Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 152 153 154 [155] 156 157 158 ... 503    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
HoMM6 - Aktualności - Dyskusja (Czytany 2036612 razy)
gardes

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #2310 : 13 Listopada 2010, 15:54:32 »
zgadzam sie z hamletem, i tak kupie H6 niezaleznie jaka bedzie, ale moim zdaniem bedzie świetna.


IP: Zapisane
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #2311 : 13 Listopada 2010, 16:36:59 »
Lamas(s)u nie zastąpi smoka bo wszakże została jedna jednostka: AVATARY ASHY! Proszę popatrzeć:

Matulka Namtaru nic nie ma do tego, bo jak widzimy ten "drider" ma jedną twarz oraz ludzkie dłonie. Poczekajmy do następnego artu Nekropolis(bo tam jedynie 1 jednostki brak, w Przystani i Inferno zaś 2). Może w następną środę coś przybędzie bo dziś nic nie zrobili. Chociaż nie wiadomo.
Jeśli chodzi o tłumaczenia zresztą to tylko tłumaczenia, tego Wysłannika Niebios można równie tłumaczyć jako Niebianina.  Jeszcze dołożymy, iż nie zawsze są poprawne tłumaczenia gier, w H5 angielską nazwa zbrojnego możemy dokładnie przetłumaczyć jako...piechur. "Ropiejący Lamasu" wywołuje obrzydzenie? To pozytywnie, pokazuje właśnie, że nekromanci lubią dodawać do swych dzieł obrzydliwe i straszne rzeczy. Czy zamiast szkieletu ma być wesoły kostek?

Tu się z tobą zgodzę, że wyjdą te pajęcze królowe czy matulki na 7 jednostkę, znakomicie pasują i są mroczne. Taki zwyczaj nekromantów, aby ich wojsko raczej odtrącało aniżeli cieszyło wzrok. Aby było plugawe i straszne w pewnym sensie. Co byś powiedział o krzyżowcu całym zielonym, obrośniętym mchem, całym w śluzie i pajęczynach?.- Nie pasowałoby. Tłumaczenia gier na polski są zazwyczaj skopane. W CDA ocena- "Co 2 nowa gra ma beznadziejną polonizację"


« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2010, 16:41:59 wysłane przez Psychol55 » IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
tom7006
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 14

Zobacz profil
« Odpowiedz #2312 : 13 Listopada 2010, 16:58:46 »
Lamas(s)u nie zastąpi smoka bo wszakże została jedna jednostka: AVATARY ASHY! Proszę popatrzeć:

Matulka Namtaru nic nie ma do tego, bo jak widzimy ten "drider" ma jedną twarz oraz ludzkie dłonie. Poczekajmy do następnego artu Nekropolis(bo tam jedynie 1 jednostki brak, w Przystani i Inferno zaś 2). Może w następną środę coś przybędzie bo dziś nic nie zrobili. Chociaż nie wiadomo.
Jeśli chodzi o tłumaczenia zresztą to tylko tłumaczenia, tego Wysłannika Niebios można równie tłumaczyć jako Niebianina.  Jeszcze dołożymy, iż nie zawsze są poprawne tłumaczenia gier, w H5 angielską nazwa zbrojnego możemy dokładnie przetłumaczyć jako...piechur. "Ropiejący Lamasu" wywołuje obrzydzenie? To pozytywnie, pokazuje właśnie, że nekromanci lubią dodawać do swych dzieł obrzydliwe i straszne rzeczy. Czy zamiast szkieletu ma być wesoły kostek?

Tu się z tobą zgodzę, że wyjdą te pajęcze królowe czy matulki na 7 jednostkę, znakomicie pasują i są mroczne. Taki zwyczaj nekromantów, aby ich wojsko raczej odtrącało aniżeli cieszyło wzrok. Aby było plugawe i straszne w pewnym sensie. Co byś powiedział o krzyżowcu całym zielonym, obrośniętym mchem, całym w śluzie i pajęczynach?.- Nie pasowałoby. Tłumaczenia gier na polski są zazwyczaj skopane. W CDA ocena- "Co 2 nowa gra ma beznadziejną polonizację"

również się zgodzę. Lamasu nie może buć najlepszą jednostką Necropolis.Czy według was jest ono ważniejsze od avatara Ashy?
 :co: :co: :co:


IP: Zapisane
hamlet

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257


Przytulacz niedźwiedzi

Zobacz profil
« Odpowiedz #2313 : 13 Listopada 2010, 17:15:52 »
@Nightin przecież nie napiszę na jakimś światowym forum: "Teraz rzucamy przyspieszenie na kibelki i blokujemy nimi łuczników wroga" to chyba oczywiste ;>.
Po prostu mówię, że kiedy myślę np. o złotym gargulcu to mam na myśli marmurowego gargulca. Takich przypadków jest wiele. I wiem też, że Lamasu oryginalnie jest bykiem z twarzą człowieka, natomiast ten stwór to lew z twarzą człowieka, dlatego nazywam go "Sfinksem".

Racja Lamasu może być w elicie. Szkoda, miałem nadzieję na powrót genialnych czarnych rycerzy z h3. Nadzieje były nikłe i właśnie rozwiały się do końca. Szkoda.


IP: Zapisane
Narody, narody! Po diabła narody
Stojące na drodze do szczęścia i zgody?
Historia nam daje dobitne dowody:
Pragniecie pokoju? - Usuńcie przeszkody -
Narody, narody, narody!
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #2314 : 13 Listopada 2010, 18:10:01 »
Mogą być jednostkami neutralnymi jak w piątce. Mnie właśnie ciekawią również jednostki neutralne, wiemy bowiem że na razie jednym z nich będzie feniks, jako najpotężniejszy z neutrali. Od tego piątki będzie się wyróżniał historia i kolorem.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Calvin Candie
Candieland Owner

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 186


Open up your lovin` arms.

Zobacz profil
« Odpowiedz #2315 : 13 Listopada 2010, 21:00:54 »
Trzeba przyznać, że arty się BARDZO różniły od gry w wypadku innych gier.
Co do za dużych łap, rogate bestie i nadzorcy też mają za duże ale co z tego skoro są one na miejscu?
Chociaż w wypadku niszczycieli...Są one po prostu nie na miejscu i nie w czasie.
Lamasu? Ok mogły by być umarły lamasu/Plugawy lamasu
Rasa nag? Spoko pomysł lecz wątpie żeby był tam strzelec ( chyba że miotacz mieczy ;P)
A może dodadzą tarany? No do destrukcji murów(bramy)
I coś z wieżyczkami trza zrobić ( z zamku, ) np. ziwększyć obr. możliwość dawania tam jednostek, bonus wysokości itp.



IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #2316 : 13 Listopada 2010, 23:04:01 »
Będą tam jednostki, lecz jeśli wieża padnie jednostka ginie z nią.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

gardes

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #2317 : 13 Listopada 2010, 23:41:23 »
czy ktoś wie coś wiecej o feniksie w H6?? poza tym ze bedzie mial inny kolor.
z góry dzieki za informacje.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #2318 : 13 Listopada 2010, 23:43:26 »
Będzie bardziej poświęcony kultowi Ashy, czyli księżycowi niż słońcu więc możemy się spodziewać innego rodzaju ataków.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Nightin

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 470


Zobacz profil
« Odpowiedz #2319 : 14 Listopada 2010, 00:43:14 »
@Up: Skąd ta niby myśl? Owszem ten feniks ma być powiązany z księżycem, jednak skąd te powiązanie z Ashą?


IP: Zapisane
Wukashi

***

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 623


Androgyne man... Naga Cesarska

Zobacz profil
« Odpowiedz #2320 : 14 Listopada 2010, 11:45:36 »
Ankieta Ubisoftu o HoMM (w tym 6)!

Ankieta

Można ją wypełniać do jutra do 10.00 godziny czasu polskiego. ;]



« Ostatnia zmiana: 17 Listopada 2010, 14:26:09 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
Jedyne co jest pewne to śmierć, więc zamiast się bać, staw jej czoło.
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #2321 : 14 Listopada 2010, 14:34:55 »
Zrobione, choć pewnie nic z tego nie będzie. Po prostu tym będą zabijać czas nam lub odwrócą uwagę od daty ujawnienia nowej rasy.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #2322 : 14 Listopada 2010, 14:53:46 »
Wypełniłem powiem, że jeżeli chcieli usłyszeć głos graczy to im się nie udało, chyba że mają wątpliwości, którą wybrać jako 5 i 4 bo widziałem tam rozważania na temat akademii i elfów. Lubo też grafiki i realiów zaznaczyłem, że grałem w 5 i 3 może coś to da no nie wiem.


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #2323 : 16 Listopada 2010, 17:23:25 »
Boże, Nightin, po pierwsze: skąd wiesz, że te pająki będą stały wyżej w hierarchi trupów od Lamasu? Odpowiedz na jedno pytanie, skąd ty to wiesz? Dlaczego  możemy mieć pewność?


@Nekro_L: Lamassu należy do elity, zresztą gdzie wy widzicie jakiejś upiory, kostuchy w obrazku gdzie nieumarli walczą z ludźmi. Zresztą avatary Ashy są potężniejsze aniżeli zwykły kmieć jakim jest lamassu. Skąd wiadomo? Avatar danego bóstwa cechuje się zwykle większymi zdolnościami, umiejętnościami i siłą aniżeli wyznawcy tego bóstwa(w tym przypadku wampiry, lisze/cze/che, szkielety).
Bo to wyjaśnienie o niczym nie świadczy i nie jest poparte żadnymi dowodami. Twórcy mogą uczynić silniejszym Lamasu, nawet nie jest do końca wiadomo, że te pająki to są Avatary Ashy, to nie jest nigdzie powiedziane. W ToTe Arantir mógł przywoływać Avatara Śmierci, który wyglądał jak Widmowy Smok, a ponieważ nekromanci czczą Śmierć jako aspekt Ashy to równie dobrze możemy powiedzieć, że to był Avatar Ashy. Podaj jeden dowód na poparcie tego co powiedziałeś to przyznam ci rację.


IP: Zapisane
Nightin

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 470


Zobacz profil
« Odpowiedz #2324 : 16 Listopada 2010, 21:40:29 »
Nekro_L, po pierwsze: W Dark Messiah, Dzikich Hordach oraz w M&MH VI(dziwny skrót) dopracowano świat Ashanu jeśli chodzi o jego kulturę. W podstawce 5 to była zwykła trupia gwardia rodem z innych fantasy(gatki, szmatki, stanik, czasza się szczerzy) bez żadnego "Na Ashę", "Asha pożera wszystko" i inne duperele odnośnie kultury nieumarłych. Zaś w Dzikich Hordach mamy już pokojowych ascetów, gdzie wyraźnie widać ich wiarę(czachy wywalono, dano pająki), fanatyzm do Ashy. Po drugie: "Drider" jakiego pokazałem ma ludzkie dłonie i jedną głowę. Matczyna Namtaru była tylko jedna, a jakże ona nie miała rąk(wszakże miała łapy przypominające nogogłaszczki) oraz 3 głowy.  Po trzecie: Pająk to święte stworzenie nekromantów i Ashy(jak u drowów). Krowa nie może być zabijana w Indiach z podobnych powodów, to  jest jeden z doktryn hinduizmu, krowa jest jedną z Siedmiu Matek. Po czwarte: Ja tak specjalnie nazwałem "Avatary Ashy"(by uniknąć "Dridera"). Po piąte:Bóstwo jest zwykle potężniejsze aniżeli śmiertelnik, i to w każdej kulturze, nawet tej fikcyjnej. Kto spowodował, że Mojżesz umarł choć żył długo? Tradycja mówi, że Bóg. Po szóste: Jak mówiłem. Twórcy już nie chcieli zmieniać w jednostkach jeśli chodzi o rodzaje i "gatunki". Co to? Czy wolisz mieć coś takiego: smok cienia -> czarny smok  / kusznik?


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 152 153 154 [155] 156 157 158 ... 503    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry