Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Bohater główny- mag (Czytany 3261 razy)
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« : 05 Sierpnia 2011, 10:23:28 »
Szukam jakiegoś fantasy, w którym główny bohater jest magiem (nie żaden wojownik posługujący się magią). Czy znacie jakieś takie fantasy?
P.S. Ew. jakaś książka, w której jest dużo czarów, magi.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 05 Sierpnia 2011, 10:34:53 »
Dla ciebie klasyk: Warcraft Trylogia Wojny Starożytnych i Dzień Smoka.

A jeśli nudzisz się to pooglądaj tą księgarnie, polecam zamawiałem wielokrotnie:
http://selkar.pl/fantastyka_fantasy_c_473_227_128.html


IP: Zapisane
hamlet

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257


Przytulacz niedźwiedzi

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 05 Sierpnia 2011, 12:20:52 »
Kolory magii i Blask fantastyczny T. Pratchetta. Co prawda główny bohater jest magiem niedorobionym, ale nie można powiedzieć, że jest tam mało czarów i zaklęć.

@Łowca Dusz: :o


« Ostatnia zmiana: 05 Sierpnia 2011, 13:22:16 wysłane przez hamlet » IP: Zapisane
Narody, narody! Po diabła narody
Stojące na drodze do szczęścia i zgody?
Historia nam daje dobitne dowody:
Pragniecie pokoju? - Usuńcie przeszkody -
Narody, narody, narody!
Idarion

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 126


Amicus stultorum similis efficietur

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 05 Sierpnia 2011, 12:30:28 »
Dobra seria fantasy to moim zdaniem "Septimus Heap" autorstwa Angie Sage. Oczywiście książka rozkręca się dopiero pod koniec, ale są kolejne tomy (bodajże najnowszego jeszcze nie czytałem). Nie jest to jakieś hardkorowe fantasy z epickimi scenami batalii, ale mi się spodobało. Poczytaj sobie o tym najpierw, bo to trochę trudne do opisania jest : P
I też to jest trochę nieszablonowe, magia działa inaczej niż w innych książkach, a świat... cóż, sam nie wiem w jakich czasach jest osadzony ^ ^'


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 05 Sierpnia 2011, 12:58:18 »
No dobra to chyba ja muszę się w tym temacie wypowiedzieć jako że jestem pochłaniaczem książek :D

No to jedziemy :D

Aleksander Rudazow
    Arcymag cz. I i cz. II

Jonathan Stroud
    Amulet z Samarkandy
    Oko Golema
    Wrota Ptolemeusza

Olga Gromyko:
    Zawód Wiedźma cz. I i cz. II
    Wiedźma Opiekunka cz. I i cz. II

Aleksander Rudazow
    Niegrzeszny Mag

Christopher Paolini:
    Eragon
    Najstarszy
    Brisingr
    Dziedzictwo (niedługo będzie premiera)

Trudi Canavan:

Cykl o Kyralii
Trylogia Czarnego Maga
2001: Gildia magów
2002: Nowicjuszka
2003: Wielki mistrz
2009: Uczennica Maga (prequel Trylogii Czarnego Maga)
Trylogia Zdrajcy (sequel Trylogii Czarnego Maga)
2010: Misja Ambasadora
2011: Łotr
2012: The Traitor Queen (w zapowiedzi)
Cykl o Ithanii
Era Pięciorga
2005: Kapłanka w bieli
2006: Ostatnia z Dzikich
2006: Głos Bogów

Zbiór opowiadań: Szepty dzieci mgły i inne opowiadania.

Myślę, żę tyle książek powinno ci wystarczyć na jakiś czas ;)

Wiadomość doklejona: 05 Sierpnia 2011, 13:09:54
Aha no i selkar to księgarnia z mojego dworca PKP najlepsza w polsce :D


« Ostatnia zmiana: 05 Sierpnia 2011, 13:09:54 wysłane przez Łowca Dusz » IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 05 Sierpnia 2011, 14:19:24 »
Jacek Piekara "Ani Słowa Prawdy", zbiór 10 opowiadań o czarodzieju Arivaldzie z wybrzeża.
Kira Izmajłowa "Mag Niezależny"
"Wielka księga opowieści o czarodziejach tom1 i tom 2"
Aleksander Rudazow "Arcymag cz 1 i 2"


I kilka innych, o których nie pamiętam. Obczaj Michaela Moorcooka i innych.



IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 05 Sierpnia 2011, 15:13:38 »
O jejku, o jejku, jak dużo propozycji. Wiedziałem, że można na was liczyć :D Zaciekawiły mnie księgi "Arcymag", "Mag niezależny", "Niegrzeszny Mag" oraz "Kolory Magii" (tak, tak tytuły robią swoje ;D) Może mi ktoś zdradzić pokrótce akcje, albo jakąś recenzje dać (ew. link) którejś z tych książek?


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 05 Sierpnia 2011, 17:57:38 »
Ogólnie:

- "Świat Dysku" Pratchetta. Rincewind, mag ciamajda, jest bohaterem chyba wszystkich książek poza dwoma;
- "Zawód: Wiedźma", wręcz klasyka;
- "Trylogia Czarnego Maga". Ponoć dobre książki, ale sam nie czytałem;
- powinieneś też zobaczyć coś z cyklu o Mordimerze, łowcy czarownic, heretyków i innego barachła, może Ci się spodobać

Pozdrawiam


IP: Zapisane
DWito
Mental Giant

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 421


"Jesteśmy tym o co walczymy"

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 05 Sierpnia 2011, 19:23:51 »
Polecam też pozycje "Magom wszystko" autorstwa Marii i Siergieja (;D) Diaczenko. Pełna humoru, ale z wciągającą fabułą


IP: Zapisane
"ojtam, ojtam"
Spromultis

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 223


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 06 Sierpnia 2011, 12:09:45 »
Co do "koloru magii", mogę się wypowiedzieć. Otóż jeśli szukasz czegoś porządnego, z sensem i głęboką fabułą, to omijaj tę książkę z daleka. To Świat Dysku, czego się można spodziewać? Główny bohater nie jest takim do końca magiem, tak na prawdę zna tylko jedno zaklęcie, którego w dodatku nie potrafi użyć. Ale zawsze jest magiem, widzi oktarynę (tytułowy kolor magii), a więc także różne zjawiska magiczne, które po drodze napotyka. Cały Świat Dysku to arcydzieło, mimo wszystko sprawiające wrażenie, że zostało zrobione na siłę - przynajmniej mi ciężko było sklecić wszystkie jego elementy w całość nie przypominającą snu wariata. Więc jeśli chodzi ci o książkę, gdzie główny bohater będzie wyczyniał cuda, i magia będzie objaśniona, to nie polecam. Mimo wszystko, warto przeczytać.

Czytałem także "Ani słowa prawdy", choć tylko częściowo. Bo autor chyba nie umie odizolować zwierzęcej części człowieka od tej, która nadaje się do pisania książek i zaczęło mnie to odrzucać po przeczytaniu piątego opowiadania... koszmar. Fabuła bywa ciekawa, ale jest też druga wielka wada - świat kuleje, jest trochę niespójny, nie ma w sobie nic ciekawego. Za to główny bohater regularnie korzysta z magii, mało oryginalnej, oczywiście - ot, wypowie formułę, machnie różdżką i tyle. Ma też mało magiczny charakter. On nie przypomina mędrca, z wielką wiedzą, który całe życie ćwiczył magię. To zwykły człowiek, który nauczył się magii "przypadkiem", i ma charakter godny tytułu prostaka roku.

Tak więc, "Kolor magii" jest dobry jako książka, ale kiepski jako książka z magiem, zaś z "Ani słowa prawdy" jest zupełnie odwrotnie. Polecam pierwszy tytuł, ale poziom drugiego jest co najmniej kontrowersyjny.


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry