|
Pokaż wiadomości
|
| Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Pamiętaj, że widzisz tylko te wiadomości w tematach do których masz aktualnie dostęp. |
Wiadomości - Hunter
|
|
Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 23
|
|
16
|
Hyde Park / Pogaduchy / Odp: Centrum Oceny Sygnatur I Awatarów (COSIA)
|
: 04 Października 2014, 12:47:24
|
Calvin Candie: Avatar - Jakiś zasadniczo wesoły pan we fraku, z kapelusikiem i laseczką. Pozytywnie 8/10.
Sygnatura - Ujęcie na Leonardo DiCaprio, jeśli się nie mylę to pochodzi z filmu Django, podpowiedzią dla mnie było to śmieszne, przesadnie szybkie zbliżeniejakich w Django nie brakowało, a potem jeszcze skojarzyłem Twój nick 10/10
|
|
|
|
|
17
|
Heroes VII / Heroes VII / Odp: Heroes VII - Aktualności - Dyskusja
|
: 03 Października 2014, 19:36:25
|
|
Zagłosowałem za Inferno bowiem Lochu szczególnie nie darzę sympatią, a ''czerwoni'' są zawsze mile widziani, jest komu skopać tyłki z wielką przyjemnością, a i czasem się nimi pogra. Loch jest dla mnie (fanatycy, nie biczujcie) jakiś płytki, po prostu bardzo mierny, nic szczególnego. Tylko Minotaurów mi szkoda...
|
|
|
|
|
18
|
Heroes VII / Heroes VII / Odp: Heroes VII - Aktualności - Dyskusja
|
: 30 Września 2014, 22:35:53
|
|
Racja, z tym lataniem to przesadziłem, w końcu po co latanie jeśli nie przeleci za mu. Jeśli będzie wybór pomiędzy czymkolwiek a Lochem, to wybieram to cokolwiek. Demony rzeczywiście niezbyt pasują, ale jednak ciężko mi jest sobie wyobrazić Heroes bez nich.
|
|
|
|
|
20
|
Tawerna / Sprawy Tawerny / Odp: Błędy na stronie
|
: 25 Września 2014, 16:53:10
|
|
Myślałem, ze to coś z moim telefonem, ale tak, właśnie mam to samo. Po prostu chodzi o stronę w wersji mobilnej, bo jak juz Laxx zaznaczyła- błąd pojawia się tylko wtedy, ale nie ukrywam, ze jest bardzo denerwujący.
|
|
|
|
|
22
|
Heroes VII / Heroes VII / Odp: Heroes VII - Aktualności - Dyskusja
|
: 21 Września 2014, 14:23:50
|
YES YES YES YES!!!
I wszyscy macie przykład - dużo osób nie chce klasycznych Herosów, nie chce frakcji w stylu 3DO, a woli pomysły i dziwactwa Ubisoftu. Tylko mam taką sugestię - niech osoby niegłosujące na balans, nie narzekają później na to, że gra w pewnych aspektach będzie różniła się od H3, czy innych starszych części, niech nie narzekają na H6, na niechciane "innowacje", bo sami pomagają Ubi w realizacji ich różniącej się od dawnej wizji serii.
Sylvan jest moją ulubioną frakcją i akurat mam takie wyobrażenie o elfach jako rzecze klasyka - zwinne, szybkie z bardzo dużymi obrażeniami, ale też delikatne, zupełnie takie jak te z H5. Od zawsze miałem takie wyobrażenie i tutaj sprawdza się idealnie Furia. Dlaczego to jest dziwactwo Ubisoftu? Przecież to jest właśnie klasyka, a Balans i Siła to już coś odstającego od tej stereotypowej wizji elfickiej armii. Nie Ashanowej, tylko takiej z wszelkiej innej fantastyki. Poza tym, dla mnie mogą być totalnie inne od H3, niespecjalnie lubię tamtą część. I tak, wiele pomysłów z H6 mi kompletnie nie odpowiada. YES YES YES YES!!! Oto chodziło, tak jest!, na złość wszystkim zwolennikom Balansu cieszę się niezmiernie!  Wydaje mi się, a raczej jestem niemal pewny, że nagła zmiana statystyk spowodowana jest artem Feniksów. Tak jak niektórzy się obawiali - są zbyt podobne do Magicznych Ptaków. No cóż, ja się cieszę i trzymam kciuki za Furię, jeszcze 4 dni, zobaczymy! 
Nie ciesz się przedwcześnie, bo wątpię żeby Furia przekroczyła magiczną barierę 40% głosów - magiczną, bo żadna z 3 opcji jeszcze tego nie zrobiła. Będzie to możliwe tylko jeśli 2 line-upy zjednoczą się ze sobą pod egidą jednego z nich. Śledzę bardzo uważnie zarówno zmiany w głosowaniu jak i komentarze pod nim i śmiem twierdzić, że najbardziej prawdopodobne jest połączenie się większości (ok. 2/3) zwolenników zarówno Balansu Ziemi jak i Siły Lasu pod wspólnym sztandarem tej drugiej, jako że Balans ma dużo więcej negatywnego elektoratu niż Siła, a sądzą, że właśnie negatywny elektorat będzie tu decydujący.
Ależ oczywiście, że się cieszę, bo Furia wyszła na prowadzenie. To jak w meczu piłki nożnej, ktoś wychodzi na prowadzenie strzelając gola, to się kibice cieszą, niekoniecznie ten ktoś musi wygrać. Po prostu bardzo bym chciał, a moja uciecha nie jest raczej dziwna, bowiem Furia od początku miała pewne trudności i przez większość czasu ludzie nie dawali jej szans, a tu proszę tada! Po raz kolejny przypominam - to NIE SĄ arty z HoMM VII, tylko arty pochodzące w 90% z Kompendium Ashan, które mają służyć jako reference, żeby pokazać fanom z mniejszą wyobraźnią, jak coś może wyglądać...
Arty z HoMM VII to mają jednostki Przystani i Akademii. x]
NO WŁAŚNIE, dlatego napisałem artem, demokracja to taki cudowny ustrój, w którym wygrywa większość, a że jest wielu ignorantów to zazwyczaj wszelkie głosowania wychodzą kiepsko. Doskonale wiem, że to nie są arty z prawdziwego zdarzenia, tylko że wielu głosujących tak pomyślało i mamy wynik jaki mamy, a akurat w tym przypadku się z tego cieszę to już inna kwestia...
|
|
|
|
|
23
|
Hyde Park / Literatura / Odp: Jaką książkę ostatnio czytaliście/ czytacie?
|
: 21 Września 2014, 12:02:28
|
@B.Marsh - Ano czytam 5, czasem 4, a czasem 6 jednocześnie. Zazwyczaj codziennie inną, i tak, łapię się w fabułach, nie jest to zbyt skomplikowane, byle tylko zachować pewną kolejność i czytać regularnie, a że ja lubię wszelkie schematy itd nie jest to dla mnie problemem Z tego co przeczytałem:Mechanicza Pomarańcza - Anthony Burgess Przypływy nocy Cz.1 Misterny Plan - Steven Erikson Wszechświat kontra Alex Woods - Gavin Extence Gringo wśród dzikich plemion - Wojciech Cejrowski Rome Total War: Zniszczyć Kartaginę - David Gibbins Krótka Historia Czasu - Steven Hawking Obecnie czytam: Przypływy nocy Cz.2 Siódme Zamknięcie - Steven Erikson Faust - Wolfgang Goethe (lektura... rozumiecie) Tako rzecze Zaratustra - Friedrich Nietzsche No i bardzo powoli męczę Behemota Petera Wattsa Muszę z przykrością stwierdzić, że obecnie zaprzestałem zupełnie czytania Świata Dysku Terrego Pratchetta - jakoś mniej bawi i zwyczajnie nie mam ochoty się tym męczyć, zapewne jeszcze wrócę do tego. Drugą serią, którą zaprzestałem póki co czytać są Zwiadowcy Flanagana, jakoś tak zwyczajnie odszedłem od tego..
|
|
|
|
|
24
|
Heroes VII / Heroes VII / Odp: Heroes VII - Aktualności - Dyskusja
|
: 21 Września 2014, 11:52:23
|
YES YES YES YES!!! Oto chodziło, tak jest!, na złość wszystkim zwolennikom Balansu cieszę się niezmiernie!  Wydaje mi się, a raczej jestem niemal pewny, że nagła zmiana statystyk spowodowana jest artem Feniksów. Tak jak niektórzy się obawiali - są zbyt podobne do Magicznych Ptaków. No cóż, ja się cieszę i trzymam kciuki za Furię, jeszcze 4 dni, zobaczymy! 
|
|
|
|
|
25
|
Heroes V / Ogólnie o Heroes V / Odp: Turniej?
|
: 20 Września 2014, 12:45:42
|
|
Grownock ma rację, nawet jeśli coś ruszy to ludzie odpadną, bo zbyt mało czasu. Ja juz mogę powiedzieć, że na pewno nie zagram.
|
|
|
|
|
26
|
Heroes V / Ogólnie o Heroes V / Odp: Najgorsza jednostka każdego poziomu
|
: 14 Września 2014, 19:56:59
|
Nonsens. ''Tylko na szale'' tego to już nie skomentuję. Porównanie idealne, bo jeśli np. Rycerz z dopakowanym Morale ma w armii Kościanego Smoka, to mu te morale dużo nie da. Jeśli Nekromanta ma w armii jednostkę z poza swojego zamku to musi się martwić o negatywny efekt Morale blablabla i tak dalej. To są dwie całkiem inne sytuacje. Mówiliśmy tylko i wyłącznie o siepaczu i o jego stracie wartości w przypadku, gdy nie jest w armii bohatera Twierdzy. Natomiast zdolność kościanego smoka jest stała. I co z tego, że rycerz ma morale? Na smoka i tak to nie zadziała niezależnie od sytuacji. Nie traci na swojej przydatności. To Rycerz traci jeden slot na jednostkę bez morale, które preferuje. Pomyliłeś dwie sytuacje.
Zupełnie tak samo jak każdy bohater poza Barbarzyńcą traci slot mając w armii Siepacza, którego nie wykorzysta w pełni. I, tak, kościany w armii Rycerza straci swoją przydatność, mimo, że jego zdolność jest stała. A raczej w jego przypadku to, ponieważ zdolność jest stała. Nie jest, po prostu wprowadziłem cię w błąd, a ty pięknie potwierdziłeś mój tok rozumowania:
Czyli jednak przydatność. Co przydatność? Nie kwestionowałem nigdzie przydatności zdolności jednostek, bo zapewne chodzi ci o symbiozę, brak kontrataku i atak obszarowy. Uważam, że przydatność jednostki tworzą statystyki jak i zdolności. Więc nigdzie mnie tu w błąd nie wprowadziłeś, tylko źle zrozumiałeś moją wcześniejszą wypowiedź, no ale ja za to nie odpowiadam.
A skąd. Coraz bliżej Ci do sedna, tylko dodaj jeszcze, że przydatność jednostki zależna jest z punktu widzenia zamku rodowego tejże jednostki. Ale w sumie... to już to dodałeś dając przykład Siepacza w armii innego bohatera niż Barbarzyńca. Włala, jesteśmy w domu. Teraz to już tylko została kwestia gustu, skoro i tak się ze mną zgodziłeś.
|
|
|
|
|
27
|
Heroes V / Ogólnie o Heroes V / Odp: Najgorsza jednostka każdego poziomu
|
: 14 Września 2014, 19:13:41
|
Problem jest tylko, że siepacz w armii bohatera z innego zamku lub neutralny nie ma zdolności "szał". Więc trochę nietrafione porównanie. Gdzie tu widać tę praktyczność? W jednostce, która polega tylko na szale.
Nonsens. ''Tylko na szale'' tego to już nie skomentuję. Porównanie idealne, bo jeśli np. Rycerz z dopakowanym Morale ma w armii Kościanego Smoka, to mu te morale dużo nie da. Jeśli Nekromanta ma w armii jednostkę z poza swojego zamku to musi się martwić o negatywny efekt Morale blablabla i tak dalej.
Jestem chyba dziwny No, jesteś, bo posługujesz się logiką, która jest sprzeczna z ludzkim postrzeganiem rzeczywistości.
Hmm, nie jednak nie.
ta słabiutka Driada kosi nam armię, Tak, tylko każdy kto przynajmniej pograł w heroesa tydzień wie, że driada nie jest słabiutką jedynką.
Nie jest, po prostu wprowadziłem cię w błąd, a ty pięknie potwierdziłeś mój tok rozumowania: tylko każdy kto przynajmniej pograł w heroesa tydzień wie, że driada nie jest słabiutką jedynką.
Czyli jednak przydatność.
|
|
|
|
|
28
|
Heroes V / Ogólnie o Heroes V / Odp: Najgorsza jednostka każdego poziomu
|
: 14 Września 2014, 17:51:06
|
Jeśli porównujemy niemieckiego tygrysa do radzieckiego t-34, to uwzględniamy parametry. Co z tego, że tygrysów nie wyprodukowano nawet dwóch tysięcy, kiedy liczebność radzieckich t-34 sięgała dziesiątków tysięcy?
Jestem chyba dziwny, bo ja porównuję przydatność, a tu jedną z kluczowych ról gra liczba, zatem w HoMM - przyrost. Ponadto ze względu na przydatność w armii orków ważny jest szał, z którym Siepacz jest bardzo groźny. Jeżeli przyjąć suche, obiektywne i co najważniejsze bezsensowne porównywanie jednostek patrząc tylko na kilka głównych statystyk to można się bardzo zdziwić, że ta słabiutka Driada kosi nam armię, a dodatkowo nie wiedzieć czemu nie zmniejsza swojej liczby i jakoś dziwnie się wskrzesza! Jeżeli patrzymy na statystyki, to patrzymy też na przyrost, a dalej patrzymy również na zdolności. Np. na szał. Jeżeli ktoś uwzględnia jednostki orków bez szału to ok, ale niech wtedy uwzględnia jednostki Necro bez odnośnika Nieumarły chociażby.. My tu o praktyczności jednostek lepiej gadajmy, a nie o statystykach!
Amen.
|
|
|
|
|
29
|
Heroes VII / Heroes VII / Odp: Heroes VII - Aktualności - Dyskusja
|
: 14 Września 2014, 17:41:31
|
No ale serio ludzie, czemu Feniksy nie pasują wam do Sylvanu, który w tej grze jest miastem natury? Zwłaszcza, że te ptaszki symbolizują długie życie i odrodzenie. Jeżeli ktoś zacznie mi mówić, że nie nadają się do leśnej frakcji, bo są to płonące ptaszki to się wkurzę... Co z tego, że płoną skoro wedle swojej symboliki świetnie pasują do tego miasta, zwłaszcza jeśli przyjmiemy, że to z czego są "zrobione" to nie powszechnie przyjmowany ogień, a magia, bądź energia? W końcu stworzyła je Asha, więc czemu miałyby one niszczyć świat? Według mnie świetnie się nadają, zwłaszcza, że chcę mieć w Sylvanie jakąś jednostkę latającą. 
No właśnie, według ciebie, a według mnie nie nadają się do leśnej frakcji. Jako te płonące - bo nic nie poradzę, że nawet jeśli ten 'ogień' nie jest prawdziwy, to wygląda jak prawdziwy i mi nie pasuje. A te księżycowe - dlatego, że taki już jest w Akademii np. Ja uwielbiam Feniksy, ba, ja je ubóstwiam! Ale nie w tym zamku, nie nie nie. W akademii  , we Wrotach Żywiołów  , ale nie w Sylvanie, bo tak, czyli bo nie. W momencie gdy mam wybór i mogę ich nie mieć to wolę ich nie mieć. Wgl. w zamku, nie tylko w armii. Mam w głowie utarte schematy, mam w głowie stereotypy względem Sylvanu, Elfów, Heroes, itede ipeja i się z tego bardzo cieszę, lubię innowacje, ale Feniksy w Sylvanie po pierwsze: nie są innowacją, po drugie: nie pasują mi, co już mówiłem. Ale zostawmy ten temat, robi sie paplanina, a nóż dojdziemy do wniosku, że ludzie to mięczaki, nie strunowce i będzie..... Ja to się zastanawiam nad kwestią klas bohaterów, jak wiemy - są cztery. No i tak, weźmy za przykład takiego rycerzyka. #1 Atak i Obrona #2 Magia i #3 Balans poł Magia - pół Atak i Obrona, to np świetnie wyszło w modzie do H5- Role Playing Edition, ale jak to będzie wyglądało tu, no i najważniejsze - jaka niby miałaby być czwarta klasa!? Tego sobie nie potrafię wyobrazić. Poza tym tematem ciekawi mnie jeszcze okrutnie wygląd machin bojowych Sylvanu. Może jak w Plants vs Zombies, wielka kapusta będzie katapultą? Tak serio, czuję, że mogą one epicko wyglądać, jak zresztą cały Sylvan. Zgodzicie się ze mną, że H7 już wygląda mniej bajkowo niż 5 czy 6, zatem sam Sylvan może bardziej przypominać taki zamek elfów - odludków, śpiewających Nie wiesz komu depczesz kwiaty, no i najważniejsze - jak będzie wyglądać Siedliszcze tej frakcji!? Wielkie Drzewo było ok, zatem sądząc po Akademii w H7, tu też może być Wielkie Drzewo, ale to tylko koncepcja, natomiast nie mogę się doczekać samego wyglądu..
|
|
|
|
|
30
|
Heroes VII / Heroes VII / Odp: Heroes VII - Aktualności - Dyskusja
|
: 14 Września 2014, 16:51:03
|
Hunter
Uniwersum Herosów ma pewne ramy, ale przede wszystkim jest to świat otwarty na nowe pomysły. Skoro nie pasują ci Feniksy do Sylwanu, to czy pasują do Akademii?
Oczywiście, że mi pasują, a do wrót żywiołów to już w ogóle idealnie. Sprawa ze smokami ma się nieco inaczej faktycznie, ale czy Smocze Bóstwa muszą mieć swoje odzwierciedlenia w słabszych wersjach (dzieciach)? Tak zostało zrobione, ale nie musiało to tak wyglądać.
Nie musiało, ale wygląda. Podobnie jak wiele stworzeń w świecie Heroes można wymyślić feniksy lodowe, bądź wodne i nie kierować się tylko utartymi schematami.
I tu właśnie ukazuje się granica między fantazją, a pomysłami twórców z Ubissoftu, ja się martwię o to co zrobią twórcy, a nie o to co zrobić można.
|
|
|
|
|