Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Final fantasy (Czytany 4779 razy)
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« : 31 Lipca 2007, 21:53:49 »
Ten temat jest poświęcony jednej z najlepszych sagi gier jakie kiedy kolwiek istniały.W tym temacie piszcie jaka część jest według was najlepsza, jakie części przeszliście i zgłaszajcie tu swoje problemy, opinie, sugestie, ciekawe linki i wszystko co związane z sagą FF.
Ja napiszę że według mnie najlepszą częścią tej gry jest zdecydowanie część 7 super klimat i wogóle super.Jeśli chodzi jakie części grałem i przeszedłem to wszystkie od 1-9 w inne nie grałem ale mam zamiar zakupić PS 2 i zacząć ciupać w nowsze części. ;)


IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




Saph
wrrr.

*

Punkty uznania(?): 18
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 632


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 01 Sierpnia 2007, 23:00:40 »
Nikt nie odpisuje... chyba mało znana jest ta gierka. Ja osobiście nie znam tego tytułu.


IP: Zapisane
edo-kun

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 29

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 02 Sierpnia 2007, 03:07:26 »
malo znana? :D a to dobre. Chyba najbardizej znana gra na swiecie. Wyszlo 12 czesci. 13 jest w produkcji.

Grałem we wszystkie z przediału 1-6, z czego pierwszą i szóstą przeszedłem. Dla samej X i X-2 zastanawiam się czy nie wyrzucic oszczędności i nie kupic PS2 :P
Gra ma niezwykle dluga fabule nieprzecietny klimat i najdoskonalszą na świecie oprawe muzyczna (dzięki najlepszemu kompozytorowi dzisiejszych czasow - Nobuo Uematsu'owi).

Gra była pozegnaniem sie square enixu z rynkiem gdyz firma bankrutowala. nazwa wziela sie od konca dzialalnosci firmy (final) i od swiata w jakim sie ona odbywa (fantasy). Byla czyms przelomowym, gdyz nigdy wczesniej w zadnej grze nie wprowadzono takiego rozwoju postaci i sposobu walk/podrozy po krainie. Firma odbila sie z dolka finansowego i zaczela tworzyc nowe gry ktore mialy coraz to dluzsza i bardziej zmotana fabule niz poprzedniczki. Do wszystkich czesci Uematsu tworzyl muzyke i to dzieki niej zdobyl miano najlepszego kompozytora. potrafil napisac sciezki dziekowe ktore beda doskonale pasowac do charakterow postaci, miejsca i sytuacji w jakich sie znajdują. GENIUSZ! wiecej nie moge o nim powiedziec. Chyba wszystkie piosenki z gier wyszly w werrsji na pianino, a niektore nawet w wersjach rockowych.

Narazie moja ulubiona czescia z tych w ktore gralem jest szostka. Kilkanascie dni z zycia wyjetych... Siedzialem od rana do nocy z przerwami na jedzenie i wyjscie do klopa. Kochani bohaterowie... kazdy od kilku do kilkudziesieciu ciosow... cala masa potworow dopasowanych do lokacji, gigantyczna ilosc broni dopasowana do kazdego bohatera, rozne zakonczenia gry oraz przebieg rozgrywki. Jak skonczylem grac okazalo sie ze przez przypadek zostawilem na pastwe losu kilku bohaterow i zgineli oni podczas gdy swiat rownowagi ulegl zniszczeniu. Zaczalem wiec grac od nowa, tylko ze przeczytalem wczesniej poradnik zeby nie popelnic znowu tych samych bledow :D
Ściezki dzwiekowej dalej slucham (58 utworow) pomimo iz ukonczylem gre 2 razy.

Polecam kazdemu, kto chce przezyc piekna przygode. Polecam emulator snes i wlaczyc jakies blurowanie ekranu jesli komus piksele przeszkadzaja. I mam jedna prosbe - nie wylaczajcie muzyki, bo ona jest najpiekniejsza w calej grze i daje sie w nia wczuc :)

Swoja droga: czesc artykulow na wiki sam redagowalem i poprawialem. Mialem zaczac pisac o 6 czesci, ale mi sil braklo. moze kiedys napisze szczegolowa recenzje (o ile juz ktos tego nie zrobił)

biografia i przykladowy utwor do odtworzenia we flash playerze Nobuo Uematsu.


« Ostatnia zmiana: 02 Sierpnia 2007, 03:10:00 wysłane przez edo-kun » IP: Zapisane
Kwapiszon of Might and Magic
Garfield

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 383


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02 Sierpnia 2007, 12:53:13 »
Dorbny błąd. Final Fantasy to była gra Squaresoftu dopiero później połączyli się z Enixem.

7 i X niezwykłe i wspaniałe, ale co do X-2 mam mieszane odczucia. Wydaje mi się bardzo amerykańskie i cukierkowe. W XII nie grałem, ale podobno świetna.XI to już MMORPG, a po za tym i tak nie wydany w europie.

Kupuj PS2!


IP: Zapisane
Saph
wrrr.

*

Punkty uznania(?): 18
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 632


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 02 Sierpnia 2007, 13:00:39 »
Może trochę przesadziłam... Mi ten tytuł się nigdy o uszy nie obił... nikt nie odpisywał więc miałam takie dziwne skojarzenie. Sorki :D


« Ostatnia zmiana: 02 Sierpnia 2007, 13:00:58 wysłane przez Saph » IP: Zapisane
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 02 Sierpnia 2007, 15:08:27 »
http://www.k-ff.com/ Poczytaj Saph jak chcesz najlepsza strona o FF według mnie.


IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




Oliwsen
Ale jak to

*

Punkty uznania(?): 30
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


Cichojcie

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 02 Sierpnia 2007, 16:15:18 »
Nie no to rzeczywiście musi być jakaś popularna gierka....aż 13 części... /ohmy/


IP: Zapisane
Kwapiszon of Might and Magic
Garfield

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 383


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 02 Sierpnia 2007, 20:21:30 »
żeby to było 13. Może jest ich 20. Bo są też reedycje i wersje tactics


IP: Zapisane
edo-kun

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 29

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 02 Sierpnia 2007, 21:28:15 »
Cytuj
Dorbny błąd. Final Fantasy to była gra Squaresoftu dopiero później połączyli się z Enixem.
Kupuj PS2!
[snapback]9984[/snapback]

Fakt - pomylilo mi sie. dzieki.

Co do kupna PS2 - nie ma szans. dzisiaj doszedlem do wniosku ze nie ma co dla glupiej gry wyrzucac kasy. Musze sobie kupic bialko, kobiete zabrac na zakupy i obskoczyc co wazniejsze imprezy sobotnie i osiemnastki do konca wakacji /unsure:/ Bede musial ostroznie zarzadzac finansami.

Kwapiszon dobrze mowi! polac mu!


IP: Zapisane
sasuke65

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45


Sasuke Uchicha

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 24 Stycznia 2008, 10:02:48 »
final fantastic jest de best uwielbiam


IP: Zapisane
kluseczka

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 878


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 03 Lutego 2008, 14:47:09 »
Że też ja sie jeszcze tu nie wypowiedziałam... SHAME! Ale cóż- muszę nadrobić. Jestem dopiero początkującą maniaczką FF, zwłaszcza VII. Widziałam też AC, no i mam na kompie od licha i trochę fanartów- przynajmniej tym mogę się z dumą pochwalić. Zbieram na PS3, by zagrać w szykowane już remake VII i nowe- FF Versus 13. Ale muszę się zgodzić z edo-kunem: Uematsu jest the best. Mogę non stop słuchać tych utworów... zwłaszcza do siódemki. Dziękuję za uwagę ;P


« Ostatnia zmiana: 30 Marca 2008, 21:53:07 wysłane przez kluseczka » IP: Zapisane
The universe speaks in many languages, but only one voice.
Mohikanin

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 701


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 03 Lutego 2008, 18:45:41 »
Nie przepadam za Finalem. Pierwsze zdanie zmyliło mnie i nie wiedziałem czy na pewno jest o tym o czym w temacie  :/


IP: Zapisane

Kwapiszon of Might and Magic
Garfield

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 383


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 03 Lutego 2008, 19:05:29 »
Kluseczka, ty też? Ja też zbieram, co prawda na inne gry, ale FFXIII Versus nie omieszkam oblukać. Na razie mam 12,8 %. Liczę na Wasze wsparcie XD

Jakby co:
69 1140 2004 0000 3402 4644 8183

HEHE :D


IP: Zapisane
Asir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718


God Killing Spear

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 03 Lutego 2008, 19:21:59 »
Ja słyszałem że było 15 grałem w 10 części


IP: Zapisane
Fan anime Bleach.
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry