Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Agrael to Raealag (Czytany 2768 razy)
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 236


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« : 26 Czerwca 2017, 15:25:44 »
Cześć. Tak ostatnio sobie myślałem i doszedłem do pewnego wniosku.
Wydaję mi się, że Agrael to tak naprawdę Raelag. Co o tym sądzicie? Imiona wydają mi się podobne i postacie mają podobny głos.


IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Godzilla

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


Nie odwracaj kota ogonem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 26 Czerwca 2017, 15:49:38 »
Tak, to Raelag, nawet jest o tym mowa w H5 czy H6.




« Ostatnia zmiana: 27 Czerwca 2017, 18:38:24 wysłane przez Godzilla » IP: Zapisane
A co to ma do rzeczy?
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 873


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 27 Czerwca 2017, 01:42:54 »
Kiedyś już się nad tym zastanawiałem i uważam, że sprawa taka jednoznaczna nie jest. Owszem, twórcy zostawili kilka tropów, ale nikt nie powiedział, że proste rozwiązanie - tak niby oczywiste, tak ot tak podsunięte pod sam nos - nie jest zasłoną dymną.

Agrael to postać, którą po raz ostatni widzimy w trakcie rytuały oczyszczalnika u Tieru. Faktycznie później już się nie pojawia. NIE WIEMY, a przynajmniej NIKT OTWARCIE nie mówi, że Agrael digimorfował w Raelaga. Fakt, faktem Raelag coś tam kiedyś mówił, ale imo może jest on tylko jego zabójcą?

A z drugiej strony - jeżeli go zabił, to po co przejął jego dawną tożsamość? Może zależało mu na mrocznej legendzie wokół siebie? Ciężko to teraz zweryfikować, ale ja byłbym zwolennikiem tezy, że Tieru wraz z Raelagiem ukartował tzw. ,,rytuał oczyszczenia", zamordował obezwładnionego lorda demonów, a następnie przejął jego dawną tożsamość, a z czasem wyparł pamięć o własnej przeszłości.

Teraz pytanie - kim był Raelag zanim stał się Raelagiem? Po mojemu mógł to być jeden ze zbiegłych magów ze Srebrnych Miast. Że niby głupi pomysł?
1) Raelag świetnie włada magią. Nawet jak na mrocznego elfa. Nikt mu nie był w stanie dorównać w boju.
2) Raelag włada magią cieni. To zawsze była dość kontrowersyjna gałąź i to właśnie może ona spowodowała, że został wygnany ze srebrnych miast.
3) Raelag był i jest świetnym strategiem. Przewidywał posunięcia swoich wrogów na wiele ruchów do przodu. Widocznie legenda Agraela była mu do czegoś potrzebna. Do czego?

Myślę, że dowiemy się tego w Heroes of Might and Magic VIII. To prawdopodobnie będzie renesans serii, w którym zostaną zmodyfikowane pewne wątki z Heroes V, pewne postaci pojawią się zapewne epizodycznie, może też zostanie nieco zmieniona struktura rozrywki.

Niektórzy scenarzyści odpowiedzialni za losy sagi od Heroes V (dalej ich udział przy Heroes VI i Heroes VII nie był już tak zauważalny, część załogi została wymieniona, co okazało się oczywiście błędem) z tego co kojarzę, parokrotnie wspominali w wywiadach, że losy Raelaga są zaplanowane na TRYLOGIĘ. Jak do tej pory Raelag pojawił się tylko w Heroes V i Heroes VI.

Niestety, Ubisoft popełnił błąd dokonując zmian fabularnych. Tym niemniej świadomi tego, zamierzają powrócić do serca Ashan (przez krótki czas spekulowano, że taki będzie podtytuł Heroes VIII, obecnie twórcy nabrali wody w usta i sugerują, że marka pozostanie przez jakiś czas zawieszona, NAJPRAWDOPODOBNIEJ nie na aż tak długo, jak nam się wydaje) - Raelag prawdopodobnie powróci i ostatecznie ujawnione zostanie wszystko to co miało pozostać w sekrecie.

Pozostaje kwestia kiedy. Historia uczy nas, że marka herosów nigdy nie była tak silna, jak jej fanbase, ani nigdy tak słaba, jak przedwcześnie pakujący ją do grobu.

Bardzo dobry temat, po raz pierwszy od bardzo dawna porusza jakąś kwestię merytoryczną dotyczącą herosów. Szanuję Sylu.


IP: Zapisane
Godzilla

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


Nie odwracaj kota ogonem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 27 Czerwca 2017, 13:22:01 »
O Bosze, Fast.

 Najpierw był Raelag, syn Thiudany, potem stał się Agraelem, H5 jest pokazane jak Thiru zamienia go spowrotem  w Raelaga.
1)Co to ma do rzeczy?
2)LOL
3)Do niczego, po prostu chciał chronić Izabelę, bo możliwe że znał przepowiednię o Mesjaszu.

Jakieś pytania?


« Ostatnia zmiana: 27 Czerwca 2017, 16:11:50 wysłane przez Godzilla » IP: Zapisane
A co to ma do rzeczy?
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 236


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 27 Czerwca 2017, 14:22:02 »
Fast bardziej mnie przekonał. Uznawanie Raelaga za Agraela oparte jest na całkowitym braku jakichkolwiek przesłanek i są to tak naprawdę tylko spekulacje i teorie spiskowe. Natomiast argumenty Fasta są dosyć logiczne. Cieszę się, że wyjaśniłeś moje wątpliwości.


« Ostatnia zmiana: 27 Czerwca 2017, 14:25:38 wysłane przez Sylú » IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
WielkiKiryl

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 27 Czerwca 2017, 16:32:15 »
Tak tyle,że Raelag w czasie czwartej kampanii w podstawce Heroes 5 najpierw pośrednio mówi kim jest cyt."Kiedyś sam do nich należałem" odpowiadając na pytanie Shadyi.
Potem już bezpośrednio Izabeli mówił ,że on był Agraelem po walce w Talonguard. Nawet w jednym scenariuszu jak był Agraelem, to siostra cienii mówi do niego Raelag w pewnym momencie.
Najbardziej jednak mnie nurtuje, jak on stał się jednym z lordów demonów?
Najgorsze jest to,że nie jest znany jego cały życiorys przez co argumenty Fasta wydają się być logiczne.
Część jego historii sprzed bycia Agraelem ujawniana jest jeszcze w do datku do Heroes 6 Cienie Mroku.
Także to jest temat idealny na różne teorie i spekulacje, zwłaszcza ta nieznana część życia Raelaga.
Ale można też zadać pytanie,czy możliwe,że Raelag z czasów przed bycia demonem mógł znać przepowiednię o Mesjaszu i wiedzieć kiedy może on się pojawić i dlatego poszedł do Sheogh by przetrwać do czasów z Heroes 5?
Tak czy inaczej ciężko jest podważyć ,że Agrael to nie Raelag
Tak naprawdę możemy nie poznać odpowiedzi na pewne pytanie.
Dla mnie nie ma wątpliwości, że Agrael i Raelag to jedna i ta sama postać.Nie wiem jak dla innych.


IP: Zapisane
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 27 Czerwca 2017, 21:59:21 »
http://www.tawerna.biz/forum/index.php/topic,728.0.html
http://www.tawerna.biz/forum/index.php?topic=9874.0

Kiedyś o tym była dyskusja :)


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry