Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Jakich języków się uczycie:
angielski - 40 (42.6%)
niemiecki - 22 (23.4%)
francuski - 7 (7.4%)
hiszpański - 8 (8.5%)
rosyjski - 7 (7.4%)
inny (napisz jaki) - 10 (10.6%)
Głosów w sumie: 44

Strony: 1 2 [3]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Jakich języków się uczycie/ warto się uczyć? (Czytany 10661 razy)
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 04 Sierpnia 2012, 20:27:03 »
U mnie klasycznie, angielski + niemiecki. Z innych języków, jakie mnie interesują, i których chciałbym się nauczyć, są:
-wszelkie skandynawskie (choć zapewne poprzestanę na norweskim)
-łacina (ze względu na jej dawną wagę jak i fakt, iż po prostu mnie ciekawi)
-chiński (z powodu globalnego zasięgu Chin)
I w ostateczności francuski, ale to dopiero po opanowaniu tych wyżej wymienionych, ale nie wiadomo, czy do tego w ogóle dojdzie.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 04 Sierpnia 2012, 20:53:12 »
DWito nie twierdzę, że nikt nie umie, ale nauka języka angielskiego nie jest czymś tak popularnym jak np. w Polsce. Oczywiście też zależy to od miejsca i w dużym mieście z iluś tam osobami dogadasz się po polsku, ale już np. wśród Indian w puszczy amazońskiej mówi się językami rdzennymi lub/i właśnie po hiszpańsku.

Po co ktokolwiek miałby jechać na Syberię? Tajga jest sama w sobie piękna i ja osobiście chciałabym spędzić parę dni w tamtejszych lasach. Nie robię z Rosjan idiotów, bo nic do nich nie mam i nawet ich lubię i chciałabym mówić po rosyjsku, ale na odludziach i w wiochach nauka języków obcych jest często abstrakcją  ;) W polskiej wsi też raczej osób wykształconych jest mniej niż w dużym mieście.

Francuzi mają nie tylko awersję do angielskiego, do niemieckiego, itd. też. Zresztą polska awersja do niemieckiego IMHO nie pochodzi tylko i wyłącznie do wpajanej nam od dziecka nienawiści do Niemców, ale dlatego, że jest to brzydki, twardy język, w którym "kocham cię", czyli "Ich liebe dich" brzmi dla większości Polaków jak by się chciało komuś przywalić  ;D Teorytycznie powinniśmy też odczuwać niechęć do rosyjskiego, ale ten język brzmi dla nas ładnie dlatego wielu Polaków chciałoby go umieć.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
AnnouncE

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 17

Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 04 Sierpnia 2012, 21:38:42 »
ale angielski to piekny jezyk, pomijajac fakt podrozy on sie przyda na przyszlosc, praca,kariera i inne


IP: Zapisane
Waverley
M&M's

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 336


Po co to-to...

Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 01 Września 2012, 00:51:20 »
A ja uczę się angielskiego i francuskiego. I mam nadzieję, że wykorzystam to kiedyś, bo często znajomość języka przydaje się tylko w CV o.O


IP: Zapisane
AnnouncE

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 17

Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 10 Listopada 2012, 13:47:01 »
Angielski, a w gimbazie bd niemiecki ;xx


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 18 Stycznia 2013, 11:10:10 »
Odkopię temat z zapomnienia i chciałbym się spytać czy ktoś z was używał fiszek do nauki języka? Co sądzicie o ich skuteczności? Może macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na naukę słówek, czy może jednak tradycyjne powtarzanie?


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 19 Stycznia 2013, 21:22:39 »
Fiszek nie używałam. Mi najlepiej robi przepisywanie danych słówek i potem uczenie się z własnych notatek, a nie z książki. Dobrze jest czasem przepisać parę razy. Niezłe efekty daje też oglądanie filmów (najlepiej bajek dla dzieci- prosty język, klarowna wymowa) w językach obcych.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 28 Marca 2013, 21:53:22 »
W moim skhromnym przypadku historia ma sie inaczej - odkąd pamiętam, czytaj od wieku 4 lat, nigdy się języka nie uczyłem - oglądałem bajki, później filmy po dojczu/engliszu bo na polskich wtedy kanałach tylko wieczorynka była. No i się nauczyłem paru słówek, wygrzebałem słowniki to i sprawdzałem znaczenie. W ogóle cała moja edukacja (zegar, godzina, czytanie i język) kręciły się w okół bajek. Ale zbaczam z tematu.

Na początek dobrze jest oglądać z polskimi napisami - przy okazji w wielu przypadkach to lepsze niż lektor/dubbing.
Lvl 2 - bez napisów, po angielsku czy innym języku który trochu umisz, i się go w ten sposób uczysz.
Lvl 3 - język który średnio umiesz jako napisy/dubbing a drugie w języku który umiesz. Nie polsku. Na przykład znasz trochę niemiecki - to oglądasz film po angielsku z niemieckimi napisami.

Skutki? Jestem jedyną osobą w klasie która ogarnia 99,9% słówek padających na lekcjach języków obcych. Jak nie ze znaczenia to z kontekstu bo "gdzieś to już słyszałem/widziałem". Pomaga też pisanie z osobą zza granicy.

Powodzenia!


IP: Zapisane
Strony: 1 2 [3]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry