Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 41 42 43 [44]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Najgorsza jednostka każdego poziomu (Czytany 195109 razy)
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 236


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #645 : 15 Września 2014, 22:40:32 »
@Hunter
Insynuacje możesz sobie darować, bo nie jest to najlepszy ani najinteligentniejszy sposób, by zyskiwać przewagę w dyskusjach. W ten sposób rozmowę o driadach przegrałeś. Ale jest jeszcze druga część.


Cytuj
Zupełnie tak samo jak każdy bohater poza Barbarzyńcą traci slot mając w armii Siepacza, którego nie wykorzysta w pełni. I, tak, kościany w armii Rycerza straci swoją przydatność, mimo, że jego zdolność jest stała. A raczej w jego przypadku to, ponieważ zdolność jest stała.

Kościany smok nie straci na efektywności, bo w armii Rycerza nie zadziałają na niego morale tak samo jak w armii Nekromanty. W tym przypadku to rycerz nie wykorzystuje w pełni swoich statystyk, ale smok pozostaje tym samym smokiem. To są dwie  całkiem inne sytuacje, które zresztą próbował Ci też wytłumaczyć Fergard. No naprawdę dużo rozumować tu nie trzeba.


« Ostatnia zmiana: 15 Września 2014, 22:45:42 wysłane przez Sylú » IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #646 : 16 Września 2014, 06:45:56 »
Zauważcie, że nie każdy rycerz ma zdolności przywódcze, a smok miałby u niego bez nieumarłości -3 morale.


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 236


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #647 : 16 Września 2014, 07:59:41 »
Ale nie ma. Po co się zastanawiać nad czymś, co by było  :P


IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #648 : 16 Września 2014, 17:11:19 »
A to dlatego, że akurat w tym przypadku nieumarłość staje się atutem. No może poza faktem, że o ile dobrze pamiętam to obniża zdolności dowódcze u bohatera (np. Markal miał Eksperckie Dowodzenie, a z nieumarłymi w armii działało jak Lepsze).


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
Ikee

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 273


This lovely girl could teach you how to love.

Zobacz profil
« Odpowiedz #649 : 17 Września 2014, 20:47:05 »
4. Wybierając Gargulce miałem rozterkę, czy wybrać ich, Włóczników czy Rogacze. Ci drudzy ewentualnie odpadli przez tak zdolność strzelania, jak i potęgę wyniszczających ran. Przyznam się, że być może to jednak Rogate Demony są słabsze od Gargulców. Nie czyni ich to wybitnie mocnymi - bo blokerami, jak i obrońcami są słabymi - ale nie są już najsłabszą jednostką. :)
Jeszcze mogłeś dopisać Centaury. Sam narzekałeś na wytrzymałość awanturników, wojowników i siepaczy. Centaury też mają lichą wytrzymałość i zapewniam cię, że Gargulce wygrałyby pojedynek z centaurami, choćby przez liczbę zadanych ciosów, nieważne w jakiej odległości zaczynaliby bitwę.

Oceniłeś więc na sucho i wyszło, że większość jednostek z Twierdzy wpada do najsłabszych (wyrzucając kościanego smoka jestem niemal przekonany, że postawiłbyś na cyklopa ;) ). Teraz oceń i ulepszenia i umiejętności bohatera oraz inne jednostki z danej nacji, które są po twojej stronie.

Powodzenia życzę i gwarantuję, że z twojej hejtlisty jednostek (sory nie wiedziałem jak to inaczej nazwać) znikną wszystkie jednostki z twierdzy.


IP: Zapisane

Cytuj
- Dziękuję Ci, Jake. Naprawdę za wszystko. Nie zapomnę Cię...
- Rose, nie... Czekaj!
- Jake, proszę puść. Wszystko będzie dobrze. Obiecuję Ci to. - dodaje z uśmiechem - Naprawdę, uwierz mi.
Fergard

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 224


Uncle Hells' faithful sidekick

Zobacz profil
« Odpowiedz #650 : 17 Września 2014, 22:41:11 »
Centaury są jednostkami strzelającymi i z tego powodu zyskują przewagę jeżeli nie nad Gargulcami, to zdecydowanie nad nijakimi Rogaczami i posiadającymi tylko dwa strzały Włócznikami.

Cyklopy są akurat jednostką przyzwoitą. Twoje przekonanie, że jestem jakims zadeklarowanym anty-orkiem kompletnie mija się z prawdą. Analiza jednostek na sucho automatycznie eliminuje branie pod uwagę umiejętności bohaterów i bierze pod uwagę same ich statystyki ergo mówimy o porównywaniu jednostek w eterze. Wałkujemy ten temat już parę stron i nie wiem, jak prościej mogę to przedstawić.

Zgodzę się jednak, że wśród ulepszonych jednostek może, ale nie musi, być mniej jednostek z Twierdzy. Są one cięższe do ocenienia przez swoje różnorakie umiejętności, niemniej jednak zasada pozostaje ta sama: oceniamy jednostki pod względem ich neutralnego standpointu.


IP: Zapisane
Panzers roll forward and The Reaper follows them

Leaving tracks of blood, Panzers roll again

Your fate shows itself in shrapnel, smoke and tears

Who can stop these beasts, the source of all your fears?!
obliczeprawdyzaslaniam

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15

Zobacz profil
« Odpowiedz #651 : 17 Października 2014, 20:11:38 »
Każda jednostka powinna operować w tzw. związkach taktycznych, a przynajmniej wspomagana przez bohatera, co oznacza, że nie ma sensu całe to gadanie. To jakby powiedzieć, że taki czołg do dupy jest, bo go byle piechur czymś tam za kilka dolarów może zniszczyć, albo że piechota taka czy siaka to byle co, ponieważ wolna, podatna na ataki niemal z każdej broni itd.

Można sobie roztrząsać temat, ale takie oceny w żaden sposób nie ukazują realnej mocy jednostki, którą wykorzysta dobry dowódca umiejętnie operujący na związkach taktycznych.




IP: Zapisane
Przystani

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #652 : 03 Sierpnia 2017, 20:21:14 »
Jednostka która nie walczy na dystans gdy wszystkie inne jednostki tego poziomu strzelają. lecz teraz jakie jednostki każdego poziomu są dla mnie najlepsze:
1. Gremlin (Jedyny strzelec pierwszego poziomu)
2. Łucznik (1 za strzał + 3 x 3 - 1 = 11 a wytłumaczenie? tutaj: 1 = strzał
+ 3 x 3 = Rozproszony strzał a - 1 = Ranienie własnych jednostek)
3. Myśliwy (Jedyny strzelec trzeciego poziomu)
4. Mag (Wyszło 10)
5. Lisz (Aż 18!)
6. Zjawa (2491 bo moc wymiata)
7. Cyklop (Rzut goblinem przy ulepszeniu)
A najgorsze:
1. Chłop
2. Rogaty demon
Później napiszę resztę, zajęło mi to już BARDZO długo


IP: Zapisane
ELDonna

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #653 : 10 Lipca 2018, 13:37:13 »
A najgorsze:
1. Chłop

Nie mogę się z tym zgodzić - Chłopi mimo, że słabi to są tani jak barszcz i mają jeszcze gigantyczne przyrosty na tydzień


IP: Zapisane
Przeczytaj dlaczego warto wybrać depilacja laserowa Gdańsk
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #654 : 12 Lipca 2018, 09:08:12 »
Dobry power stack z nich potrafi wygrywać bitwy z jednostkami które są o wiele silniejsze od nich. Lepiej więc nie lekceważyć mięsa armatniego które się szybko mnoży.


IP: Zapisane
akademek

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97


Żywiołak z innego wymiaru

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #655 : 15 Października 2018, 17:10:19 »
najgorsze:
1. goblin
2. tancerz ostrzy(ale kogo ostrzy to nie wiem)
3. nie wiem
4. wilk
5. nie wiem
6. piorun
7. kościany smok



IP: Zapisane
Leśna Świątynia
Adelor

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15

Zobacz profil
« Odpowiedz #656 : 10 Grudnia 2022, 17:44:23 »
Zdecydowanie chłopi, mimo, że jak są w dużych ilościach to stanowią opór to i tak są najsłabsi, nie lubię ich


IP: Zapisane
Podpis?
Strony: 1 ... 41 42 43 [44]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry