Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 2 3 [4] 5    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Co by było gdyby powstały figurki z heroes 5 ? (Czytany 23222 razy)
Asir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718


God Killing Spear

Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 10 Czerwca 2010, 19:20:20 »
Lepsze by były karty np.chłop kontra zbrojny wiadomo kto wygra byle żeby karty nie były odsprzedawane oddzielnie że w jednym pudełku karty przystani a w drugim np.karty sylvanu.


IP: Zapisane
Fan anime Bleach.
wilk111

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 10 Czerwca 2010, 20:47:04 »
jak dla mnie to dobre by było że trzeba kupić plansze która by miała ileś tam pól jakieś obiekty itd.No i na tej planszy chodzimy jednostkami i bohaterem, czary zdobywamy z lokalizacji na mapie{będą inne niż w grze komputerowej}, walczymy z armią przeciwnika i musimy mu wszystko rozwalić{bohater walczy normalnie}, maszyny mogą się ruszać i są jak normalna jednostka, dane o stworach są w podręczniku do rasy z której te potwory pochodzą, występuje uzależnienie od terenu{np.:elfy lepsze w lesie}, każdy gracz zaczyna z 1000 złota i może je wydać na co chcę.I to chyba wszystko{że są tury i tygodnie chyba wiecie}a teraz startery i jednostki:

Przystań:

Startery:

Empire Heard:

Zawartość:

Jednostki:

-33 Chłopów
-12 Łuczników
-8 Krzyżowców
-8 Fanatyków
-5 Gryfów Bojowych
-1 Kapłan
-1 Inkwizytor
-1 Mroczny Kapłan
-1 Archanioł

Teren:

-Trawiasty.

Lokalizacje:

-3x Koszary:Raz na tydzień możemy tu dostać 3 Zbrojnych po 20 złota jeden.
-3x Wieża Łuczników:Raz na tydzień możemy tu dostać 3 Łuczników po 20 złota jeden.
-3x Chatki wieśniaków:Raz na tydzień możemy tu dostać 6 Chłopów po 10 złota jeden.
-7x Drzewa:Przeszkoda terenowa.
-2x Jezioro:Przeszkoda terenowa.
-3x Góry:Przeszkoda terenowa.
-3x Wieża Światła:Możemy tu się nauczyć zaklęcia Boska Tarcza lub Boski Miecz.

Podręczniki:

-Podręcznik do Przystani
-Poradnik początkowy

Akcesoria:

-Miarka 3 metrowa
-Licznik tur

Nekropolis:

Startery:

Legion of Dead:

Zawartość:

Jednostki:

-25 Kościanych Wojowników
-25 Kościanych Łuczników
-15 Zombie
-5 Widm
-5 Poltergeistów
-3 Wampirzych Lordów
-2 Wampirzych Książąt
-3 Lisze
-1 Widmowy Smok
-1 Upiorny Smok

Teren:

-Bagienny i Zniszczony.


Lokalizacje:

-3x Krypta:Raz na tydzień możemy tu dostać 5 Zombie po 15 złota jeden.
-3x Zniszczona wieża:Raz na tydzień możemy tu dostać 5 Widm po 20 złota jeden.

Niestety muszę kończyć choć wiem że Nekro nie dokończeni


IP: Zapisane
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 10 Czerwca 2010, 22:36:09 »
jak dla mnie to dobre by było że trzeba kupić plansze która by miała ileś tam pól jakieś obiekty itd.No i na tej planszy chodzimy jednostkami i bohaterem, czary zdobywamy z lokalizacji na mapie{będą inne niż w grze komputerowej}, walczymy z armią przeciwnika i musimy mu wszystko rozwalić{bohater walczy normalnie}, maszyny mogą się ruszać i są jak normalna jednostka, dane o stworach są w podręczniku do rasy z której te potwory pochodzą, występuje uzależnienie od terenu{np.:elfy lepsze w lesie}, każdy gracz zaczyna z 1000 złota i może je wydać na co chcę.I to chyba wszystko{że są tury i tygodnie chyba wiecie}a teraz startery i jednostki:

Przystań:

Startery:

Empire Heard:

Zawartość:

Jednostki:

-33 Chłopów
-12 Łuczników
-8 Krzyżowców
-8 Fanatyków
-5 Gryfów Bojowych
-1 Kapłan
-1 Inkwizytor
-1 Mroczny Kapłan
-1 Archanioł

Teren:

-Trawiasty.

Lokalizacje:

-3x Koszary:Raz na tydzień możemy tu dostać 3 Zbrojnych po 20 złota jeden.
-3x Wieża Łuczników:Raz na tydzień możemy tu dostać 3 Łuczników po 20 złota jeden.
-3x Chatki wieśniaków:Raz na tydzień możemy tu dostać 6 Chłopów po 10 złota jeden.
-7x Drzewa:Przeszkoda terenowa.
-2x Jezioro:Przeszkoda terenowa.
-3x Góry:Przeszkoda terenowa.
-3x Wieża Światła:Możemy tu się nauczyć zaklęcia Boska Tarcza lub Boski Miecz.

Podręczniki:

-Podręcznik do Przystani
-Poradnik początkowy

Akcesoria:

-Miarka 3 metrowa
-Licznik tur

Nekropolis:

Startery:

Legion of Dead:

Zawartość:

Jednostki:

-25 Kościanych Wojowników
-25 Kościanych Łuczników
-15 Zombie
-5 Widm
-5 Poltergeistów
-3 Wampirzych Lordów
-2 Wampirzych Książąt
-3 Lisze
-1 Widmowy Smok
-1 Upiorny Smok

Teren:

-Bagienny i Zniszczony.


Lokalizacje:

-3x Krypta:Raz na tydzień możemy tu dostać 5 Zombie po 15 złota jeden.
-3x Zniszczona wieża:Raz na tydzień możemy tu dostać 5 Widm po 20 złota jeden.

Niestety muszę kończyć choć wiem że Nekro nie dokończeni
Nie mógł bym tego nie skomentować. :)
A więc tak:
Ogólnie cały pomysł jest denny.Robisz albo karciankę, albo bitewniaka.
Lokalizacje bezsensowne, jednostki się kupuje przed bitwą, a nie w trakcie.
Miarka 3 metrowa?! Głupota, i to straszna. 10 calówka wystarczy.
Tyle kart spowodowałoby cenę w wysokości około 300 zł minimum


IP: Zapisane
wilk111

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73


Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 12 Czerwca 2010, 08:46:40 »
A gdzie tu masz karciankę :huh:?To nie jest skończone cały czas myślę czy dać te lokalizacje czy nie.Miarka trzy metrowa bo to nie pole bitwy tylko cała mapa.I jakie karty?To są figurki!Pracowałem nad tym o sam możesz się domyślić jakiej godzinie, czyż nie?Pewnie powiesz że to bardzo wcześnie, jak komu ja wstawałem do szkoły z wyjątkowych powodów na 6.00 podczas gdy normalnie nie spóźniam się przychodząc o 8.00, dla niektórych norma ale dla mnie to mniej przespane dwie godziny, tak więc z powodu zmęczenia nie mogłem się bardziej postarać a jak dla mnie nie jest źle jak na moje możliwości gdy to pisałem.Jak będę miał czas to pomyśle jakie zrobić poprawki pozdro.

Edit:Pomyślałem że zrobię teraz drugą wersje Beta :P{wiem że trochę dziwna nazwa ale jest też najpoprawniejsza}.Oto ona:

Trochę o zasadach:
1.Gra toczy się od razu na polu bitwy takim jak w grze komputerowej tylko większym.
2.Czary posiada od początku nasz bohater, są to czary z każdego poziomu a do do jakiego poziomu czarów będzie można używać jest ustalane losowo i przed bitwą.
3.Statystyki i zdolności figurkowych jednostek są zapisane w podręczniku od rasy z której dane potwory pochodzą.
4.Zasady bitwy dotyczące na przykład lataczy i przeszkód terenowych{omijanie}są podobne do tych w grze komputerowej.
5.Bohaterowie walczą normalnie ale gdy padną armia traci całe morale{no są wyjątki}.
6.Armia może zawierać tyle jednostek ile uda się nam wepchnąć na swoje 2/3 rzędy pól na których na początku możemy rozstawić jednostki{taktyka{zdolność}}.
7.Rozmiar pola to 15 na 15.
I na razie tyle startery do nowej wersji później.


« Ostatnia zmiana: 12 Czerwca 2010, 09:09:41 wysłane przez wilk111 » IP: Zapisane
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 12 Czerwca 2010, 12:19:50 »
A to sorry, źle zrozumiałem.
Co do drugiej ''bety'' to nie jest źle, może być ciekawie, ale ja bym parę rzeczy pozmieniał .
1. Powinny być jakieś premie za teren. W końcu szybciej zbiega się z górki, a nie na nią.
2.Przedmioty i czary powinny być kupowane za specjalne punkty na przedmioty, np. nie wiem, Lord paladyn ma 100 pkt na przedmioty, a jakiś słabszy hero 50 pkt. dodatkowo fajnie by było, gdyby istniała opcja ''pojedynków'', czyli walki dwóch herosów ze sobą, gdzie reszta armii się nie wtrąca
3.Co do morale, to ja bym nieco ograniczył to w ten sposób, że morale tracą pobliskie jednostki, przecież łucznik z drugiej strony mapy nie będzie uciekał. A morale mogłoby działać w ten sposób, że jednostki uciekają na koniec mapy, jeżeli nie będą mieć do tego czasu 50% morale, usuwa się ich.
4.Bez przesady z tymi armiami. Ja bym wprowadził punkty na jednostki, np 2000 pkt.
5.Rozmiar pola: jak dobrze zrozumiałem, to Ty chcesz, aby pole walki było w heksach. IMO zły pomysł, lepiej by było, gdyby jednostki poruszały się ileś tam cali na turę. Byłyby trzy fazy podczas tury:faza ruchu, faza strzelania i faza walki.



IP: Zapisane
wilk111

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 12 Czerwca 2010, 17:24:07 »
Regeth, napisze ci najlepiej w punktach:
1.Zapomniałem napisać, sorry.
2.To nie jest skończone jeszcze pomyśle nad czarami i przedmiotami.
3.Morale będą zwiększać statystyki.
4.Patrz poniżej.
5.Postanowiłem że będzie w polach jak w HoMM{pola są narysowane na planszy}.
Z fazami gry jeszcze pomyśle na razie chodzi o sam koncept.


IP: Zapisane
findan444
Użytkownik jest zbanowany i nie może wysyłać wiadomości Wyciszony
***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 12 Czerwca 2010, 18:04:44 »
Jak dla mnie może być zbieram pełno rzeczy i jeszcze takie figurki z heroes5 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D. 8)

Edit:Na przyszłość mnie tych tych emotek i rozwijaj bardziej swoją wypowiedź./Loczek



« Ostatnia zmiana: 13 Czerwca 2010, 08:46:08 wysłane przez Loczek » IP: Zapisane
Skoro ja jestem Zerem to ty jesteś-----10000000000000000000000000
Menelag
Moczymorda Tawerniana

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 280


1+2= Menelag

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #52 : 12 Czerwca 2010, 18:07:58 »
Taka gre łatwo mozna zrobic jak ktos ma troche wyobrazni i tuszu w drukarce :) figurki mogą byc wydrukowane na specjalnym papierze.. np. do wizytowek....:P...chyba, ze ktos ma rzezbiarskie umiejetnosci :) kiedys natrafilem na stronke fanatykow H3, którzy robili takie figurki...wygladało to nawet ładnie i przez moment sadzilem, ze one są kupione..




« Ostatnia zmiana: 12 Czerwca 2010, 18:11:07 wysłane przez menelag » IP: Zapisane
radanat

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 71


Zabójca na zlecenia Tawerny

Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 21 Czerwca 2010, 08:25:25 »
Ten pomysł z szachami jest świetny. Mam pomysł ! Gońce białopolowe u rycerzy to np. krzyżowcy a czarnopolowe to fanatycy. Chyba wiecie o co chodzi. A jak przystań vs przystań to zamiast białe vs czarne to normalne vs fanatyczne. Widzę, że kilka osób lubi grać w szachy... Jak macie konta na kurniku to może się spotkamy (konto moje i kumpla - MHTK)

O! :ok: :ok: twój pomysł z jednostkami fanatycznymi jest genialny! A jak inne rasy walczą ze sobą to też mają alternatywne ulepszenia. Albo np. wybieramy jakimi chcemy grać z danej rasy:

Normalne, Ulepszony, AL.Ulepszone

Ale takie zestawy by dużo kosztowały... :-\


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 08 Lipca 2010, 11:41:25 »
  Wdg. mnie, to lepiej by było, gdyby to było coś a'la D&D minis. Kupujesz za ok. 50 zł 8 pomalowanych figurek w boosterze np. " The inferno attack" i tam byłyby do wylosowania: 2 jednostki I lvl nieulepszone, 1 I lvl ulepszona, 1 II lvl nieulepszona, 1 II lvl ulepszona, oraz do wylosowania 3 z przedziału III- V lvl ulepszone lub nie. Jednostki z V i wyżej w boostach po 80 zł.

Jeśli planszówka, to coś w stylu Planszowego WoWa ( posiadam), tylko że z kilkoma planszami. Oczywiście figurki do własnoręcznego pomalowania, bo kosztowałoby 700 zł a nie 400.


IP: Zapisane
Tieru96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23


Pijta sprajta, bądź bambucha!

Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : 08 Lipca 2010, 12:30:21 »
Jak dla mnie byłoby to tylko zarabianie na siłę. Figurki kosztowałyby zapewne dwa razy drożej niż by były warte. Szkoda na to pieniędzy i miejsca.


IP: Zapisane
Jak dobrze znów wdychać spaliny miasta!!!
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : 08 Lipca 2010, 14:22:09 »
Nie znasz się na bitewniakach, i gadasz głupoty.


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : 08 Lipca 2010, 15:37:23 »
Ale kto się nie zna? Ja mam doświadczenie w D&D minis, a kolega Tieru nie ma racji. Te figurki np. z D&D nie są aż z tak wspaniałego materiału. Ale przynajmniej się nie łamią.


IP: Zapisane
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : 08 Lipca 2010, 17:45:00 »
To było do Tieru, koleś nie zna się na cenach, 6 dychy za box to by była rozsądna cena.


IP: Zapisane
Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : 08 Lipca 2010, 22:59:59 »
Sądzę że to dobry pomysł i szachy Heroes 5 byłyby niezłe. Chociaż i tak karty chłop kontra zbrojny są mi bliższe.


IP: Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry