Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 287 288 289 [290] 291 292 293 ... 503    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
HoMM6 - Aktualności - Dyskusja (Czytany 2036619 razy)
Nightin

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 470


Zobacz profil
« Odpowiedz #4335 : 18 Marca 2011, 18:28:13 »
@Belegor: Po czym wnioskujesz, że to były elfy?

@Draupnir:
1. To była przykładowa kolejność wybierania np. najpierw tworzymy orka, potem dajemy mu klasę "Nekromanta" a potem miasto "Przystań".
2. Nie. Zawsze wybierałeś wpierw frakcję a potem tylko bohatera spośród tych, których ci dano(oprócz I-II oraz IV gdzie wybierano ci na ślepo). Nie  mogłeś zatem mieć demona z Twierdzy lub nieumarłego z Przystani/Zamku ponieważ takiego bohatera nie było. Mogłeś jedynie dodać lub zamienić w modowaniu/edytorze map.
3. Wierz mi, mało kto patrzy a przede wszystkim gracz Heroes M&M na to, że bohater rasy X wygląda tak na avatarku w czasie jazdy na wierzchowcu np. że człowiek wygląda jak jaszczur. Jedynie w H5(oprócz Akademii) było, że na avatarku raczej było pewne to jakieś rasy był bohater. Ale podobnie jak we wcześniejszych częściach to ogół. Zatem człowiek mógł równie wyglądać na elfa lub odwrotnie. Ale żeby człowiek był człowiekiem, elf elfem, mroczny elf mrocznym elfem, demon demonem robiono wtedy specjalne mody.
4. Raczej przenigdy nie spotkacie się z czymś takim, że bohaterowie nie licząc prawie zawsze tych kampanijnych będą mieć tysiące modeli. Jeśli chcecie się bawić w coś takiego to zapraszam do modowania. Heroesy to w większości strategia, aniżeli jakiś edytor a'la salon piękności jak w cRPG gdzie prawie zawsze można mieć wygląd jak tylko nam się wymarzy.
5. To, że rozróżniono dwie płcie wcale nie oznacza, że podobnie zrobiono podobnie z rasami. Nie ma modeli orka nekromanty albo demona barbarzyńcy. Zawsze tak było. Mogłeś się jedynie bawić się z modami.
6. W VI bohaterowie kampanijni są różnią od tych "mapowych". Trzeba było oglądać różne filmiki.



IP: Zapisane
MatteoX

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 111


Feel the power of Tiger !

Zobacz profil
« Odpowiedz #4336 : 18 Marca 2011, 19:02:31 »
Jest tak napisane: "...na sklepowe półki w całej Europie, w tym i w naszym kraju, trafi najnowsza odsłona kultowego cyklu."  czyli to nie jest tak, że światowa premiera będzie w maju, a tylko u nas w czerwcu.


IP: Zapisane
Draupnir

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 160


Zobacz profil
« Odpowiedz #4337 : 18 Marca 2011, 19:23:27 »
@Nightin

Chyba nie wszędzie dobrze mnie zrozumiałeś.
1.OK
2. tak. teoretycznie tak oczywiście. Bo wybieramy bohatera, który w zasadzie tylko z wyglądu i z opisu daje znaki, ze jest przedstawicielem danej rasy. Czyli np. w Cytadeli w Heroes III wybieramy sobie Drakona, który jest Gnollem lub Styg- jaszczurzycę. Czyli w pewnym sensie wybieramy inną rasę.
3.Wybacz, rozumiem twój punkt widzenia i punkt widzenia ogółu, ale ja do niego nie należę i cóż, niespecjalnie mnie interesuje wola ludu. nie zadowoli mnie gra, która będzie spełniała wymagania większości a moich nie.
4. Nie tysiące tylko po 2, 3 na rasę + 2 warianty na płeć(bohaterów kampanijnych nie liczę, ich jest w końcu nie tak wielu na daną frakcję). w końcu Orkom ludzie przewodzić też mogą. A jeżeli wskazuje wszystko na to, że Orkami właśnie dowodzą przede wszystkim ludzie to pytam- gdzie miejsce na Orków?
5.Nie, nie znaczy, ale to jest nawet bardziej logiczne niż dyformizm płciowy. czy nie sądzisz, że Naga bardziej różni się od człowieka jak mężczyzna od kobiety?
6.Wiem, że się różnią nigdzie nie mówiłem, że nie. Filmiki widziałem, różnice między zwykłym bohaterem przystani a Slavą dostrzegłem. Ta różnica polega jedynie na braku hełmu. Troszkę mało, ale jednak. Kraal czy Yume już zdecydowanie bardziej.

Pozdrawiam


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #4338 : 18 Marca 2011, 19:54:56 »
Cytuj
@Belegor: Po czym wnioskujesz, że to były elfy?

A po czym wnioskujesz, że byli to ludzie? ;-).
Jest to kraj elfów, więc w logice bohaterowie powinni mieć model elfa, albo chociaż wygląd podobny do rasy dominującej. A tutaj... U orków widać że to ewidentnie człowiek, u nag biorąc pod uwagę, iż to osoba o czterech kończynach, też możemy rozpatrywać ludzi, albo chociaż że to na pewno nie nagi. A wśród nag skoro 99% bohaterów to nagi, to czemu ze względu na ten 1% wszyscy są ludźmi? To samo tyczy się orków.

Cytuj
5. To, że rozróżniono dwie płcie wcale nie oznacza, że podobnie zrobiono podobnie z rasami. Nie ma modeli orka nekromanty albo demona barbarzyńcy. Zawsze tak było. Mogłeś się jedynie bawić się z modami.

Wierz mi, lepiej aby dowódca orków/nag był orkiem/nagą aniżeli człowiekiem.
Poza tym, widzę, że H6 cofają się w rozwoju, i mamy tak:
 - Powrót do miast w 2D
 - Powrót do mieszania ras i wstawiania modelu człowieka jako uniwersalnego dla każdej innej rasy
 - Powrót do jazdy na koniu

Podsumowując: człowiek na koniu to bohater uniwersalny dla każdej z ras, nawet takiej, w której człowiek nie powinien się znaleźć i ilość ludzi jest ograniczona tam do jednej osoby.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4339 : 18 Marca 2011, 20:00:57 »
@Kokoju przecież mówił, że miasta jednak nie będą 2D... a przynajmniej tak mi się wydaje. Bo pamiętam, że na ten temat też były wypowiedzi i ludziom się to nie podobało. Nawet było coś powiedziane ze strony twórców,że jednak będzie 3d, ale nie jestem pewna, bo to było dawno.


IP: Zapisane
Nightin

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 470


Zobacz profil
« Odpowiedz #4340 : 18 Marca 2011, 20:44:42 »
@Draupnir

2. No niby tak zgodzę się, ale z pewnymi, że tak to nazwę ograniczeniami. Nie możemy mieć od tak sobie demona w Przystani/Zamku. Możemy jedynie go stworzyć np. przez mody, przez edytor map(zmieni się avatarek i jak się patrzy.
3. No niestety nie będzie jak byś tego chciał. Możesz jedynie poczekać ewentualnie kiedy jakaś moderska dłoń wyczarowuje nam tych bohaterów.
4. Tysiące oznaczały ogrom modeli tak ogóle, nie ilość. Jak na razie przywódcami orków są zarówno one i jak istoty z nimi sprzymierzone(w tym też ludzie). W tej części na pewno nie będzie tych modeli dla każdej rasy. Zatem bohater orków niby będzie przypominać człowieka, ale nie musi być nim koniecznie, może być orkiem czy inną istotą. Tak samo jest z pozostałymi frakcjami. No niestety. Ale żeby to zobaczyć musimy mieć pełną wersję (albo demo*).
5. Dobrze zgodzę się, ale nikt nie pomyślał o tym by stworzyć modele oddzielne dla każdej rasy, jednak oddzielne dla każdej płci i frakcji**. Nikt nie zwraca raczej na to zbytniej uwagi. Płeć z pewnością zaznaczono aby powrócić do IV albo żebyśmy zobaczyli czy walczymy z kobitą czy facetem***. Możliwe, iż gracze bardziej patrzą na płeć bohatera aniżeli na to jakiej rasy on należy. Przecież mało jest osób, która gra postacią płci przeciwnej od swojej własnej nawet w grach cRPG.
6. Poczekajmy do filmików o lepszej wyrazistości/screenów/pełnej wersji/demo/... dopiero wtedy może się potwierdzić jak idzie sprawa wyglądu bohatera kampanijnego. Na są raczej w ciągłym ruchu i w to dodatku słabej wyrazistości. Więc poczekajmy.

*Umieściłem to w nawiasie ponieważ nie jestem pewien.
**Frakcja i rasa nie są synonimami wbrew zdania wielu osób grającym w Heroes of Might and Magic.

@Kokoju: Nie powiedziałbym, że to kraj elfów. Prawie nie licząc V powiedziałbym wręcz, że to frakcja elfów(ponieważ narzucono nam stereotyp, że typowy elf żyje w lasach a nie tam wśród nieumarłych czy wśród arkanów magii) i istot z nimi sprzymierzonymi ALBO frakcja łowców. Heroesy tym się charakteryzują, że nie ma czegoś takiego jak rasa dominująca w jakieś frakcji. Tu nekromantą może być demon a barbarzyńcą człowiek. W wielu światach to jest nie pomyślenia, no chyba, że byłby to świat "mieszany" jak Fearun(każda rasa może mieć każdą klasę czy każdy charakter a nawet zamieszkiwać rejony jaki żywnie się podoba ich osobnikom np. zazwyczaj złe drowy zazwyczaj mieszkają w Podmroku, a są i takie, które nadal są złe, ale żyją wśród ludzi czy innych elfów). Zresztą "model" człowieka jest strasznie prosty, i nie zmusza do fantazjowania jak np. wyglądałaby naga na koniu. Z niektórymi rasami jest podobnie łatwo jak z ludźmi. Tylko, że człowiek jest...jak to można opisać...jesteśmy ludźmi, zatem dużo łatwiej jest się wyobrazić istotę zbudowaną na ludzkiej postaci. Przecież przed Tolkienem raczej nikt nie wyobrażał sobie elfów jako wysokie istoty, z szpiczastymi uszyma albo krasnoludy za krzepkie istoty z dużymi brodami, które są honorowe, waleczne i dumne(ich poprzednicy "skrzaty" były i są radosne, optymistyczne, pełne śpiewu, zwykle chude, a krasnoludom tego brak).





IP: Zapisane
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 502


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« Odpowiedz #4341 : 18 Marca 2011, 21:36:47 »
@Kokoju przecież mówił, że miasta jednak nie będą 2D...
Źle Ci się wydaje, to stek bzdur. Producent powiedział, że miasta będą w 2D - to jest jedyna i oficjalna wersja.

Teraz jestem już na 100% pewny, że gra pójdzie na moim kompie. 199zł za kolekcjonerkę? Jak na taką zawartość, jest to bardzo niska cena - kupię na pewno. Premiera 24 czerwca? To będą przyjemne wakacje...


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #4342 : 19 Marca 2011, 13:08:27 »
No, cena kusi. Ja chyba też zdecyduje się na wersję kolekcjonerską. Jestem też ciekaw co dadzą nam w przyszłym tygodniu- arty dwóch jednostek, czy może bliższe informacje o herosach płci przeciwnej i sanktuarium. Ja pogodziłbym się, z bohaterem twierdzy- dzięku uzbrojeniu można go uznać za orka. Gorzej z sanktuarium- zauwazyłem że to miasto robili na siłę, jakby zabrakło czasu:
-Te same modele żywiołaka wody i duszka strumyczka oraz jego ulepszenia
-Model bohatera- człowiek na lekko podrasowanym koniu, jak przystani.
Wydaje się, że skiepścili to miasto, bo pod koniec praz zrobili to na odwal się, bo już trzeba było dać plany grafikom do zrobienia i wyszło takie coś.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #4343 : 19 Marca 2011, 14:11:13 »
Szczerze to niewiem gdzie wydaje wam się, że wygląda na większego tylko przez skrzydła. Jego wielkość jest taka jak powinna być, poprzednio też przecież Cyklop był z dwa razy większy, miał większy atak, a nikt nie robił afery. Zresztą u Aniołów nuie pasuje by były wielkości jakiegoś Krakena, tylko dość większe od człowieka, bardzo silne, ząs to iż dorównują stworom reszty ras wynika ewidentnie z ich pochodzenia. Ja sam wiem, że jeżeli gra ma kosztować 139 zł to szkoda mi kasy. Już raz wymłóciłem kasę na D3 i wyszła klapa, a mam w planie wcześniej zakup Wiedźmina. Do tego ostrze sobie pazurki na Diablo 3, które kiedyś wyjść musi.


IP: Zapisane
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 502


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« Odpowiedz #4344 : 19 Marca 2011, 14:44:52 »
jeżeli gra ma kosztować 139 zł to szkoda mi kasy.
Uważasz, że HoMM nie jest warty 139zł? Smutno mi to czytać, szczególnie dlatego, że na zbieranie kasy było dużo czasu.

W przyszłym tygodniu pokażą na pewno nowe arty jednostek sanktuarium, ale ja najbardziej czekam na pokaz choćby jednego town screen'a - dla mnie to jedna z największych zalet serii, przeglądanie swojego zamku zawsze dawało kupę frajdy i satysfakcję : )


IP: Zapisane
Nimrod
Super Ślunzok

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 388

I'am the One who knows path through the Darkness

Zobacz profil
« Odpowiedz #4345 : 19 Marca 2011, 15:00:16 »
Nie każdy śpi na mamonie @Up.

A wybór jest spory Wiedzmak2, DragonEra2, Dziobołów czech, i tam coś jescze ciekawego było...

Sam bym miał dylemat.... .. jak bym miał wystarczająco kasy choćby na zakup jednego z powyższych tytułów. ;P

(ale Diablo bym nie kupił to h&s a ja wole rpg ;p )


IP: Zapisane
"TAWERNO WALCZ!"
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To od dawki zależy, pamiętaj wiec gdy czytasz i masz dość, możesz zawsze skończyć i wyjść, bo zamiast Cie *uleczyć*...  Zabije"
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #4346 : 19 Marca 2011, 15:27:39 »
Ja tam bym ne miał problemu. Diablo nie grałem, więc nie schwyciłbym klimatu. W wiedźmina nie grałem, dlatego poczekam, aż 1 będzie około 40 zł. Dragon Age'a 2 wolę nie- jaskoś mam uraz do Blizzarda, za utrudnianie zdobycia starszych jego gier.

Więc z tego zostały mi tylko Herosy, więc.... dylemat jest tylko, którą wersję kupić w końcu.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Nimrod
Super Ślunzok

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 388

I'am the One who knows path through the Darkness

Zobacz profil
« Odpowiedz #4347 : 19 Marca 2011, 15:30:17 »
Dragon Age 2 to BioWare, konkurencja dla Blizza :P

i kontynuator tradycji Baldur's Gate, sporo zmieniony ale zawsze czuje pokrewieństwo z saga BG to wg mnie najlepsza gra mojego życia ;p Choć pierwszą i na zawsze bliska będzie saga Heroes. ;p


IP: Zapisane
"TAWERNO WALCZ!"
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To od dawki zależy, pamiętaj wiec gdy czytasz i masz dość, możesz zawsze skończyć i wyjść, bo zamiast Cie *uleczyć*...  Zabije"
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 502


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« Odpowiedz #4348 : 19 Marca 2011, 15:42:15 »
Nie każdy śpi na mamonie @Up.
Żeby w 5 lat (od premiery H5) nie uzbierać 139zł to trzeba żyć na granicy ubóstwa - współczuje.

i kontynuator tradycji Baldur's Gate
Dragon Age jest kontynuatorem Baldura, ale część 2 absolutnie nim nie jest.



IP: Zapisane
Nimrod
Super Ślunzok

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 388

I'am the One who knows path through the Darkness

Zobacz profil
« Odpowiedz #4349 : 19 Marca 2011, 15:52:05 »
hah ani jedynka też po prawdzie nie jest, ja nie mówie że to kontynuacja *Gry*. Tylko *tracycji*.

Wybacz, ale ja nie tylko sie grami interesuje i nie tylko na gry odkładam...
.. ponadto w ciagu 5 lat tez jest sporo wydatków, a nie że się myśli tylko od razu "kiedy będzie następną cześć, muszę zacząć odkładać".


« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2011, 15:54:10 wysłane przez Nimrod » IP: Zapisane
"TAWERNO WALCZ!"
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To od dawki zależy, pamiętaj wiec gdy czytasz i masz dość, możesz zawsze skończyć i wyjść, bo zamiast Cie *uleczyć*...  Zabije"
Strony: 1 ... 287 288 289 [290] 291 292 293 ... 503    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry