Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Który loch jest fajniejszy?
Z HommV
Z HommIII
obydwa są fajne
Obydwa są fajne, ale bardziej z HommIII
obydwa są fajne, ale bardziej z HommV
oba mi się nie podobają
Loch z HommIII jest fajny, a z HommV nie
Loch z HommV jest fajny, a z HommIII nie

Strony: 1 2 3 4 [5]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
co zrobili z Lochem??? (Czytany 26420 razy)
Nightin

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 470


Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : 22 Czerwca 2009, 18:28:43 »
Akurat co do religii to prawda. Bogowie żywiołów(Elrath, Arkath, Sylath, Sylanna, Malassa, Shalassa) są przedstawiani jako smoki w Ashańskiej mitologii wyjątki stanowią jedynie Urgash i Asha.
Ja też, wolę drowy od tych mrocznych elfów z Ashan, ale racz zauważyć jedno:
Dridery to nie są wielkie pająki mimo nazwy. Z drowskiego(ostatnio wkuwałem niektóre słówka) i angielskiego to można tłumaczyć"Żywy pająk". A te żywe pająki to jest kara za zabicie lub coś podobnego, świętego zwierzęcia drowów czyli pająka. A kara jest taka, że wygląda jak taki centaur tylko zamiast człowieka jest drow, a prócz konia jest pająk.
Achym jeszcze jedno:
Drowy np. w Fearunie(chociaż w grach to nie jest pokazane) niewolą minotaury. Coś słyszałem również o hodowanych jaszczurach

Jak będzie coś ważnego, to się odezwę.


« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca 2009, 18:32:51 wysłane przez Nightin » IP: Zapisane
Fehu
Pożeracz Kamieni

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 489


To tylko sen. Nikt nam go nie odbierze...

Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : 22 Czerwca 2009, 19:57:23 »
Cytuj
Do mrocznych elfów pasowały by wielkie pająki/dridery bo to w końcu ich kult

Gópoty gadasz... W Ashan Nekromanci czczą pająki [symbol Ashy], a Mroczne Elfy jak najbardziej mogą czcić smoki, które są symbolem Malassy.


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #62 : 22 Czerwca 2009, 20:14:55 »
W Ashan Nekromanci czczą pająki [symbol Ashy], a Mroczne Elfy jak najbardziej mogą czcić smoki, które są symbolem Malassy.
W Kaszan elfy mają noże rzeźnickie zamiast uszu. Choć smoki mi do mrocznych elfów pasują, nie muszą być koniecznie pająki, które na moje rzeczywiście bardziej pasują do nekromantów.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Fehu
Pożeracz Kamieni

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 489


To tylko sen. Nikt nam go nie odbierze...

Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : 22 Czerwca 2009, 21:12:05 »
Zupełnie nie rozumiem twojej głupiej ironii, Ptakumba.
Moja wypowiedź odnosiła się do idiotycznej wypowiedzi Rotmistrza, że pająki to kult mrocznych elfów.


IP: Zapisane
DruidAlaron

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 69


Za Sylannę!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : 22 Czerwca 2009, 21:52:35 »
Nekromanci nie wierzą w pająki, tylko w smoki pod postacią pająków (choć to nielogiczne:() ale ja wolę Lochy z heroes 3....


IP: Zapisane
Kefir

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : 23 Czerwca 2009, 09:25:39 »
Według mnie loch z homm 5 jest fantastyczny, gdyby nie wprowadzili mrocznych elfów Homm 5 byłoby 100% klonem homm 3. Przykro to mówić, ale widać tutaj olbrzymią głupotę i ciemnotę fanów, którzy nie są otwarci na ŻADNE nowości ( HOMM IV ). Mroczne elfy jak ulał pasują do podziemi pełnych wszelkiego plugastwa. Gdzie mieli się schować, uciekając przed braćmi z Sylvanu?


IP: Zapisane
Rotmistrz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : 24 Czerwca 2009, 10:41:49 »
"Moja wypowiedź odnosiła się do idiotycznej wypowiedzi Rotmistrza, że pająki to kult mrocznych elfów." O przepraszam  nie pisałem o pająkach tylko o smokach.


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #67 : 24 Czerwca 2009, 12:54:02 »
Ale wy to wszystko plączecie pająki zawsze są dla nekromantów i w przeważnie w każdej grze tak jest. Dla przykładu w Spellforce jest rasa mrocznych elfów i są tam też nekromanci i czarownicy którzy po zabiciu zamienią się w pająki(bo nie ma undedów więc jest to pomieszane...). Smoki nigdy mi nie kojarzyły się nekromantami i nieumarłymi tylko z pająkami bo pająki lubią pastwić się nad swoją ofiarą...



Nie wiem czy nie bardziej zamieszałem wam w głowach ale tak jak jest w Homm5 jest dobrze i ja uważam ze nie powinno się nic zmieniać. Do tego te czarownie krwawe furie bardzo mi się podobają.


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Exile

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17


Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : 24 Czerwca 2009, 17:57:40 »
A mi się bardziej podoba loch z HOMM5, chociaż to zdanie trochę na siłę. Po prostu jeden i drugi lubię.

W 5 jest w końcu jakaś koncepcja - mroczne elfy (i za to przy okazji duży plus, swojego czasu sporo czytałem Salvatore'a :) ), które są trzonem całego zamku, a nie jak w 3 gdzie to praktycznie była dosyć luźna kombinacja dosyć przypadkowych stworów kojarzących się z podziemiami, chociaż i to niekoniecznie (harpia? meduza?).

Dalej idąc - ta cała boruta o se* shop... sorry, ale śmiać mi się chce z narzekających na to :D Ładne kobiety, fajne baty (vide włosy), baty (vide baty :P), no i na Castle Party nie wyróżniałyby się z tłumu nawet.

Co do tej religii - powiedzcie mi jakim prawem jedna koncepcja religii danej rasy ma mieć wyższość nad drugą? Niby powstała pierwsza, ale to mimo wszystko świat fantasy. Równie dobrze możecie się zacząć kłócić, że oczka w HoMM3 są takie słabe, bo w Baldur's Gate były niesamowicie mocne, a w wielu książkach, grach etc. mroczne elfy, tudzież drowy miały ciemną skórę i jasne włosy, a tu jest na odwrót.


IP: Zapisane
"War does not decide who is right, only who is left"
BloodFury

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 3

Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : 20 Sierpnia 2009, 17:01:20 »
Mnie się zawsze miło grało Lochem, niezależnie czy 3, czy 5. Cieszę się, że w 5 zachowano właściwość harpii (uderzenie+powrót), a Furie są ładniejsze od harpii...


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : 26 Marca 2011, 18:24:32 »
Nie rozumiem czemu to znajduje się w dziale Humor :co:
Ale przyznać się mogę, że wolę Lochy H5 od... tej zlepki ras w H3, tak nie miały one sensownego wytłumaczenia czemu w ogóle tworzą "własną frakcję", nie zgłębiałem się też w inne sprawy H3. Można jednak zauważyć kilka podobieństw do Lochu H3 i H5, ale jednak mroczne elfy są bardziej ciekawe, widać ich kulturę, są bardziej dopracowane.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Majqello

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14

Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : 01 Czerwca 2011, 11:35:28 »
No cóż, osobiście wolę Loch w  V części. Pi pierwsze dlatego, że wg. mnie  ten zamek bardziej trzyma się kupy niż w III. Po drugie, cóż poradzić kocham wszelkiego rodzaju gady i jaszczury więc naturalne że ten zamek mi się podoba:P Ten motyw kojarzy mi się trochę z "Podróżą do wnętrza Ziemi" Verne'a  gdzie prehistoryczne gady przetrwały pod ziemią:)

No i smoki. Żadne wyobrażenie smoka, w jakiejkolwiek grze nie podobało mi się tak jak Smoki Cienia w Lochu ;-)

Co do wizji mrocznych Elfów wydaje mi się zainspirowana Warhammerem, jest sporo podobieństw.


IP: Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry