Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8 9 ... 14    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Lektura fantasy (Czytany 60009 razy)
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : 08 Stycznia 2010, 18:16:41 »
Ja czytałem Tolkiena Władca Pierścieni, Hobbit i Silmarillion. Muszę przyznać, że najbardziej przypadł mi do gustu Hobbit, bo najłatwiej się go czyta, dużo akcji... Widać, że Tolkien pisał go zdecydowanie inaczej niż Władcę, którego czyta się zdecydowanie trudniej. Oprócz tego Harry P., Dziedzictwo Paoliniego i Opowieści z Narnii Lewisa.


IP: Zapisane
Reynevan de Bielau

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 54


Szczęśliwy ten, kto zna swoje miejsce w szeregu.

Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : 07 Marca 2010, 09:49:32 »
Jestem fanem książek fantasty ....  ;D Przeczytałem Władcę Pierścieni , ale ogólnie twórczość Tolkiena jest dosyć skomplikowana i trudno się w niej połapać ( przeczytałem także Silmarilion i mój ostatni zakup pt "Niedokończone Opowieści"... No i Jeszcze " Dzieci Hurina")  ^_^ osobiście wolę bardziej Sapkowskiego.... Taaaaaak  :rolleyes: Wszytskie tomy Wiedźmina, te zbiory opowiadań będące tak jakby wstępem do sagi o wiedźminie , No i adekwatnie do mojego nicka "Trylogię Husycką "  ;D Trylogia byłą chyba najlepsza ze wszystkiego :D.... A ostatnio przeczytałem także nowość " Żmiję" ale tego akurat nie polecam , bo jakoś za serce nie chwyta.

A teraz zaczutyję się "Siewcą Wiatru" Kosakowskiej , co prawda dopiero zaczynam  książkę , ale już mi do gustu przypadła  ;D

A "Trylogię Husycką" polecam wszystkim   ^_^  szczególnie jeśli ktos mieszka na Śląsku  ..... :D


IP: Zapisane
Rabbi? Ty? Wziąłeś na wóz... Hmm... Kurtyzanę?
-Wziąłem. Toć, proszę ja młodego pana, na strasznego wyszedłbym ciula, gdybym nie wziął.
Lord_Mergoth

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17

Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : 12 Marca 2010, 09:08:46 »
Bardzo lubię książki Tolkiena np. Hobbit lub Władca Pierścieni. Nie wiem jednak dużo o Sapkowskim chociaż czytałem jedną z części.


IP: Zapisane
"Let's not bicker and argue over who killed who." - Monthy Python and The Holy Grail
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : 12 Marca 2010, 10:33:52 »
Ja tam też zaliczam się do fanów Wiedźmina. Przeczytałem dosyć dawno wszystkie siedem części (Łącznie z tymi dwoma zbiorami opowiadań), przeszedłem grę... Z innych części Sapkowskiego zamierzam przeczytać "Coś się kończy, coś się zaczyna" ale nie mam zbytnio czasu na to. Trylogię Husycką też zamierzam przeczytać, ale już na samym początku jak autor tak wymienia tysiące imion i miejsc, to mi się poplątało i się trochę zniechęciłem. Ale ża to napisał Sapkowski, to zapewne jest to świetna książka (a właściwie Trylogia). Oprócz tego też zapewne przeczytam Żmiję, akurat mój brat kupił na święta to swojej dziewczynie (Także fance Sapkowskiego) więc któregoś dnia to od niej pożyczę.
Z innych książek przeczytałem Władcę Pierścieni pierwszą część, ale niestety - po obejrzeniu filmu książka zaczęła mnie lekko nużyć, bo znałem i zakończenie, i zakończenia wiele akcji w książce. Oprócz tego też przeczytałem pierwszą część "Zwiadowców" Johna Flanagana, i nawet fajna książka, ale nie gustuje w książkach typu "Wszystko się szczęśliwie kończy, wszyscy "dobrzy" przeżywają, a jakiś16-to latek sam pokonuje dwie bestie na które poprzednio władcy stracili pół wojska". Jeszcze dawno temu przeczytałem "Opowieści z Narnii", ale też jest takie "Dobrzy przeżywają". I to w sumie wszystko.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Gwynbleidd

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141


We dance like marionettes swaying to the Symphony

Zobacz profil
« Odpowiedz #79 : 12 Marca 2010, 11:33:41 »
Też nie przepadam za tego typu zakończeniami, ale we Władcy Pierścieni z tego co pamiętam zginęli "z dobrych" tylko: Boromir, Theoden i właściwie chyba tyle ze wszystkich pozytywnych postaci. Ale akurat tutaj jakoś mi to nie przeszkadzało. Teraz kończę: "Młot Na Czarownice" Piekary i albo zabieram się za "Miecz Aniołów", albo odkładam fantastykę na bok i czytam "Ojca Chrzestnego".


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : 12 Marca 2010, 17:14:18 »
No wiesz, ja mam 13 lat a sagę zacząłem czytać w ferie rok temu, a wtedy ja także miałem 12 lat ;p.
Co ciekawe, na początku czytania Wiedźmina przeszkadzały mi liczne wulgaryzmy, a teraz podczas czytania większości innych książek przeszkadza mi ich brak :D.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Reynevan de Bielau

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 54


Szczęśliwy ten, kto zna swoje miejsce w szeregu.

Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : 12 Marca 2010, 20:01:49 »
Prawdą jest że w Trylogii Husyckiej czasami ciężko się połapać, wkurza też troszkę że postacie mają imiona, nazwiska do tego pseudonimy i jeszcze odmienione są one we wszytskich językach ( np. łacina Niemiecki, czeski i oczywiście Polski :D) Trudno też czasami zrozumieć sens całości  bo są używane terminy na tryle specjalistyczne że szary zjadacz chleba nie rozumie ich aaa no i jeszce sentencje w różnych językach  ;D ale za to książka oprócz chwilowej rozrywki przynosi także radość z doszukiwania się znaczeń słów.
P.S. Zaletą są liczne podteksty  ;D które odnoszą się do przeróżnych spraw i ich wyłapywanie naprawdę sprawia przyjemność !!!!  ;)


IP: Zapisane
Rabbi? Ty? Wziąłeś na wóz... Hmm... Kurtyzanę?
-Wziąłem. Toć, proszę ja młodego pana, na strasznego wyszedłbym ciula, gdybym nie wziął.
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : 13 Marca 2010, 00:20:18 »
Cytuj
Smokologia:
-Wielka księga smoków
-Jak wytropić i obłaskawić smoka

A właśnie, zapomniałem dopisać - Ów dwa pierwsze tomy Smokologii przeczytałem również.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #83 : 19 Marca 2010, 17:49:23 »
Smokologia:
-Wielka księga smoków

stfu... niemiło wspominam tą książkę...

Wiedźmin nie jest wcale taką książką dla np.+16 czy +18 jak dla mnie to tam jest mało takich scen...

Poczytajcie sobie Jacka Piekarę np. Sługa Boży tam to dopiero się dzieje... jedna jego książka została opieczętowana znakiem "UWAGA! Książka dla dorosłych" - Przenajświętsza Rzeczpospolita

Dlatego polecam wszystkie jego książki, które oczywiście sam przeczytałem ;)


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Gwynbleidd

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141


We dance like marionettes swaying to the Symphony

Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : 08 Czerwca 2010, 18:14:42 »
Że taki ciekawy temat odszedł w zapomnienie, to aż dziwne. Postanowiłem to zmienić :)

   Ostatnio zacząłem czytać książki z Czarnej Biblioteki - tak się nazywa seria książek w świecie WFB i WH40k. Przeczytałem Wywyższenie Horusa i Kłamliwych Bogów. Obecnie jestem w jakiejś połowie "Xenos" Dana Abnetta - pierwszej części trylogii Eisenhorna. W planach mam przeczytać wszystkie tytuły przetłumaczone na język polski, o ile starczy mi czasu i środków.
   Wszystkie książki, jak na razie są świetne. Największa ich wada, to to że są nie tanie, a w naszych bibliotekach trudno je dostać.


IP: Zapisane
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #85 : 08 Czerwca 2010, 19:13:05 »
Cały cykl Herezja Horusa jest znakomity. Najlepszy jest tam pewien demon Nurgla, który SPOILERrobił ludziki z własnej kupy i uczył je tańczyć, ku chwale NurglaKONIEC SPOILERA


IP: Zapisane
Gwynbleidd

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141


We dance like marionettes swaying to the Symphony

Zobacz profil
« Odpowiedz #86 : 08 Czerwca 2010, 20:43:59 »
Cały cykl Herezja Horusa jest znakomity. Najlepszy jest tam pewien demon Nurgla, który SPOILERrobił ludziki z własnej kupy i uczył je tańczyć, ku chwale NurglaKONIEC SPOILERA

 :haha: Słyszałem ten cytat kilkakrotnie i za każdym razem jest jeszcze śmieszniejszy od poprzedniego.

Żałuję, że całej Herezji nie przetłumaczyli na ojczysty. Czytanie po angielsku jest czasochłonne i muszę co kilka minut zerkać do słownika.

Regecie, czytałeś całą Herezję?


« Ostatnia zmiana: 09 Czerwca 2010, 14:09:10 wysłane przez Gwynbleidd » IP: Zapisane
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : 09 Czerwca 2010, 14:02:40 »
Całą nie, tylko kilka tomów.


IP: Zapisane
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : 09 Czerwca 2010, 18:07:27 »
Ja osobiście jestem Fanem Tolkiena i Sapkowskiego  Przeczytałem praktycznie wszystkie  ich książki i z miłą chęcią jeszcze raz bym je wszystkie przeczytał Tolkien pozwala mi oderwac  się od rzeczywistości.Grałem również w mase gier serii Władcy .Natomiast co do Sapowskiego to jest leciutki i przyjemny klimacik podobny do Tolkiena
lecz trochę bardziej mroczny.Pozdrawiam wszystkich Fanów tych serii!!!!

Na Razie Psychol55


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Bleku
(Heroesiak)

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102

Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : 10 Czerwca 2010, 16:42:55 »
Ja przeczytałem (a raczej wysłuchałem audiobooka) Władcy Pierścieni "Drużyna Pierścienia". Świetna książka. J.R.R Tolkien postarał się z pisaniem, wiele momentów dokładnie opisanych np. uzbrojenie i ubranie uczestników wyprawy. Od kumpla wypożyczę drugą część, trzecią już mam swoją


IP: Zapisane
"And the world peace"
Strony: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8 9 ... 14    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry