Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Kampania "Mroczna Natura" (Czytany 4893 razy)
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« : 26 Lipca 2009, 09:39:41 »
Postanowiłem zrobić kampanię "Mroczna Natura". Kampania skupia sie na Życiu i Chaosie, ew. Naturze, reszta mniej (i nie planuję dodać barbarzyńców w kampanii)
Fabuła jest taka, że Sir Christian, zaufany Laysandera zostaje wysłany na południowe ziemie, na które zaczęły najeżdżać armie Spazza Maticusa. Król Paledry nie wiedział jednak, że Christian jest zdrajcą. W tajemnicy razem ze Spazzem planuje inwazję armii Orillios na Paledrę. Pierwszorzędnym zadaniem jednak będzie znalezienie i uwolnienie trójki bohaterów, którzy byli odpowiedzialni za pierwszą (i jak na razie jedyną) wojne domową Paledry. Zamierzają więc uwolnić Sir Wortona, głównego zdrajcę, upadłego rycerza Normica i złodziejkę zwaną Caileen. Laysander nie jest przygotowany na atak lorda, który przez większość służby w wojsku był wzorem lojalnosci, dlatego też Christian ma spustoszyć zamki i ekonomię Paledry. Spazz, Christian, Caileen, Normic i Worton, oraz kiepska sytuacja militarna i ekonomiczna Paledry gwarantuje zwycięstwo w tej wojnie.
A Spazz Maticus zniszczy imperium ludzi. Skoro jego wojska poległy pod Rylos i nie zdobył Channon, Paledra pozwoli mu się wyżyć za tę porażkę.

Bohaterowie występujący w kampanii:
-Sir Christian
-Caileen (Erica Fade)
-Normic (Mardigo)
-Spazz Maticus
-Sir Worton
-Desette
-Sir Kentaine
-Sir Laysander
-Proetho
Bohaterowie epizodyczni:
-Mephala (planuję w dwóch misjach)
-Gen. Julia (Z pewnościa wystąpi w pierwszej i drugiej misjii.
Bohater dodatkowy:
-Wilbur - 1-poziomowy łowca z walką i łucznictwem na poziomie podstawowym. Fakt, mało cenny jest słaby bohater, ale dość wykwalifikowany... Poza tym przechodzić będzie do następnych misjii.

Na razie muszę dokończyć pierwszą misję, i wymaga drobnych poprawek, ale cóż - jest to mapa duża i został sam "Środek" (zawsze lubię sobie zaczynać robić mapy od brzegów.)

A tak przy okazji dodam, że w historii kampanii pod Rylos zwyciężył Mongo. DOsłownie zrównał miasto z ziemią i powrócił do swoich ziem.

I co sądzicie o fabule?  ;D


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Nightin

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 470


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 26 Lipca 2009, 22:53:23 »
Dobra fabuła...tylko trzy uwagi główne:
Orillios leży na północnozachodnim kierunku od Paleadry i na innym kontynencie, więc tu proponuje"atak z wody"
Paleadra a nie Paledry
Lysander a nie Laysander.


IP: Zapisane
Nightin

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 470


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 27 Lipca 2009, 11:02:38 »
Celna uwaga, gdyż ono nie jedyne jest małym trudem do zapisania


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 27 Lipca 2009, 21:16:43 »
Lysander? Heh, nie wiem czemu myślałem, że Laysander. Będę musiał poprawić.
Cytuj
Orillios leży na północnozachodnim kierunku od Paleadry i na innym kontynencie, więc tu proponuje"atak z wody"
Wiem, dlatego też takowy będzie. Już w pierwszej misji na brzegu na południu będzie statek, który będzie dawał co miesiąc parę wojsk od Spazza. A w trzeciej planuję dać coś w stylu wojny morskiej. Trza będzie Orillios obronić, i będzie to po prostu wielka wyspa na b. dużej mapie.
Planuję też dodać parę wpływów z H5. Np. skoro Sandro był nauczycielem Markala, postaram dodać jakąś podobną do Markala twarz (najpewniej dodam Mezizto, ale pewien nie jestem), oraz dodam Ornellę.
I zauważyłem, że seria Heroes (poza piątką) nie ma w fabule kampanii ani jednej Barbarzynki lub Nekromantki, więc takowe dodam.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Fehu
Pożeracz Kamieni

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 489


To tylko sen. Nikt nam go nie odbierze...

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 27 Lipca 2009, 22:00:20 »
Nie jest to do końca prawda. W kampanii Sandro (trzecia część HoMM) pojawiła się jakaś tam nekromantka. No i jakieś wzmianki o niej są w kampanii Yoga.


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 28 Lipca 2009, 19:45:30 »
Dwie linijki o Vidominie+jedna misja w kampani Sandro z nią. Mi bardzej chodziło o to, że postać na całą kampanię, jak w H3 Yog, Gem, Gelu czy Sandro.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
outlander

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 17


Mę.

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 15 Września 2009, 14:24:56 »
No i gdzie ta kampania, Kokoju? ;d


IP: Zapisane
Może i wy macie rację, ale my mamy kije baseballowe ;]
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 15 Września 2009, 17:56:43 »
Pracuje ciągle nad nią, i obecnie tworzę ostatnią już misję. Przy okazji zajmuję się planowaniem kolejnej kampani.
Zdradzę, że misje 1-3 są na dużej mapie, a 4-5 na średniej.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 26 Września 2009, 15:44:09 »
Oki, zamieszczam tu prototyp mojej kampanii. Ma niewiele skryptów urozmaicających grę - tylko takie, co wyjaśniają krótko i konkretnie dane sytuację. Przypominam: mapy są nie testowane, więc wszelkie błędy prosiłbym zgłaszać.

http://rapidshare.com/files/285247042/Campaing_First.h4c.html


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 12 Października 2009, 20:45:56 »
, a i ja również planuję kampanię i jestem przy 2 misji ^^


« Ostatnia zmiana: 13 Października 2009, 17:00:04 wysłane przez andre94nt » IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry