Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Edytor Map - problem ze zrównywaniem ziemi ze skałami (Czytany 2244 razy)
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« : 03 Stycznia 2011, 20:31:33 »
No cóż, mam pewien problem dotyczący edytora map - otóż, załóżmy, że podczas robienia map robię wyżyny ze wszystkich stron i chciałbym zrównać ów wyżyny z ziemią, tak, żeby można było na nie wchodzić. I tu pojawia się problem - narzędzie zrównania mapy zachowuje te skały, przez które nie da się przełazić. W angielskim poradniku edytora map jest zaś napisane - wraz z załączonymi grafikami - że skały znikają po użyciu narzędzia "ramp", ale w ogóle to nie działa. Podobny problem mam podczas robienia plaży, na którą da się zakotwiczyć statek, ale już przy części wybrzeża są skały do których nie można zacumować.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
SebastianHommVI

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 138


Gość od edytora...specjalizacja (skrypty) .

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03 Stycznia 2011, 23:02:47 »
To po co robisz wyżyny jak zaraz je i tak zrównasz ? Więc tak ramp służy do tworzenia "wjazdu" na teren, urwisko które jest zaznaczone czerwonym kolorem (chodzi o te krawędź) .Czyli jak wyjaśniłem ramp nie służy do wyrównywania skał a po prostu do robienia rampy :) np . dla statków natomiast jeżeli robisz góry, wyżyny  proponuje użyć narzędzia które wypiętrza obszary potem wystarczy tylko narzucić na to skin gór i wygląda jak góry identycznie tylko potem trzeba na to nałożyć mask aby nie mozna było po tym chodzić. Myślę , że chociaż troszeczke ci pomogłem jeżeli jednak nie pisz na gg zawsze jestem niedostępny jakby co na pewno pomoge edytor nie jest mi obcy :P


« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2011, 23:06:52 wysłane przez SebastianHommVI » IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry