza miastami oprócz NPC. w mieście jest bardzo mało ludzi.
- słaby rozwój postaci. maxymalnie można nabić do 20 lvl.
- liniowość
- niewidzialne ściany
- serwery podzielone na kontynenty, w których zamieszkujemy  /getlost/

Cytuj
- Czy jest kilka serverów w GW? Czy tylko 1, a jeżeli tylko 1 to czy są laggi?
Zostało omówione w minusach gry. Nie ma żadnych lagów.

Cytuj
- Słyszałem o możliwości ściągnięcia gry i płatnym zarejerstrowaniu się (ponoć taniej wychodzi) . I jeżeli takie coś istnieje to jak to wygląda po ściągnięciu tego clienta, ma się podtawową wersję (propecies) czy jakaś ograniczona wersja?
Można. Tylko zakup samego klucza wynosi 2 razy drożej niż zakup wersji pudełkowej na gram.pl. Nie ma ograniczonych wersji.

Cytuj
- Czy Elona, Cantha i Tyria jest dostępna w każdym osobnym dodatku? Np. w propecies jest tylko tyria
Tak.

Tyria - Prophecies
Cantha - Factions
Elona - Nightfall

Cytuj
- No i co to jest PvE? xD
PvE to chyba granie na arenach.


« Ostatnia zmiana: 28 Czerwca 2007, 19:48:32 wysłane przez Tobiasz » IP: Zapisane
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 28 Czerwca 2007, 20:05:37 »
Cytuj
Minusy:
- nie ma ludzi poza miastami oprócz NPC. w mieście jest bardzo mało ludzi.
- słaby rozwój postaci. maxymalnie można nabić do 20 lvl.
- liniowość
- niewidzialne ściany
- serwery podzielone na kontynenty, w których zamieszkujemy  /getlost/

Cytuj
- No i co to jest PvE? xD
PvE to chyba granie na arenach.
[snapback]7510[/snapback]

hahahaha sory za to,  ale bzdety opowiadasz..... Wyjdz z nOOb landu i zacznic grac na powaznie  /lol/
"PvE to chyba granie na arenach, serwery podzielone na kontynenty, w których zamieszkujemy". - to mnie rozwaliło, spadłem  z krzesła, a jak to pokazałem na czacie w gildii to polowa ludzi wysiadła /lol/

Nie wypowiadaj sie na temat czegos czego kompletnie nie znasz.... /lol/


IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 28 Czerwca 2007, 20:33:21 »
Bo ja od dzisiaj mam GW. Z newbie landu nie wyjdę bo mam 3 lvl.


IP: Zapisane
Kwapiszon of Might and Magic
Garfield

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 383


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 01 Lipca 2007, 22:16:34 »
PvE. To znaczy Gracz przeciw otoczeniu, co chyba znaczy, że nie ma walk między postaciami tylko grasz jak w normalnego RPG. No dobra "prawie" robi wielką różnicę. :}


IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 03 Listopada 2007, 19:14:57 »
Jak się gra w WoWa to nie opłaca się grać w GW. GW to okrojona wersja WoWa. WoW jest lepszy pod każdym względem. GW ma dobre questy, ale gdy przejdziemy kampanie robi się nudno. W WoWie możemy walczyć o całe miasta, a tu nie ma tego, chodzić gdzie chcemy, areny, dobry klimat i inne.


« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2007, 19:19:27 wysłane przez Tobiasz » IP: Zapisane
Eternith

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 264


Fpatrz się...

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 29 Stycznia 2008, 14:26:30 »
Czy ktoś w to grał?
Jeśli tak, to mam pytanie.
Wiem, że nie płaci się za nią abonamentu, czyli żeby zagrać muszę tylko kupić, zainstalować, i tyle? Będę mógł grać przez sieć, i nie będę musiał więcej płacić, tak?


IP: Zapisane

Don't know how much I can take
Secret thoughts inside me wake
I've lost what it was within me
Oh sweet insanity
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 29 Stycznia 2008, 14:55:59 »
Opcja szukaj nie boli.. http://www.homm5.info/forum/index.php/topic,478.0.html

Obecnie jest 4 części 3 działające osobno i jedna wymagająca którejś z poprzednich.
Płacisz tylko za kod którym aktywujesz dostęp do danej kampanii.
Kupujesz jedna część zakładasz konto, dodajesz klucz i grasz w tej kampanii, która kupiłeś. Jeśli kupisz pozostałe, to dodajesz klucz do już założonego konta.

Gram od 13 miesięcy i nie mogę sie oderwać.

http://www.guildwars.pl - polecam szczególnie nowym, mnóstwo info na temat gw



« Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2008, 15:52:01 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
Dr Wiktor Wektor

****

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 53


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 17 Lutego 2008, 12:00:12 »
Cytuj
http://www.guildwars.pl - polecam szczególnie nowym, mnóstwo info na temat gw

I mnóstwo flejmu xD

A samo GW? Jeśli lubisz nabijanie 100 levelków, potyczki, w których o zwycięstwie decyduje przede wszystkim jakość twoich itemków i kolor zbroi, to ta gra nie jest dla ciebie.
Tutaj liczy się współpraca z innymi graczami i umiejętności każdego z nich. Jeśli nie próbowałeś trybów PvP: Heroes Ascent, Guild vs Guild, Alliance Battles, Team Arena, Hero Battles, to tak naprawdę nie grałeś w GW.
PvE w GW wciągnęło mnie na początku, poznawałem fabułę, interesowały mnie kolejne misje, wygląd nowych armorków. Po zaliczeniu fabuły każdej z części w obu trybach Normal Mode i Hard Mode do PvE przyciągają mnie już jedynie tytuły i eventy. :)

A właśnie... Martin gratuluję God Walking Amongst Mere Mortals. Mi brakuje jeszcze 4 tytułów :)


« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2008, 12:03:36 wysłane przez Dr Wiktor Wektor » IP: Zapisane
Strony: [1] 2 3 4    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry