Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Saga Wiedźmin (Komputerowa) (Czytany 55970 razy)
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #120 : 31 Sierpnia 2013, 21:27:18 »
Ja nie twierdzę, że jest zła i do niczego. II była dla mnie po prostu średnia. Zrobiona nawet dobrze, ale nie czułam klimatu i tyle. Przeszłam dwa razy i nie miałam ochoty na więcej. Kiedy grałam w I czułam "to coś" i tyle.

A teraz najważniejszy argument, że I lepsza :D- w I były ładniejsze nierządnice.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #121 : 01 Września 2013, 00:57:11 »
Nie wiem co wam nie pasi w nazwie nekker wojownik, pomyślmy racjonalnie i z punktu widzenia badania wiedźmińskiej flory i fauny.
"Hymymym ostatnio zauważane często są Nekkery większe niż inni przedstawiciele tego gatunku, są lepiej zbudowane i często pełnią role przywódcze w małych stadach, jako, że użycie słowa wódz, w  przypadku tak małej liczby danych o nekkerach, byłoby mylące, większe nekkery zostaną nazwane wojownikami."
Obłąkane nekkery pojawiły się chyba tylko raz, były ześwirowane bo szpital, łaźcie se 24/7 po ruinach i bądźcie normalnie - jeśli wam się uda, to stawiam krew dziewicy.

Co racja to racja, te 16 zakończeń to drobny przesadyzm, jednak w pełni uzasadniony, jakoś trzeba zareklamować produkt, a aktualnie słowa "nieliniowość" i "+10 zakończeń" działają na graczy lepiej niż bezsensowna rozpierducha kiedyś. CDP mógł użyć tam sformułowania "16 mini-zakończeń" byłoby trafniej, a marketing jakoś by nie stracił strasznie.

Cahan przyczepiła się do nazw "trupojad" i "pożeracz trupów". Jak nazwiemy potwora żrącego trupy, ale nie tak strasznego jak tego większego? Stokrotnik paskowaty? Nope, trupojad. Trupojad to "skrót", więc ma mniejsze znaczenie, rozwinięcie nazwy do "pożeracz trupów" nadaje jej poważniejszego brzmienia i dodaje potworkowi rispektu.
BTW to był Pożeracz Zwłok chyba.

I była bardziej fabularna, mieliśmy się skupić głównie na wprowadzeniu fabularnym, uzasadniałoby to taki, a nie inny sytem walki. W II walka jest dynamiczna i to ona daje najwięcej frajdy ( no i może scenki erotyczne xD), ta część ma nas wprowadzić w system walki. III będzie połączeniem obu gier, fabuła będzie stała na równi z akcją.


BTW 2: Skriny z Wiedźmina 3 urywają dupę.


IP: Zapisane
Veselar

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 368


Zobacz profil
« Odpowiedz #122 : 01 Września 2013, 10:24:25 »
Ja sie boję o lagi. W1 tnie podczas deszczu, 2 dopiero zamierzam kupić [akurat -75% :D], ale obawiam się, że u mnie to będzie wyglądało jak gra turowa :P.
Fajnie by było, jakby zrobili część gry w której kieruje się Ciri. Ona mogła sie szlajać między wymiarami, podrasowywać odpowiednie mięśnie podczas walki, biegania, hopsania i spadania, siekała mieczem jak [nie mam pomysłu na porównanie]...
Mogliby nawet zrobić fragment o zżeraniu robali na pustyni XD. Bear Grylls mode activated.

Cóż z tego co wiem to Ciri jak na razie znajduje się w wymiarze króla Artura i powróci do Wiedźminlandu gdy wszystko się uspokoi, tzn. kiedy wszyscy o niej zapomną i będzie mogła żyć spokojnie ze swoim wiedźminem i czarodziejką. Chociaż powiedziane było na koniec książki że jedzie do Camelotu (chyba tak, jak coś to poprawcie), do Merlina by się dowiedzieć więcej czy coś w tym stylu, teraz wam nie powiem bo nie za bardzo pamiętam. Jednakże takie odskoki od głównej fabuły mogłyby wystąpić gdyby Ciri próbowała wracać i wtedy można by nią kierować w tym drugim wymiarze i próbować się "wydostawać" z powrotem, czy coś w ten deseń.


IP: Zapisane
I kroczę ciemną doliną.
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #123 : 01 Września 2013, 16:55:47 »
Fenir- w Ice były ghul, alghul, graveir, zjadarka, cmentar. To wszystko brzmi o wiele lepiej, a mogliby też coś wymyśleć nowego.

Nie twierdzę, że nie były obłąkane, ale nazwa była iście tibijska, niszcząca klimat. A już przy kejranie i tych draugnirach, czy jak im tam się bardziej wykazali kreatywnością.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Revold
Main Programmer

**

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


One of The Indoctrination Theory's founder

Zobacz profil
« Odpowiedz #124 : 01 Września 2013, 17:05:36 »
Miałem to wstawić już wczoraj, ale zapomniałem :/
Wyciek Gameplay'a W3 z targów na Gamescomi'e. Oczywiście, jakość kiepska, bo nagrane kamerką, z ukrycia (obowiązywał zakaz nagrywania). Imho osoba, która to zrobiła, powinna zostać przykładnie wychłostana. Serio. Nie po to Redzi zadają sobie trud, żeby zachować to w tajemnicy, żeby jakiś głupek nagrał to i wrzucił do sieci...
Ale jak już jest, to warto obejrzeć ;) Należy jednak pamiętać, że jest to pre-alpha i zapewne wiele się jeszcze zmieni.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=7fPCJ50YlPE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=7fPCJ50YlPE</a>

Miłego oglądania!


Pozdrawiam.
Rev

EDIT: Nie zwracajcie uwagi na datę na nagraniu, jest ona błędna zapewne z powodu złych ustawień daty na kamerce.


« Ostatnia zmiana: 01 Września 2013, 17:09:45 wysłane przez Revold » IP: Zapisane
Piszę poprawnie po polsku

Pomogłem w temacie? Chcesz się odwdzięczyć? Przyznaj punkt uznania! Link

rtx

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223


Mów mi Jachu.

Zobacz profil
« Odpowiedz #125 : 01 Września 2013, 18:03:34 »
Troche spóźniony, ale:

Cytuj
Mi się II tnie podczas deszczu. Jak ci się rtx jedynka buntuje, to na II nie licz, bo ta gra strasznie dużo wymaga.

Dwójka działa mi w okolicach 20-25 fps, podczas deszczu coś ponad 30, chyba dlatego, że to ogranicza widoczność.

Szkoda, że akt 1 trwa jakieś 40 godzin (z moim tempem), a 3 można spokojnie przejść w mniej niż 10.

Co do gameplayu - w końcu geralt umie skakać! A tak na serio - najmniej podoba mi się jego wygląd. Ma zdecydowanie za szerokie bary. No i widać że gra uruchomiona na komputerze kwantowym, albo czymś w tym zakresie cenowym [dwójka jest zrobiona tak, żeby mało obciążać procesor, ale dużo wyciskać z karty graficznej - ja mam co najwyżej średnią grafikę, ale bardzo dobry procesor, więc niezbyt mi się to podoba, a nie wiem czy można wymienić grafikę w laptopie, cóż].

Zastaniawia mnie jeszcze data na dole ekranu, ale to szczegół.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #126 : 01 Września 2013, 19:48:24 »
Ja tam nic takiego nie będę oglądał. Później wiesz wszystko zanim zagrasz i nie masz radochy z gry. Trailer kinowy owszem ale ten z gameplayu już nie oglądałem na ten przykład. Swoją drogą popieram, że ktoś powinien gościa nieźle wychłostać.

Cytuj
Fenir- w Ice były ghul, alghul, graveir, zjadarka, cmentar. To wszystko brzmi o wiele lepiej, a mogliby też coś wymyśleć nowego.
Oj dobra ten Pożeracz Zwłok może nie był tak strasznie pomysłowy, jednak uszedł w tłoku. Zaś Trupojad już mi zupełnie nie przeszkadza, wręcz bym powiedział, że nie jest gorszy niż taka Zjadarka.

Zaś co do Nekkerów to po wypowiedzi Fenira stwierdzam, że Obłąkany Nekker tutaj pasuje, bo jest to związane z lokacją i nie jest to jakaś tam nazwa kolejnej odmiany, tylko szpital był na tyle nawiedzony, że nawet potwory wokół niego traciły zmysły. Także tu już jest czepialstwem wypominać nazwę. Może z wojownikiem rzeczywiście zwalili, jednak 2 (łącznie z Pożeraczem) nazwy nie robią dla mnie różnicy.

Co do wątku Ciri w 3... Ciekawe jak to rozwiążą. Bo generalnie jest ona w naszej rzeczywistości sprzed paru wieków, na dworze króla Artura. Fajnie by było jakbyśmy stamtąd się nią wydostawali. W ogóle wątek Ciri ma duży potencjał. Może znów znajdzie się jakiś czarodziej próbujący zapanować nad jej zdolnościami.


IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #127 : 01 Września 2013, 22:43:37 »
Revold, jeszcze byś się zdziwił czy to czasem sami Redzi nie wrzucili do internetu, takie "wykradzione" fragmenty gry zwiększają jej popularność ( i zainteresowanie ją) drastycznie.  Zauważ, że konto na którym znajduje się jest nowe, a filmik pokazuje troszkę fabuły i napierdzielania - tak żebyśmy czuli niedosyt. Założę się, że nagranie zniknie jutro/za 2 dni.
Jak jest pewnie się nie dowiemy, ale opcja jest wysoce prawdopodobna.

RTX
Geralt dobrze wygląda, te bary to przez zbroje.

Wątek Ciri ma potencjał, ale mnie ciekawi inna rzecz, co z Alvinem z 1?


IP: Zapisane
Veselar

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 368


Zobacz profil
« Odpowiedz #128 : 01 Września 2013, 22:49:27 »
Wątek Ciri ma potencjał, ale mnie ciekawi inna rzecz, co z Alvinem z 1?
<spoiler>Alivin nie żyje przecież. Sami go zabiliśmy na koniec Wiedźmina 1. Poza tym był on TYLKO odpowiednikiem Ciri. <spoiler koniec>


IP: Zapisane
I kroczę ciemną doliną.
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #129 : 01 Września 2013, 23:13:55 »
A to czasem nie było tak, że przy Wielkim Mistrzu był amulet Alvina? Nie było chyba nigdzie jego ciała ani informacji o jego śmierci, jeżeli była proszę o źródło.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #130 : 01 Września 2013, 23:17:22 »
SPOILER
Dokładnie jak mówi Veselar. Przecież Alvin był mistrzem zakonu. W momencie gdy zniknął przeniósł się do innego miejsca i czasu, by później powrócić i zostać wielkim mistrzem zakonu. To tłumaczy jego obsesyjną potrzebę ekwakuacji ludzkości na południe, spowodowane wizjami o białym zimnie. Zresztą głównym dowodem dotyczącym tej tezy jest jego bodajże amulet, który znajdujemy na szyi umierającego mistrza, który dostał od Triss by go chronił. Skąd w innym wypadku by miał ten amulet skoro oboje nigdy się nie spotkali?

Fenir co do twojej teorii to nie można nic wykluczyć, w końcu chwyty marketingowe są różne. Mimo wszystko nie oznacza to, że każde takie wideo jest tym chwytem. Przecież nie mało takich cwaniaków jest.


IP: Zapisane
Revold
Main Programmer

**

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162


One of The Indoctrination Theory's founder

Zobacz profil
« Odpowiedz #131 : 01 Września 2013, 23:18:06 »
Fenir, jestem na 90% pewny, że nie zostało to podrzucone przez Redów. To nagranie nie przedstawia W3 w zbyt dobrym świetle, a reklamę mają już wystarczająco wysoką. Każde złe opinie o nowym Wieśku tylko negatywnie odbiją się na promocji, imho byłoby to nieopłacalne.
Szczególnie, że zamierzają w ciągu najbliższych kilku tygodni wstawić oficjalny fragment gameplay'a, więc po co mieliby coś takiego teraz robić?
@Reuel
Michale, graty za wytrwałość. Rzadko udaje mi się uniknąć spoilerów dużych tytułów przed premierą. Wyjątkiem jest chyba tylko ME 8)


IP: Zapisane
Piszę poprawnie po polsku

Pomogłem w temacie? Chcesz się odwdzięczyć? Przyznaj punkt uznania! Link

Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #132 : 01 Września 2013, 23:19:19 »
Masz rację Fenir. To, że Alvin był Jakubem to tylko przypuszczenia. Nigdzie nie podano dokładnej informacji. Z drugiej strony dlaczego Wielki Mistrz nosił amulet z dwimerytu należący chłopca?

Są nawet teorie, że Alvin jest synem Ciri i Galahada.

Reuel, ale pewności 100% nie ma. To teoria stworzona przez fanów.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #133 : 01 Września 2013, 23:20:02 »
Parę wywiadów:
http://www.cdaction.pl/artykul-34430/wiedzmin-3-pomyslow-jest-wiecej-niz-srodkow.html

https://www.youtube.com/watch?v=O5kKGzVHZA0&feature=player_embedded

Tego drugiego jeszcze nie obejrzałem, jednak jest to wywiad Amerykańskiego recenzenta z jednym z Redów.

@Cahan
Ale to jest logiczne. Skąd w innym wypadku ma ten amulet? Po co by mu on był?
Z tym pomysłem o Ciri to jak dla mnie przesada.

@Revold
Szczerze to tak mam po Diablo III, gdzie sobie troszkę za dużo zaspoilerowałem. Tu chyba najbardziej bolą mnie bossowie, bo w sumie jakbym nagle dostał nie spodziewając się ich to byłoby ciekawiej. Zaś Wiedźmin jest jedną z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie gier i nie widzę sensu sobie czegokolwiek spoilerować z konkretniejszych rzeczy o fabule lub mechanice. Owszem wywiady czytam, jednak wywiady opowiadają o rzeczach, które w dużej mierze się zmienią i przede wszystkim o pomysłach dotyczących gier. Można powiedzieć, że są bardziej ogólnikowe niż gameplaye itp.


« Ostatnia zmiana: 01 Września 2013, 23:33:14 wysłane przez Reuel » IP: Zapisane
rtx

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223


Mów mi Jachu.

Zobacz profil
« Odpowiedz #134 : 02 Września 2013, 12:06:18 »
Czytając sobie 'Chrzest Ognia', pomyślałem, że w Wiedźminie 3 po prostu nie może zabraknąć Regisa i Schuttenbacha, a fakt ich nieobecności w pierwszych dwóch częściach to nic innego jak marnowanie potencjału oraz przepuszczanie okazji do ubarwienia gry oraz wprowadzenia nieco mocniejszego akcentu humorystycznego.

Wyobraźcie sobię sytuację, gdy gracz szlaja sie po Novingardzie [Jakoś nigdy nie patrzyłem uważnie na tą nazwę] i słyszy skrzeczenie Feldmarszałka Dudy: 'Brrrrylanty! Brrrrrylanty! Rrrrrrwa mać!'.

A tak na serio - czy Wiedźmin 3 będzie na RED Engine czy jakimś nowym silniku?


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry