Witaj na polskim forum po¶wiêconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj siê:

Pamiêtaj:
0 U¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Ankieta
Pytanie: Tawerna - g³ówna lokacja to:
Ma³a mie¶cina - 2 (11.8%)
Stolica jakiego¶ królestwa - 3 (17.6%)
Karczma - 9 (52.9%)
Inna propozycja (napisz jaka) - 1 (5.9%)
Piwnica ze zboczonym emerytem - 2 (11.8%)
G³osów w sumie: 17

Strony: [1] 2 3 4 5    Do do³u Wy¶lij ten w±tek Drukuj
¦wiat Tawerny - Pomys³y, Pytania, Zg³oszenia (Czytany 12809 razy)
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 1 062


Uzale¿niony od niebieskiego

Zobacz profil
« : 21 Lutego 2013, 22:49:32 »
Ten post bêdzie aktualizowany.


Fenir wymy¶li³, ¿eby:
"otworzyæ temat w którym Tawernowicze dostaliby planetê któr± by kszta³towali, ka¿dy tawernowicz móg³by byæ stwórc± swojego ma³ego królestwa".

Ja natomiast zaproponowa³em, ¿eby to wzbogaciæ o co¶ podobnego do PBF. Ka¿dy z nas prowadzi³by swoj± postaæ i opowiada³ swoj± historiê. Na ¶wiecie jest miasto Tawerna i mog³aby stanowiæ ona takie swoiste "j±dro rozgrywki", tak± najwa¿niejsz± lokacj±. Oczywi¶cie podstawê stanowi³oby realia ¶redniowieczno-fantasy.

Natomiast Cahan przytoczy³a kolejn± propozycjê, a Reuel przytoczy³ do¶æ ciekawy argument:
"To mo¿e ¶wiat Ashan, Irollan?".
"Ashan, Tawerna to strona po¶wiêcona tematyce Heroes, wiêc jej historia musi siê rozgrywaæ w owym ¶wiecie, lub chocia¿ w obrêbie jego uniwersum".
Zaraz pojawi³y siê g³osy czemu, by nie jaki¶ ¶wiat z poprzednich czê¶ci, ale my¶lê, ¿e nie powinni¶my siê tak rozdzielaæ, bo nigdy nie dojdziemy do porozumienia i nic z tego nie bêdzie.

W tym temacie podajemy swoje propozycje dotycz±ce jak ma wygl±daæ "¦wiat Tawerny", czy tworzymy z tego jak±¶ spójn± fabu³ê?


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian siê ucieszy, a je¶li kto¶ nie bêdzie chcia³ graæ, to bêdzie znaczy³o, ¿e go nie lubi. A przecie¿ Hadriana wszyscy lubi±, wiêc wszyscy zagraj±. Plan idealny  8)
Cahan
Cz³owiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 21 Lutego 2013, 22:57:11 »
Pomys³ Fenira jest dobry, ale trudny do zrealizowania. Gotowy ju¿ ¶wiat sprawi, ¿e gracze nie bêd± toczyæ sporu o jego organizacjê.
Proponowa³abym fabu³ê wielow±tkow±, ka¿dy sobie, ale nasze postaci siê spotykaj±. Czasem mo¿na by przytoczyæ jakie¶ "wspomnienia".


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia ch³opczyca, ¿e tylko bycie feministk± ratuje jej kobieco¶æ :>
Waverley
M&M's

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 336


Po co to-to...

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 21 Lutego 2013, 23:01:05 »
Yyy... ¦wiat Tawerny = ¶wiat tawernowiczów. Czyli nie Ashan.

A z reszt± siê zgadzam.


IP: Zapisane
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 21 Lutego 2013, 23:04:28 »
Wola³bym stworzenie w³asnego ¶wiata gdy¿ Ashan nie wydaje mi siê zbytnio ciekawy :P
W nowym ¶wiecie mo¿na by³oby stworzyæ w³asn± rasê lub krainê co by³oby wed³ug mnie du¿ym plusem lecz organizacja tego ci±gnê³aby siê w nieskoñczono¶æ.
Tak, czy siak, po¿yjemy zobaczymy.


IP: Zapisane
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 21 Lutego 2013, 23:33:00 »
A czemu by nie stworzyæ ¶wiata w którym by³yby pañstwa Enroth, Antagarich, Ashan i co tam sobie kto za¿yczy?
Wtedy nie by³oby sporów, wilk by³by syty, a owca ca³a.

Niezale¿nie od wyniku, ja sobie rezerwujê jaskiniê za wodospadem   8)



IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 1 062


Uzale¿niony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 22 Lutego 2013, 07:30:54 »
A czemu by nie stworzyæ ¶wiata w którym by³yby pañstwa Enroth, Antagarich, Ashan i co tam sobie kto za¿yczy?
Wtedy nie by³oby sporów, wilk by³by syty, a owca ca³a.
No tak, ale dodaje nam ogrom ¶wiata, ju¿ ka¿dy z kontynentów jest ogromny, a co dopiero wszystkie na jednej planecie! Jak na razie idzie to w jedn± stronê, ale czekam na wiêcej komentarzy.

Co do fabu³y wielow±tkowej fabu³y to nied³ugo zacznê pracowaæ nad jakim¶ wprowadzeniem, ale wpierw trzeba ustaliæ miejsca akcji i ¶wiat.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian siê ucieszy, a je¶li kto¶ nie bêdzie chcia³ graæ, to bêdzie znaczy³o, ¿e go nie lubi. A przecie¿ Hadriana wszyscy lubi±, wiêc wszyscy zagraj±. Plan idealny  8)
MiSi

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 37


Serwus!

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 22 Lutego 2013, 09:57:51 »
Je¶li chodzi o wybór krainy z serii HoMM, to proszê was, nie ma to jak H4, przynajmniej takie moje zdanie :) Tam nie by³y potrzebne filmiki w Kampaniach, wystarcza³o co jaki¶ czas wyskakuj±cego okienko z tekstem, a wszytko piêknie, ³adnie siê malowa³o  8)


IP: Zapisane
Desmond
U¿ytkownik jest na li¶cie obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 12


Prawie ninja

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 22 Lutego 2013, 10:27:15 »
Nowy, pikny ¶wiat stworzony przez Tawernowiczów. Padamy na kolana przed wielkim królem tego wszystkiego JareQ. Dowódc± wszystkich wojsk jest Loczek, a poszczególnymi genera³ami tego królestwa podzielonego na tzw. krainy s± np.: Hellscream, DWito, Menelag. S± tu te¿ smoki lubiane przez lud, Cahan, Niebieskooki Smok.

Ja np. by³bym druidem i pustelnikiem ¿yj±cym w lesie (ja Radagast Bury), Przygotowywa³bym wywary itd...


IP: Zapisane
sygnatura za du¿a/Martin
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 22 Lutego 2013, 17:25:14 »
Ja jestem pomys³odawc± i mówiê, ¿e ¶wiat tworzony przez tawernowiczów.


IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 659


Swego czasu Last P±czek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 23 Lutego 2013, 22:44:59 »
Przyznam siê szczerze, projekt fajny, a jak¿e, tylko ¿e ja tak niezbyt kreatywny jestem...


IP: Zapisane
Desmond
U¿ytkownik jest na li¶cie obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 12


Prawie ninja

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 24 Lutego 2013, 14:51:20 »
Tylko to rozwin±³em/


IP: Zapisane
sygnatura za du¿a/Martin
Belegor
Mistrz oryginalnych pomys³ów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 2 445


Bestiarysta z zami³owania

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 24 Lutego 2013, 15:34:24 »
Nie wiem, czy to po prostu nie jest za¶miecanie forum, ale po co wam ten temat? Je¶li do jakiej¶ twórczo¶ci, to ka¿dy decyduje jak to ma wygl±daæ, je¶li do pbf/rpg-a, którego mieliby¶cie ochotê zrobiæ na tawernie- darujcie sobie. Od dawna ¿adna sesja siê tu nie odby³a, tylko forumowa mafia jest wyj±tkiem, ze wzglêdu na swe oryginalne zasady.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 659


Swego czasu Last P±czek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 24 Lutego 2013, 19:27:31 »
Hmm ok a tak z ciekawo¶ci, jaki by¶cie nadali Miastu-roboczo-nazwanemu-Tawerna klimat i styl? Co¶ w stronê Sylvanu, Orkowej Twierdzy, Przystani, czy co¶ z wcze¶niejszych czê¶ci? Zlepek kilku miast? A mo¿e wzorowaæ siê na jakim¶ istniej±cym mie¶cie? Jak bêdzie jaki¶ konkretny pomys³ to spróbujê swoich si³ z o³ówkiem i kredkami, albowiem krajobraz to jedyne czego nie zepsujê do reszty... A tak zobaczê czy jestem w stanie co¶ porz±dnie narysowaæ...


IP: Zapisane
Cahan
Cz³owiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 24 Lutego 2013, 19:30:31 »
Belegor chodzi o stworzenie czego¶ na kszta³t PBFa, ale nie do koñca. Raczej zbiorcza seria opowiadañ z tego samego ¶wiata, po³±czona z opowiadaniami innych graczy.
Sojlex- tu siê zaczynaj± schody. Dlatego proponowa³am istniej±cy ju¿ ¶wiat. Obawiam siê, ¿e bêdzie musia³a byæ ankieta i demokratyczne wybory, albo ustala jedna osoba. Mo¿e byæ te¿ tak, ¿e ka¿dy tworzy sam swój w³asny rejon, a potem ju¿ stworzone krainy ³±czy siê w jedno¶æ.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia ch³opczyca, ¿e tylko bycie feministk± ratuje jej kobieco¶æ :>
Fast
Mo³dawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 24 Lutego 2013, 19:31:26 »
Mo¿e zbiorczo tworzymy fantasy i przyjmujemy pewn± konwencjê, ale ka¿dy rejon ma swoje prawo, zwierz±tka, kulturê, etc.? :D


IP: Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5    Do góry Wy¶lij ten w±tek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrze¿one.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajduj±cych siê w obrêbie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powi±zane z nimi loga s± zastrze¿onymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materia³y pochodz±ce z serii gier Might & Magic s± wy³±czn± w³asno¶ci± ich twórców i zosta³y u¿yte wy³±cznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry