Świat HoMM > Heroes II i I

Heroes 1 - kampania

(1/3) > >>

Newneko2000:
Jestem ciekaw, ile osób przeszło kampanię z Heroes 1 i co o niej sądzicie.
Scenariusze pierwszy i drugi - bardzo proste, w trzecim na ślepo trzeba szukać artefaktu, bo zanim odkryje się chociaż 30% obelisków, to przeciwnik ten artefakt zdobędzie. Czwarty scenariusz nieco irytujący, ze względu na ogromną ilość zamków, które trzeba podbić. Natomiast piąty scenariusz jest bardzo trudny - i tu utknąłem. Nawet w momencie, gdy zdobywam wszystkie zamki na południu i posiadam 3 silne armie, jeden przeciwnik przychodzi z tak gigantyczną armią, że zmiata mnie w kilka sekund.
W tej kampanii brakuje mi tego, co w Heroes 3, czyli pozostawienie tego samego poziomu (bądź artefaktów) bohatera na następny scenariusz, lub chociaż początkowa premia. Nie ma nic do pomocy, co bardzo utrudnia rozgrywkę i niczym się nie różni o zwykłych map spoza kampanii. Jedyne połączenie między scenariuszami to takie, że jak wygrywamy w środku tygodnia, to następną mapę również zaczynamy środkiem tygodnia.

Laxx:
Obawiam się, że na tym forum zaraz ktoś wypali Zi z tekstem, że stare części są niegrywalne ;)

Szczerze mówiąc, jak narazie przeszłam 1 mapę kampanii w Heroes I. Na dniach mam zamiar wznowić grę i zrobić jakieś mini poradniki dla graczy w miarę możliwości. Mam nadzieję, że uda się mi przebrnąć przez wszystkie poziomy ;D

Sylu:
Ja zacząłem grać w serie heroes w około 2004 roku i już wtedy nie miałem zamiaru się katować, grając w paskudne i niegrywalne heroes 1. Może starsi gracze czują do niego sentyment, kiedy grali w latach 90. i teraz do niego powracają, bo nie widzę innego powodu, by grać w tę grę.

Hayven:
Ja ukończyłem całą kampanię, Lamandą. Najgorzej jest IMO grać Rycerzem, bo nimi dotarłem raptem do trzeciej mapy, a potem problem, bo przeciwnicy robią suicice herosów z Burzą Żywiołów, a armii jak na lekarstwo :/

Co masz na myśli przez "Piąty scenariusz"? Wszystko przecież zależy od tego kim grasz, bo dla większości frakcji piąty jest "Castle Ironfist", a dla Ironfista piąty jest bodajże "Castle Slayer".

matikun:
Przeszedłem całą kampanię Lamandą, innymi bohaterami nawet nie próbowałem. Jejku, jak to było dawno temu (no może nie aż tak), już prawie o tym zapomniałem. Chyba odpalę Heroes I ponownie, chcę poczuć tego oldschoola :).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona