Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Która część Heroesów jest the best?
2 - 6 (2%)
3 - 72 (24.2%)
4 - 18 (6%)
5 - 126 (42.3%)
6 - 30 (10.1%)
nie wiem - 5 (1.7%)
wszystkie są super - 40 (13.4%)
1 - 1 (0.3%)
Głosów w sumie: 334

Strony: 1 ... 18 19 20 [21] 22 23 24 ... 26    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Która część Heroesów jest najlepsza? (Czytany 132820 razy)
c3ler0

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4

Zobacz profil
« Odpowiedz #300 : 11 Kwietnia 2010, 22:17:13 »
HoMM V oraz HoMM III, z tym, że HoMM V posiada ładniejszą grafikę, więcej rozwiązań, które ułatwiają rozgrywkę oraz możliwość gry przez LAN bądź Internet. Jednak nie zgadzam się z tym, że HoMM IV to najlepsza część, gra się w nią nieprzyjemnie, monotonnie, jednostki potrafią poruszać się po mapie bez bohatera, nie można ulepszać jednostek, codzienny przyrost jednostek, zupełnie nie pasuje do reszty HooM-ów :huh:. Nic dziwnego, że twórcy przez HoMM IV zbankrutowali i prawa do gry przejął Ubisoft. Pamiętajcie, że każdy lubi coś innego, i to jest tylko moja opinia na ten temat.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #301 : 15 Kwietnia 2010, 19:18:31 »
Heroes V, ponieważ łączy w sobie dwie najlepsze cechy swoich poprzedniczek: podstawę (zamki, jednostki, zaklęcia)z trójki, a ciekawą fabułę i klimatyczną muzykę jak z czwórki. Nowa grafika i grywalność, czynią z Niej wspaniały RTS. A dodatkowo filmiki czynia z tej gry mniej  monotonną niz trójka.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Mantykor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 435


Zobacz profil
« Odpowiedz #302 : 07 Sierpnia 2010, 15:53:05 »
Niedawno dorwałem się ponownie do H2 i muszę powiedzieć, że ta część jest GENIALNA. Dopracowana w każdym szczególe.

Kto jest fanem H3 a jeszcze nie grał w "dwójkę" to gorąco polecam.

Mój pogląd na heroesy prezentuje się tak: H5>H2>H3>H4, w H1 nie grałem więc lepiej nie oceniam :)


« Ostatnia zmiana: 07 Sierpnia 2010, 16:35:00 wysłane przez Mantykor » IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #303 : 07 Sierpnia 2010, 16:15:54 »
@Belegor

Seria Heroes of Might and Magic to nie jest RTS. Real Time Strategy (RTS) to gry czasu rzeczywistego, jak sama nazwa mówi, a homm to strategia turowa.

Moją najlepszą częścią jest heroes 5. Ma "fajny" klimat, całkiem ładną grafikę i jest w 3D, co jest dużym plusem. Może fabuła nie jest tak wielowątkowa i rozbudowana, ale mi to nie przeszkadza, bo kampanie przechodziłem raczej tylko  dla własnej satysfakcji.
Na drugim miejscu jest homm3, chociaż nie mam pojęcia, co tam w fabule się działo. Grałem w nią tylko z kolegami w trybie hot-seat. To, co w kampaniach się działo w ogóle mnie nie obchodziło. Dlatego na drugim miejscu jest ta część, ponieważ jest ona podobna do homm5. Zresztą w inne nie grałem.


IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #304 : 07 Sierpnia 2010, 21:33:43 »
Homm 5 za grafikę , muzykę , klimat , fabułę , za świetną mapę dolina mistyka
 :D
Homm 5 dzikie hordy za nowe jednostki , rasy , talenty i zdolności bohaterów , świetne  duże mapy w dużej ilości :D

potem heroes 3 za wszystko ;D


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #305 : 07 Sierpnia 2010, 22:01:13 »
Homm 4 ofc! Za wszystko, a zwłaszcza za to, że była moją pierwszą grą! H4ever ! Jest na prawdę świetna, a nie doceniania ;[.


IP: Zapisane
Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #306 : 07 Sierpnia 2010, 22:56:25 »
@Up
Pierwsza gra, sentyment... najmocniejszy i jednocześnie najrzadszy argument przytoczony do gier...

Też to była moja pierwsza gra ale w parze z H3 i paroma innymi grami. Grałem dłużej w H3 od H4, przez to nie mam do niego sentymentu.

A powołując się na inne argumenty to:
H5 - Grafika i animacje, filmiki dzięki którym wczułem się w fabułę, choć wątek miłosny do dupy. Walka bohatera jest zrównoważona, nie rozdupcza całej armii.
H3 - Fajnie się gra, klimatycznie, mrocznie, jedynie grafika stara, nic więcej złego nie ma, a diabły to diabły!!!
H4 - Tu wady, brak ulepszeń, Boh robi więcej niż armia. Jeśli chcę mieć w armii dobre jednostki latające, które jak wiadomo są niezbędne w HoMM i są dość powszechne(ifryty) muszę zrezygnować z kawalerii(zmory) która też jest potrzebna armii.  Odbiera realizmu, wybór jednostek dla mnie na - (choć w H4 to akurat nie problem, jedynie dla realizmu)
Na + jedynie karawany.
(a te 2 Pierwsze HoMM nie grałem...)


IP: Zapisane
Shadya222

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 13


Vamp of Tawerna :D

Zobacz profil
« Odpowiedz #307 : 05 Grudnia 2010, 19:47:26 »
Ja się waham mięzy 3 i 5. w czwórkę się jakos nudno gra 1 możebyc 2 jest spoko. w 5 wieeeeelkim plusem są filmiki fabuła jest ciekawa choc milosc w tej czesci mnie mdli fuuuuuuj moglo z tym byc lepiej jak grasz w 3 od razu wciaga, 4 przymula :senny: nie bede glosowac oto moje zdanie:

1miejsce.h3 i h5
2miejsce.h2
3miejsce.h1
4miejsce.h4


IP: Zapisane


Z pazurrem 8)
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #308 : 05 Grudnia 2010, 21:36:08 »
Ja się waham mięzy 3 i 5. w czwórkę się jakos nudno gra 1 możebyc 2 jest spoko. w 5 wieeeeelkim plusem są filmiki fabuła jest ciekawa choc milosc w tej czesci mnie mdli fuuuuuuj moglo z tym byc lepiej jak grasz w 3 od razu wciaga, 4 przymula :senny: nie bede glosowac oto moje zdanie:

1miejsce.h3 i h5
2miejsce.h2
3miejsce.h1
4miejsce.h4

Proszę cie, zamilcz na wieki.


IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #309 : 27 Lutego 2011, 17:00:39 »
Tak jak wiele osób uważam że III i V.V i jej dodatki przyniosły wiele nowości i ciekawych rozwiązań (alternatywne ulepszenia ,zmieniony loch ,Forteca)i miała świetną kampanie.III świetna gra nawet teraz ,klimat i kampania wynagradzają grafike która jak na tamten okres jest dobra.


IP: Zapisane
Hnbl

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17

Zobacz profil
« Odpowiedz #310 : 28 Lutego 2011, 17:04:53 »
 Na początku chciałbym się spytać jak można porównywać grafikę skoro każda część wychodziła w innych czasach i przy innej technologii ?

 Zagłosowałem na HoMM III bo ta gra to prawdziwy klasyk, legenda wiecznie żywa. Setki ludzi wciąż w nią grają, mimo że III ma już 12 lat na karku. Czy znacie inną grę zostająca tak długo na szczycie ? Ta gra to fenomen, niedościgniony wzór. Kupiłem ją od razu po premierze, a potem kolejne dodatki i spędziłem/spędzam z nimi niezapomniany czas.

 Co do porównania z HoMM V. Takie zestawienia może tylko przynieść wstyd twórcom V. Przecież V to kopia III i biorąc pod uwagę system rozgrywki i samą fabułę. Kopia nieudana oczywiście, bo magii III chyba nie da się już powtórzyć. HoMM III wykracza poza zwykłe oceny, aż trudno uwierzyć, że to gra komputerowa. Bliżej jej do sztuki niż do gier.

 Obrońcom HoMM V zadam jedno pytanie. Czy będziecie dalej grać w V za 10 lat ? Stawiam, że przestaniecie wraz z wydaniem HoMM VI. To właśnie świadczy o klasie III. Ona była w swoich czasach najlepszą grą na świecie, przyciągnęła do świata HoMM tysiące ludzi, była na ustach wszystkich zajmujących się grami. Pamiętam tamtą atmosferę. Coś niesamowitego, tego się już nie powtórzy. Kiedy wyszła każdy wiedział, że zapisze się w historii gier. Czy z V tak było ? Ja uważam, że nie. 

Powiem coś jeszcze, żeby ludzie nie myśleli, że jestem fanatykiem III. Grałem w każdą część HoMM, od I do V. Ta seria powinna również wejść do historii, ponieważ każda część jest niesamowita, każdą można kochać za coś innego i jeżeli tak surowo oceniłem V to tylko dlatego, że w porównaniu z III wypada blado, ale inaczej nie może być. HoMM V bije na głowę większość gier swoich czasów i tych które wyszły potem, tak samo HoMM I, II ( fantastyczny, polecam ! ) czy IV ( strasznie niedoceniona gra, a moim skromnym zdaniem było najbliżej jej do III ). Serię HoMM porównałbym do dzieł Leonardo da Vinci,a III część do Mona Lisy ( czy też Ostatniej Wieczerzy, jak kto woli  :P ). Była, jest i pewnie będzie najlepszą częścią tej fantastycznej serii, ale to nie znaczy że I,II, IV czy też V są do kitu. Nie, są wspaniałe, ale mistrz może być tylko jeden.

 Aha, nie sądzę, żeby HoMM VI pobił III chociaż zapowiada się nieźle, może będzie tak dobry jak IV. Szkoda że 3DO upadło, tylko tamci ludzie mogli stworzyć coś lepszego. Rozumieli tą grę lepiej od nas.

Mój subiektywny ranking więc wygląda tak:
1- HoMM III
2- HoMM IV
3- HoMM II
4- HoMM V
5- HoMM I


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #311 : 28 Lutego 2011, 17:46:02 »
Hnbl stwierdzam, że jesteś fanatykiem III, to zmierz się teraz z fanatykiem V ;>
Obrońcom HoMM V zadam jedno pytanie. Czy będziecie dalej grać w V za 10 lat ? Będę, a w III nikt już nie będzie grał, bo do tego czasu, możemy się spodziewać HoMM VII.
Co do porównania z HoMM V. Takie zestawienia może tylko przynieść wstyd twórcom V. Przecież V to kopia III i biorąc pod uwagę system rozgrywki i samą fabułę.
Wstyd?? Nie przesadzał bym tutaj, aż tak bardziej, kopia???
-Co złego w kopiach, wolisz, by wszystko było nowe?
-To, że wątki były podobne nie oznacza, że jest takie same!
-Twórcy piątki, chcieli chociaż podpasywać tym "fanatykom" z III
Czy znacie inną grę zostająca tak długo na szczycie ?
Tak np: Gothic za 16 dni ;D
Żeby mi tu nie zarzucać, grałem w 3! Jednak najpierw grałem w 5, więc może dlatego wolę ją?
I z tego nie mogę IV lepsza od V, nie mogę :haha:


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #312 : 28 Lutego 2011, 18:59:01 »
  Zagłosowałem na HoMM III bo ta gra to prawdziwy klasyk, legenda wiecznie żywa. Setki ludzi wciąż w nią grają, mimo że III ma już 12 lat na karku. Czy znacie inną grę zostająca tak długo na szczycie ?

Jeżeli mam być szczery to Diablo 2 jest dla mnie lepsze ;> Jednak to jest kwetia gustu i nad tym się nie będę rozwodził.

Teraz jeszcze komentarz do ostatniego zdania Hadriana:
Uważasz, że twoje zdanie jest najważniejsze na świecie? Nie, przykro informuje Ciebie iż tak nie jest, a ten wątek dotyczy naszego własnego zdania, więc jeśli masz jakiś problem to nie komentuj. Osobiście po tej głupocie trochę straciłeś w moich oczach, bo miałem Ciebie za osobę bardziej szanującą zdanie innych.

Zaś co do tematu, to był to ciężki wybór. Osobiście nie mam aż takiej sympatii do trójki, bo praktycznie w nią nie grałem zbytnio. Wachałem się zaś między częścią czwartą, a piątą. Przez chwilę wydawało się, że zostanie na tym i wstrzymam się od decydującego głosu. Jednak po przeczytaniu tekstu kolegi Hnbl olśniło mnie. Postanowiłem wybrać 4 część, bo niestety choć obie pod wszystkimi innymi względami są dla mnie idealne, to niestety nie dam 1 miejsca grze, będącej kopią innej części serii, bez względu na to jak jest fajna. Do tego w piątce brakuje czegoś, co czwórka ma najznakomitsze w całej serii, a mianowicie... fabułę. To coś co choć V ma, to niestety opiera się na III, do tego pewne wątki nie są tak interesujące. Nie zmienia to oczywiście faktu, że uwielbiam tą grę. Poza tym to do czego bym się jeszcze w poście Hadriana przyczepił: w grze nie trzeba dużo zmieniać by nie była kopią, VI jest podobna ale ma cechy wyróżniające ją, zaś w 5 aż przesadnie powiewało 3 wszędzie. Tyle z mojej strony :)


« Ostatnia zmiana: 28 Lutego 2011, 19:02:20 wysłane przez Michal787 » IP: Zapisane
Hnbl

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17

Zobacz profil
« Odpowiedz #313 : 28 Lutego 2011, 19:06:01 »
Hnbl stwierdzam, że jesteś fanatykiem III, to zmierz się teraz z fanatykiem V ;>

 Słaby ze mnie fanatyk, skoro przyznaję, że każda część jest wyśmienita, V też. Staram się oceniać obiektywnie, HoMM III to dla mnie klasa najwyższa, gdzie może być tylko jedna gra ot i tyle. Lubię zagrać i w V i III, zresztą na komputerze jest cały pakiet zainstalowany.
Będę, a w III nikt już nie będzie grał, bo do tego czasu, możemy się spodziewać HoMM VII.

 To raczej słaby argument, bo HoMM III przeżyło już IV i V. Masa ludzi dalej gra w III ( to już 12 lat ). Więc pewnie Twoje przewidywania się nie sprawdzą i HoMM przeżyje również VI,VII, VIII itd.
 Możesz mnie zapewniać, że będziesz grał w V za 10 lat i może nawet tak będzie, ale pewnie będziesz w mniejszości i więcej ludzi będzie grało w III i najnowszą wersję HoMMa jaka tam będzie. Skąd ta moja pewność ? Już teraz większość zapomina o V, oczekując VI i tylko na niej się skupiają mówiąc o HoMMie. Nietrudno przewidzieć co się stanie jak już VI trafi do sklepów.
 
 
Wstyd?? Nie przesadzał bym tutaj, aż tak bardziej, kopia???
-Co złego w kopiach, wolisz, by wszystko było nowe?
-To, że wątki były podobne nie oznacza, że jest takie same!
-Twórcy piątki, chcieli chociaż podpasywać tym "fanatykom" z III

 Może się źle wyraziłem, ale chodziło mi o to, że mimo skopiowania założeń część V nie odniosła takiego sukcesu jak poprzedniczka. To musi o czymś świadczyć. Nie mam nic przeciwko wzorowaniu się na poprzednikach, sam liczyłem, że dzięki temu V może pobić III. Jednak ducha gry nie da się skopiować. Co do kopiowania fabuły. Tych wątków podobnych było zdecydowanie za dużo, powtarzanie tego samego ciągu wydarzeń który towarzyszył nam w III było beznadziejnym pomysłem. Nie stać było twórców na nowy pomysł ? Kopiowanie jednostek, zamków, systemu gry to nic złego w serii HoMM, ale fabuły ? Jak dla mnie to był wielki błąd.
Tak np: Gothic za 16 dni ;D

 Cóż Gothic jest 2 lata młodszy od HoMM III to po pierwsze. A poza tym trudno mi się zgodzić z tym, że jest dalej tak popularny jak dawniej czy też że gra w niego więcej ludzi niż HoMM III. No i do tego Gothic nie posiada multiplayera, trudno więc to oceniać. Ale to rozmowa na inny temat.
I z tego nie mogę IV lepsza od V, nie mogę :haha:
IV miała taką fabułę, że nawet III przy niej wymięka. To Twoje subiektywne zdanie, że wolisz V od IV. Z IV trzeba było się dotrzeć, zrozumieć nowy system. Postawiłem IV przed V bo chciałem mimo wszystko jakoś przewartościować te gry, uszeregować, ale chyba sprawiedliwej byłoby ustawić go tak:
1- HoMM III
2- pozostałe części


 
 HoMM III ma niesamowitą grywalność i to właśnie decyduje o tym, że jest najlepszy. Zdania nie zmienię, najprzyjemniej gra mi się w III.




Jeżeli mam być szczery to Diablo 2 jest dla mnie lepsze ;> Jednak to jest kwetia gustu i nad tym się nie będę rozwodził.

 No tak, wiedziałem, że się pojawi Diablo 2 :) Mimo wszystko o rok młodszy od HoMMa :) Przyznaję jednak, że wybitna gra, stawiam ją jednak minimalnie niżej od HoMM III, ze względu przede wszystkim na sentyment jakim darzę III

 W III jak się złapie bakcyla to potem nie można się oderwać, nie martw się wszystko przed Tobą :)



« Ostatnia zmiana: 28 Lutego 2011, 19:12:44 wysłane przez Hnbl » IP: Zapisane
Adaskop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147


Abraham.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #314 : 28 Lutego 2011, 19:52:48 »

 Zagłosowałem na HoMM III bo ta gra to prawdziwy klasyk, legenda wiecznie żywa. Setki ludzi wciąż w nią grają, mimo że III ma już 12 lat na karku. Czy znacie inną grę zostająca tak długo na szczycie ? Ta gra to fenomen, niedościgniony wzór. Kupiłem ją od razu po premierze, a potem kolejne dodatki i spędziłem/spędzam z nimi niezapomniany czas.
Podpinam się pod to obiema rękami, nogami i czym jeszcze mam. Czy szczerze? Ktoś po 12 latach będzie pamiętał i zagrywał się w piątą część Heroes ? Szczerze wątpie. Tym bardziej wynik sondy mnie dziwi. Trzecia częśc jest absolutnie epicka i to ona wygrywała wiele głosowań i plebiscytów. Za przykład może tu posłużyć CD-ACTION w którym Heroes III wyprzedzają nawet legendarnego WoW-a (gra absolutnie współczenie kultową i rekordową) :) ;). Absolutnie trójeczka bo to majstersztyk. Można ją postawić wsród najlepszych gier na naszym globie. Koło przegenialnych klasyków i gier które do dziś uważane są za rewolucyjne i epickie. Jest to wielka gra absolutnie stojąca na piedestale z 10... może 15 tytułami najbardziej rozpoznawalnymi na rynku przez wszystkiego jego lata jak serie:Diablo, Gta, Half Life, marka Warcraft etc.


IP: Zapisane

Strony: 1 ... 18 19 20 [21] 22 23 24 ... 26    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.131 sekund z 25 zapytaniami.
                              Do góry