Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11 ... 14    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Lektura fantasy (Czytany 60480 razy)
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #105 : 27 Września 2010, 23:16:39 »
Ja przeczytałem większość dzieł Tolkiena i całą sagę "Wiedźmina" Sapka.
polecam również trylogię "Czarny Mag" Trudi Canavan. Mimo iż wydaje się z początku dla dzieci to jednak mnie ona wciągnęła.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #106 : 28 Września 2010, 09:16:19 »
A ja polecam wszystko co T. Canavan napisała począwszy od Trylogii czarnego maga jej prequel'u dalej przez Erę pięciorga (kolejna trylogia) i Misji Ambasadora (jeszcze nie czytałem ale jestem pewien, że i tak trylogia- zdrajcy będzie trzymać klimat poprzedniczek ;] ). I wcale nie uważam, że te książki są dla dzieci może nie są wulgarne.


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #107 : 28 Września 2010, 09:33:25 »
Jak będzie w bibliotece miejskiej to przeczytam, w swom rodzinnym mieście miałem tylko Trylogię Czarnego Maga.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #108 : 28 Września 2010, 09:40:57 »
Czarny mag jest pierwszy potem jest do tego prequel następnie trylogia ery pięciorga w inny świecie a niedawno wyszła Misja ambasadora - bohaterem jest Syn Sonei.

A ja poza tym polecam także wszystkie książki J. Piekary jego opowiadania o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie mimo, że autor się nieźle zagubił w świecie który stworzył i nie wie co teraz za bardzo napisać i kręci i kręci zapełniając dziury i wydając pośrednie opowiadania by mieć za co żyć xD.


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #109 : 28 Września 2010, 18:08:04 »
Teraz powiem wam ,że dostałem w swe dłonie świetną księgę a mianowicie Peter V Breet Pustynna Włócznia tom 1 drugi musze dokupić bi jest świetne trochę w klimacie akademii i ogółem pustynnym ( nie mam jej w ręku jeżeli źle napisałem nazwisko)  Jest jeszcze drugi tom i jeszcze z tej samej serii Malowany człowiek tom 1 i 2 i naprawdę polecam tego autora :)


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #110 : 28 Września 2010, 21:31:44 »
A poza tym to możecie polecić jeszcze kogoś, gdyż po prostu jestem wybredny przy wybieraniu książek bo musi mi się coś naprawdę spodobać żebym przeczytał, niewiele jest zaś takich książek...


IP: Zapisane
Gwynbleidd

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141


We dance like marionettes swaying to the Symphony

Zobacz profil
« Odpowiedz #111 : 28 Września 2010, 21:50:01 »
Obecnie czytam: "Jarek Szubrycht  - Bez litości. Prawdziwa historia zespołu Slayer", ale to raczej mało ma wspólnego z fantastyką.

Nie wiem jaka tematyka Cię dokładnie interesuje, ale jaka by ona nie była, to znajdziesz w sieci setki fanowskich opowiadań (niektórych zresztą bardzo dobrych) za free, więc polecam szperać i czytać opowiadania, szczególnie jak nie narzekasz na nadmiar gotówki.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #112 : 28 Września 2010, 21:55:39 »
To znaczy wyporzyczam w lokalnej biblitece tylko ja tak mam, że interesuje mnie fantastyka a nie moge praktycznie nic dla siebie znależć :( Głównie obchodzą mnie typu tych dwóch autorów Wiedźmin i Władca ale musi mnie to maksymalnie zaciekawić bo inaczej to odłoże po jakimś czasie...


IP: Zapisane
Gwynbleidd

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141


We dance like marionettes swaying to the Symphony

Zobacz profil
« Odpowiedz #113 : 28 Września 2010, 22:03:30 »
Polecam książki z serii Czarna Biblioteka, osadzone w   Uniwersum Warhammera, a jeśli wolisz SF, to Wathammera 40k. Ciekawy świat, właściwie każda książka jaką czytałem miała ponadprzeciętną fabułę i rzadko zdarzało mi się nudzić.
Problem jest taki, że biblioteki zazwyczaj świecą pustkami, a same książki są nietanie. Poza tym wiele tytułów jest wciąż nieprzetłumaczonych.


« Ostatnia zmiana: 28 Września 2010, 22:07:03 wysłane przez Gwynbleidd » IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #114 : 28 Września 2010, 22:05:38 »
Fakt :(


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #115 : 29 Września 2010, 09:33:18 »
Takich książek nie znajdziesz w biblitece jak młotek 40k czy tym podobnych bo są raczej mało popularne i zazwyczaj droższe od innych.

Wypożyczaj książki z wyd. fabryka słów biblioteki zazwyczaj zakupują tylko same popularne i bestselery więc myślę że cokolwiek wypożyczysz a będzie ci pasować. Autorzy jakich polecam to J. Piekara A. Pilipiuk M. Lidia- Kossakowska M. Kozak J. Ćwiek. To jedni z fajniejszych autorów polskiej fantastyki.


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #116 : 29 Września 2010, 14:09:27 »
Popieram lecz coś powiem do jacka piekary , jego książka ani słowa prawdy przeczytałem i powiem ,że ten autor nie przypadł mi do gustu jest dziennikarzem a nie takim typowym pisarzem chociaż nie chciałbym go oceniać po jednej książce . Jak ktoś zna to niech powie ,które jego książki są dobre to może jeszcze spróbuje jego kąsków.


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Gwynbleidd

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141


We dance like marionettes swaying to the Symphony

Zobacz profil
« Odpowiedz #117 : 29 Września 2010, 15:28:32 »
Nie czytałem co prawda cyklu o Arivaldzie z Wybrzeża, ale na pewno mogę polecić cały cykl o, Mordimerze Madderdinie,  licencjonowanym inkwizytorze "Jego Ekscelencji Biskupa Hez Hezronu i Waszym Uniżonym Słudze".


IP: Zapisane
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #118 : 29 Września 2010, 15:33:46 »
No to powiem ci ,że w sumie to było dość dobre tylko o dziwo momentami wydawało  mi się jakby kończył niektóre rozdziały bez pomysłu na zakończenie. Ogólnie fajne! Powiadasz o Mordimerze Madderdinie inkwizytorze ok zaczytam się muszę pójść do księgarni ,gdyż w bibliotece nie ma nic u mnie oprócz Tolkiena a szkoda


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #119 : 29 Września 2010, 15:58:04 »
Z polskich autorów oprócz Sapka czytałem jeszcze Grzegorza Gortata: Cień kwapry i świt Kambriddów, czy coś w tym stylu. Ale pamiętam, że nie było takie złe.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11 ... 14    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry