Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11 ... 28    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
HoMM5 Chaos Theory (Czytany 177999 razy)
Mcichosz16
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


Słuszny głos Tawerny

Zobacz profil
« Odpowiedz #105 : 25 Września 2012, 16:26:38 »
 A jakie będą miasta, żeby wiedzieć czego nie robić.


IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #106 : 25 Września 2012, 16:48:18 »
I zapewne są jakieś ograniczenia w związku z umiejętnościami rasowymi. Raczej powtarzać się nie mogą a wymyślać nie wiadomo czego też nie można.


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
WMS

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 321


Zobacz profil
« Odpowiedz #107 : 25 Września 2012, 17:22:38 »
Nie chodziło mi ,że będą to wyznawcy Khorna ,lecz coś na wzór wyznawców.
Biały czarodziej jest lepszy ,bardziej ludzki ,ale ma trochę za jasną cerę ,ale tak czy siak 8+/10
I widzę ,że mój pomysł na konkurs został wcielony w życie :) .
Nie mogę się doczekać odnowionego Elementalisty :).


« Ostatnia zmiana: 25 Września 2012, 17:28:34 wysłane przez WMS » IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #108 : 25 Września 2012, 17:30:01 »
Cytuj
A jakie będą miasta, żeby wiedzieć czego nie robić.

Z tego co się dowiedziałem od Khorne'a, konkurs trwa praktycznie do zakończenia prac nad Chaosem - a że się kończą prace nad Imperium i ledwie zaczynają prace nad Hordą, jest sporo czasu - to tak a propo przedziału czasowego.
Jeśli zaś chodzi o miasta - tutaj nie chodzi o sam większy opis, tylko po prostu o zarys jednostek. Wybór jest raczej dowolny, jednak nie powinny to być miasta z tych już gotowych.

Cytuj
I zapewne są jakieś ograniczenia w związku z umiejętnościami rasowymi. Raczej powtarzać się nie mogą a wymyślać nie wiadomo czego też nie można.

Moja "alternatywna wersja" Szkolenia jest w miarę logiczna, to mogę zagwarantować, choć ma swoje wady - jednak zapewne lepsze to niż robienie z Łuczników Kapłanek.



IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Waverley
M&M's

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 336


Po co to-to...

Zobacz profil
« Odpowiedz #109 : 25 Września 2012, 20:48:14 »
Co do konkursu, to mam pytanko: jakie miasto zostanie po zamianie siedmiu? Myślę, że nie tylko ja chętnie bym się dowiedział, bo słabo by wyglądała np. wioska buszmenów zrobiona z Akademii tylko dlatego, że Twierdza jest już przerobiona na coś innego o.O


IP: Zapisane
WMS

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 321


Zobacz profil
« Odpowiedz #110 : 25 Września 2012, 22:06:16 »
Dobra. Khorne nie powiedział wszystkiego ,ale ja to wyjaśnię:
Chodzi o Akademię i nie mogą się pojawić wrota żywiołów. Tu piszemy same propozycje. Statystyki, Zdolności i itp. będą do ustalenia jak twoja rasa wygra. Na przykład podam swoją rasę tak jak podawałem ją Khornowi na PW jakieś 1,5 miecha temu.

Jak pisałem wcześniej zalej Akademię i przerób dachy na złote oraz podmień ,rzeźby na wieże ,bo się inaczej nie da.
1lvl. (Pomysł Menelaga) Duch Wody- Nereida- Bożek Strumyka
http://www.tawerna.biz/forum/index.php?action=dlattach;topic=6881.0;attach=4259;image
2lvl.Pikinier- Trójzębnik- Lansjer
Naga (Dół od Żywiołaka Ognia) z Korpusem Jeźdźca Jaszczurów z głową Jaszczura :P (trójząb znajdziesz w artefaktach, tak samo sobie pomyślałem ,że mógłbyś wykorzystać zbroję(nie znam nazwy) z pomarańczowymi naramiennikami)
3lvl.Strzelec- Mistrz Łuku- Wodnik
Naga lecz tym razem głowa i tułów Centaura. Oczywiście trzeba trochę się pobawić z detalami itp. ,ale to już twoja działka :P.
4lvl.Syrena - Morska Wiedźma - Kolarowa Kapłanka
Ogon żywiołaka ognia i tułów bohaterki kampanii Lochu. Z awansem mógłbyś zmieniać im kolor dodać jakiś naszyjnik, płaszcz oraz zmienił różdżkę/kostur/berło.
5lvl.Kelpia - Kelpia Głębinowa - Kelpia Koralowa
(Pomysł wzięty z gry Harry Potter i Więzień Azkabanu) Mianowicie w tej grze są karty kolekcjonerskie i przeglądając je spotkałem Kelpię stworzenie przypominające konia-falę ,które zaciągało marynarzy na dno oceanu. Pomyślałem więc o tym ,żebyś wykorzystał model Zmory z Inferno. Prze kolorowana na granatowo (w podstawce) ze zwykłym końskim ogonem i ze skasowanym. Ulepszenie miałoby ogon jaszczurzy (jak ma) motywy wodne (fale jak u Nereidy) ,a alternatywa miałaby koński ogon ,ciągle nie miałaby rogu no nosie ,ale dwa rogi jelenia na głowie ,a kolory byłaby zielono-niebieska z jakimiś wodorostami na kopytach i w miejscu grzywy. Ale mógłbyś w tym celu wstawić Jednorożce.
6lvl.Strażnik - Myrmidon - Strażnik Cesarski
U podstawy ciało Rakszaszy Kszatriji ogon żywiołaka ognia i głowa hydry. Myrmidon - ciało Rakszasy Raji , ogon żywiołaka ognia i głowa hydry kwasowej , fajnie by było gdybyś dał mu na klatę to co Kwasowa hydra ma pod głowami (tarcza skórna czy coś). Strażnik Cesarski - to samo co ulepszenie ,ale głowa hydry głębinowej, jakieś ozdobne bransolety i naszyjniki oraz ozdobione miecze i łuski na ogonie w kolorach czarny ,żółty pasek ,czerwony ,żółty pasek ,czarny (jak u węża koralowego) i broń przyozdabiana miejscami.
7lvl. Kirin - Święty Kirin - Boski Kirin
Taki jak zrobiłeś u Menelaga  ,a alternatywy to kolorki rzecz jasna i jakieś dodatki.

Jak widać brak zbędnego rozpisywania się ,gdyż chodziło mi o podesłanie samego poziomu ,a opisałem to tak krótko by khorne mógł sobie to wyobrazić po swojemu ,bo kto wie ,może wyjdą 2 podobne ,ale zupełnie różne koncepcje jednej jednostki i by była znowu sprawa wersji tak jak było z Białym Czarodziejem i Archaniołem.

P.S Tak wiem ,że Kelpia to wodny wampir ,ale tutaj wzorowałem się na tym co napisałem :P W końcu w HoM&M III Gorgona była bykiem :).

To tyle ode mnie i powodzenia reszcie tawerny w konkursie.


IP: Zapisane
Mcichosz16
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


Słuszny głos Tawerny

Zobacz profil
« Odpowiedz #111 : 26 Września 2012, 08:22:29 »
Miasto lodu

mroźny,gwardzista lodu,strażnik mrozu

są to gremliny zamrożone klątwą
(jeden z siekierą,drugi z halabardą,ostatni z działem)

troll,troll maruder,troll szaman
(troll mrozu jak z warcrafta 3 np.nogi goblińskie korpus tancerza ostrzy)

strzelec lodu,lodowy łowca,mrożny strzelec
(coś jak elfy łucznicy)

yotun,yotun beserker,yotun dowódca
(z mitologi)

czarownica,lodowa wiedźma,królowa śniegu
(może matrony lub te kapłanki , ale ze zmianą kosmetyczną)

troll jeździec,wilczy rycerz,śmigacz mrozu
(trolle na białych wilkach)

yeti,gigant lodu,bestia mrozu
(futrzasty cyklop z głową demona)

bohater to rycerz mrozu

pamiętaj o podobieństwie jednostek

talent rasowy to rzemiślnik??

budynki rób ty.Polecam zrobić białą twierdzę z pomalowanymi budynkami akademii (heroes of annihiliated empires)

Co to ta horda myślałem że,legion?

P.S:i tak jestem za aniołem i liszem,bo co arcydiabeł->belzebub<->mefistofeles

Pamiętaj ,że imperium to imperium gryfów.Co do pudełkowej wersji moda,mam nadzieję,że nie chcesz go sprzedawać.

A jak duchy ?




« Ostatnia zmiana: 03 Października 2012, 08:20:49 wysłane przez Mcichosz16 » IP: Zapisane
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #112 : 26 Września 2012, 10:46:54 »
To ja napiszę i tutaj (bo na stronie tez już napisałam).

Frakcja sennych marzeń Ashy skrzywiona przez Urgasha.

Nie nazwała bym ich koszmarami. Mają po prostu bardzo specyficzne podejście do niektórych spraw i zdecydowanie wolą dać się swoim wrogom powybijać nawzajem i dorwać niedobitki.



Rysunki są stare i parę rzeczy bym pozmieniała. Plus sztachnęłam się trochę i wyszło mi za dużo strzelających. Początkowym zamysłem zamku miał być trzy stopniowy rozwój. Mieli się oni przebudzić i znaleźć swoje królestwo w ruinie i powoli je odbudowywać, ale niestety na możliwości gry jest to za dużo. No i jak na ironię to właśnie czarodzieje mieli ich pokonać w starożytnych czasach. Pokonali ich swoją własna bronią (bo ich nie było stać na więcej wtedy), znaczy uśpili ich.

Na pewno czempionem byłby niebieski smok. Powinien żyć w kryształowej grocie (to są tylko założenie, wiem jak ciężko coś pozmieniać w H5).

Jedną z głównych umiejętności frakcji powinny być omamienie, hipnoza, oślepienie, urok. Wszelkie umiejętności związane z umysłem i okolicami głowy ;)  Sama frakcja była by mieszanką dwóch ras, ludzką i wyśnioną przez Ashę (te koty). Byli by oni zarówno w armii jak i wśród bohaterów. Ten koń to miała być zmora, koszmar i jeździec snów. Alternatywna wersja do tej w grze.

Znowuż mówię, że wizerunek postaci jest mało dopasowany do możliwości gry i wiem trzeba by je dopracować (szczególnie, że teraz mam większą wiedzę na ten temat. Zdaje sobie oczywiście sprawę, że dla sporej części osób kolorystyka "ostatniego poziomu" może być trochę zbyt... różowa. Ale to już do poprawki jak Frakcja w ogóle zostanie wzięta pod uwagę.


« Ostatnia zmiana: 26 Września 2012, 10:50:04 wysłane przez Adseruki » IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #113 : 01 Października 2012, 20:40:43 »
Cytuj
Co to ta horda myślałem że,legion?

Sorka, mea culpa - to Legion ;)

Cytuj
Opisz tą alternatywną wersje szkolenia

Cierpliwości, jeszcze nie wiadomo, czy owa alternatywna wersja szkolenia będzie - jak na razie muszę czekać na wieści od Khorne'a.

Z góry też przepraszam za nieudostępnienie nowostek w środę i na weekend, ale liceum na starcie przysypało zajęciami - a w weekend też ciężko było znaleźć czas.

Obecnie więc należałoby klasycznie spisać cykl Jednostki+Artefakt+Heros, dlatego też tak zrobię - a w ramach przeprosin udostępnię kolejnego bohatera Imperium. Ciekawe, czy ktoś go skojarzy (a konkretniej: skojarzy nazwisko).

Ponieważ opis jednostek będzie najobszerniejszy, zostawię to na koniec. A na start - artefakt.

Pierścień Nieskruszonych
Kilka dekad po powstaniu Kultu Pajęczej Bogini potężny nekromanta Sandro rozpoczął wielkie powstanie przeciw swym “rodakom”, nazwane przez potomnych Danse Makabre. Pamiątką po tym wydarzeniu został mistyczny pierścień zwany Pierścieniem Nieskruszonych.

Tak jak przy trzech innych artefaktów pozostawionych przez potężnych nekromantów, tak i Pierścień został zdobyty przez Markala, adepta wielkiego Sandro - i tak jak pozostałe trzy przedmioty, jak i ten artefakt został skradziony przez jego byłego mentora, Cyrusa. W końcu jednak krwawa wendetta dopełniła się i Markal zabrał magowi cztery relikty odbierając przy tym mu życie.

Dalsze losy pierścienia nie były znane - według oficjalnej wersji, kiedy Markal został pokonany przez alians trzech innych wielkich herosów, artefakt został zniszczony. Jak jednak tłumaczyć fakt, iż niedługo po tym pojawił się Arantir nazywany Mrocznym Mesjaszem, który ów pierścień dzierżył na swym palcu?

Jednak i Arantir zginął - podobnie zresztą jak wszyscy inni posiadacze Pierścienia. Według niektórych to sprawa ciążącego na nim fatum. Lecz teraz nie wiadomo, kto jest właścicielem tego przedmiotu. A może to właśnie ty nim jesteś?

___

A teraz owa dwójka bohaterów - jednego raczej nie skojarzycie bo to postać nowa w tej modyfikacji, u drugiego nazwisko niektórym wydać się może znajome.

Jean Chastierre
Jean wywodzi się z najuboższych zakątków Księstwa Charta. Zawsze czuł w sobie zainteresowanie do medycyny, jednakowoż wszelakie studia pod tym kierunkiem były drogie nawet dla zamożniejszych szlachciców, a dla tak ubogich jak on było nieosiągalnym pragnieniem. Korzystając z resztek pieniędzy, zdobył skromną wiedzę w tymże zakresie i wyruszył by odpowiedzieć na zew Imperatora, na którego ziemiach zaczęto rozpaczliwie rekrutować wszelakich ludzi, możnych i biedaków.
I tak oto Jean zrobił karierę. Może nie taką, jaką chciał, ale zawsze. Co mam na myśli? Otóż, kiedy tylko przybył do Imperatora, otrzymał klasyczny przydział bojowy, lecz inkwizycja uznała, iż jego zdolności powinny być kształcone w inny sposób. Dokładniej mówiąc, jego znajomość anatomii ludzkiej dała mu posadę kata. Początkowo przerażony takim obrotem spraw, Jean zaczął stopniowo przyzwyczajać się do nowych "widoków", traktując swą pracę jak każdą inną. Rozpoczął także inny kierunek tej dość dziwnej dziedziny, projektując rozmaite narzędzia mające jak najlepiej spełniać swą rolę. W końcu, inkwizytorzy wynagrodzili go pieniędzmi starczającymi na kompletną edukację, i choć Jean uzupełnił swą wiedzę, nie zmienił profesji.
W dalszym ciągu jest katem, którego zadaniem jest wyciąganie informacji od jeńców wojennych. Takowy zawód wypełnił go duchowo, jako iż sam Jean twierdzi: medyków jest wielu, Imperium ma też wiele kapłanek którym wystarczy do tego magia Elratha. Informacje zaś były, są i będą potrzebne, i to się nigdy nie zmieni.

Agenika Carlyle
Carlyle'owie byli ongiś niezwykle ważnym rodem pełniącym funkcje ważne dla Imperium Gryfów. W końcu jednak jedyny dziedzic tego rodu (choć jego imię nie zachowało się na pismach) okazał się beztalenciem strategicznym i kiepskim wojownikiem. Świadom tych ułomności zaczął służyć arcymagowi Azh Rafirowi, którego aspiracją było stanie się Ósmym Smokiem, tak jak Sar Elam stał się Siódmym - i dokonać zamierzał tego jako istota nazywana Lordem Krwawej Korony. Nie przedłużając zbytnio powiem, co było skazą Carlyle'ów: dziedzic tego rodu zorganizował zamach stanu; zamienił się w wielką kreaturę która pożarła ówczesnego Imperatora. Na szczęście - dla Imperium - wielki bohater zwany Godrykiem zabił bestię i ocalił władcę.
Choć minęło od tego czasu wiele dekad, znamię rodu Carlyle'ów trwa nadał - i na głównej linii rodziny i na jej bocznych odłamach. Wyszydzani i bez praw, zginęli niemal całkowicie - zachowała się jedynie dwójka potomków.
Agenika Carlyle to jedna z nich. Będąca przeciwieństwem swego niesławnego przodka - lojalna, inteligentna i obdarzona talentem przywódczym - pragnie przywrócić blask swej familii. Od niejakiego Mamersa Emiliusza otrzymała dowództwo nad częścią sił zbrojnych Emiliuszów. Choć wie, że droga do odrodzenia będzie długa i ciężka, jest zdolna do wielu poświęceń ażeby dopiąć swego - i by móc z dumą się przedstawiać jako familiantka rodziny Carlyle'ów.

___

I jak to bywa, pora na coś większego.
TRZON ARMII IMPERIUM

Każda armia musi mieć ten podstawowy budulec armii, który jest tani w rekrutacji a jednocześnie skuteczny. I nie odnosi się to tylko do ashańskich armii - u nas tak było także praktycznie aż do końca XVIII wieku - choć ciężko to nazwać końcem zapotrzebowania na "Trzon" - po prostu zmienił się układ sił.

Nowością w Imperium w odróżnieniu od wcześniejszych odmian tego państwa - tj. Cesarstwa Sokołów oraz Imperium Gryfów i Imperium Jednorożców - trzonowcami wojsk imperialnych są Kusznicy (ich mniej przeszkoleni towarzysze, także posługujący się kuszą, zwani są po prostu "Strzelcami").

Jednak nie zawsze trzeba polegać na oddziałach regularnych. Imperium
czasem potrzebuje wojsk najemnych, dlatego niektórzy dowódcy specjalnie zostawiają w swych armiach trochę miejsca na Najemników (Machiavelli zapewne w grobie się przewraca). Wszak wojna była i jest dochodowa dla tych, którzy nie wahają się przed poświęceniem swego życia i szabli dla pieniędzy.

U Strzelców jedyną umiejętnością jest bycie Podatnikiem - Kusznicy wzbogaceni są o Pełną skuteczność w walce wręcz i Kontratak na dystans. Najemnicy zaś mają inne rzeczy w zanadrzu - mają pełną skuteczność na dystans i posiadają Zatruwający atak. Są więc połączeniem klasycznych Kuszników i Zabójców.

Oczywiście, umiejętności te mogą się zmienić.
Jak na razie nie ma bohatera o specjalizacji do tych jednostek, bardzo prawdopodobne, że takowy jednak powstanie.

W planach dotyczących Chaos Theory niewiele zmieniło się od ostatniego tygodnia więc nie dam żadnych zapowiedzi. Przypominam tylko, że liczba bohaterów zwykłych zwiększa się z 8 do 16 na frakcję.

I na koniec opisy tych trzech jednostek:

Cytuj
Kunszt walki dystansowej to niezbędny aspekt pola bitewnego, nic więc dziwnego, iż niezbędne jest zapewnienie sobie jakiejkolwiek siły strzeleckiej. Tak więc stworzono rodzaj prostego żołnierza: Strzelca, ażeby zapewniać swym sojusznikom ważne wsparcie - tak niezbędne jak i siły krótkodystansowe i oddziały lecznicze.

Cytuj
Historia kuszy sięga początków Cesarstwa Sokoła, kiedy Ronan Sokół zjednał rozrzucone szczepy ludzkie w jedno państwo. Mijały lata; upadło Cesarstwo Sokoła, powstało Imperium Gryfów, potem Imperium Jednorożca by począć na samym: „Imperium”. Mimo to, kusze dalej są użytkowane przez roty imperialne, co dowodzi, iż nawet czas nie jest w stanie powstrzymać użyteczności tych wyśmienitych strzelców.

Cytuj
Nie nowością będzie, jeśli powiem: wojna jest jednym z najbardziej dochodowych źródeł. I przy tym także najbardziej kosztownym interesem. Zostańmy jednak przy pierwszym; tak więc chwała w boju wiąże się z majętnością do kresu dni. Nic więc dziwnego, że wielu jest śmiałków: zawalidrogów, rębajłów, warchołów, którzy znudzeni dotychczasowym lichym żywotem chcą zakosztować krwi, złota i ryzyka w morderczych bojach. A Imperium takich ludzi szuka, by zdobyć więcej żołnierzy i ograniczyć straty w swej armii. Obustronny interes, któremu przez całe wieki chętnych nie brakło.

___

Przypomnę też o takiej małej akcji - moja kuzynka startuje na okładkę magazynu Metal Hammer. Nagroda - dla niej - spora. Wprawdzie nie lubię akcji typu "Wygrywa kto ma najwięcej lajków na Facebooku", ale cóż, rodzinę trzeba poprzeć :D

Krótko mówiąc, wystarczy że posiadacz Facebooka wejdzie w link poniżej i po prostu zalajkuje to zdjęcie. Nic prostszego - zajmie to parę sekund. Bez zbędnych formularzy i innych takich, jak to czasem bywa.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=462818343749541&set=a.462818327082876.107405.124633640901348&type=1&theater

Jak już pisałem, dla takiej osoby jak moja kuzynka (która jest fanką metalu) taka nagroda jest wielka. Na obecną chwilę mamy ponad 1300 lajków (pamiętam, jak cieszyliśmy się gdy przekroczyliśmy 400 ;P), wszystkie kandydatki od 40 do 300 - poza jedną, która idzie za nami łeb w łeb. Jej taktyką jest rozsyłanie linków po różnych facebookowych stronach, ja jednak postanowiłem wesprzeć kuzynkę poprzez krótką reklamę na zaufanych forach :P Jak już pisałem, tylko jedna kandydatka dościga nas z głosami i szala przewagi przechylała się niejednokrotnie. Głupio byłoby teraz przegrać, a niedługo konkurs się kończy, dlatego proszę o każde wsparcie - teraz każdy głos jest na wagę złota.

W ramach rewanżu postaram się przygotować jakiś większy artykuł o Chaos Theory :D


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #114 : 02 Października 2012, 16:00:19 »
Wszystko w swoim czasie - tym bardziej, że jak na razie nie jest on jeszcze zaprojektowany w takim stopniu, by warto było robić jakieś większe zapowiedzi ;)


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
WMS

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 321


Zobacz profil
« Odpowiedz #115 : 02 Października 2012, 18:37:17 »
Czytając biografie Strzelców zauważyłem ,że nie będą to łucznicy tylko kusznicy. Czyli model łucznika zostanie wykorzystany do modelu w innym zamku/jako neutral?


IP: Zapisane
Waverley
M&M's

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 336


Po co to-to...

Zobacz profil
« Odpowiedz #116 : 02 Października 2012, 20:15:01 »
Cytuj
kusze dalej są użytkowane (...) co dowodzi, iż nawet czas
nie jest w stanie powstrzymać
użyteczności tych wyśmienitych
strzelców.

Kusze to nie strzelcy, strzelcami są kusznicy ;)

Poza tym, użyłbym raczej sformułowania "dalej są używane" - wg mojego słownika użytkować można lokal, grunty itp.

PS. Co do początku opisu Najemników: czy nie powinno być "Nie będzie nowością" zamiast "Nie nowością będzie"?


« Ostatnia zmiana: 02 Października 2012, 20:22:17 wysłane przez Waverley » IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #117 : 03 Października 2012, 20:01:52 »
Teraz przyszedł czas na opis artefaktu ;) Tym razem będzie to Łuk z rogu jednorożca.

Cytuj
Łuki takie jak ten tworzone są w specjalny sposób: “materiał” do ich budowy pozyskuje się od najstarszych jednorożców, które zdążyły już dożyć swych dni - a ze względu na ich długowieczność takie zdarzenie nie należy do pospolitych. Później najwięksi rzemieślnicy Irollan tworzą je przy współudziale druidów i innych magów natury. Tak stworzone łuki są niezwykle cenne, nic więc dziwnego, iż wielu kłusowników chciało stworzyć podobne. Na szczęście, gdy czas pokazał, że ich zbrodnicza działalność nie daje efektu mogącego choć w połowie równać się tradycyjnym metodom, zaprzestali tego świętokradztwa.

Wiadomym jest, iż istnieje kilka egzemplarzy tej broni. Jeden został podarowany królowi Nikolajowi, ten jednak postanowił zorganizować turniej, którego nagrodą jest był ten łuk. Zwycięzcą został słynny łucznik Dougal, który jednak zaginął podczas wojen rozpoczętych przez arcybiskupa Alaryka.

Inne łuki z rogu jednorożca zostały nadane największym bohaterom Irollan, jednak część została skradziona. Mówi się, że większość złodziei została zwerbowana przez samego Imperatora, gdy ten uznał te łuki za potrzebne do odparcia najazdów sił Chaosu. Bez względu na to, czy to prawda, czy też nie, wiele łuków zapewne opuściło granice Irollan i Imperium oraz trafiło do niewiadomych rąk. A ta potężna broń potrafi być śmiercionośna zarówno w rękach największego dobroczyńcy jak i najmroczniejszego zwyrodnialca...

Cytuj
Czytając biografie Strzelców zauważyłem ,że nie będą to łucznicy tylko kusznicy. Czyli model łucznika zostanie wykorzystany do modelu w innym zamku/jako neutral?

Jeśli mam być szczery - sam nie wiem ;)

Cytuj
Kusze to nie strzelcy, strzelcami są kusznicy

Poza tym, użyłbym raczej sformułowania "dalej są używane" - wg mojego słownika użytkować można lokal, grunty itp.

Przyznam, że tekst był robiony dosyć dawno i zapewne ulegnie paru zmianom. Choć słowo "użytkowane" jest tu dodane celowo ;) używane a użytkowane to synonimy.

Cytuj
PS. Co do początku opisu Najemników: czy nie powinno być "Nie będzie nowością" zamiast "Nie nowością będzie"?

Celowa inwersja ;P

I tu już dodam, iż jednak sądzę, że lepiej będzie jeśli po prostu w poniedziałek bądź wtorek umieszczać będę artykuł z opisem jednostki i bohatera. Jeszcze na weekend pojawi się nowy opis, jednak od nastepnego tygodnia będę umieszczał to trio naraz.
Sporadycznie też w weekendy pojawiać się będzie jakiś większy artykulik ;)


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Menelag
Moczymorda Tawerniana

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 280


1+2= Menelag

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #118 : 04 Października 2012, 18:43:17 »
UWAGA!
W związku z prośbą założyciela tematu ogłaszam:
1.Wszystkie propozycje odnośnie nowych miast mają zostać umieszczane na stronie projektu.
2.Wszystkie zamieszczane tutaj będą usuwane.


Dziękuję :) A i dodam, że mam przyjemność komponować muzykę do Chaos Theory.


IP: Zapisane
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #119 : 04 Października 2012, 19:42:02 »
Ja swoje wstawiłam też na stronę projektu


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11 ... 28    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry