Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Czy pobierzesz Serce Ashan?
Tak - 119 (1.2%)
Nie - 11 (0.1%)
Nie wiem - 29 (0.3%)
Głosów w sumie: 68

Strony: 1 ... 17 18 19 [20] 21 22 23 ... 52    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Uzurpator- MOD (Czytany 242030 razy)
SebastianHommVI

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 138


Gość od edytora...specjalizacja (skrypty) .

Zobacz profil
« Odpowiedz #285 : 31 Grudnia 2010, 15:26:12 »
Następna część bd. dłuższa prace nad nią już się zaczęły bd. 4 kampanie w sumie bd. około 16 misji . Ta część bd. bardziej złożona i bd. więcej skryptów scenek i zdarzeń mam nadzieje że nikt nie jest i nie bd. zawiedziony.


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us
Menelag
Moczymorda Tawerniana

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 280


1+2= Menelag

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #286 : 01 Stycznia 2011, 12:01:23 »
Następna część bd. dłuższa prace nad nią już się zaczęły bd. 4 kampanie w sumie bd. około 16 misji . Ta część bd. bardziej złożona i bd. więcej skryptów scenek i zdarzeń mam nadzieje że nikt nie jest i nie bd. zawiedziony.

No masz szczęście, że nie wypaplałeś fabuły xD
Ale istotnie, bedzie wiecej misji, kampanie będą dłuższe i przede wszystkim nie będziemy się spieszyć z modem, wiec troszku na niego poczekacie.



IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #287 : 01 Stycznia 2011, 12:38:17 »
E..tam do wakacji nam nie śpieszno. Wątpię by był czas jeszcze zagrać w drugą cześć w pierwszej połowie tego roku.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Hiron

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 20

Zobacz profil
« Odpowiedz #288 : 01 Stycznia 2011, 12:51:56 »
Mi się nie śpieszy aby w niego zagrać mam nadzieję tylko że będą równie fajne misje co w pierwszej części.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #289 : 01 Stycznia 2011, 12:55:23 »
A, w czwartej misji jest błąd.
Wróg może przejśc przez czerwon ego klucznika bez problemu, a my musimy zgładzić wpierw kryształowe smoki zanim będziemy mogli przejść.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Alexander I

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 25

Zobacz profil
« Odpowiedz #290 : 02 Stycznia 2011, 15:44:23 »
No udało mi się ściągnąć i wychwyciłem kilka błędów:
1. W misji pierwszej jest błąd: można przejść przez garnizon wroga bez walki ale i wróg może przejść przez nasz bez walki.
2. W misji siódmej Vincenzio wygląda jak lisz a nie wampir ale ikonę ma dobrą.
3. Nie wiem czy to błąd ale księżycowe ptaki mają niskie obrażenia, dużo mniejsze od innych śniących istot.

A teraz ogólnie o kampanii:
misje bardzo łatwe co trochę obniża ich wartość, ale fabuła bardzo fajna i ciekawa. Najfajniejsza misja według mnie to misja 1 drugiej kampanii. Z nie cierpliwością czekam na następne.


IP: Zapisane
SebastianHommVI

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 138


Gość od edytora...specjalizacja (skrypty) .

Zobacz profil
« Odpowiedz #291 : 02 Stycznia 2011, 16:11:16 »
No udało mi się ściągnąć i wychwyciłem kilka błędów:
1. W misji pierwszej jest błąd: można przejść przez garnizon wroga bez walki ale i wróg może przejść przez nasz bez walki.
2. W misji siódmej Vincenzio wygląda jak lisz a nie wampir ale ikonę ma dobrą.
3. Nie wiem czy to błąd ale księżycowe ptaki mają niskie obrażenia, dużo mniejsze od innych śniących istot.

A teraz ogólnie o kampanii:
misje bardzo łatwe co trochę obniża ich wartość, ale fabuła bardzo fajna i ciekawa. Najfajniejsza misja według mnie to misja 1 drugiej kampanii. Z nie cierpliwością czekam na następne.

1 . Tak zgadzam się zrobiliśmy błąd .
2 . To małe nie porozumienie z Menelagiem edytowaliśmy tego samego bohatera pod inne postacie stąd dobra ikonka zła postać . (proponuje zagrać w single player Koniec pokoju to też należy do moda ).
3 . O ile mi wiadomo to nie błąd poza tym w VII misji było tyle istot że bez problemu można było przejść .

Macie racje ta część była prosta ale to dlatego , że chcieliśmy żeby każdy miał szanse bez problemu wygrać , mogę z całą stanowczością zapewnić ,że następna część bd. trudniejsza i jeszcze lepsza :) .


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #292 : 02 Stycznia 2011, 20:18:53 »
Ukończyłem całą kampanię. Najlepsza mapka według mnie to misja 7.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Travis
(Hydromax)

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194


Zobacz profil
« Odpowiedz #293 : 02 Stycznia 2011, 21:02:38 »
A ja mam wielki problem z misją IV. Podbiłem już 7 miast i został mi tylko gracz pomarańczowy, a problem tkwi w tym że nie wiem jak tam się dostać..  :-/


IP: Zapisane
SebastianHommVI

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 138


Gość od edytora...specjalizacja (skrypty) .

Zobacz profil
« Odpowiedz #294 : 02 Stycznia 2011, 21:15:19 »
Chodzi ci o tego gracza który jest za klucznikiem ? Jeżeli tak wystarczy tylko otworzyć strażnika granicznego , a potem wybudować statek w stoczni i pokonać graczy na wyspach to wszystko .


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us
Travis
(Hydromax)

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194


Zobacz profil
« Odpowiedz #295 : 03 Stycznia 2011, 16:26:56 »
To już zrobiłem, chodziło mi o to że za górami jest gracz pomarańczowy, a ja nie mogę się do niego dostać.!!


IP: Zapisane
SebastianHommVI

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 138


Gość od edytora...specjalizacja (skrypty) .

Zobacz profil
« Odpowiedz #296 : 03 Stycznia 2011, 16:50:23 »
No to szukaj teleportera przecież te misje są tak banalne , że hej :P


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us
Travis
(Hydromax)

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194


Zobacz profil
« Odpowiedz #297 : 03 Stycznia 2011, 19:34:39 »
Mam odkrytą całą mapę i nie ma.!  :(

teleport mam tylko na początku, ale on prowadzi do drugiego miast  :P


IP: Zapisane
Menelag
Moczymorda Tawerniana

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 280


1+2= Menelag

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #298 : 04 Stycznia 2011, 10:06:59 »
Mam odkrytą całą mapę i nie ma.!  :(

teleport mam tylko na początku, ale on prowadzi do drugiego miast  :P

Skoro wszyscy, ktorzy przeszli kampanię mają, to i Ty też powinieneś, poszukaj dobrze.

A teraz recenzja moda, autorstwa Belegora.
Dziękuję mu, że ją napisał.
Teraz wiem już, na co zwrócić większą uwagę w 2 części.

RECENZJA:

Gra Heroes of might and magic V to turowa strategia, w której można całymi dniami grać nie nudząc się. Jednakże gra traci urok gdy kampania i pojedyncze scenariusze zostały ukończone, a gra z innymi graczami nie przynosi już tyle emocji co kiedyś. Wtedy ukazuje się druga zaleta tej odsłony. Mody- ulepszenia w których poza nowymi stworami czy poprawkami stylizacji daje również szereg nowych możliwości. Z tej drogi skorzystali twórcy najnowszego moda produkcji polskiej pod nazwą „Uzurpator Mod”- to cos więcej niż poprawki, nowe jednostki i bohaterowie, to całkowicie nowa jakość. Kunszt i dbałość o detale sprawia iż na nowo można zauroczyć się tą grą dając dodatkowe kilka godzin dobrej rozrywki. Klimatyczna muzyka, oryginalna wielowątkowa historia. Mapy pełne zapierających w dech widoków, różnorodność zadań i celów. Sceny wywyższające ten mod prawie na równi z kampaniami twórców. To można w skrócie powiedzieć o „Uzurpatorze”.

 1.Fabuła: Zaczyna się 26 lat po śmierci Biary, czyli kilka lat po wydarzeniach z Mrocznego Mesjasza- jak widać świat stoi na swoim miejscu, czyli Sareth nie uwolnił swego diabolicznego ojca. Mimo to Ashan znowu ogarnia wojna. Oczywiście tak jak można przewidzieć zaczyna się w Imperium…. Jednorożca. Siergiej- rycerz podający się za syna Aleksieja detronizuje syna Freydy i Duncana, a dzięki reformom gospodarczym staje się nowym imperatorem i ulubieńcem ludu.  On tymczasem skrzętnie to wykorzystuje przygotowując się do wojny…. z sojusznikiem ludzi- krainą elfów Irollan. Z błogosławieństwem swego doradcy- Athoreosa (nieco kojarzy się z Grimą- Smoczym Językiem) wysyła swego syna Igora by zajął przygraniczne miasto elfów i odszukał pewien artefakt, które rzekomo ukradły. Nasz bohater (bo nim kierujemy) mimo iż uważa że to nie jest słuszne wykonuje bez zająknięcia rozkazy, powodując śmierć króla Findana oraz katastrofalną w skutkach okupację. W Irollan Igor odnajduje nie tylko artefakt, ale również Lyneth- jedna ze Śniących elfów, którym postanawia pomóc. Jak też można przewidzieć zakochuje się w Niej i to z wzajemnością, lecz finał ich uczucia może zaskoczyć wielu. Historia jednakże nie kręci się tylko wokół nich, bowiem ma kilka wątków, a głównie:
-Tragiczna miłość czarnoksiężnika Xelina z matroną Meyą
-Misja Elortha- wysłannika Elratha.
Zakończenia nie wyjawię, ale trzeba przyznać jest na równi dobre z zakończeniami kampanii twórców.

2.Muzyka: Klimatyczna i subtelnie wpadająca w ucho umila czas gry, dzięki czemu nie nudzi się nam przechodzenie długich labiryntów, czy ogólnie długie granie na mapie przygody. Pozwala ona nam wczuwać się w sytuacje i przeżywać jakbyśmy byli w samym sercu rozgrywanych w danej chwili wydarzeń. Nawet oddzielne słuchanie jej wprawia że zapadamy się w głębiej świata Ashanu.

3.Mapy: Mimo iż są małe to jednak zaskakują złożonością i detalami. Najpiękniejsze mapy zachwycają sceneriami: Posągi elfów na spalonej ziemi Irollan, Syris-thalla, bramy strzegące portali, czy jednostki na mapie przygody, ożywiające krajobrazy. Dużo by mówić, lepiej samemu je zobaczyć. Gorąco polecam.

4.Scenki: To one właśnie wyróżniają spośród pozostałych modów, poza „Uzurpatorem” tylko „Dark Messiah Mod” je posiadał. Z pieczołowitością zrobione w niczym by nie urągały tym z kampanii twórców, gdyby nie…. głosy postaci, ale trzeba zwrócić uwagę iż to i tak wielki sukces, na tle nie skomercjalizowanych modów. Mimo iż przydałoby się więcej scenek, zwłaszcza pokazujące wątpliwości pozostałych Śniących Elfów wobec Igora, czy zakończenie wątku pary mrocznych elfów. Można było zauważyć niezgodności między tekstem scenki a wypowiedziami „aktorów”, ale mniej rażące niż te z Kuźni Przeznaczenia. Jedynie co rzuca się w oczy to nagle załamanie się tekstury Athoreosa podczas jego śmierci. Jak dla mnie to jego wykrzywienie było nader śmieszne.

5.Nowości: Co daje ten mod dodatkowo? Nowe jednostki- śniące istoty, czyli:
-leśne skrzaty (poziom pierwszy)
-sylfidy (poziom trzeci)
-Gryfidrak (poziom siódmy)
-Nocny Rumak (poziom siódmy)
-Księżycowy Ptak (poziom siódmy, tu pojawia się błąd, bo w opisie pisze że jest niewidzialność, ale takowa zdolność się nie ujawnia)
-Mistyczny Smok (poziom siódmy, najlepsza jednostka według mnie)

Poza tym zyskujemy kilku nowych grywanych bohaterów, głównie w Przystani, Sylwanie, Lochu, Twierdzy i Nekropolii.

Nowe tła w przystani i sylwanie, w tym ostatnim jeszcze i świetna muzyka odświeżają te stare, dobre frakcje. Nowe zaklęcie: „Przywołanie śniących istot”. Ogólnie nowości pierwsza klasa.


Podsumowanie: „Uzurpator” to doskonała opcja dla tych co ukończyli całą kampanie i pojedyncze scenariusze oraz dla tych co uwielbiają grać ludźmi lub elfami, choć szczerze każdy znajdzie w tym modzie coś dla siebie. Pomimo kilku błędów, na które można przymknąć oko w skali 1-10, ten mod otrzymuje ode mnie 8.5.
Głównie za brak rozwinięcia wątku z twierdzą i fortecą oraz Nekropolią (mimo iż z tymi pierwszymi walczyliśmy na więcej niż jednej mapie). Jeśli chodzi o czarodziejów, więcej o nich i grania nimi to polecam scenariusz związany z tym modem „Koniec Pokoju”.

Gratuluje twórcom tak dobrej roboty i liczę na to iż to dopiero początek wspaniałych modów, które umila nam czas aż do wydania w Polsce szóstej odsłony Herosów i jeszcze dłużej.

                                                                       Autor: Belegor


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #299 : 04 Stycznia 2011, 15:59:02 »
Właśnie chciałem ściągnąć Uzurpatora, ale starczyło na tylko 1 cześć :P A piszę, że co wtorek transfer się odnawia.. A nawet jak już będą wszystkie części, to gdzie to wpakować do UserMods tak jak jest?


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Strony: 1 ... 17 18 19 [20] 21 22 23 ... 52    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 24 zapytaniami.
                              Do góry