Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Egipt (Czytany 8303 razy)
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 24 Października 2009, 18:16:16 »
Ja tam dostałem jakiś czas temu od brata książkę ze stworami fantasy lub różnich mitologii, to tam było dłużej o nich, i z tego co pamiętam one pływały wzdłuż Nilu i "łapały" dusze największych grzeszników, a także towarzyszyły Anubisowi. Oprócz tego też jest kolejna nazwa tych stworów - Amemait (Trochę jak pokemon brzmi xD).

Inne zdjęcia Ammuta, Amemaita, Ammata czy kogo tam:

http://ib205.tripod.com/death/judge_1.jpg
http://ziggyweb2.wz.cz/egypt/obrazky/smrt/netvor.gif


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 10 Sierpnia 2011, 18:45:06 »
Tak naprawdę każdą kulturę da radę wcisnąć do gry fantasy/sf. Trzeba to jednak robić z głową i nie przesadzić. Do świata z Heroes'ów dałoby radę dać miasto egipskie (mumie już takie są, nie wiem czemu ich nie wykorzystano) ale trzeba pamiętać o zapleczu fabularnym i nie powinno się wciskać kolejnych bogów ze świata rzeczywistego. A przynajmniej nie tam gdzie świat jest stworzony od podstaw całkiem do naszego nie podobny.

Teraz wychodzi na to, ze to ja odkopałem :D A przed moim postem były chyba ze dwa jeszcze.


« Ostatnia zmiana: 15 Sierpnia 2011, 00:08:19 wysłane przez Miker » IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Widmax

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Twój multi ;p

Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 14 Sierpnia 2011, 20:54:41 »
Skoro temat odkopano, to ja też się wypowiem na temat Egiptu  ;)

Nawet ciekawy, pustynny wygląd, Jednostki też niczego sobie (tylko lew z paszczą krokodyla jest dziwny xD) Bohaterowie też mogą być. Ogólnie ciekawy projekt.


IP: Zapisane
PaoDak
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 41

Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 15 Sierpnia 2011, 13:05:14 »
Dla mnie też Egipt jest ciekawy, tylko lwokrokodyle i chrząszcze za bardzo mi się nie podobają  :P Miasto ma fajny klimat i wygląd.


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 15 Sierpnia 2011, 13:29:22 »
Te "Lwokrokodyle" to istoty z mitologii egipskiej (zwane Ammitami, Amemaitami, Amtami itd, są różne nazwy), więc nie ma co się czepiać ;P.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Widmax

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Twój multi ;p

Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 15 Sierpnia 2011, 16:11:37 »
@PaoDak

Co masz do tych lwokrokodyli, przecież one są fajne  :) Podoba mi się ich wygląd.


IP: Zapisane
Dharak

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 44


Shadow Dragon

Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 01 Września 2011, 07:19:21 »
Egipt to bardzo ciekawe, ładne miasto. Jednostki też są dobre w wyglądzie. Miasto ma taki egipski klimat, ale niestety jeszcze nie miałem szansy nim pograć, więc nie wiem, jak jednostki są silne. Ale ogólnie mi się projekt podoba. Ciekawe, kiedy będzie można go ściągnąć.


IP: Zapisane
Unfortunately, life is nothing but trouble and worry.
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 07 Listopada 2011, 18:10:46 »
Naprawdę ładne miasto. Skarabeusz wygląda jak... żuk , słoń na pustyni, lew z... głową krokodyla, aż mnie dziwi wyobraźnia twórcy moda.


IP: Zapisane
Strony: 1 [2]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 15 zapytaniami.
                              Do góry