Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Starcie idei (Czytany 3831 razy)
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« : 11 Stycznia 2014, 22:58:31 »
Siemanko, oddaję wam mapkę do przetestowania. Nie ograłem jej jeszcze z góry do dołu, ale liczę na to, że wszystko będzie ok.

Jest to scenariusz w rozmiarze BD, dla pięciu graczy (bez żadnego komputerowego bossa) z ustawionymi z góry frakcjami (kwestia fabularna, ale też dla możliwości ustawienia różnych lokacji itp. bez ułatwiającej lub utrudniającej czasem niesprawiedliwie losowości). Uważam, że jest stosunkowo łatwa (wszelkie kopalnie pod nosem itp), ale też sprawiedliwa (wszyscy mają podobną sytuację, więc choć łatwo się rozwijać, nie powinno być szczególnie łatwo wygrać).

Bardzo możliwe, że będę jeszcze nad nią pracował, np. dodam więcej leżących wokół skarbów i lokacji wspierających bohaterów, więc to wersja beta:

Starcie idei - NAJŚWIEŻSZA WERSJA (28.05.2014)


« Ostatnia zmiana: 28 Maja 2014, 20:50:40 wysłane przez Ptakuba » IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 12 Stycznia 2014, 12:00:34 »
Przeglądałem mapke w edytorze i tak:
Po1: strasznie pustawo, należałoby poustawiać więcej skarbów, jakieś chatki misji, a w miejscu gdzie są tylko pola z trawą przejechać pędzlem z krzaczkami, zawsze jakieś urozmaicenie.
Po2: Te dwa portale z artefaktami, no sorry, ale trochę za dużo ich tam jest, niby silni przeciwnicy ich pilnują, ale są z różnych zamków, więc wykorzystując ich niskie morale będą do pokonania, a jak się wyekwipuje silne postacie w te mocne przedmioty, to już jest wygrana z miejsca...


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 12 Stycznia 2014, 13:04:13 »
Nad pierwszym jeszcze popracuję, z drugim być może rzeczywiście za mocno zaszalałem. W sumie może dam tam jakieś starcia zupełnie nie do wygrania, żeby pozostało to tylko smaczkiem lub ewentualną deską ratunku przy wielomiesięcznych zimnych wojnach.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 843


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 12 Stycznia 2014, 18:00:16 »
Ogólnie mapa jest fajna ale według mnie w dwóch miejscach jest nieadekwatne dobranie artefaktów idzie mi o południowy zachód i północny gdzie jest strasznie duże ich skupisko. Proponuję ich pozamienianie albo danie mocniejszych strażników np do smoków kościanych dołączyć np Czempionów Zła, Diabły, Wampiry, Pomioty.

Musisz też lepiej zagospodarować mapę bo strasznie dużo miejsc pustych gdzie brakuje np surowca, obiektu lub obiektów przyrody. Ja np gdzie dałeś miasto Śmierci dodałbym góry wulkaniczne taki ich łańcuch bo dałeś lawę ale skąd Ona płynie to nie wiadomo a tak dasz Wulkan i wiadomo. Śnieżny teren to domalować ośnieżone drzewka i tak samo w innych rejonach adekwatne obiekty przyrodnicze do terenu. Na północy dałeś tak fajną rzekę - A co by jeśli tam by wstawił jezior zamarznięte na wzniesieniu?

A i dodaj mnóstwo ruchomych mobów, będzie więcej frajdy z ich pokonywaniem lub omijaniem.


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 27 Maja 2014, 17:34:04 »
Nowa wersja

Posłużyłem się eksperymentalnym narzędziem i w sumie bardzo się tego nie wstydzę: użyłem pędzla przeszkód nie tylko do malowania ozdób, gór i ograniczeń dla gracza, ale też żeby zapełnić mapę surowcami i innymi ciekawostkami. Jeszcze nie przetestowałem, jak będzie się w to w praktyce grać - przypuszczam, że będzie to wrażenie pewnej losowości i nieczytelność, ale myślę, że nie będzie nudno i będzie szło fajnie się potłuc.

@Edit: Dobra, w średniej fazie beta testów zauważyłem wagę swego błędu: gdy gracz już przejdzie raz przez te obfite w surowce i inne jednorazowe dobra tereny, znów stają się gołe, nudne i bezsensowne. Gniazda z surowcami przynajmniej jakoś wyglądają po ogołoceniu ich, do tego dorzucę więcej dopakowalni dla bohaterów. Zalecam chwilowo olać mapę i poczekać na nową wersję. Wybaczcie tak gorączkowe zmiany stanowiska - to moje pierwsze takie dzieło na poważnie, nigdy wcześniej nie tworzyłem takich multiplayerowych scenariuszy.

@Edit: http://www60.zippyshare.com/v/4688304/file.html - świeższa, bardziej dopracowana wersja


« Ostatnia zmiana: 28 Maja 2014, 20:49:58 wysłane przez Ptakuba » IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 04 Sierpnia 2017, 16:20:57 »
Ma ktoś może Starcie Idei na dysku (lub w chmurze czy gdziekolwiek)? Dawno temu ją straciłem przy sfajczeniu komputera, a chętnie bym do niej zajrzał.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry