Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
HoMMpedia ? (Czytany 6732 razy)
Odarek

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


Zobacz profil
« : 02 Marca 2015, 21:08:33 »
Na bazie własnych doświadczeń (mam świadomość, że wiem mało i jeszcze mniej) widzę potrzebę istnienia czegoś na kształt przewodnika po grze w j.pol. przeznaczona dla osób początkujących w H6. Przydałaby się encyklopedia w ujęciu hasłowym, alfabetycznym. Miłe by było również ujęcie problemowe.

Czy podejmie się ktoś, sam lub w kilka osób, stworzenia HoMMpedii?


« Ostatnia zmiana: 02 Marca 2015, 21:41:39 wysłane przez Hellscream » IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02 Marca 2015, 21:09:15 »
:D

Wspaniała inicjatywa.

EDIT: Ale ja się nie podejmę, bo nie lubię herosów.



IP: Zapisane
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03 Marca 2015, 11:51:47 »
Zacznę od hejta na nazwę tematu (przez który myślałem że chcesz nam pokazać jakiś gotowy produkt o starych częściach), jest on dla mnie wręcz herezją gdyż mimo że Ubisoft jeszcze w piątej odsłonie zostawił tytuł jako HoMM5 to tak naprawdę są to jakieś ich MM:H, których nie można porównywać do odsłon do 4 części (według niektórych 3, ale ja jestem w tym wąskim gronie fanów 4 odsłony).
...pedia to coś co raczej uznałbym za zbiór informacji odnośnie fabuły, a nie mechaniki i przejścia gry ale poprawcie mnie jeżeli się mylę.
Jeżeli chcesz aby takie coś powstało rada jest tylko jedna: Zrób to sam! Poznasz H6 i już nie będziesz miał z nim problemów, pomożesz innym, a potem jak będziesz chciał będziesz mógł robić do kolejnych odsłon, same plusy.


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 03 Marca 2015, 12:32:01 »
widzę potrzebę istnienia czegoś na kształt przewodnika po grze w j.pol. przeznaczona dla osób początkujących w H6. Przydałaby się encyklopedia w ujęciu hasłowym, alfabetycznym. Miłe by było również ujęcie problemowe.
Jeśli widzisz potrzebę stworzenia takiej rzeczy, weź się za to! :) Kreatywność i pomysłowość zawsze mile widziana.

Tak jak zauważono wcześniej, pod rozumieniem -pedii odbiorca ma raczej zbiór wszelkich informacji na temat danej gry/filmu/komiksu.

Z tego co widzę, w internecie istnieje taka strona: http://pl.mightandmagic.wikia.com/wiki/Portal

Myślałeś może, żeby zgłosić się do zespołu i pomóc w jej rozbudowaniu? Ewentualnie dołączyć do grona redakcji jakiegoś polskiego serwisu o HoMM (np. Tawerny? :P) i spróbować swoich sił?

Serdeczności :)


IP: Zapisane
Odarek

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 06 Marca 2015, 21:35:28 »
Ponad 150 odsłon w nie cały tydzień świadczy, że "coś jest na rzeczy".
Odpowiedzi (poza Fasta) na propozycję są kuriozalne.

Jeśli pytam o dobre piwo, to niekoniecznie chcę widzieć czy chmiel do produkcji jest taki, siaki czy owaki. WaruiYami rozpisał się o browarnictwie, a Laxx zaproponował bym sam je uwarzył.

Odpowiedź obu można odczytać tak: mamy wiedzę ale się nią nie podzielimy.

Smutne.





IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 06 Marca 2015, 23:29:30 »
Chciałbym jeszcze zapytać o jedną rzecz - co miałoby być w takiej hommpedii? Bo generalnie to nie wiem czy jest sens tworzyć coś takiego, jeżeli sporo informacji jest zawartych po prostu na ,,naszej'' stronie.

Tj. z perspektywy redaktora Tawerny, tworzenie oddzielnej domeny po to, aby przekopiować tutejsze materiały jest chyba mało sensowne.

Tutaj są poradniki do kampanii:
http://www.tawerna.biz/przewodniki_argument_37_heroes-vi.html

W menu po lewej stronie są też opisane jednostki, frakcje i artefakty...

Co jeszcze można by opisać? Pytam nie ze względu na teoretyczne wyczerpanie materiału (w zasadzie, sam nie wiem za dużo o Heroes VI, bo się po prostu od tego dzieła odbiłem), tylko gwoli sprecyzowania Twojego konceptu. 


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 06 Marca 2015, 23:31:34 »
Cytuj
Ponad 150 odsłon w nie cały tydzień świadczy, że "coś jest na rzeczy".
150 odsłon w tydzień na stronie znanej głównie przez zagorzałych fanów serii Heroes to nic. Jest dość informacji tutaj na tej stronie oraz innych fanowskich portalach by zaspokoić pragnienie wiedzy ciekawskich. Już nie mówiąc o oficjalnych stronach Ubi. Wystarczy jedynie poszukać. Jeśli zaś ktoś nie jest w stanie się odrobinę wysilić by coś znaleźć to problem najwidoczniej nie jest jakiejś ogromnej wagi.

Cytuj
Odpowiedzi (poza Fasta) na propozycję są kuriozalne.
Kuriozalne jest oczekiwanie na podstawie swoich fantazji, że Ci tak o zaraz stworzymy wikipedię serii Heroes. W końcu to takie proste, walnąć sobie stronę na dany temat. Jeszcze zaś prościej jest nagle wyrazić niczym nie uzasadnione oczekiwania, że obowiązkiem ludzi z tego forum jest zrobić tą stronę, a następnie zrzędzić jak ktoś Ci powie wprost co o tym sądzi.

Cytuj
Odpowiedź obu można odczytać tak: mamy wiedzę ale się nią nie podzielimy.
Odpowiedź można również przeczytać:Może mamy wiedzę ale mamy też jedną ważną rzecz: własne życie, która składa się z wielu obowiązków, więc nikt Ci tu nie skoczy jak sługus i nie stworzy HoMMpedii.


« Ostatnia zmiana: 06 Marca 2015, 23:38:30 wysłane przez Reuel » IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 07 Marca 2015, 07:54:33 »
Mamy angielską wiki na temat całej serii. Jeśli ktoś zna ten język na poziomie gimnazjalnym, powinien sobie dać radę. Jeśli ktoś szuka informacji po polsku, to są od tego portale, na których znajduje się sporo artykułów.

Tak więc dziękujemy za zlecenie, ale trafiłeś pod zły adres. Chyba że byłbyś w stanie podpisać ze mną umowę o dzieło, może bym zmienił zdanie.


« Ostatnia zmiana: 07 Marca 2015, 08:02:17 wysłane przez Juror Sylú » IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 07 Marca 2015, 16:04:27 »
Nie wiem jak angielska wikipedia czy coś tam o heroes, ale trafiłem kiedyś na jakąś polską, i bardzo nie polecam, masa błędów.
Odarek, jeżeli nie znalazłeś czegoś na stronach fanowskich, których jest masa w naszym języku (wymieniając największe Tawerna, Kwasowa Grota i Jaskinia Behemota) i angielskim (największa to chyba Heroes Community), to znaczy że nikt nie uznał tego na tyle ważne by to napisać, więc musisz się sam za to wziąć, ja Ci napisałem jak to zrobić, a Laxx podsumowała, że masz to sam zrobić, bo nikt tego nie zrobi za Ciebie.


IP: Zapisane
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 07 Marca 2015, 16:51:20 »
Ludzie... ale żeście się rzucili na biednego kolesia...

Nie żeby coś, ale cały fandom herosów polega na charytatywności. Padło pytanie i wasze odpowiedzi, jak słusznie zauważone, były nie na temat.

Pisanie o angielskiej pedii kiedy idzie o polską wersję, też się mija z celem.

Także jeśli mogę przypomnieć redaktorom, że chyba nikt wam nie płaci za robienie artykułów, postów czy sprawdzanie prac na konkurs. Tak jak i mnie oraz Menelagowi nikt za mody i czas na nie poświęcony również nie płaci. A jednak je robimy i... o rany boskie robimy poprawki do waszych uwag jak takowe są.

No i na sam koniec Odarek nie kazał nikomu zrobić strony, a zwyczajnie zapytał czy ktoś by ją zrobił. Odpowiedź "nie" by w stu procentach wystarczyła. Oskarżanie go o traktowanie nas jak sługi jest irracjonalne.

Nie będę udawać, że sama nie widzę potrzeby na taką stronę bo i informacje są na Tawernie lub Kwasowej.


IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 07 Marca 2015, 17:29:57 »
Szkoda tylko, że nie zauważyłaś głupich komentarzy jak te, które pokazują jakoby w naszym obowiązku było dzielenie się na prawo i lewo informacjami o herosach jak Jezus dobrą nowiną.

Cytuj
Odpowiedź obu można odczytać tak: mamy wiedzę ale się nią nie podzielimy.

Cytuj
Smutne.



IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Odarek

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 11 Marca 2015, 18:17:13 »
Witam ponownie.
Mała prośba, a tyle różnych emocji.

Dziękuję Asderuki za trzeźwą ocenę.

Juror Sylú arbitralnie kwalifikując posty na głupie i mądre odbierasz innym ochotę na aktywność na forum.
Prośba o H~pedię w języku polskim wskazywało, że pytający nie posługuje się innymi językami (nawet na poziomie gimnazjum). Czy to znaczy, że ma być wykluczony z przyjemności gry?

WaruiYami zanim zdecydowałem się napisać, przeorałem na tyle na ile potrafiłem, trzy polskie wortale i nie znalazłem odpowiedzi na podstawowe pytania. Być może na angielskim jest ale dla mnie niedostępne  :-/

Rada by pytający sam napisał H~pedię jest jak powiedzenie beznogiemu by kopnął piłkę.


ps.
Juror Sylú skoro uważasz, że za wszystko należy się zapłata to czy sam już zapłaciłeś za wszystko co otrzymałeś w życiu?


IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 11 Marca 2015, 18:46:08 »
Cytuj
Juror Sylú skoro uważasz, że za wszystko należy się zapłata to czy sam już zapłaciłeś za wszystko co otrzymałeś w życiu?

Odwróciłeś trochę kota ogonem. Chyba mnie nie zrozumiałeś. Większość relacji ludzkich polega na pewnego rodzaju wymianie. To ktoś - kto wykonuje jakąś czynność - chce osiągnąć z tego jakieś korzyści dla siebie. Widocznie, ludzie, którzy mi coś dali od siebie, nie oczekiwali zapłaty pieniężnej, tylko czegoś innego, co niekoniecznie musiało wypływać bezpośrednio ode mnie. Jako że z robienia hommpedii nie dostałbym zapłaty ani w postaci osiągniętej satysfakcji, ani w postaci zaspokajania potrzeby pomagania, ani samorealizacji, to sięgnąłem po zapłatę w dosłownym tego słowa znaczeniu, co oczywiście nie było do końca na poważnie, bo nie oczekiwałbym, by ktoś za coś takiego zapłacił.

Sądzę, że temat tego wątku jest wyczerpany.


« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2015, 18:51:54 wysłane przez Juror Sylú » IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 11 Marca 2015, 20:55:11 »
Swego czasu pojawiło się obszerne kompendium do Heroes V oraz dodatków, stworzone przez Age of Heroes i tłumaczone także na język polski. Był to jeden plik nieco ok 50 mb w pdfie.

 Czegoś takiego nie widzę w H6 (jeśli jest to proszę poprawić), więc widocznie nie było potrzeby tworzenia podobnego projektu (albo chęci do prac międzynarodowej społeczność HoMM). Tym bardziej, że każda większa strona (polska/angielska) poświęcona tej grze ma co najmniej  podstawowe informacje w swoich zasobach, więc tworzenie wikipedii by się pewnie ograniczało w większości do kopiuj wklej z innych stron tudzież z samej gry (w co wątpię, znając lenistwo)

Dorzućmy, że od wspomnianego kompendium H5 minęło ponad 7 lat, więc pewnie mamy także mała wymianę pokolenia graczy. :)

Reasumując, w kontekście prac nad H7 wątpię, by taki pomysł został zrealizowany. Jak już to w takim kształcie jak z H5, czyli nie na wiki tylko w osobnym ściągalnym pliku.

Pozdrawiam


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 12 Marca 2015, 17:21:07 »
Mam nadzieje że przedmówcy wyjaśnili dostatecznie temat? Daje czas do jutra do godziny 20 by autor mógł się odnieść do tego. Po tym fakcie temat zamykam.


IP: Zapisane
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry