Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 491 492 493 [494] 495 496 497 ... 503    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
HoMM6 - Aktualności - Dyskusja (Czytany 2037776 razy)
Voymir
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 51


Per Mortis Ad Gloria!

Zobacz profil
« Odpowiedz #7395 : 12 Grudnia 2012, 00:56:21 »
Dobra, patrząc na politykę UbiSoftu ciężko jest mieć nadzieję, że nas pozytywnie zaskoczą, ale pamiętajmy, że wiele artów mają gotowych, wiele artów jest w Kompendium Ashan. Nie sądzę, żeby UbiSoft było gotowe wspierać rozwój szóstki przez 5 lat(przy założeniu, że teraz co rok będzie wychodzić dodatek do szóstki), już pomijając fakt, że jesteśmy na skraju starej generacji, a na początku nowej(PeCety są już jedną nogą w nowej, ale musimy czekać na ruch konsol). Ale należy też pamiętać, że początkowo mówiło się o 4 nowych miastach, z tymże, ciężko jest mi sobie wyobrazić nowe miasta w DLC, chyba że dodatek będzie można zainstalować jako dużą łatkę do podstawki, przez co dostalibyśmy dodatkowe funkcje z dodatku, a instalując bez podstawki dostawalibyśmy samą zawartość dodatku + wykupione DLC, wtedy DLC z miastami byłoby możliwe wg mnie. W każdym razie, nawet jeżeli ciężko jest wierzyć w to, że Ubi da 2 miasta w jednym dodatku, o tyle o wiele trudniej jest wierzyć w to, że zaprzepaszczą możliwość zarobku, mając taką ilość materiałów po Black Hole i Nivalu.

I ja mam taką nadzieję, tę nadzieję dały mi arty i opisy właśnie z oficjalnej strony serii M&M H w ankiecie wyróżniłem kilka fragmentów dotyczących miasta krasnoludów, za takich z kolei magów jeszcze się nie zabrałem. Zaznaczam przy tym, że moja niesamowitego poziomu dedukcja ;8-P tyczy się ewentualnego, przyszłego dodatku w którym pojawi się ewentualna rasa - np krasnoludzka Forteca (Cytadela) co myślicie na ten temat, oczywiście wiem, że to co tkwi w opisie nie musi się pojawić na 200%...:

Górnik 1wszy poziom - "Krasnoludy, które badają nieznane tunele nazywane są górnikami i często stanowią pierwszą linię obrony przed najazdami mrocznych elfów, demonów i innych istot."

Krasnoludzki Kusznik 2gi poziom - "Ich specjalność to KUSZE (podkreślenie moje) i machiny oblężnicze, które cieszą się wśród krasnoludów większą popularnością niż prostszy oręż, taki jak łuki czy proce. "

Strażnik 3ci poziom - "Większość Krasnoludów idzie do boju uzbrojona w trójkątną tarczę, ciężki obuchowy topór i kilka sztyletów. Mają też przy sobie ukryty inny oręż, tak na wszelki wypadek. Krasnolud nigdy nie jest nieprzygotowany do walki."

Niedźwiedź bojowy 4ty poziom - choć nie ma o nim wzmianki w tekście, ale jest obrazek niedźwiedzia u góry, choć to równie dobrze może być tym razem wierzchowiec bohatera ;8-] zamiast mamutów. Mam nadzieję,że tu albo przy tier 6 pojawi się Berserker, za miśkami jakoś nie przepadałem, choć są klimatyczne co by nie móiwić ;8-]

Inżynier/Saper 5ty poziom - "...Krasnoludy szczególnie lubują się w oblężeniach podczas których ich inżynierowie i saperzy pracują w pocie czoła, by podminować każdą fortyfikację. Z tego też względu są również ekspertami w sztuce obronnej i potrafią w mgnieniu oka przekształcić w fortecę każde miejsce, za wyjątkiem tych naprawdę pustynnych."

Katapulta 6ty poziom- "Zespół obsługujący krasnoludzką katapultę cechuje zabójcza celność oraz zdolność do przeładowywania i strzelania z szybkością, która zdoła złamać szyki niemal każdego przeciwnika. Krasnoludy szczególnie lubują się w oblężeniach" oraz "...i machiny oblężnicze, które cieszą się wśród krasnoludów większą popularnością niż prostszy oręż, taki jak łuki czy proce. " Mam nadzieję jednak,że zamiast katapulty będzie to ktoś w rodzaju Berserkera z Piątki. Choć pomysł wydaje się ciekawyżeby dać jednostkę oblężniczą. ;8-]

7my poziom - Walkiria jak uosobienie Arkatha - "Walkirie to duchy ognia, uosobienia Arkatha. Ich spopielone ciała zdobią wielkie ogniste skrzydła. Walkirie rodzą się na polu bitwy, gdy padnie na nim duża liczba Krasnoludów. Ich dusze są gromadzone i dzięki błogosławieństwu Arkatha, przekształcają się w tego potężnego duchowego wojownika." coś w rodzaju aniołów Przystani tylko lepsze ;8-P

Wszystkie cytaty wziąłem z odświeżonej strony M&M ubi.com A tak poza tym powiem wam, że nie bez powodu dali taki kawałek lore Ashanu spisany w opisie uniwersum/frakcje, to na pewno będzie miało swoje powiązanie z fabułą gry i wszelką konstrukcją tyczącą się świata Ashan. chyba, że wg Was jest inaczej. Zapraszam do dyskusji na ten temat. A tak poza tym, to prawdopodobnie jest tak samo z opisem np. minotaura czy tej całej szóstkowej dziewicy krwi czy jak jej tam, no tej nowej jednostki co ostatnio zaprezentowali przed minotaurem. Tak, że myślę, że inne jednostki też czekają na wyłuskanie z tekstu.


« Ostatnia zmiana: 12 Grudnia 2012, 01:31:28 wysłane przez Voymir » IP: Zapisane
Audaces Fortuna Iuvat!
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #7396 : 12 Grudnia 2012, 07:53:45 »
Szczerze powiedziawszy, średnio to widzę, bo:
-primo, nie ma podziału na 7 poziomów a na 3
-secundo, otrzymujemy minimum 2 "kobiece" jednostki na zamek, więc pewnie u Krasnoludów poza Walkirią (zresztą, wspominałem że pewnie to będzie jedna z kobiecych jednostek jeszcze na długo przed zapowiedzią tego dodatku :P) będzie coś w stylu krasnoludzkiej wojowniczki - stawiam, iż będzie to po prostu babka z młotem i tarczą oraz jakimiś puszkami na piersiach ;)
-tertio - katapulty? To nie H4. W oblężeniach każda frakcja ma jedną katapultę, a tu Krasnoludy będą mogły mieć ich z tysiąc?
-quatro, jeśli przyjmiemy trzypoziomowość zamku, to raczej Górnik nie powinien stać na równi z wartownikiem
-quinto, unika się zwrotów w stylu "Krasnoludzki wojownik" przy nazwach jednostek - jak na razie nie ma żadnej jednostki noszącej przydomek "Ludzki"; "Orkijski"; "Elficki" itp i raczej się to nie zmieni.
-sexto, sądzę, że Walkiria raczej pójdzie do elity a tymczasem czempionem będzie coś w stylu Olbrzyma


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Voymir
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 51


Per Mortis Ad Gloria!

Zobacz profil
« Odpowiedz #7397 : 12 Grudnia 2012, 10:07:59 »
Rzeczywiście - zapomniałem o podziale na trzon, elitę i legendarne, ale to dlatego, że ostatnio gram w piątkę.

A tak poza tym to z tymi nazwami to nie ja to wymyślałem, stwierdzałem tylko, że krasnoludy ponoć lubią kuszę, no i proszę - Kusznik/Albalecista. Tak więc te nazwy nie są wcale takie dopracowane przeze mnie, nie siliłem się na żadne wielkie wymyślanie nazw. A co do "krasnoludzkiego" to fakt, nie ma takich określeń. przepraszam ;8-]

Co do "Górnik nie powinien stać na równi z wartownikiem" - i owszem nie stoi , dzieli go jeden "poziom", bo jest między nimi Kusznik, ale i nie widzę też problemu, żeby stał się elitą, choć chodziło mi o to, żeby był kimś w rodzaju Obrońcy/Strażnika w Heroes V, ale pamiętajmy, że ja tylko wziąłem go z opisu lore.

Co do katapulty, to pamiętajmy, że o jednostki elity trudniej z przyrostami, czyli raczej nie byłoby ich 1000 tylko najwyżej z racji bycia elitą - 200-300  (i to raczej w pojedynkach) jako bycie szóstą jednostką. A w grze i tak byłoby ich jakieś 50-60 przy dobrych wiatrach. Byłaby to jednostka "duża" - zajmowałaby 4 kratki

Jeśli chodzi o postaci kobiece to niby racja, ale jest mały szkopuł - w Infernie nie ma dwóch postaci kobiecych - jest tylko Sukkub... tak że nie jest to regułą, że są 2 jednostki tylko raczej przypadkiem. Aha... jeszcze Matka Roju..., no więc racja. Czyli wg krasnoludzkiego kanonu piękna była by to Walkiria i krasnoludzka pani Inżynier


IP: Zapisane
Audaces Fortuna Iuvat!
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7398 : 12 Grudnia 2012, 14:50:04 »
Albo kapłanka run. Jakoś widzę w tej roli kobietę. Przysadziste babsko w futrzanej szacie, które jest za co złapać. W ulepszonej wersji jej oczy płoną. Nie zapomnijcie o tym, że w tej części herosów w zamkach mamy żywioły, także jakieś odzwierciedlenie żywiołaka ognia pewnie tez by się znalazło.


IP: Zapisane
Veselar

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 368


Zobacz profil
« Odpowiedz #7399 : 12 Grudnia 2012, 15:30:34 »
Nieeeee... według mnie więcej "babskich" jednostek niż Walkiria która do końca nie jest kobietą, by nie było. Przecież w większości gier (no może oprócz gier z systemem D&D) krasnoludzi, chowali swoje baby ponieważ one są najładniejsze na całym świecie i wszyscy dookoła chcą je gwałcić. Także według mnie odpadają.


IP: Zapisane
I kroczę ciemną doliną.
Nikt

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 100


Sad... but true

Zobacz profil
« Odpowiedz #7400 : 12 Grudnia 2012, 16:01:04 »
@Veselar

Zgadzam sie

W sumie bym sie nie obrazil jakby poprostu skopiowali zamek z H5. Moim zdaniem byl bardzo udany


IP: Zapisane
Voymir
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 51


Per Mortis Ad Gloria!

Zobacz profil
« Odpowiedz #7401 : 13 Grudnia 2012, 03:38:50 »
I tuś mi bratem drogi Nikcie ;8-], a co do kapłanek, Adseruki to myślę, że jest szansa na nie, bo czemu nie? Pewnie jako jednostka elity, (5tego poziomu wg piątki), podobnie jak na berserkerów. Bo czemu nie. A z takich kapłanek to bym się nawet ucieszył. I rzeczywiście może zamiast inżyniera (rki, pani inżynier ;8-P) wstawią kapłankę runów, tak nam dopomóż Arkathu..., bo jakby nie patrzeć to Ubisoft jest konsekwentny we wstawianiu "babskich" wojsk, co najmniej 2 jednostki kobiece się ujrzy w każdym zamku w M&M H VI, co można śmiało wyliczyć.


IP: Zapisane
Audaces Fortuna Iuvat!
Nikt

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 100


Sad... but true

Zobacz profil
« Odpowiedz #7402 : 13 Grudnia 2012, 13:11:38 »
Ciekawe czy zastosuja sie do zasady ze "krosnoludzicom rosna brody"

Miejmy nadzieje, ze Ubi wyda(lub czy wogole wyda) jak najszybciej zamek krasnoludow.
I tak wogole mogliby zamieszczac wiecej informacji o swoich planach


IP: Zapisane
Voymir
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 51


Per Mortis Ad Gloria!

Zobacz profil
« Odpowiedz #7403 : 13 Grudnia 2012, 14:59:38 »
W HoMM V krasnoludzkie heroiny nie miały bród, niestety(?) i jakoś im to nie odejmowało urody ;8-] tylko bohater na mamucie wyglądał tak samo, czy to krasnoludzica czy krasnolud, ale to przypadłość wszystkich bohów, najmniej to pewnie przeszkadzało zbabiałym leśnym elfom ;8-P tylko bohaterowie z kampanii mieli swoje własne tekstury.

Co do Ubisoftu - cóż, wydawają co tydzień coś nowego, że za wolno to idzie? No cóż - w biznesie nie ma darmowych obiadów, jak to powiedział jakiś ekonomiczny skubaniec, a podają to tylko dlatego, żeby podtrzymać zainteresowanie szmatławymi mrocznymi elfami. IMO...


IP: Zapisane
Audaces Fortuna Iuvat!
JackWolfsong

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 193

Zobacz profil
« Odpowiedz #7404 : 13 Grudnia 2012, 20:28:41 »
A ja kce ylfy! Te zielone! Kce je teraz i majom być zaraz po lochu, nawet jeśli Ubi nie wyda ich w dodatku... Nie kupię wtedy dodatku, będę grał ze szwagrem bez ylfów ciemnych!

Mam prośbę do moderacji: przymknijcie ten temat, bo to, że ktoś wysmaża dłuższe niż ta wypowiedzi nie znaczy, że podobnie jak ta (nie ma) mają one jakikolwiek sens patrz. wypowiedzi Voymira. Kolo tylko powtarza to co było wcześniej mówione, potem dodaje, ze to jego zdanie i takie ma przekonania. Jakież to jest cholernie irytujące xD


IP: Zapisane
Dawny nick: Rozk*rwiciel
Menelag
Moczymorda Tawerniana

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 280


1+2= Menelag

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7405 : 13 Grudnia 2012, 20:41:37 »
JackWolfsong - pisz proszę poprawnie po polsku a nie robisz jakąś komedię ze swoich wypowiedzi!
Moderatorem to Ty byś nie mógł być. Przypominam, temat ma w nazwie słowo: "Dyskusja". Posty Voymira może i mogą się nie podobać niektórym to jednak są one zgodne z tematem.
Najpierw popracuj nad swoimi wiadomościami, a potem zacznij upominać innych. Dziękuję :)


IP: Zapisane
Szakal119

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 189


Pełzająca śmierć.

Zobacz profil
« Odpowiedz #7406 : 13 Grudnia 2012, 22:34:03 »
Wtrącę się, bo nie masz racji Menelag. Temat się nazywa "aktualności - dyskusję". Zatem mamy w nim dyskutować o nowinkach związanych z H6, a nie o tym jak sobie wyobrażamy rasy których jeszcze nawet nie zapowiedziano.
Nie jestem jakimś idealnym userem i też mi się zdarza czasem offtopować, ale jak wchodzę w temat licząc na jakieś nowe informacje na temat szóstki, a dostaje kilkanaście postów typu "ja to bym chciał" to mnie krew zalewa. Niech sobie założą temat "nasze wizje Fortecy" i będzie git, zamiast zaśmiecać ten temat.


IP: Zapisane
Menelag
Moczymorda Tawerniana

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 280


1+2= Menelag

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7407 : 13 Grudnia 2012, 22:40:09 »
Mimo wszystko jego posty w wielu rzeczach odnoszą się do nadchodzącego dodatku. Mnie naprawdę nie trzeba siłą namawiać do usuwania postów. Jeśli uznam, że Voymir przekracza granicę jego posty polecą do kosza. :)


IP: Zapisane
Voymir
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 51


Per Mortis Ad Gloria!

Zobacz profil
« Odpowiedz #7408 : 14 Grudnia 2012, 11:56:38 »
A czy zaczynam już przekraczać granicę Menelagu?

@Szakal119 - niedawno aktualnością było to, że Ubisoft dał opisy wszystkich zapowiedzianych i niezapowiedzianych ras na oficjalnej stronie gry/marki, przy czym IMO nie jest istotne czy obrazki mają 8 czy 7 lat, czy więcej. Dali opis lore Ashanu. A moim zdaniem duża część z tego co piszą daje szansę na wydedukowanie co będzie w ewentualnym dodatku. I nie będę czekał aż Ubisoft łaskawie rzuci mi ochłapy, które będzie chciał zapowiedzieć. Choć w niektórych przypadkach nie jest napisane wprost albo w ogóle jest mało napisane. W przypadku takich mrocznych elfów można się dowiedzieć na przykład o tym, że mogą być na polu walki wystawieni zabójcy, że będą minotaury, a ja założę się, że w najbliższej przyszłości Ubisoft zaprezentuje nam właśnie zabójcę/skrytobójcę/sabotażystę czy jak tam zechcą ich nazwać. Co do tego, że "mamy dyskutować o nowinkach związanych z H6, a nie o tym jak sobie wyobrażamy rasy..." Ja sobie ich nie wyobraziłem, to nie są li moje tylko wypociny, tak jak czasem można znaleźć na tawernie opisy reptilionów czy jak im tam innych wymyślonych ras przez fanów gry to po pierwsze, po drugie - nikt mi chyba jeszcze nie zabroni snuć przypuszczeń co do zawartości nadchodzącego dodatku nawet jeśli na moje "wymysły" nie ma większych szans, ja sam nie jestem przekonany żeby Ubisoft zrezygnował z łatwej kapuchy jaką jest wprowadzanie co dodatek jakiejś nowej/starej frakcji. Po trzecie ja wcale nie mówiłem, że te jednostki będą w najnowszym dodatku... mówiłem tylko, że w najbliższych dodatkach mogą się pojawić jako jednostki, które tkwią w opisie napisanym przez twórców z Limbicu ("moja (...) dedukcja tyczy się ewentualnego, przyszłego dodatku w którym pojawi się ewentualna rasa").


IP: Zapisane
Audaces Fortuna Iuvat!
Hex

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 396


Zobacz profil
« Odpowiedz #7409 : 14 Grudnia 2012, 13:13:26 »
Serwis Celestial Heavens zamieścił Q&A dotyczące nadchodzącego dodatku:
http://www.celestialheavens.com/viewpage.php?id=813
Dla słabo znających angielski lub tych, którym nie chce się czytać całości streszczę co zawiera powyższy tekst:
1. Tworzeniem dodatku zajmuje się studio Virtous, która tworzyła artworki do Adventure Packów i czuwa nad całością nie tylko stroną artystyczną.
Tutaj strona Virtous:
http://www.virtuosgames.com/
2. Scenariuszem do kampanii zajmują się Kurt McClung i Julien Pirou. Kampania skupia się na narodzinach mrocznym elfów oraz postaci Raelaga, ale także będzie nawiązywać do fabuły podstawki.
3. W dodatku pojawią się nowe artefakty, bronie dynastyczne, nowe postaci niezwiązane z Lochem, a także nowe budynki na mapie przygody takie jak Drogon Utopia i Memory Mentor. Będą też nowe jednostki neutralne i bossowie.
4. Spośród wszystkich stworzeń Lochu tylko 2 będą stanowiły mroczne elfy, a pozostałe 5 "potwory".
5. Nic ciekawego  :P
6. SoD będzie zawierał budynki, stworzenia i artefakty z wydanych już Adventure Packów.
7. Ubi nie planuje nowych patchów do podstawki, ale będzie wspierać dodatek - to chyba logiczne... .

Na 7 jednostek tylko 2 mroczne elfy - no nieźle, choć mnie to nie przeszkadza.
Co do nowego studia to się nie wypowiem, ale nie rozumiem dlaczego Limbic nie zajmuje się tym dodatkiem - oficjalne stanowisko Ubi mówi, że chłopaki z Limbic są zajęci innymi projektami, ale pozostają z nimi w kontakcie i może jeszcze usłyszymy o nich w niedalekiej przyszłości.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 491 492 493 [494] 495 496 497 ... 503    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry