Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2] 3 4    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Age of.... (Czytany 7659 razy)
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 25 Września 2010, 13:50:40 »
Najmilej wspominam bitwę pod Tour, Mantzikert, Agincourt i z Koreańczykami, ze statkami- żółwiami.

Z kampanii to Aztekami było najfajniej grać, a po Nich z Hunami. El Cid był za łatwy jak dla mnie.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 29 Września 2010, 16:06:13 »
Ostatnio zainstalowałem sobie age1, ale powiem szczerze, że od razu straciłem zapał. Nie wiem z jakiego powodu, ale po prostu nie mam ochoty w to grać, ale wiem, że jest to wspaniała strategia!


IP: Zapisane
Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 29 Września 2010, 18:08:49 »
Może po prostu nie masz czasu i siły żeby grać w tą grę? Bo muszę przyznać że mam od dawna zainstalowane AoE I, ale teraz chciałem przejść je na poziomie umiarkowanym (tak, to jest dopiero osiągnięcie!) i też mam problemy z zapałem. Choć może nie tak wielkie, jakoś idę przez tą kampanię Rzymu.

A na jakim poziomie grasz?


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 29 Września 2010, 18:24:57 »
Na tym łatwym, ale nie najłatwiejszym.


IP: Zapisane
Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 29 Września 2010, 18:50:35 »
Jak cię najdzie to sobie pograsz ;) Akurat tam nie dają ci tak porządnie w kość, więc aż tak szybko nie powinieneś się zniechęcić.

A tak btw używasz poradnika? Bo nieraz on bardzo pomaga, ja niestety mam do podstawki AoE I i II ale do dodatków już zapomnieli na płytę wsadzić ;/


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 29 Września 2010, 19:40:37 »
Nie, gram tak sobie ot. Bo mi się zachciało, ale włączyłem potyczkę i mi się odechciało. Dziwne.


IP: Zapisane
Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 29 Września 2010, 19:50:01 »
To akurat nic dziwnego. Mam tak często, trochę pograłem Rzymem w AoE i miałem ochotę w Rome Total War zagrać. Włączyłem kampanię, zdobyłem 3 miasta i wyłączyłem.

Nikt jeszcze nie grał w AoE...?


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 29 Września 2010, 20:07:31 »
Jedynka trudniejsza to daje, zwłąszcza ze złotem.. bo nie matam handlu.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 29 Września 2010, 21:16:38 »
Akurat handel jest, tylko że coś za coś, nie ma czegoś takiego jak wolni kupcy i opodatkowanie.

Kiedyś w dwójce grałem na normalnym/trudnym w losową mapę z paroma przeciwnikami i sojusznikami. Pobudowaliśmy mury, zamki, wojsko, walk było sporo, a w końcu okazało się że wyeksploatowaliśmy mapę. Nie było wtedy NIC, żadnych drzew, farm, wojska (poległo xD), tylko paru wieśniaków, bóg wie do czego. Wydałem ostatnie surowce na złoto i zrobiłem 2 karawany, później 5 karawan i tak aż zrobiłem 5 paladynów i 2 trebusze. Później napadłem na 2 wrogów (nie mieli wojska) i ich zniszczyłem, a nagle napis ''Victory''. 
Kiedy już skończyły się surowce odważyłem się wpisać kody na odkrycie mapy, cała mapa wyglądała jak metropolia, wszędzie budynki, no... prawie.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 29 Września 2010, 21:20:51 »
Teraz wiemy jak powstało Zagłębie górnośląskie xD

Ja miałem poodobną przygodę, że była wojna "o owce" więc ja, biorę zwiadowcę i dręczę każdego, zabijając go lub zabierając mu owce, tworze odddiały szturmowe i napadam na miasto, gdy tymczasem chłop albo zwiadowca pobiera im owce. Potem otaczam je płotem przy Centrum miasta i mam dużo mięsa na początek gry^^.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 29 Września 2010, 21:24:10 »
Najbardziej wygodne są owoce ale to zależy jak Ci się trafi, a wnerwiają mnie pola uprawne bo chwilami się nie zorientujesz a już są zużyte od paru minut :/


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 29 Września 2010, 21:28:26 »
W tej grze trzeba mieć podzielność uwagi, szkoda że nie dołączyli do funkcji- hodowli, mozna byłoby samemu robić owce, a potem brać je na mięso.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 29 Września 2010, 21:31:25 »
Ja mam bardzo podzielną uwagę a chwilami nagle niewiadomo skąd jak toczę akurat jakąś bitwę to nagle się o tym dowiaduje :/ Co do tej hodowli to wydaje mi się że byłoby za łatwo.


IP: Zapisane
Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 29 Września 2010, 21:40:47 »
Ja często na losowej mapie lubię sobie zrobić dłuuugą wojnę niż zakończyć ją w 10-15 min. Przeciętna misja u mnie w kampanii trwa od 30 do 90 minut, gdzieś tak na poziomie normalnym/łatwym, trzeba się też trochę namęczyć.

Kiedy buduje się ''wonder'', to wydaje mi się że atakują częściej. Koreańczykami go zbudowałem, pod koniec czasu moje miasto wyglądało jak ruina. Mury buły dziurawe jak ser, szczerze mówiąc po pewnym czasie w moim zasięgu nie było właściwie surowców dzięki którym byłbym zdolny je naprawić. Centrum miasta się paliło, a w środku siedzieli wystraszeni wieśniacy, jak za 2 wojny w bunkrze. Zamek spłonął, (gdyby była taka grafika że zamki zostają na mapie, nieźle by wyglądało) Cud także ucierpiał. Stajnie obróciły się w ruinę, tartaki, kopalnie, uniwersytety etc. które miałem w ''podgrodziu'' wyglądały jak po przejściu armii czerwonej (nie było ich). Ale jaka radość była po zakończeniu misji i walki, 2 linie murów wytrzymały walki, co prawda zewnętrzne były w opłakanym stanie bo żołnierze z jakichś powodów lubili się ich czepiać, a czemu?

Dumny byłem że zrobiłem coś ładnego (2 linie murów) i praktycznego. Choć lepiej zrobić jedną, bo mniej surowców pójdzie, jednak grałem dla zabawy. :)

Ależ się rozpisuję, widać którą część najbardziej lubię i pamiętam.


Michale, co do farm to w dodatkach w młynach masz taką opcje że płacisz 60 drewna a później niezależnie od odległości oni sami sieją. Ja toczyłem 3 bitwy na raz, (obrona, obrona i atak) trochę trudno, ale wojska są dość inteligentne dzięki czemu bezpieczniej zostawiać ich samych.

W 1 misji kampanii ''Barbarossy'', czyli niemieckiej, atakowali ci wysepkę ze wszystkich stron, tam mogły być 4 fronty bo tyle było dojść do tej wyspy. Dzięki dobrym, obsadzonym wieżom na szczęście nie było to zbyt uciążliwe, bo atakowali często, ale nie mocno.


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 29 Września 2010, 21:47:58 »
Ja to pamiętam, jak w jedynce w zwykłej potyczce grałem Grekami na Egipt. Zrobiłem miasto za dwoma warstwami murów, zwykłe wojska- poginęły, a że było grubo po północy i mi się nudziło, to robiłem samych kapłanów i... Wygrałem!! ;]


IP: Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 15 zapytaniami.
                              Do góry