Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Jakich języków się uczycie:
angielski - 40 (42.6%)
niemiecki - 22 (23.4%)
francuski - 7 (7.4%)
hiszpański - 8 (8.5%)
rosyjski - 7 (7.4%)
inny (napisz jaki) - 10 (10.6%)
Głosów w sumie: 44

Strony: [1] 2 3    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Jakich języków się uczycie/ warto się uczyć? (Czytany 10661 razy)
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« : 06 Maja 2012, 18:41:07 »
Tak jak w temacie jakich języków się uczycie? Jakie warto się uczyć? Jak wam idzie nauka? Macie jakieś wskazówki dla uczących się jakiegoś języka? Który jest dla was najprostszy do nauczenia się?

Ja osobiście uczę się j. angielskiego i niemieckiego. Wiadomo wyboru nie miałem, ale jednak angielski łatwo się uczyć, gdyż jest wszechobecny i najbardziej przydatny. Dogadasz się nim w wielu zakątkach świata. Niemiecki - jak to mówi mój tata, warto znać jeden z języków starych zaborców. Choć nadal jestem na poziomie podstawowym w tych językach, to kiedyś się będę uczył angielskiego by mieć go perfekcyjnie opanowanego.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 06 Maja 2012, 18:44:04 »
Jak dla mnie kiedyś przyjdzie taki moment, że warto będzie się chińskiego uczyć.
Póki co angielski jest praktyczny, ale przyszłościowo może właśnie być różnie.

EDIT: PierFszyyy!


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 06 Maja 2012, 18:49:37 »
Uczę się tych samych języków co ty Hadrian. Niemiecki podstawy, a angielski na poziomie Upper intermediate. Uczę się bo muszę  >:( Nie twierdzę, że to nieprzydatne, ale nie lubię. Kiedyś uczyłam się francuskiego. Jest on moim zdaniem łatwiejszy i bardziej przydatny od niemieckiego. Nauka to wiadomo szkoła, angielski do domu i filmy po angielsku (głównie bajki dla dzieci- po polsku często nie ma). Talenów językowych nie mam... Polski też nie jest mym konikiem (Opisz obraz: Na obrazie jest baba w żółtej sukience  ;D ). Wątpię bym kiedyś musiała mówić w językach obcych (chcę iść na weterynarię, kraju opuszczać nie mam zamiaru).


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06 Maja 2012, 18:50:25 »
Englisz of course
&
Japoński


Cóż angielskiego uczę się już, a japońskiego zacznę na studiach bądź w tym roku :D(wszystko zależy od tego czy w szkole będzie tyle osób by zrbić profil z językiem japońskim)


IP: Zapisane
Divine
(Armiwart)

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38


Зачем я...

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 06 Maja 2012, 19:02:19 »
Ja uczę się angielskiego i hiszpańskiego, z językami obcymi mam chyba najwięcej kłopotów, ale wiem, że trzeba umieć choć coś powiedzieć w innym języku. Ja mam wrażenie, że hiszpański, to jakiś niesamowicie trudny język, ale to pewnie dlatego, że nie mam zdolności do szybkiego uczenia się innych języków.  :(


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 06 Maja 2012, 19:09:35 »
Jak dla mnie kiedyś przyjdzie taki moment, że warto będzie się chińskiego uczyć.
Póki co angielski jest praktyczny, ale przyszłościowo może właśnie być różnie.

EDIT: PierFszyyy!
Czy ja wiem, jak na razie to Chińczyki uczą się anglika i oby tak zostało. Rozumiem, że Chińczyki są potęgą gospodarczą, ale i tak jeszcze kulturowo im daleko i trudno im będzie pokonać angielski język i kulturę obecną na całym świecie w różnych jego zakątkach.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Gaspar
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 8

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 06 Maja 2012, 19:11:51 »
~Ja uczę się j.angielskiego i niemieckiego , a w domu hiszpańskiego.


IP: Zapisane
bos778

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 13

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 06 Maja 2012, 21:35:38 »
Ja uczę się angielskiego i francuskiego i powiem o języku francuskim tyle albo ja mam słabego nauczyciela albo to ten język jest taki trudny w opanowaniu... Wg mnie warto się uczyć jako drugiego języka hiszpańskiego lub włoskiego.


IP: Zapisane
J'Bergo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


Без счастья жизнь это мука

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 06 Maja 2012, 21:48:23 »
Angielski mam w szkolę obowiązkowo więc muszę się go uczyć.
Indywidualnie uczę się Francuskiego-kocham ten język i gdyby można było zastąpił bym nim angielski.
(niestety trudno zrobić)

Je't aime français !!!!


IP: Zapisane
Klikanie w J'Bergo na SB nic nie da  ;>
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 06 Maja 2012, 21:48:58 »
Ja się uczę w szkole niemieckiego i angielskiego. Angielski też od siebie, ale raczej w formie czytania: kupuje gazety po angielsku (white dwarf), albo czytam jakieś komiksy.

W tamte wakacje próbowałem nauczyć się norweskiego z internetu, ale średnio wyszło. Jeśli wena nie opadnie to kupie sobie jakieś rozmówki w wakacje. Póki co umiem tylko powiedzieć: Jeg fra Norge - jestem z Norwegii.


IP: Zapisane
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 06 Maja 2012, 22:07:28 »
Ja na chwile obecną uczę się tylko dwóch języków: angielskiego i niemieckiego. Tego pierwszego uczę się od czwartej klasy podstawówki (chyba jak każdy) a tego drugiego... 7 lat. Mówię serio, języka niemieckiego uczę się od 1 klasy szkoły podstawowej. I wychodzi mi to na dobre - mam najlepsze oceny w klasie i byłem na wymianie uczniowskiej rok temu.


IP: Zapisane
Divine
(Armiwart)

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38


Зачем я...

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 06 Maja 2012, 22:19:11 »
Ja na chwile obecną uczę się tylko dwóch języków: angielskiego i niemieckiego. Tego pierwszego uczę się od czwartej klasy podstawówki (chyba jak każdy) [...]
Ja miałem ciekawą szkołę-angielskiego uczyłem się już od zerówki.  :( Tyle lat się tego uczę, a i tak słabo mi wychodzi.


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 06 Maja 2012, 22:28:14 »
Ja też miałam angielski już w zerówce. Słabo go umiem raczej (wedle swojej oceny, a nie podręcznika). Paradoksalnie dobrze piszę w tym języku, ale mówię beznadziejnie. Jeszcze rodzice mnie w dzieciństwie w domu nauczyć próbowali, ale jak ja wówczas nawet w języku polskim nie wiedziałam co to jest czas teraźniejszy, to tych efektów łatwo się domyślić.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 06 Maja 2012, 22:30:37 »
Cytuj
Czy ja wiem, jak na razie to Chińczyki uczą się anglika i oby tak zostało. Rozumiem, że Chińczyki są potęgą gospodarczą, ale i tak jeszcze kulturowo im daleko i trudno im będzie pokonać angielski język i kulturę obecną na całym świecie w różnych jego zakątkach.

Nasi rodzice uczyli się np. rosyjskiego :)

Z tym różnie bywa, choć globalizacja jest nieubłagana jak zauważyłeś.


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 06 Maja 2012, 22:35:23 »
Kiedyś był francuski językiem międzynarodowym. Chiński nim raczej nie zostanie, bo jest po prostu za trudny. Nawet sami mieszkańcy Chin nie mają z nim łatwo... Dodatkowo jego zapis jest niewiarygodnie wręcz skomplikowany, jak dla mnie te wszystkie znaczki tak samo wyglądają.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Strony: [1] 2 3    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry