Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Który zamek ma najładniejsze jednostki ?
Przystań - 30 (16.5%)
Inferno - 15 (8.2%)
Nekropolis - 36 (19.8%)
Twierdza - 23 (12.6%)
Sanktuarium - 78 (42.9%)
Głosów w sumie: 182

Strony: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 10    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Najsłabsza/najsilniejsza, najładniejsza/najbrzydsza jednostka w HVI (Czytany 63795 razy)
Matello

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : 17 Listopada 2011, 14:14:22 »
Co do najładniejszych jednostek - dla mnie Namtaru są najładniejszymi jednostkami. Wywalenie smoków dla tak wspaniałych jednostek było świetnym pomysłem ;D


IP: Zapisane
masster11

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16


Jupika Ej Mada Faka!

Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : 20 Listopada 2011, 15:01:50 »
Mój ranking to:

Najsłabsza: Cerber/Matka reproduktorów(cóż może ktoś się ze mną nie zgadzać ale zadaje ona śmieszne obrażenia). :/

Najlepsza: Świetlista Chwała(szybka,wracająca na swoje miejsce po ataku,niezłe obrażenia,nie można wyprowadzić jej kontrataku).

Najładniejsza: Kensei

Najbrzydsza: Zjawa/Duch


IP: Zapisane
Moja babcia by była DUMNA!!
Nizzre

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 11

Zobacz profil
« Odpowiedz #92 : 21 Listopada 2011, 13:08:03 »
Najlepsze:

1. Podstawowe: Kappa (dajemy posiłki i skok w pierwszej turze, robi takie spustoszenie że często walki są bez strat bo kappa wykasza najmocniejsze wojska)

2. Elita: Wybierałem z kilku stworzeń, które są wg mnie bardzo dobre (Licz, Alglaja, Dręczyciel, Yuki-Onna). Mimo wszystko Yuki-Onna bo nie dość, że ma atak dystansowy to na dodatek bardzo dobrą umiejętność specjalną. Zanim wojska wroga dotrą do naszych jednostek będą znacznie osłabione.

3. Czempion: Tylko Święty Kirin - niesamowicie mozna umiejętność specjalna, szybkość, ślad po ruchu.

Najsłabsze:


1. Podstawowe: Cerber - duża jednostka, szybko pada, choć obrażenia niezłe, niestety nie za często się przydaje.
2. Elita: Lamasu/Zmornik - nie wiem co gorsze, co mniej przydatene. Chyba Zmornik bo umietylko szybko chodzić.
3. Czempion: Tu wybór jest najtrudniejszy. Chyba mimo wszystko Cyklop, bo nie ma wpływu na osiągnięcie przewagi taktycznej dzięki nim. Jedynie strzela i to dość średnio. Inna bajka to zastosowanie go w taktyce barbarzyńcy, gdzie 4 jednostki walczą na odlegołość, więc wróg musi podejść.


IP: Zapisane
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : 21 Listopada 2011, 18:31:50 »
Na początek Witam ponieważ jestem tu nowy.Teraz do sedna: -najsłabsza to chyba kapłanka w przystani, niechronioną łatwo załatwić.
-najsilniejsze:-Święty Kirin.Nie znam na pamięć jego statystyk ale jak nim gram to z jego ataków emanuje jakaś taka moc i zabójcza dla wroga gracja kryjąca się w każdym ruchu wężowego ciała Kirina;
-Lamasu.W kooperacji z wampirem stanowią niezłą parę szturmową-wampir skupia na sobie ataki a lamasu zakaża ile wlezie jednostek.
-Najładniejsze:-Kirin i jego przemiana.Przez jego ciało przetacza się woda czy tam para, jest w niebieskim odcieniu (my favourite color) i przypomina azjatyckie smoki, które bardzo mi się podobają.
-Świetlista Ajglaja - owiele bardziej ponętna od sukkuba :P i służka lubianego przeze mnie Elratha.
-Najbrzydsze:-Sukkub i Lilim.Takie jakieś mało uwodzicielskie panny, które powinny eksponować swoje walory, a one tymczasem pozakuwały się w zbroje(chyba ze strachu przed inkwizycją) :)


IP: Zapisane
Nizzre

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 11

Zobacz profil
« Odpowiedz #94 : 22 Listopada 2011, 07:28:42 »
Mój ranking to:

Najsłabsza: Cerber/Matka reproduktorów(cóż może ktoś się ze mną nie zgadzać ale zadaje ona śmieszne obrażenia).

Matka reproduktorów to niezła jednostka, zwłaszcza gdy gramy magiem, ponieważ mamy praktycznie nieskończoną manę. Za każdym razem odbiera przeciwnikowi 5% jego many i przekazuje naszemu. Obrażenia fakt, średnie ale liczy się całość.


IP: Zapisane
firol

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13


Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : 07 Grudnia 2011, 06:04:21 »
Wcześniej się wypowiadałem na temat wyglądu teraz czas na wypowiedzenie się na temat siły jednostek :)
Najsłabsze:
Trzon: Goblin strasznie mały DMG
Elita: Wampir mały zasięg ruchu i jego wampiryzm strasznie słaby
Legendarna: Tu wybór był ciężki jednak stawiam na Cyklopa nie pytajcie     dlaczego tak po prostu :)

Najsilniejsze:
Trzon: Zjawa nie najgorszy DMG i leczy
Elita: Licz mocna jednostka strzelająca
Legendarna: Czart kontratak jego jest mega :)


IP: Zapisane
Szakal119

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 189


Pełzająca śmierć.

Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : 11 Grudnia 2011, 19:46:41 »
Najgorsze jednostki:
trzon: Maniak/Opętany - słaby atak i do tego wolno się porusza,
elita: Lamasu/Gnijący Lamasu - słaby atak i wytrzymałość (nie wiem czy ma najmniej punktów życia z elit, ale u mnie bardzo szybko pada) i do tego jego umiejętność specjalna rzadko kiedy się przydaje.
legendarna: hmm, chyba Cyklop/Krwawooki Cyklop - słaby atak z dystansu, wolny, głupio wygląda,

Najlepsze jednostki:
trzon: tu wybór jest trudny bo jest dużo fajnych i ciekawych jednostek, hmm niech będzie Kappa/Kappa Shoya za niszczycielski atak specjalny,
elita: tu też jest trudny wybór, ale stawiam na Kenshi/Kensei za wygląd, nieskończoną ilość kontrataków i poczwórny atak,
legendarna: Kirin/Święty Kirin - zionięcie lodem, ślad po przejściu,

Wychodzi na to, że Świątynia rządzi, sssaaaa :D.



IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : 01 Stycznia 2012, 18:08:40 »
Najbrzydsze:
Trzon:
Goblin- prawda, że klimatyczne, ale takie małę wredne paskudztwo
Elita:
Reproduktor- fuuj, te macki, kształty, wygląda jak bezkształtna bryła mięsa dotknięta chorobą tkanki podskórnej
Licz- nie tak wyobrażałam sobie licz, jak nieumarły profesor
Wampir- nieumarły Geralt z Rivii, wersja ulepszona jeszcze gorsza z tą ochydną czapką  :P
Legendarna:
Niebianin- nie lubię aniołków, nie podobają mi się te skrzydła, wydawane przez niego dźwięki i jego twarz. Ogółem taki za kobiecy...

Najładniejsze:
Trzon:
Pretorianin- wygląda dumnie, godnie i na silnego wojownika- tak trzymać  :)
Duch- ładne kolory, zgrabnie się prezentuje
Koralowa kapłanka- pomysł i kolorystyka jednostki mi się podoba
Elita:
Kensei- kolor, kształty, ogółem fajna gadzinka
Gryf- ładnie im wyszedł, dumny i silny
Jeździec Słońca- ładny konik
Centaur- taki zgrabny
Legendarna:
Kirin- gracja, elegancja i piękne kolory
Czart- silny i władczy

Najsłabsze:
Trzon:
Goblin- mało życia, niskie obrażenia
Elita:
Lamasu- strasznie niskie obrażenia, zdolność specjalna w praktyce nieprzydatna
Wampir- strasznie słaba umiejętnoś, obrażenia też  nienajlepsze
Jaguarz- ginie w tempie ekspresowym
Legendarna:
Cyklop- może i trudno go zniszczyć, ale wolny, a obrażenia kiepskie

Najsilniejsze:
Trzon:
Koralowa kapłanka- uzdrawia, dobry strzelec
Kappa- skok jest przydatną umiejętnością, a statystyki też niezłe
Wanizame- jednostka wytrzymała, zadająca ogromne obrażenia
Elita:
Youki Ona- najlepszy strzelec, zdolność specjalna ekstra w walkach o zamek
Ajglaja- atak bez kontraataku i powrót są super, a siła ataku też ekstra
Dręczyciel- te kolce wymiatają
Centaur i Licz- strzały i umiejętności bardzo dobre
Legendarna:
Kirin- umiejętność z zamrożeniem to cudo, szybka i mobilna jednostka, a ten jego ślad to wisienka na torcie


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
youpop12

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 10

Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : 03 Stycznia 2012, 22:23:11 »
Najładniejsze:

Trzon:
-Maniak/Obłąkaniec
-Kapłanka/Siostra
-Duch/Zjawa

Elita:
-Centaur/Centaur Łupieżca
-Duch Źródła/Duch Wody (nie które nazwy przeinaczam)
-Śnieżna Dziewica/Lodowa Dziewica
-Świetlista Chwała/Słoneczna Chwała

Czempioni:
-Prządka Losu/Tkaczka Przeznaczenia

Najbrzydsze:

Trzon:
-Ognisty Ogar/Cerber
-Rekini Żołnierz/Rekini Kapitan
-Goblin/Goblin Łupieżca
-Awanturnik/Roz******lacz
-Łowca Dusz/Łamacz Dusz
-Kappa/Kappa Shoya

Elita:
-Reproduktor/Reproduktor Matka
-Wojownik Jaguara/Wojownik Pantery
-Kenshi/Kensei

Czempioni:
-Kirin/Święty Kirin
-Czart/Czarci Lord
-Cyklop/Dziki Cyklop (porażka)

Najsilniejsze (po jednej):

Trzon:
-Duch/Zjawa

Elita:
-Śnieżna Dziewica/Lodowa Dziewica

Czempion:
Prządka Losu/Tkaczka Przeznaczenia

Najsłabsze (również po jeden):

Trzon:
-Kappa/Kappa Shoya (Nie przekonacie mnie! Kappa to [jak dla mnie] G**NO)

Elita:
-Lamassu/Zgnity Lamassu ("zgnity" specjalnie)

Czempion:
-Kirin/Święty Kirin

UWAGA! Zanim napiszesz denny komentarz, próbując obalić moje własne zdanie (nie musisz tego robić),za przeproszeniem G**NO mnie to obchodzi!

Dziękuję!


IP: Zapisane
JackWolfsong

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 193

Zobacz profil
« Odpowiedz #99 : 03 Stycznia 2012, 22:31:39 »
Najsłabsze (również po jeden):
[...]
Czempion:
-Kirin/Święty Kirin

UWAGA! Zanim napiszesz denny komentarz, próbując obalić moje własne zdanie (nie musisz tego robić),za przeproszeniem G**NO mnie to obchodzi!
Wybacz, ale o ile z twoimi poglądami nt. wyglądu jednostek kłócić się nie da, to z takim bullshitem chyba ciężko się zgodzić. Na tej jednostce stoi cała potęga Sanktuarium, bez Kirina Kenshi, Rekiny, Kappy i Źródlane Nimfy posysają, ale no tak ciebie to gówno obchodzi...

matole.

P.S. Dla moderacji - możecie mnie zjechać za obrażanie, lecz jak słyszę takie durnoty połączone z zacietrzewieniem pt. "w dupie mam co na ten temat sądzicie" to niech koleś spada na drzewo bo na cholerę się tu wchodzi jak nie po to by usłyszeć czyjąś odpowiedź, nawet jeśli ma się pewne i ugruntowane zdanie w jakiejś kwestii. Z całym szacunkiem - matoł.


« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2012, 22:36:04 wysłane przez Rozkurwiciel » IP: Zapisane
Dawny nick: Rozk*rwiciel
Kwarc

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 152


Zobacz profil
« Odpowiedz #100 : 03 Stycznia 2012, 22:54:14 »
@youpop12: Cóż... chyba po to jest forum, by dyskutować. Fajnie, że masz własne zdanie, ale dobrze byłoby je uzasadnić, a nie wstawiać "bo tak". A wyjechanie na starcie "g* obchodzi mnie wasze zdanie" to chyba przesada. To tylko gra, to tylko forum nie ma co się spinać od początku.
@Rozkurwiciel: Kirin, Kenshi, Rekiny, Kappy i Źródlane Nimfy. Wymieniłeś ponad połowę oddziałów Sanktuarium jako najsilniejsze w tym zamku.


IP: Zapisane
JackWolfsong

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 193

Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : 03 Stycznia 2012, 22:59:36 »
Miałem na myśli to, że bez Kirina i jego mgiełki wszystkie chodzące jednostki w armii mają duży problem z dotarciem do przeciwnika i ogromnie tracą na użyteczności czego nie zauważamy w żadnej z innych ras.


« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2012, 23:13:03 wysłane przez Rozkurwiciel » IP: Zapisane
Dawny nick: Rozk*rwiciel
Kha Beleth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60


Ogień trawi wszytko. No prawie. Nie mnie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #102 : 04 Stycznia 2012, 13:34:41 »
Najbżydsza jednostka to zdecydowanie Kirin. Cała Świątynia nie prezętuje się najlepiej, ale to smokopodobne coś spokojnie wygrało by wybory na anty mis piękności.
A co do najładniejszej, to chyba gwardzista/pretorianin z Przystani. Postawiłbym bardziej na gwardzistów, prezentują się całkiem nie źle.


IP: Zapisane
Kociemba

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3

Zobacz profil
« Odpowiedz #103 : 09 Stycznia 2012, 21:09:54 »
Mam kilka ulubionych jednostek jednak zacznę od tego ze moją ulubioną frakcją jest świątynia jedzie strasznie klimatem daleko wschodnim widać tu spore za porzyczenia z kultury japońskiej(kapppym, yuki-one, rekiny filozofia frakcji), (chińskiej- kiriny).
ogólnie przy dobrym sterowaniu można niezłego burdelu narobić wrogowi ale do rzeczy:

Ulepszona kappa wg mnie najbardziej imba jednostka w całej grze chyba,
Święty kirin jego zamrażający atak i ten ślad w połączeniu z kensejami i rekinami powoduje miażdżący szturm, co pod osłoną yuki onny'ch daje niezłego kopa.
Ulubiona jednostka strzelająca oczywiście tkaczki przeznaczenia gdy mamy dużą siłę magiczną mają niezłe sami wiecie co.
Wg mnie najlepiej zaprojektowaną jednostką są panternicy oraz czarty
fajne są animacje kiedy krytyki zadają zwłaszcza czarty.
 


IP: Zapisane
LunarChild

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9


Zobacz profil
« Odpowiedz #104 : 11 Stycznia 2012, 20:26:19 »


chyba ulepszona kappa wg mnie najbardziej imba jednostka w całej grze


Z tym się zgodze, ale dopiero jak tych kapp jest 400+, i masz supportującego na przynajmniej poziomie 20stym maga/wojownika.
To tak jakbyś rzucał baaardzo smaczne ciastko w strone siedmiu wygłodniałych dzieciaków...
Po prostu ciężko je osłaniać jak się nimi wskoczy w maliny.

Moim zdaniem wszystkie jednostki/zamki są graficznie zrobione na piątkę! Chociaż przede wszystkim twierdza - jednostki wyglądają tak kolorowo i tribalowo że aż we mnie udeża woń naparów z ayahuasci którą tam wszyscy zażywają! (dreamwalker, harpy, brawler, panther)

Mogę się czepić jedynie cerberów. Nie dość że dwie głowy to jeszcze brzydkie. Nie wiem czy są jakieś prawa autorskie na 3-głowe cerbery, ale mogli dać już jedną. Czyli że co? w HoMM7 będą miały półtora głowy? No i kappy - tekstura siwej brody jest pojedyńcza i wygląda brzydko. Aha, no i Celestiale bez nóg, lewitujący jak budda wyglądają groteskowo...

Jeżeli zaś chodzi o same jednostki to

Najsłabsze:
Core: cerber - zero pożytku, na początku gry zawsze się je traci, chyba że z heretyka/pyromancera robimy czarodziejkę z księżyca i dajemy jej kwiatuszkową regeneracje. (Goblin też nie za dobry, ale ich umiejętność w zadzwiajacy sposób sie przydaje a ulepszone wcale nie są takie złe.)
Elite: Możliwe że Breedery, sporo kosztują, bardzo mały dmg, a aż śmieszny wręcz, ich umijętnośc wysysania many jest spoko, ale nie zawsze efektywna. Wapmiry tylko z pozoru są słabe, w końcu COŚ w necro musi byc słabe. Nie raz miałem starcia gdzie liczby sięgąły tysięcy i to właśnie wampiry młuciły wszystko na froncie i jako jedyny stack przeżywały ze smieszną stratą dwudziestu...
Champion: Zdecydowanie Celestiale...co to robi...po co to jest, ile to kosztuje...Troche za ma mało HP jak na wojownika światła, rezurekcja nie efektywna i do tego brzydki model.

Najmocniejsze:
Core: Zdecydownie dreamwalker/weavery, 100hp core-jednostka?? Dwa super zaklęcia? Silny atak, fantastyczna obrona? .... Ok, faktycznie jest to jakby unikatowa jednostka bo jest czwartą core'ową. Pomijając ją to sukkuby z super pain mirrorem i duchy jakoże są mega efektywne w tym co robią.
Elite: ulepszone glorie - jak już w innym poście pisałem: co robi fluoresencyjna harpia z przegiętą umiejętnością w zamku gdzie bazą jest defensywność, wystawianie Pretorian, itd. ??
Champion: Moim zdaniem wszyscy poza celestialami. Pajączki aka Sheoldredy są fantastyczne chociaz niedoceniane, duzo HP, silny atak (silniejszy na dystans!) dwie super umiejętności, cyklopy są dobre same w sobie - (nazbieraj na nie w drugim-trzecim tygodniu i GG; Pain Resistant!!). Pit Lordy - omfg, po prostu dobra armata, Kiriny - wszystko ładnie zbalansowane, tylko mogłyby faktycznie latać -_-


« Ostatnia zmiana: 11 Stycznia 2012, 20:53:55 wysłane przez LunarChild » IP: Zapisane
"Only illogics can find hidden flaws in a straight logic line
 Only erratics recognize errors in patterns of a perfect design"
Strony: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 10    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry