Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Bronie Rodowe i Patche[Przemyślenia] (Czytany 8279 razy)
Albionis
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 18

Zobacz profil
« : 20 Kwietnia 2012, 20:04:15 »
Chciałbym zapoznać się z waszą opinią,na owe tematy.
1.Patche
Rozumiem, że twórcy przed wypuszczeniem gry nie mogą sprawdzić wszystkich bugów i dopiero po dłuższym czasie łatają grę, ale już 1 dnia premiery ukazał się pierwszy patch... dodam, że premiera była od dawna przesuwana... ja jednak nie zniechęciłem się ekranami miast, bugami itd. , ale szczerze mówiąc wolę poczekać na wakacje, aż gra zostanie w większości załatana i być może ukażą się dodatki, wtedy będę miał dużo czasu i będę czerpał radość z gry, a póki co jest masakra, bo gra zajmuje dużo czasu, ale daje dużo mniej zabawy, co prawda nie ma kodów (na razie) tak jak w innych częściach, ale przydałyby się tym którzy nie chcą się zanudzać kolejnymi misjami tylko od razu mieć dobrą armię i przelecieć przez scenariusz, by mieć satysfakcję. Czy ktoś jeszcze tak myśli, jeśli tak to piszcie niżej.
2.Bronie Rodowe
Bronie rodowe to coś typu odznaczenia, które są niematerialne, a cieszą. Oczywiście wszystko fajnie, aż będą konkursy w których można poszczególne bronie wygrać, nie wiem kiedy był konkurs na pierwszą broń, na drugą było trzeba namówić kogoś do kupna gry za pół ceny, a 3 to zagranie w heroes kingdoms (kod uzyskałem, dzięki pomocy usera w zamian za kod na subskrybcję do owej gry, który miałem z wersji kolekcjonerskiej) i powiem tyle, że takie konkursy są fajne o ile nie pozbawiają nas zawartości gry, dlatego ucieszyłoby mnie, gdyby ubi wydało bronie z konkursów (oraz dla tych co nie mają z wersji kolekcjonerskiej) jako płatne dodatki za jakąś niską kwotę, wtedy każdy mógłby je uzyskać, ale jeśli nie drogą konkursu to w zamian musiałby zapłacić, co wy o tym sądzicie?


IP: Zapisane
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20 Kwietnia 2012, 21:42:51 »
Jesteś nowy tak? Przede wszystkim zraziłeś mnie chęcią gry na kodach. Gra polega na tym żeby ją przejść od początku do końca bez przywoływania jednostek, wszystkich budynków itp. w grze. Dla mnie jest to nieetyczne, odbiera przyjemność z ekonomicznej części gry (w wypadku tego co wymieniłeś) która i tak została dla mnie bardzo zminimalizowana. Co do broni rodowej moim zdaniem powinni wprowadzić jakąś możliwość zakupów kolejnych broni (za prawdziwe pieniądze), możliwość jakiegoś specjalnego przekuwania ich, i znacznie więcej poziomów bo do piątego fakt wymaga już chorej ilości doświadczenia dla broni więc powinni je zmniejszyć i dodać więcej poziomów.


IP: Zapisane
Albionis
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 18

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 20 Kwietnia 2012, 22:39:33 »
1.Nowy nie jestem miałem już już kiedyś chyba od 2010 roku konto, ale zostało usunięte przez administrację, dlatego musiałem zrobić nowe.
2.Rozumiem to jak pojmujesz grę z kodami, ale sądzę, że jeśli już oszukiwać to legalnie, dlatego powinna być wersja map z kodami, gdzie będzie to jednak odcięte kosztem multiplayer (by można było nabić tylko potrzebną liczbę punktów na dodatki, a nie po to by szpanować), ciężko to zrozumieć, bo ja grałem we wszystkie poprzednie części i pomimo przejścia na normalnym poziomie zawsze kody mimo świadomości oszukiwania były dla mnie sposobem na szybszą zabawę, nie to żebym robił tysiące potworów, ale kilka, by zaoszczędzić czas na zbieraniu surowców i kolejnych turach, a zarazem doświadczyć fabułę.


IP: Zapisane
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 20 Kwietnia 2012, 22:44:06 »
Ja muszę się przyznać kiedyś grałem w H3 na kodach, ale nie zerwałem z tym, po przejściu gry na kodach na prawdę nie byłem tak zadowolony, jak następnym razem (na kodach przeszedłem Odrodzenie Erathi i Miecz Armagedonu) gdy przeszedłem wszystkie te kampanie + Cień Śmierci bez kodów. 


IP: Zapisane
Voymir
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 51


Per Mortis Ad Gloria!

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 21 Kwietnia 2012, 22:46:48 »
Chciałbym zapoznać się z waszą opinią,na owe tematy.
1.Patche
Rozumiem, że twórcy przed wypuszczeniem gry nie mogą sprawdzić wszystkich bugów i dopiero po dłuższym czasie łatają grę, ale już 1 dnia premiery ukazał się pierwszy patch... dodam, że premiera była od dawna przesuwana... ja jednak nie zniechęciłem się ekranami miast, bugami itd. , ale szczerze mówiąc wolę poczekać na wakacje, aż gra zostanie w większości załatana i być może ukażą się dodatki, wtedy będę miał dużo czasu i będę czerpał radość z gry, a póki co jest masakra, bo gra zajmuje dużo czasu, ale daje dużo mniej zabawy, co prawda nie ma kodów (na razie) tak jak w innych częściach, ale przydałyby się tym którzy nie chcą się zanudzać kolejnymi misjami tylko od razu mieć dobrą armię i przelecieć przez scenariusz, by mieć satysfakcję. Czy ktoś jeszcze tak myśli, jeśli tak to piszcie niżej.

Kodów nie ma, ale jest trainer, który co prawda nie daje zwycięstwa w misji, ale może to zwycięstwo znacznie przyśpieszyć. ;8-] Co ja gadam, nie daje, znaczy się daje -  zależy jak go wykorzystać, i daje właśnie to co byś chciał, o ile uzbierałbyś kilka oddziałów, wystarczy nawet jeden by uzbierać wręcz legiony i odpowiednia kombinacja klawiszy... Ja owszem korzystam z trainera choć nie jestem szczególnie dumny z tego, ale nie korzystam z niego w multi! Co do mnie - nie przeszedłbym w ogóle kampanii bo jest za trudna dla mnie... jedyne co mi się udało bez kodów to przejść pierwszą misję Nekropolii..., no cienias ze mnie, wiem, ale chciałem choć liznąć ten świat Ashan, może kiedyś spróbuję bez trainera.

Ja rozumiem czemu nie dano kodów do M&M H VI - żeby poradzić sobie od razu z bańki z cheaterami w multi. Dlatego też ktoś przygotował ten trainer - jak dla mnie to zbawienie bo inaczej normalnie bym nie ujechał...

Cytuj
2.Bronie Rodowe
Bronie rodowe to coś typu odznaczenia, które są niematerialne, a cieszą. Oczywiście wszystko fajnie, aż będą konkursy w których można poszczególne bronie wygrać, nie wiem kiedy był konkurs na pierwszą broń, na drugą było trzeba namówić kogoś do kupna gry za pół ceny, a 3 to zagranie w heroes kingdoms (kod uzyskałem, dzięki pomocy usera w zamian za kod na subskrybcję do owej gry, który miałem z wersji kolekcjonerskiej) i powiem tyle, że takie konkursy są fajne o ile nie pozbawiają nas zawartości gry, dlatego ucieszyłoby mnie, gdyby ubi wydało bronie z konkursów (oraz dla tych co nie mają z wersji kolekcjonerskiej) jako płatne dodatki za jakąś niską kwotę, wtedy każdy mógłby je uzyskać, ale jeśli nie drogą konkursu to w zamian musiałby zapłacić, co wy o tym sądzicie?

Ogólnie jestem za, choć sam bym raczej nie skorzystał.


« Ostatnia zmiana: 21 Kwietnia 2012, 22:56:50 wysłane przez Voymir » IP: Zapisane
Audaces Fortuna Iuvat!
Virgo
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 80

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 22 Kwietnia 2012, 13:57:26 »
No jak to nie ma w grze kodów? A godmode Arachne to pies? ;D


IP: Zapisane
Albionis
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 18

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 22 Kwietnia 2012, 19:44:20 »
Tutaj pisząc kody mamy na myśli kody wbudowane w grę co było cechą serii, ale ze względu na to jak to wpłynęłoby na obecny system multi twórcy nie dodali kodów, co nie zmienia faktu, że liczę na nie w kolejnych Patchach.
Kolejna sprawa to trudność gry:
Jak byłem mały to uwielbiałem siedzieć po kilka godzin i przechodzić kampanie z heroes III i IV. Jednak to co obecnie oferują twórcy czyli 100 godzin rozgrywki w kampanii WTF!? 100 godzin? Żeby czerpać całą zabawę trzeba poświęcić 100 godzin?? To jakiś żart, rozumiem, że niektórzy mają na to czas, ale prawdziwi fani serii dziś są starsi i nie mają na to czasu, ja zagrałem w Prolog, który wygrałem oraz kampanię sanktuarium którą ukończyłem w 30%, a resztę postanowiłem zostawić na wakacje, bo po prostu nie chcę niszczyć zabawy, zanurzam się w świecie Ashan, a tu nagle późna godzina, a trzeba wstać na 6 do szkoły... Oczywiście zależy też, czy chodzi się do podstawówki, gimnazjum, liceum, czy jest się na studiach, ale pewne jest to, że wakacje to najlepszy czas na zabawę w Heroes, bo to czasochłonna gra.
Kolejna sprawa - ATMOSFERA
Jak graliście w poprzednie części na pewno czuliście dobrą zabawę, kilka rzeczy jednak według mnie nie powinno się zmieniać. W heroes VI jest możliwość przybliżania kamery, to dobre jak chce się podziwiać detale i grafikę, ale proszę was drodzy ludzie... TA GRA SIĘ DO TEGO NIE NADAJE! Nie da się po prostu grać z przybliżoną kamerą w takim stopniu jak z oddaloną, bo by można się gubić w terenie, inna sprawa to walka, tam czasami warto przybliżyć i zobaczyć jakąś animację postaci, ale nie podczas podróżowania, szczerze mówiąc wolałem system podróżowania z Heroes III. Klimat jednak nadal jest, bo muzyka przepiękna, ale naprawdę powinni to jakoś usprawnić, dla mnie liczy się kilka rzeczy:
-Dobrze się bawić, a nie zanudzać
-Łatwo przejść przez fabułę, a nie czekać godzinę na ukończenie 1% gry
-Zdobyć bronie rodowe, a nie zgubić je po drodze, ale na szczęście ja zakupiłem grę z poradnikiem, co bardzo pomaga.


IP: Zapisane
gryfheroes6

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 83

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 09 Sierpnia 2012, 15:11:38 »
Pomijając wcześniejsza dyskusję, jakiej broni rodowej najczęściej używacie? Czy jest możliwość zdobycia innych broni z wersji specjalnej Heroes 6 (szkoda, że jej nie kupiłem)? Nie wiem, jak mogłem przegapić jakieś bronie rodowe za zadania dodatkowe, bo starałem się wszystko zbierać... mój błąd, ale najgorsze, że trzeba będzie się poić ponownie z każdą misją w której to ominąłem :/


IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 10 Sierpnia 2012, 08:07:32 »
Można zdobyć wszystkie bronie w łatwy sposób ale tego musisz sobie poszukać w odpowiednim temacie o broniach.
Legalnie można zdobyć Perfect Skillsword i Edge of Chaos na Twitterze. Jakaś tam akcja była bo się ludzie o nie pytali ale nie wiem czy jeszcze trwa.
Ja używam większości, staram się ogarnąć każdy i kombinować na różne sposoby. Nie zgadam się, z tym, że bronie nie są zbalansowane. Jak na razie każda jest na podobnym poziomie. Mam zamiar to głębiej przetestować ale jak na razie kosturek magii światła mimo, że zbugowany i zamiast 600-800 leczyć obszarowo to leczy po 10, jednak na 5 poziomie obszarowo pacyfikuje na dwie tury a to jest naprawdę mocny skill. Arachne dawno nie używałem, ponoć wyssanie naprawili, zobaczymy jak to wyjdzie.


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
gryfheroes6

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 83

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 10 Sierpnia 2012, 08:38:34 »
Można zdobyć wszystkie bronie w łatwy sposób ale tego musisz sobie poszukać w odpowiednim temacie o broniach.
Legalnie można zdobyć Perfect Skillsword i Edge of Chaos na Twitterze. Jakaś tam akcja była bo się ludzie o nie pytali ale nie wiem czy jeszcze trwa.
No to będę musiał założyć konto na Twiterze, mam nadzieję, że się opłaci. A ogólnie o wszystkich broniach czytałem na kwasowej grocie i tam skapnąłem się, że jeszcze wiele mi brakuje. Bronie nie są na pewno całkowici zbalansowane, chociaż moim zdaniem-broń, którą zdobywa się trudniej i dłużej powinna być lepsza statystykami


IP: Zapisane
Szakal119

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 189


Pełzająca śmierć.

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 10 Sierpnia 2012, 12:02:00 »
Albionis to właśnie dobrze, że kampania jest długa. Choć 100 godzin to akurat duża przesada...Już nie pamiętam w ile ją przeszedłem, ale chyba coś koło polowy z tego. Na poziomie trudności normal.
Mnie strasznie wkurza właśnie jak twórcy wydają grę, którą można przejść w 10, albo i mniej godzin :/.


IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 10 Sierpnia 2012, 19:54:09 »
No to będę musiał założyć konto na Twiterze, mam nadzieję, że się opłaci. A ogólnie o wszystkich broniach czytałem na kwasowej grocie i tam skapnąłem się, że jeszcze wiele mi brakuje. Bronie nie są na pewno całkowici zbalansowane, chociaż moim zdaniem-broń, którą zdobywa się trudniej i dłużej powinna być lepsza statystykami

No właśnei staram się to wszystko sprawdzić. Narazie jestem w fazie podnoszenia lvli broni. Jak już będą na 5 poziomie to się nimi wszystkimi pobawię. Jednak już teraz widać, że każda broń ma inne zastosowanie. Niby Arachne przekoksana jest ale mi ona wcale dużo nie dawała. Kostur światła niby kiepski ale jednak obszarowa pacyfikacja nieraz mi tyłek uratowała, nie wyobrażam sobie innego kostura dla bohaterów magii w przystani. Wola Urgasha też się u bohatera Inferna krwi ładnie sprawuje, jeszcze muszę zobaczyć jak obszar z 5 poziomu się sprawuje.
Nawet dla kostura oczyszczenia znalazłem zastosowanie ;) Bohaterką nag wyciągnąłem z nim i Prophet Set około 90% obrony magicznej na wszystkich jednostkach.


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
JackWolfsong

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 193

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 10 Sierpnia 2012, 21:33:11 »
Akurat ta Burza jest o kant dupy. Używa się dopiero jak skończy się mana. Arachne to jest God mode w obecnej wersji, gdyby sprawy miały się tak jak piszą i ssanie życia wynosiłoby 15 a nie 2000% to byłoby zbalansowane. Inna rzecz, że Ostrze Spętania bez skalowania też jest zbyt mocne.


IP: Zapisane
Dawny nick: Rozk*rwiciel
gryfheroes6

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 83

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 10 Sierpnia 2012, 21:43:37 »
No właśnei staram się to wszystko sprawdzić.
Ok, jak coś dojdziesz to napisz, ja tez skorzystam. Szczerze mówiąc zainteresowały mnie bardzo te bronie rodowe. Szkoda że zagram dopiero w Heroes w niedzielę (już se narobiłem apetytu) i dopiero wtedy zacznę szukać tego. Osobiście w sprawie stat broni szukałem na kwasowej grocie, tam ładnie jest wszystko opisane, więc polecam. Ja grałem w przystani połowę Mieczem gryfów, a końcówkę Żelaznopiórym. Co prawda lepiej było ulepszać Miecz gryfów, bo on był napoczęty w prologu, ale dla Antona nie nadaje się "kostur maga", a chciałbym go zobaczyć bardziej. Zastanawia mnie wartość obcej broni rodowej dla danej nacji, np. dla orka Miecz Spętania, Czy wysysacz dusz, co by to dało? Czy warto używać broni takiej, jakiej nacji ona jest? Pewnie tak...


IP: Zapisane
JackWolfsong

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 193

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 10 Sierpnia 2012, 21:45:37 »
Niekoniecznie. A raczej rzadko kiedy ;P Na etapie noobka używasz broni klimatycznie a potem zaczynasz kombinować.


IP: Zapisane
Dawny nick: Rozk*rwiciel
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry