Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 14 15 16 [17] 18 19 20    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Misje (Czytany 103107 razy)
Uthar

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #240 : 05 Listopada 2008, 09:57:05 »
Nom zaliczyłem misje w końcu. Jednak zwój szału to podstawa. Dzieki za pomoc.


IP: Zapisane
Uthar

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #241 : 05 Listopada 2008, 15:30:04 »
Czy na powierzchni trzeba coś załatwić przed zejsciem pod ziemie?


IP: Zapisane
Ashia
Aenigma

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 372


"sztuko z fantazji i kamienia..."

Zobacz profil
« Odpowiedz #242 : 05 Listopada 2008, 15:45:31 »
Możesz wejść do podziemia, kiedy tylko chcesz i nie musisz nic wcześniej wykonywać.


IP: Zapisane


„I gdzie ty widzieć będziesz,
gdy zamieszkamy w powidoku słońca
malowanym na powietrzu jak na szkle nieważkim,
jak nasze oczy przepełnione blaskiem
nieśmiertelnieją w pędzie
wzwyż, w ponad –

Tworząca,
Koniecznie wolna,
patrz! Dożyj siebie ze światła!”
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #243 : 05 Listopada 2008, 17:29:14 »
Polecałbym właśnie zdobyć zamek elfów, ten który jest najbliżej ciebie (idź drogą prosto) i robić armie elfów w taki sposób jak poniżej.

Czemu elfy? Elfy masz na początku toteż w zamku wzmocnisz armię na bohatera który mniej więcej po miesiącu Cie zaatakuje. Możesz iść do zamku inferno w podziemiach ale armie demonów będziesz robił od nowa. A mieszając armie Demonów i Elfów nie wyniknie dobry skutek. Toteż armia elfów i ich zamek to jedyne racjonalne wyjście.
Pytanie jak zrobić ową armie skoro elfy od nas uciekają.
Odpowiedź jest prosta i zarazem skuteczna. Agraelowi zostawiamy jednego  np. jednorożca w armii. Nie ma prawa uciec bo bohater musi mieć co najmniej jedną jednostkę w armii. Reszta armii aktualnej oraz tej z zamku będzie w zamku bez bohatera i nie będzie uciekać. Gdy chcemy zdobyć okoliczne kopalnie dodajemy armie Agraelowi i zdobywamy teren pamiętając ze po zdobyciu każdej kopalni dookoła armia musi wrócić do zamku i musi być bez bohatera bo ucieknie. Do zwiadu terenu używamy innego herosa bez armii jakiejś znaczącej. Gdy przyjcie wróg mamy armie, mamy czym sie bronić. Kluczowi są Myśliwi i Druidzi oraz Enty do obrony. Po pokonaniu wroga znowu czekamy w zamku i odbudowujemy armię. Robimy sobie 2 mniej więcej 2x mniejszą od tej którą ma Agrael. Armie mniejszą zostawiamy w zamku z herosem a Agraelem idziemy do podziemia.
Tak najlepiej jest zacząć.         


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #244 : 04 Grudnia 2008, 11:28:56 »
ja nie mogę przejść misji na b.trudnym poziomie pomocy


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #245 : 04 Grudnia 2008, 14:55:13 »
Kolego czytaj uważnie czasami topic w nim często są odpowiedzi na trudne pytania na Stronie głównej jest poradnik, tutaj go nawet umieścił sam autor wystarczy czytać i korzystać.


IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #246 : 04 Grudnia 2008, 16:43:59 »
Poza poradnikiem warto napisać jaki sie ma problem jeśli poradnik i inne rady w temacie nie pomagają. Wróżką nie jestem i kwiatków nie jadłem jak to mówią..


IP: Zapisane
kubarynkowski

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #247 : 03 Stycznia 2009, 14:38:20 »
a ja mam pytanie z innej beczki...rozpieprzylem wszystkona mapie(nie zrobilem tylko questa ze smokiem) i jak juz wyskakuje mi plansza ze misja ukonczona sukcesem wywala mnie z gry:-( mam wersje 1.6 i nie mam pojecia co sie dzieje....pomocy


IP: Zapisane
only heroic

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #248 : 04 Stycznia 2009, 15:29:58 »
Czy ktoś przechodził tę misję na heroiku i może polecić ciekawą  strategię? Właśnie męczyłem się okrutnie z 3 planszą na tym poziomie i nie chcę przechodzić teraz podobnej gehenny....

 Nie wiem czy wyżej opisane strategie sprawdzą się na poziomie heroicznym - np. ostatnia propozycja Khaziu jest niewykonalna, ponieważ po zdobyciu 1 zamku elfów nie można w nim wybudować karczmy by najmować kolejnych bohaterów. Opcja karczmy dostępna jest tylko w Inferno...   


IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #249 : 05 Stycznia 2009, 17:31:57 »
Jest wykonalne. Tylko że karczma nie jest Ci aż tak potrzebna. Liczy sie armia przede wszystkim. Do tej pory cieszyłem się dobrą opinią jeśli chodzi o pomaganie innym - najczęściej zakończone przejściem misji - nie chwaląc sie więc może i tobie pomoże.


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #250 : 05 Stycznia 2009, 17:39:56 »
Tak jak powiedział kolega najwalniejsza jest armia i rozwój bohatera a wtedy nie ma żadnych problemów ja jak przechodziłem Herosa V to w ogóle ich nie miałem bo zawsze poniekąd stawiałem na armię albo na siłę albo na oszczędzanie a wtedy każda misja jest do przejść bez względu na poziom trudności.


IP: Zapisane
Loyler

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 9


Zobacz profil
« Odpowiedz #251 : 05 Stycznia 2009, 21:04:15 »
no to przez ok. 3 tygodnie bedziesz miał już setkę i git :)


IP: Zapisane
Nadejdzie czas... to nieuniknione... nic tego nie zmieni... choćbyś się starał... i robił wszystko... to jednak... NADEJDZIE HEROES VI
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #252 : 06 Stycznia 2009, 09:57:39 »
Loyler wiesz co... masz fajny podpis ^^ podoba mi się xD... serio.

Do tematu. Możesz na upartego atakować zamek inferno, ale potem będziesz miał za mało armii bo swoją stracisz zdobywając zamek. W tym zamku nie odbudujesz armii a zaraz atakuje elf więc nie da rady.


IP: Zapisane
only heroic

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #253 : 06 Stycznia 2009, 11:55:08 »
Hmmm widzę, że nie dokońca zrozumieliście problem. Aby powiększać armię elfów konieczne jest najęcie ich bohatera, bo przy Agraaelu stworzonka szybko uciekają i drastycznie się ona kurczy z dnia na dzień .... Trzymając natomiast armię w zakmu nie tracimy jednostek ale też zbyt wiele nie powojujemy na mapie. To tyle gwoli wyjaśnienia....

Na szczęcie udało mi się samemu znaleźć rozwiązanie. Poprostu szybko zdobyłem zamek Elfów i natychmiast po tym pognałem resztką armii na Inferno. Gdy i ten zdobyłem, wynająłem w nim bohatera Strzelców i przekazałem mu ostatki armii, a dla Agraaela zbudowałem armię z demonów.

W tej chwili sytuacja wydaję się być opanowana, mam w posiadaniu już dwa zamki Sylwan i Inferno, i gormadzę ekipę na ostatni zamek Łowców. W ogóle ta misja (jak i pozostałe) przy 3 misji Inferno na heroicznym to spacerek. Nie mówiąc już o Przystani, która była śmiesznie łatwa (problemy i to spore miałem dopiero przy 5 misji). To właśnie 3 pierwsze scenariusze Przystani tak mnie znudziły i zraziły, że odstawiłem tę grę prawie na rok i niedawno w śwęta dopiero do niej wróciłem. Na szczęście kampania Inferno okazała dużo ciekawsza i trudniejsza....

Zobaczymy, jak będą wyglądały kolejne....
 



IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #254 : 06 Stycznia 2009, 22:10:28 »
Tak, ale w mojej propozycji było własnie, żeby zostawiać armie w zamku ELFÓW a do agraela ja dawać tylko jak gdzieś idziesz.

Co do kampanii przystanie... mnie też nudziła, ale to tylko samouk więc da sie przeżyć. W ogóle fabuła całej podstawki jest genialna... tj. genialnie ułożona i rozwiązanie ciekawe na jej wykonanie. A sama historia jest dobra ale nie rewelacyjna.

Co do kolejnych. Kampania mrocznych elfów jest fajna, ciekawa ale... długa. Gra sie ją na prawie samych wielkich mapach, ale to zaleta jak i wada.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 16 [17] 18 19 20    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry