Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3 4 ... 7    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Bronie rodowe (Czytany 54650 razy)
bobba

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 3

Zobacz profil
« : 09 Stycznia 2012, 11:09:11 »
Jaka jest według was najlepsza/najbardziej przydatna, bądź zwyczajnie ulubiona z broni rodowych? Mam jeszcze pytanie odnośnie ich awansu. Mianowicie, czy mogą one zdobywać doświadczenie wyłącznie w kampanii, czy może również w zwyczajnym pojedynku lub potyczce?


IP: Zapisane
JackWolfsong

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 193

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 09 Stycznia 2012, 12:29:39 »
W pojedynku nie, w potyczce jak najbardziej.

Co do najmocniejszej to z pewnością do końca 1 miesiąca będzie to Miecz Spętania, potem takie imby jak laska od światła, Katana Kirina w połączenia z Tormentorami, Miecz Arachne jak masz już mocniejszą armię. Wszystko co twierdzy też jest całkiem mocne, może z wyłączeniem Miecza Wilka.


IP: Zapisane
Dawny nick: Rozk*rwiciel
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 09 Stycznia 2012, 14:47:48 »
Cytuj
potem takie imby jak laska od światła,

Z tego co wiem to ten kostur od światła to jedna z najsłabszych broni rodowych ;)
Arachne zaś... jeśli mam być szczery, prawie w ogóle jej nie używałem. Jedynie w kampanii Nekropolii dałem tę broń Ludmile, ale oprócz tego praktycznie nikim tego nie używałem.
Co do połączenia Katana Kirina + Oprawcy/Dręczyciele to fakt, wychodzi zaj*biście. Często można w pierwszym ruchu kogoś skasować, zwłaszcza, że Oprawcy i Dręczyciele mają wysoką inicjatywę. Minusem tej broni jest fakt, iż ta przydatna zdolność jest dopiero na 5. poziomie.
Przydaje się także Ryk Głębin u Kostura Przypływów dla tych, co nie mają podobnej zdolności (mają ją Mistrzowie Przypływów). Polecam też czasem Miecz Zabójców.
Jednak szczerze powiedziawszy nie zwracam na nie szczególnej uwagi. Po prostu; biorę np. rycerza i chcę go dać na ścieżkę krwi, to daję Miecz Wilków lub Anielskie Przymierze; jak na drodze łez to Miecz Gryfów albo Żelaznopiórego. Jest bohater Nekropolii i mocy - daję Arachne. Jeśli mag jest ukierunkowany na jakiś żywioł, daję kostur tego żywiołu. Jedynie często zastanawiam się, komu dać Miecz Zabójców. Często daję Mistrzom Wojny (choć częściej dostają Katanę Kirina, to wolę polevelować trochę Miecz Zabójców), choć czekam na pojawienie się elfów. I ogółem, taka zabawa jest fajniejsza niż patrzenie, który miecz jest najfajniejszy i dawanie go każdemu bohaterowi. Główny wyjątek, jaki robię w tym przypadku, to dawanie demonom Katany Kirina, ale to jedyny taki ewenement.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 09 Stycznia 2012, 15:13:11 »
Cytuj
potem takie imby jak laska od światła,

Z tego co wiem to ten kostur od światła to jedna z najsłabszych broni rodowych ;)
Właśnie gram Kampanię Przystani na drodze krwi magiem i sprawdzam tą broń. Jednak z tego co widziałem to obszarowa pacyfikacja na 5 poziomie nie jest taka słaba.
A co do reszty broni się zgadzam. Staram się Kostury, miecze do odpowiedniej frakcji dawać. Zabawa się dopiero zacznie jak nowe frakcje i bronie dojdą :)


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Rafmat13

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 38


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 09 Stycznia 2012, 15:40:32 »
Cytuj
potem takie imby jak laska od światła,

Z tego co wiem to ten kostur od światła to jedna z najsłabszych broni rodowych ;)


 
Właśnie gram Kampanię Przystani na drodze krwi magiem i sprawdzam tą broń. Jednak z tego co widziałem to obszarowa pacyfikacja na 5 poziomie nie jest taka słaba.  http://online.freeware.info.pl/royal-story.html
A co do reszty broni się zgadzam. Staram się Kostury, miecze do odpowiedniej frakcji dawać. Zabawa się dopiero zacznie jak nowe frakcje i bronie dojdą :)

Zapewne będzie przedmiot : kostur ośmiu głów Ashy
Można go w dziki sposób odblokować teraz, ale to wszystko przez twórców :p


« Ostatnia zmiana: 20 Sierpnia 2018, 13:08:51 wysłane przez Rafmat13 » IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 09 Stycznia 2012, 16:21:38 »
Chodzi o to, iż Kostur Ośmiu Głów Ashy jest dostępny tylko dla edycji kolekcjonerskiej ;P

Ogółem, miały się pojawić jeszcze trzy bronie: Mistrzowska Katana, Ognisty Język Smoka i Laska Sar-Aggretha (to miał być kostur Magii Pierwotnej)
Ciekawi mnie, czemu je usunęli. Bo o ile ewentualnie usunięcie Ognistego Języku Smoka i Laski Sar-Aggretha mogę zrozumieć (chęć dodania ich do kampanii dodatkowych frakcji), to nie kumam, czemu nie dodali Mistrzowskiej Katany.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 09 Stycznia 2012, 16:53:30 »
@ Kokoju to chyba oznacza, że wężowaci znajomi pojawią się jeszcze w kampanii dodatków  :D Chyba, że... będzie ona będzie to broń rodowa elfów z Sylvan (patrz tancerze ostrzy). Może to byc np: podarek nagów dla elfów, itp.

Ognisty język smoka wcześniej należał do setu, może znów się pojawi, tylko bez o.j.s.  Będzie broniom rodową krasnali. Tylko trochę dziwne- po jednej broni rodowej na frakcję.  :huh:


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Rafmat13

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 38


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 09 Stycznia 2012, 17:07:56 »
Chodzi o to, iż Kostur Ośmiu Głów Ashy jest dostępny tylko dla edycji kolekcjonerskiej http://monety.piloty.eu/ ;P

Ogółem, miały się pojawić jeszcze trzy bronie: Mistrzowska Katana, Ognisty Język Smoka i Laska Sar-Aggretha (to miał być kostur Magii Pierwotnej)
Ciekawi mnie, czemu je usunęli. Bo o ile ewentualnie usunięcie Ognistego Języku Smoka i Laski Sar-Aggretha mogę zrozumieć (chęć dodania ich do kampanii dodatkowych frakcji), to nie kumam, czemu nie dodali Mistrzowskiej Katany.

AAAAAAAAAa nie wiedziałem, ale tamte 3 co wymieniłeś mam tym samym sposobem


« Ostatnia zmiana: 20 Sierpnia 2018, 13:14:21 wysłane przez Rafmat13 » IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 09 Stycznia 2012, 19:02:32 »
Hmm... podzieliłbyś się, jakim to sposobem odblokować te trzy bronie? ;p



IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Rafmat13

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 38


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 09 Stycznia 2012, 19:26:58 »
przez lenistwo twórców można je odblokować . Nie zablokowali w edytorze do bety możliwości dodawania broni rodowej na mapie i zrobiłem jakieś 4 miechy temu mapę z samymi broniami rodowymi

Edit
Tak krawędź chaosu też mam





« Ostatnia zmiana: 09 Stycznia 2012, 20:01:53 wysłane przez Rafmat13 » IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 09 Stycznia 2012, 19:47:14 »
A Edge of Chaos też masz?
Jest to broń dla Inferna, ja takowej odkryć nie mogłem.
Poza tym ciekawa sprawa z ta mapką ale sam jakoś wolę poczekać aż każda broń będzie do odblokowania (większa satysfakcja jest :P)


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 09 Stycznia 2012, 19:48:30 »
Hmm... a mógłbyś tę mapę dać do ściągnięcia? Bo z tego co wiem broni rodowych w obecnym edytorze nie ma - sam to sprawdzałem jakiś czas temu. A fajnie byłoby mieć cztery nowe bronie rodowe.



IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Rafmat13

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 38


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 09 Stycznia 2012, 20:28:43 »
http://m.freeware.info.pl/klondike.html

Robiłem teraz bo niedawno robiłem reinstal gry i usunęło mi mapy ;/
Żeby je widzieć na mapie zaznacz opcje "bonusy rodowe" czy jakoś tak


« Ostatnia zmiana: 20 Sierpnia 2018, 13:13:39 wysłane przez Rafmat13 » IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 09 Stycznia 2012, 21:19:08 »
http://www.wrzuc.to/7ZwVuI.wt

Robiłem teraz bo niedawno robiłem reinstal gry i usunęło mi mapy ;/
Żeby je widzieć na mapie zaznacz opcje "bonusy rodowe" czy jakoś tak
Niestety, na mapie nie ma nic oprócz 2 zamków i bohaterów..


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Travis
(Hydromax)

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 09 Stycznia 2012, 22:24:54 »
@Rafmat13
Niestety, ale na mapie nie ma ani jednej dodatkowej broni rodowej.
A jak sam próbowałem stworzyć mapę, to nigdzie w edytorze nie mogę tego znaleźć . :|


IP: Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 ... 7    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry