Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Blood Bowl – nowa strategia turowa z uniwersum Warhammera (Czytany 3381 razy)
CD Projekt

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« : 18 Czerwca 2009, 07:46:26 »
Cześć

Dzięki uprzejmości ekipy Tawerny HoMM mam dzisiaj możliwość zaprezentowania w imieniu CD Projekt bardzo nietypowej gry jaką niewątpliwie jest Blood Bowl. Takie oficjalne pojawienie się przedstawiciela firmy na forum dyskusyjnym jest ruchem raczej nietypowym i od Waszej reakcji będzie zależało, czy jeszcze kiedyś się powtórzy :) Zdecydowałem się na podjęcie tego wątku, gdyż sam jestem maniakiem gier turowych, których ostatnio jest jak na lekarstwo, a turówka osadzona w świecie Warhammera to już absolutna perełka (ostatnie co kojarzę to Chaos Gate do WH40K). Dlatego szkoda by było, żeby tak interesujący tytuł jak Blood Bowl przeszedł niezauważony tylko ze względu na brak potężnych nakładów na reklamę. Osobiście uważam, że takie niszowe produkcje, przygotowywane przez hardcorowych zapaleńców często bywają lepsze od gier z wielomilionowym budżetem (żeby daleko nie szukać cały cykl Dominions czy Space Empires). Blood Bowl nie jest aż tak skrajnym przykładem jak Dominions gdyż poza dużą miodnością posiada też grafikę na miarę XXI wieku :), niemniej jednak to gra, której największą zaletą jest wysoka grywalność a fajerwerki graficzne są na drugim planie. Jeżeli tak jak ja lubicie dobre turówki i świat Warhammera to zapraszam do dyskusji, ze swojej strony postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Chciałbym też wiedzieć, czy Waszym zdaniem taka prezentacja gry powiązanej z tematyką forum jest czymś ciekawym i wartym powtórzenia w przyszłości.

Pozdrawiam

Marcin


« Wiadomość doklejona z: 18 Czerwiec 2009, 07:44:20 »




Stojąc przed bramą stadionu obserwujesz wyjący tłum i zastanawiasz się, czy naprawdę warto wydać całą złotą koronę na to dziwowisko.


Jeżeli zdecydowałeś się wejść, to ze skrawku pergaminu służącemu jako bilet, informator i opatrunek jednocześnie dowiesz się, że Blood Bowl to taktyczna gra sportowa, niedługo mająca ukazać się na komputery PC, w której przedstawiciele ośmiu ras znanych z uniwersum Warhammera uczestniczą w brutalnych zmaganiach, przy których najostrzejsze mecze futbolu amerykańskiego wyglądają jak zabawa w berka. Gracz wcielając się w trenera będzie miał możliwość stworzenia i pokierowania 11 osobową drużyną najagresywniejszych, najtwardszych i na wpół szalonych przedstawicieli danej rasy. W tym bezpardonowym sporcie tylko tacy osobnicy są w stanie sięgnąć po puchar Ligii Blood Bowl i nadal posiadać większość kończyn pod koniec sezonu.



Już siedzisz na trybunie, patrzysz na ogra, który z pianą na pysku usiłuje przegryźć się przez kraty i dostać na skaveńską trybunę i myślisz tylko o dwóch rzeczach - o co w tej grze właściwie chodzi i czy zdążysz wyrwać deskę na której siedzisz zanim ten Czarny Ork do ciebie dobiegnie.

Zasady gry są niezwykle proste, należy zdobyć przyłożenie donosząc piłkę do pola punktowego znajdującego się na końcu boiska należącego do drużyny przeciwnej. Samo przeprowadzenie tej akcji jest już znacznie trudniejsze. Zawodnicy mogą atakować zarówno niosącego piłkę jak i innych graczy bez ograniczeń. Efektem udanego ataku jest najczęściej odepchnięcie lub obalenie, przy czym wyjątkowo mocne uderzenie może skończyć się poważną kontuzją a nawet śmiercią. Oczywiście gra nie jest pozbawiona zasad i skakanie po leżących adwersarzach jest oficjalnie zabronione, niemniej jednak żaden ceniący swoje życie sędzia nie będzie gwizdał przy każdym faulu - fani przyszli zobaczyć ostrą grę a nie snotlińskie zapasy w kisielu !



To specyficzne podejście do zasad fail play najlepiej oddaje powiedzenie powtarzane przez wszystkie gwiazdy ligi "Jeśli masz zamiar sfaulować przeciwnika, to zrób to jak prawdziwy sportowiec - z uśmiechem"

http://vimeo.com/4942569

Byłeś, widziałeś a nawet przeżyłeś swój pierwszy mecz, czas na kufelek Bugmans`a z nowo poznanymi kumplami ze stadionu.

To właśnie od nich dowiesz się, że Blood Bowl to gra, która toczy się nie tylko na boisku. Do dziś krążą opowieści o najlepszych trenerach, którzy sukcesy odnosili dzięki dobremu rozdysponowaniu klubowych funduszy i odpowiedniemu ukierunkowaniu rozwoju zawodników. Tak tak , dobrze słyszałeś, po każdym meczu zawodnicy , zdobywają doświadczenie, za które mogą zyskiwać nowe umiejętności i rozwijać swoje cechy. Ponadto przed meczem istnieje opcja przygotowania indywidualnego treningu, tutaj jednak należy uważać, jeżeli przetrenujemy swojego zawodnika, nie będzie on w stanie wystąpić w najbliższym meczu.



Każdy trener na początku sezonu wybiera sponsora i składa mu obietnice , z których później będzie musiał się wywiązać. Im trudniejsze do zrealizowania zadanie tym większe kwoty wchodzą w grę. Pozyskane pieniądze można inwestować w zakup sprzętu dla zawodników, lub wynajmowanie gwiazd, gotowych wspomóc naszą drużynę w wyjątkowo trudnym meczu. Dobry trener zadba też o zatrudnienie lekarza gotowego poskładać naszych graczy choćby i na murawie oraz cheerleaderek , dzięki którym tłum będzie po naszej stronie.



Nie taki znowu dobry trener nie zapomni o zapewnieniu sobie przewagi jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Faszerowanie kluczowego zawodnika eliksirami zwiększającymi jego potencjał nie należy do rzadkości, tylko nigdy nie można mieć pewności czy przeciwna drużyna nie zażąda testów antydopingowych. Warto również posadzić przekupnego czarodzieja na trybunach, fireball rzucony w przełomowym momencie gry potrafi zmienić przebieg całego meczu. Kluczem do sukcesu zawsze są kibice. Dzięki ich wsparciu drużyna może rzucać czary i wykorzystywać specjalne umiejętności. Do tego tych kilkudziesięciu zakapiorów uzbrojonych w ciężkie przedmioty i podkute buty, pomoże nam, w kluczowym momencie wpadając na środek boiska i niemiłosiernie okładając naszych przeciwników.



Gra ma w sobie dużo więcej smaczków, których odkrywanie będzie prawdziwą gratką dla każdego fana Warhammera. Ponadto mamy w niej tak rzadko spotykaną możliwość gry w trybie turowym wiernie oddającą reguły figurkowego protoplasty. Niewątpliwie prawdziwą wisienką na torcie jest tryb Hot Seat pozwalający bawić się dwóm osobom na jednym komputerze. Fani szybkiej rozgrywki też nie będą zawiedzeni, dla nich przygotowano tryb czasu rzeczywistego z aktywną pauzą. Zresztą o entuzjazmie graczy najlepiej świadczą wypowiedzi naprawdę hardcorowych fanatyków którzy po raz pierwszy mogli zagrać w wersję PC swojej ukochanej gry podczas Games Day w Paryżu:

http://www.youtube.com/watch?v=dHh6rhDQL-U









« Ostatnia zmiana: 18 Czerwca 2009, 09:09:03 wysłane przez CD Projekt » IP: Zapisane
pemo4402

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 492


...Ramtamdamtam-amtamdamtam.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 19 Czerwca 2009, 22:14:38 »
1.Przedstawiciel CDP, mówisz? ...
Cytuj
To specyficzne podejście do zasad fail play
2.EPIC FAIL play, srsly.

3.Gdzie link? xP

4.Powiedz mi, co by miał do tego całego Blood Bowl CDProjekt. Czemu to miałoby być reklamowane przez taką firmę, która de facto nie jest w żaden sposób związana z projektem? Z tego co mi wiadomo, jedyną turówką, w której CDP miałby interes reklamy jest The Witcher: Versus (Duel Mail). A w tej dziedzinie życia, wierz mi - rzadko się mylę. Chociaż oczywiście wysłucham argumentacji i przeproszę za niewiedzę, jeżeli zaargumentujesz to.

5.Potwierdź swoją wiarygodność i to, że nie zerżnąłeś tego tekstu z żadnej innej strony:
Powiedz o co chodzi w tym:

Discover BLOOD BOWL on your Sony PSP!
Bo jestem ciekaw, jeżeli by taka gra wyszła na PSP. Zagrywam się aktualnie w WH40k: Squad Command i jestem wniebowzięty. No, słucham ;]



IP: Zapisane
CD Projekt

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 20 Czerwca 2009, 10:35:35 »
Ja też lubię porządeki pisanie w punktach  :), więc :

1) Fajnie, że ktoś przeczytał mój tekst i udzielił jakiejkolwiek odpowiedzi, bo zaczynałem mieć wrażenie, że na tym forum kompletnie nie ma ludzi.

Cytuj
2.EPIC FAIL play, srsly.

Jedna literówka = EPIC?
srsly?

Cytuj
3.Gdzie link? xP

Link do czego dokładnie?


Cytuj
4.Powiedz mi, co by miał do tego całego Blood Bowl CDProjekt. Czemu to miałoby być reklamowane przez taką firmę, która de facto nie jest w żaden sposób związana z projektem?


Wydaje mi się, że dystrybucja na terenie Polski jest całkiem dobrym powodem, żeby coś promować i nagłaśniać.
Cytuj
Z tego co mi wiadomo, jedyną turówką, w której CDP miałby interes reklamy jest The Witcher: Versus (Duel Mail).

Heh ciekawe podejście, bo ja mam wrażenie, że w naszym interesie leży też promowanie innych turówek, jak chociażby Heroes of Might & Magic, żeby daleko nie szukać  :D. Osobiście nie chciałem wjeżdżać na forum z reklamą tylko tekstem, który mógłby zaciekawić graczy zainteresowanych tematem ledwo już zipiących gier turowych. Ale jeżeli reklama bardziej Cię przekona to:

KUP TERAZ, SUPER MEGA EKSTRA KOLEKCJA DLA KAŻDEGO FANA HOM&M 5 !!!
NIE PRZEGAP !!!

http://www.cdprojekt.pl/game/325/Heroes_of_Might_and_Magic_V

 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Wracając zaś do turówek, to niestety masz trochę racji. W naszej ofercie prawie ich nie ma. Nie da się z czystym sumieniem nazwać turówką ani Puzzle Quest ani serii Total War , ale jak dobrze się przyjrzysz ofercie innych wydawców, czy wręcz projektom producentów to zapewne zauważysz, że w ogóle TBS zdaje się być gatunkiem wymierającym  :( ( i jeden Fantasy Wars wiosny nie czyni).

Cytuj
5.Potwierdź swoją wiarygodność i to, że nie zerżnąłeś tego tekstu z żadnej innej strony:
Powiedz o co chodzi w tym:

Discover BLOOD BOWL on your Sony PSP!
Bo jestem ciekaw, jeżeli by taka gra wyszła na PSP. Zagrywam się aktualnie w WH40k: Squad Command i jestem wniebowzięty. No, słucham ;]

To mam dobrą i złą wiadomość  :)
Dobra to taka, że będzie też wersja na PSP i z opisu wynika, że będzie bardzo podobna do tej z PC. Na screenach na pewno widać rozgrywkę turową, nie wiem jak kwestia RTS`a.
Zła, że niestety nie będzie oficjalnie przez nas wydawana w Polsce, ale jestem pewien, że jakieś mniejsze sklepy na pewno będą ją miały w ofercie.

6) Mam nadzieję, że przekonałem Cię, że nie jestem wariatem, który po prostu chodzi po forach i wypisuje coś o grze, z którą nie ma nic wspólnego. Z chęcią odpowiem na kolejne pytania, tylko mam nadzieję, że nie będzie to żądanie o zdjęcie z pudełkiem gry w ręku i w siedzibie głównej CDP obok Michała Kicińskiego  ;)


IP: Zapisane
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 20 Czerwca 2009, 11:53:20 »
Zastanawiam się, czy tematyka sportowa została dobrze dobrana. Szczególnie, że bazuje na sporcie będącym w Polsce (po części też w Europie) w szczątkowej fazie rozwoju. Oczywiście sam pomysł jest ciekawy, jednak osadzenie go w dość wąskiej dziedzinie może nie trafić do wszystkich. Nie licząc USA.


Cytuj
Wracając zaś do turówek, to niestety masz trochę racji. W naszej ofercie prawie ich nie ma. Nie da się z czystym sumieniem nazwać turówką ani Puzzle Quest ani serii Total War , ale jak dobrze się przyjrzysz ofercie innych wydawców, czy wręcz projektom producentów to zapewne zauważysz, że w ogóle TBS zdaje się być gatunkiem wymierającym   ( i jeden Fantasy Wars wiosny nie czyni).

Wydaje mi się, że obecnie mamy erę różnych MMORPG. Wysyp wszelakich onlinówek z oczekiwanym Aionem włącznie, nie sprzyja rozwojowi innych gatunków. O H6 tez nic nie słychać.
Załuje, że CDP nie "pokusił się" dodać do swojej oferty większej ilości gadzetów (z nin game store), rozszerzeń dotyczących Guild Wars, bo to mnie interesuje. Jednak to już inny temat.

Pozdrawiam



« Ostatnia zmiana: 20 Czerwca 2009, 11:56:55 wysłane przez Martin » IP: Zapisane
jareQ
Tak, to On!

*

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Wiadomości: 1 256


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 20 Czerwca 2009, 12:08:14 »
pemo i cała reszta zapewniam was, że ta osoba jest jak najbardziej z CD Projekt ;)
Rozmowy na temat utworzenia tego tematu trwały już od jakiegoś czasu.

Także spokojnie możecie się wypowiadać na temat tej gry wiedząc, że przeczyta to osoba kompetentna :)

Pozdrawiam


IP: Zapisane
pemo4402

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 492


...Ramtamdamtam-amtamdamtam.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 20 Czerwca 2009, 13:33:13 »
1) Jeszcze zostało tutaj z 3 osoby, także od nich możesz oczekiwać odpowiedzi na swoje teksty xP

2)Tylko zwracałem uwagę na literówkę, tak żebyś poprawił ;)

3)Chociażby do
http://www.gram.pl/prod_8AngHe3_Blood_Bowl.html
http://www.bloodbowl-game.com/  albo do
http://www.bloodbowlonline.com/

4)Sorry, zwracam honor, nie doczytałem że będziecie tą grę wydawać w Polsce. Nie skojarzyłem tych pudełek Xtra Klasyki z WH40k z Waszą firmą xP

Cytuj
Z tego co mi wiadomo, jedyną turówką, w której CDP miałby interes reklamy jest The Witcher: Versus (Duel Mail).
Zapomniałem dodać, że do ONLINE gier turowych ;D


Cytuj
Wracając zaś do turówek, to niestety masz trochę racji. W naszej ofercie prawie ich nie ma. Nie da się z czystym sumieniem nazwać turówką ani Puzzle Quest ani serii Total War , ale jak dobrze się przyjrzysz ofercie innych wydawców, czy wręcz projektom producentów to zapewne zauważysz, że w ogóle TBS zdaje się być gatunkiem wymierającym
Zauważam, ale raczej nie ma powodu do płaczu. To że coś jest hybrydą, nie znaczy że jest gorsze. IMHO, ja 10x bardziej wolę pograć w KB:Legendy, Total Wara albo w Puzzle Questa od Heroesa V.


5)Heh, my konsolowcy już do braku polskiej dystrybucji się przyzwyczailiśmy ;'D


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry