Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 5 6 7 [8] 9    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Forumowa Mafia- Edycja Siódma (Czytany 38609 razy)
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #105 : 01 Września 2012, 21:16:01 »
Już mam swojego faworyta w linczu. Jutro ok. 14 wszystko dokładnie opisze, ponieważ dzisiaj już nie mam czasu a widzę że lincz się troche wydłużył.


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #106 : 01 Września 2012, 21:28:57 »
Podejrzewam Loczka i to na niego będę głosować w tym linczu. Mam nadzieję, że tym razem mam rację, a Loku okaże się być mafiozo.
No i teraz kolejny odcinek przygód naszej ulubionej bohaterki:
Była 3 w nocy, Zuzanna wyszła na palcach do przedpokoju. Już wcześniej spakowała ubrania do plecaka. Komórki nie miała- zabrali jej. To nic do Krakowa raptem 18km. Żałowała, że nie zobaczy miny Wiesława, kiedy się obudzi, no cóż komu w drogę temu czas. Wyszła z domu i pobiegła do stajni. Nigdzie nie mogła znaleźć siodła i ogłowia, brak kluczyków do auta odkryła już wcześniej. No cóż, jak widać moja rodzina jest jeszcze bardziej tępa niż myślałam- pomyślała pani Świerk, łapiąc za grzywę i wczołgując się na konia. Nie ma to w końcu jak oklep na kantarze. Ruszyła w do Krakowa, chcąc jak najszybciej dotrzeć do domu przyjaciółki ze studiów. Jeśli się nie pospieszy i nie dotrze tam przed 6 to wezmą ją za wariatkę...
*
Kiedy dotarła pod dom znajomej była piąta rano. Dziewczyna zadzwoniła domofonem. Jolanta Stawlikowska była mocno zszokowana.
-Jola później wszystko ci wyjaśnię, ale teraz potrzebuję komórkę i Internet!- powiedziała koleżance na dzień dobry Zuzanna.
-Zuza, ty tu przyjechałaś na koniu?
-Szybciej!!!
W końcu Stawlikowska spełniła prośbę amazonki. Zuzanna przez Internet kupiła dom w Zakopanym i na jutro, na 12 zamówiła panów od przeprowadzek wraz z ciężarówką.



IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #107 : 02 Września 2012, 11:36:03 »
O nie, onie! Loczek, wykryłeś mnie. Tak, to fakt, jestem w mafii. Nie ma po co tego dłużej ukrywać.
Ale mimo wszystko i tak zagłosuję na ciebie. Musisz w jakiś sposób zostać ukarany za to, że wykryłeś moją prawdziwą tożsamość.
Tectonic ironic :P czyżby użycie tego środka miało oznaczać że pali się gruncik pod stopami? Mam nadzieje że inni ie dadzą się nabrać na tą ofensywę na moją osobę i pomogą linczować prawdziwego mafiozo.

Było południe a Krzysiek akuratnie naprawiał dach u jednego mieszkańca Łuczyc, gdy posłyszał rozmowę iż była kolejna ofiara Mafii:
-Pora ostatecznie się ich pozbyć.
I zabrał się za szybkie naprawianie dachu i założenie ocynku by móc skończyć pozostałe przydzielone mu prace.



IP: Zapisane
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #108 : 02 Września 2012, 15:36:43 »
Krystian uczęszczając na kursy krav magi nauczył się naprawdę dużo. Nie bał się już śmierci, ponieważ powiedział sobie że gdy to nastąpi będzie potrafił się obronić. Nadszedł też dzień w którym musiał odejść od Karoliny i zamieszkać do rozwiązania całej tej sprawy w Hotelu. Powodem była kłotnia między dwojgiem przyjaciół. 


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
Kocica

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1


Z charakterkiem... ;)

Zobacz profil
« Odpowiedz #109 : 02 Września 2012, 16:00:43 »
Sorry za nieobecność. Wydaje mi się, że mafiozą będzie Pawek. To na niego zagłosowałam. Loczek wydaje się mieć rację. Zobaczymy :)


IP: Zapisane
Forumowa Mafia

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #110 : 02 Września 2012, 16:05:42 »
Cóż, testament będzie krótki. Zabiliście nie tego człowieka ;D
Czasami kłamstwa popłacają i mozna dłużej pożyć.
Do następnej edycji!


IP: Zapisane
Revold
Main Programmer

**

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


One of The Indoctrination Theory's founder

Zobacz profil
« Odpowiedz #111 : 02 Września 2012, 18:33:16 »
Krzysztof chciał żyć, ale nie każdy może. Cios w łeb, jeden, dokładny... Miasto jednak postąpiło źle, bardzo źle... Straciło bowiem swoją ostatnią szansę...

Loczek- Czwarta Ofiara Linczu Miasta (niewinny)

Głosy:
- Loczek (Pawek, Cahan, SeRaFiNeK)
- Pawek (Loczek, Kocica)

Brak punktów karnych.

Spis treści:
Pierwsze morderstwo mafii- strona 2
Pierwszy lincz miasta- strona 3
Drugie morderstwo mafii- strona 5
Drugi lincz miasta- strona 6
Trzeci lincz miasta- strona 7
Trzeci mord mafii- strona 7
Czwarty lincz miasta- strona 8



Mafiozi wybili prawie wszystkich mieszkańców. Wystarczająco dużo, by spełnić swoje zamiary. Łuczyce zostały stracone… Ale któż by podejrzewał niewinną (?) Zuzię, czy  zakochanego Kristiana? Nikt… I to właśnie zgubiło miasto… Przestępcy zwyciężyli!

Tak jest, to już koniec! ;D Gratulacje mafio! Uważam tą edycję za udaną. Była to moja pierwsza, jako MG, na Tawernie (i mam nadzieję, że nie ostatnia ^_^). Bez zbędnych szczegółów, podaję listę graczy, którzy otrzymali role oraz link do mafijnego forum: http://www.harbinger.pun.pl (udostępniłem gościom możliwość przeglądania)

Role:
- Mafia- SeRaFiNeK (OC), Cahan, andre94nt,
- Opryszek- Freezon,
- Ksiądz- Psychol55,
- Detektyw- Niedziel.

Podsumowanie (jak gra wyglądała z mojej perspektywy) napiszę jeszcze dziś wieczorem lub dopiero jutro. Tymczasem piszcie, jak Wam się podobała (lub nie) obecna edycja FM oraz jej nowy MG ;)

Pozdrawiam.
Rev


IP: Zapisane
Piszę poprawnie po polsku

Pomogłem w temacie? Chcesz się odwdzięczyć? Przyznaj punkt uznania! Link

Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #112 : 02 Września 2012, 19:10:31 »
Edycja była bardzo fajna, gratulacje Revold ;). Grało się miło i przyjemnie, mam nadzieję, że ofiary nam wybaczą. Rozgrywka była dynamiczna i pasjonująca, dzięki sporemu zaangażowaniu większości graczy. Nasz nowy MG był godnym zastępcą Niedziela i pragnę mu podziękować za czas i wysiłek jaki włożył w tą edycję formowej mafii.
No i ostatnia historyjka w tej edycji :D, ze wszystkich moich postaci Zuzanna Świerk jest chyba najlepsza…
Zuzanna Świerk z niecierpliwością oczekiwała panów od przeprowadzek, siedząc w ogrodzie z niejakim Wiesławem. Nie mogła się doczekać miny tej bandy wieśniaków, kiedy zobaczą jak pięknie ich wyrolowała. W końcu nastąpiła ta upragniona chwila…
-Zuza, kim są ci panowie?- zapytał zdezorientowany Wiesiek.
-No co ty misiu, nie mówiłam ci, że kupiłam dom w Zakopanym?- odpowiedziała rozbawiona dziewczyna.
-To wspaniale kochanie! Góry są takie piękne!
-Sobie kupiłam. Ty zostajesz tutaj.
Przymusowemu małżonkowi Zuzanny szczęka opadła niemalże do kolan. Pani Świerk poszła zaś załatwić formalności związane z przeprowadzką. Chłopaki uwinęli się dość szybko, ale kobiecie pozostała jeszcze jedna sprawa do załatwienia.
-Wiesiek, kluczyki!
Biedny policjant z Łuczyc, dalej w szoku, posłusznie spełnił prośbę żony. Zuza zapakowała konia do przyczepy i odjechała, rzucając na odchodnym:
-Do zobaczenia na rozprawie rozwodowej, kotku!



IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #113 : 02 Września 2012, 19:11:08 »
Jakieś podsumowanie napiszę po przejrzeniu forum mafii. Tylko no właśnie... czemu jest puste?


IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Revold
Main Programmer

**

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


One of The Indoctrination Theory's founder

Zobacz profil
« Odpowiedz #114 : 02 Września 2012, 19:21:41 »
Puste?
Niemożliwe, sprawdź raz jeszcze.


IP: Zapisane
Piszę poprawnie po polsku

Pomogłem w temacie? Chcesz się odwdzięczyć? Przyznaj punkt uznania! Link

Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #115 : 02 Września 2012, 19:36:18 »
Nadal to samo.


IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #116 : 02 Września 2012, 19:50:59 »
zarejestruj sie to coś zobaczysz


IP: Zapisane
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #117 : 02 Września 2012, 20:12:46 »
Krystian w końcu mógł wrócić do rodzinnego Krakowa. Z hotelu odjeżdżał czarnym BMW a z głośników leciała muzyka klubowa. Tęsknił za imprezowym typem życia, ale w końcu mógł wrócić do starego życia. Świeże powietrze dla którego tu przyjechał powinno mu starczyć na pare kolejnych lat, może na starość powróci i powspomina młodość, lecz teraz impreza wzywa.

Dzięki za fajną zabawę - chętnie to kiedyś powtórze :D.


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #118 : 03 Września 2012, 10:09:20 »
Dziękuję za grę Wszystkim było bardzo przyjemnie. Revold bardzo dobrze prowadzi grę, tak jak Niedziel(a). Przy końcówce były trochę krótkie opisy mordów, ale reszta w porządku.

Cahan... Po prostu wiedziałem  ^_^ - A jak się wypierała heheheh/ Serafinka zacząłem podejrzewać przy końcówce. Zabrakło mi czasu do morderstwa.

Do następnej.


« Ostatnia zmiana: 03 Września 2012, 10:22:11 wysłane przez Psychol55 » IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Revold
Main Programmer

**

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


One of The Indoctrination Theory's founder

Zobacz profil
« Odpowiedz #119 : 03 Września 2012, 10:55:34 »
Podsumowanie:
Witajcie! Oto krótkie podsumowanie, które obiecałem (czyli- po kolei, jak to wyglądało, z mojej strony). Już, gdy wylosowałem taki skład ról, widziałem, że będzie ciekawie. Cahan, andre... to są dobrzy gracze. W dodatku Niedziel na stanowisku deta. Jednak zawód przyszedł do mnie, kiedy dowiedziałem się, kogo chce ubić mafia w pierwszym mordzie (widać to nawet na mafijnym, gdzie wysłałem posta na ten temat). Nie będę się nad tym rozwodził, life is brutal, a mafia ma pełne prawa. Jednak gorzki posmak pozostał... Nevermind. Pierwszy lincz- andre załapał sporo karniaków. Już wtedy wiedziałem, że może być z nim problem. Następnie ujawnił się "prawdziwy" det- Forumowa Mafia! Z resztą, tak jak ostatnio (tylko w nieco innych okolicznościach). Nikt mu nie wierzył (zresztą całkiem słusznie), choć mafia popełniła wielki błąd mordując go. Dlaczego? Otóż, można było zrobić b. łatwą nagonkę na niego. Szczególnie, że FM się wydał. Tak, wydał się, w dość banalny sposób, otóż przed trzecim linczem:
Sprawdziłem Kocice. Niewinna.
Otóż, nie mógł wiedzieć, że Kocica jest niewinna. Nie tak wcześnie. Zgodnie z 15 pkt. regulaminu, det otrzymuje informacje n/t osoby, którą sprawdzał dopiero PO linczu miasta. O ile wtedy było już za późno na zmianę zdania (wszyscy rzucili się na Psychola), to spokojnie (szczególnie, że najprawdopodobniej ksiądz był martwy), można było go ubić w czwartym linczu (wykorzystując tamtego messa), a mord odbyć na Pawku/Loczku. Całość rozgrywki przebiegła nienagannie, kilka osób odpadło za karniaki, ale (może poza andre) były to pewniaki. Jak mafia grała? Dosyć dobrze. Gdyby nie samobójstwo andre, kto wie, może skończyliby w pełnym składzie? 8) Choć (jak zwykle ;p) nie obyło się bez kilku potknięć. Szczegóły poniżej.

Cahan- nick Cahan niejednokrotnie pojawiał się w postach kilku osób. Mieli jednak Oni za małą siłę przebicia, żeby udowodnić swoje zdanie. Sama Cahan grała dość dobrze, choć zaliczyła kilka dosyć dużych failów, które np. taki Niedziel, wychwyciłby od razu. Najbardziej w oczy rzuciły mi się dwa z nich. Po pierwsze- prawie ZAWSZE głosowałaś jako ostatnia. Przypadek? Nie za bardzo. Po prostu chciałaś wiedzieć, jaka jest sytuacja i odpowiednio zagłosować. Oczywiście miasto miało do tego dostęp, jako, że zgodnie z 12 pkt. regulaminu, kolejność wysyłania głosów jest uwzględniana w linczu. Jednak nikt tego nie zauważył. Po drugie- fail na SB, udałaś zdziwienie po linczu na Psycholu, niestety, nie wyszło to zbyt naturalnie; bodajże sam Psychol to podchwycił, ale ponownie brakło siły przebicia. Co do samych linczów- bez większych błędów.
andre94nt- grał dosyć pasywnie, choć do niego to podobne. Bodajże Loczek go podejrzewał, choć i tak zginął za karniaki. Za wiele nie mogę o Nim powiedzieć, jako, że napisał (oprócz historyjki) tylko 2 posty, z czego 1 był po śmierci.
SeRaFiNeK- nasz debiutant. Jak na pierwszy raz grał całkiem nieźle, uważam, że najlepiej z mafiozów. Trochę zbyt mocno zaatakował Kocicę i FM na początku, lecz później taktowanie się wycofał. Trafnie zaatakował FM wytykając mu 5 pkt. regulaminu. Łączył historyjki i posty właściwe w dość odpowiednich proporcjach. Nie wytłumaczyłeś swojego linczu na Kocicy oraz braku vote'a w pierwszym głosowaniu (mimo, iż post wysłałeś). Poza tym- bez większych failów. Mam nadzieję, że jeszcze Nas odwiedzisz ;)
Niedziel- praktycznie nic o naszym detektywie nie mogę wspomnieć. Zginął za szybko.
Psychol55- ksiądz. Niepotrzebnie ucharakteryzowałeś się na księdza. Ciągnąłeś to nawet, gdy FM i Fenir "przyznali się" do swoich ról. Żeby to robić, trzeba umieć. Również pomodlenie się za siebie w drugim mordzie, nie było dobrym pomysłem. Jest małe prawdopodobieństwo, że to akurat Cb ustrzelą. Szczególnie po swojej "księdzowej" zagrywce. Mimo trafnych podejrzeń co do Cahan, brakło Ci siły przebicia i zaufania ze strony miasta. Ogólnie, średnia gra.
Fenir- mój współmafiozo w poprzedniej edycji ;) Grał całkiem nieźle, miał niezły plan, którego niestety, nie zdążył wprowadzić w życie. Na mord nie ma ratunku ;]
Forumowa Mafia- Ty Psycholu, chory człowieku!!! ;] Zakładam, że ten cały "plan" bycia detem miał na celu... no właśnie, co? 8) Prawdopodobnie chęć przeżycia, lecz odniosło to połowiczny skutek i bardziej zaszkodziło miastu, niż mu pomogło. Może zrobiłeś to dla funu? Tak, czy siak, pisałeś trochę za krótkie posty, a plan bycia detem nie wypalił. Jednak należą Ci się gratulacje za celny strzał (?) w andre.
Kocica- kolejna debiutantka. Jako, że najczęściej pierwszy raz nie jest łatwy, wszystkie faile Ci wybaczam ^_^ Graty za przeżycie do końca... Choć nie wiem, czy to taki "+" ;d Mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy w FM, i tym razem pójdzie Ci lepiej. Serdecznie zapraszam!
Pawek- kolejny gracz, który przeżył do końca. Miał kilka ciekawych pomysłów, jednak bez większych konkretów. Ogólnie, od początku do końca, gra całkiem średnia.
Loczek- On. SM we własnej osobie. Ktoś, kto jako jedyny przetrwał atak hiszpańskiej inkwizycji Martina :D Po pierwsze, dzięki, że wpadłeś, równy z Cb koleś, a poza tym dodałeś grze "kolorów". Dosłownie, i w przenośni :) Jako, że to Twój pierwszy raz (mam nadzieję, że nie ostatni ^^), nie bd wytykał Ci błędów, tylko pogratuluję dobrego nosa na andre i Cahan.

Jeśli kogoś pominąłem, oznacza to, że nie rzucił mi się zbytnio w oczy. Miasto grało przeciętnie, w przeciwieństwie do mafii, której poszło całkiem, całkiem (w końcu wygrali ;)). Możecie zapytać, czemu ciągle gadam o tej "sile przebicia"? Otóż, jest ona b. ważna w FM. Nawet b. dobrzy gracze, jednak bez tego skilla, są skazani na porażkę. Choćby wykryli całą mafię, to bez dowodów (a z tym na lekarstwo), nie udowodniliby ich winy. Co muszą zrobić? Namawiać i jeszcze raz namawiać. Użyć całej swojej siły perswazji, żeby udowodnić swoje zdanie. Bez wahania. Być pewnym swojego zdania, choć, mieć świadomość, że to tylko ich zdanie, i mogą się mylić... Gracze byli aktywni, zmuszeni do pisania właściwych postów wycisnęli z siebie, co mogli (;p) i jestem zadowolony z tej edycji. To tyle. Z tej strony chciałem jeszcze raz gorąco podziękować Wszystkim uczestnikom Siódmej Edycji Forumowej Mafii. Zarówno debiutantom (Serafinkowi, Kocicy i Lokowi), jak i starym wyjadaczom. Dzięki Wam, wysyłam ten post. Dzięki Wam, mogę być MG na Tawernie. I dzięki Wam, mogę mieć tą przyjemność z uczestnictwa w FM, na Tawernie. Dzięki także Tobie, Niedzielo, za to, że ustąpiłeś stołka MG, żebym sprawdził się tutaj, na Tawernie. Bez Cb, nie byłoby FM. A tego bym sobie nie wybaczył :P Dziękuję również Wszystkim tym, którzy wspomnieli o mnie dobre słowo w swoich ostatnich postach, w tej edycji. Jeszcze raz, po stokroć- Thank You! :D
Na koniec dodam parę słów krytyki wobec siebie. Wydaję mi się, że poszło mi całkiem nieźle, choć (jak zwykle) nie obeszło się bez kilku wpadek. 2 razy nie wspomniałem o tożsamości zlinczowanej osoby (o zgrozo!; nawet nie wiem czemu ;p) i pod koniec pisałem dość krótkie (ale jakże treściwe ;)) wiadomości. Jednak największego faila pewnie nikt nie zauważył. Otóż, jest taka zasada w FM, że <20 graczy, zmienia się trochę harmonogram, aby stosunek linczów do mordów pozostał niezmieniony (2:1). Tutaj, przypomniałem sobie o tym dopiero po rozpoczęciu rozgrywki i było już za późno na ewentualne zmiany. Doszło do dość kuriozalnych sytuacji, w których pod koniec rozgrywki, stosunek linczów do mordów oscylował wokół 1:1. Moja głupota. Przepraszam!!! :(
Do zobaczenia następnym razem. O tym, kto zostanie nowym MG, porozmawiamy potem. Tymczasem, Over & Out.

P.S> Ten temat pozostanie otwarty jeszcze przez tydzień, tak aby każdy mógł się wypowiedzieć.

Pozdrawiam.
Rev




« Ostatnia zmiana: 03 Września 2012, 11:00:32 wysłane przez Revold » IP: Zapisane
Piszę poprawnie po polsku

Pomogłem w temacie? Chcesz się odwdzięczyć? Przyznaj punkt uznania! Link

Strony: 1 ... 5 6 7 [8] 9    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.116 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry