Witaj na polskim forum po¶wiêconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj siê:

Pamiêtaj:
0 U¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Ankieta
Pytanie: Tawerna - g³ówna lokacja to:
Ma³a mie¶cina - 2 (11.8%)
Stolica jakiego¶ królestwa - 3 (17.6%)
Karczma - 9 (52.9%)
Inna propozycja (napisz jaka) - 1 (5.9%)
Piwnica ze zboczonym emerytem - 2 (11.8%)
G³osów w sumie: 17

Strony: 1 [2] 3 4 5    Do do³u Wy¶lij ten w±tek Drukuj
¦wiat Tawerny - Pomys³y, Pytania, Zg³oszenia (Czytany 12810 razy)
Belegor
Mistrz oryginalnych pomys³ów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 2 445


Bestiarysta z zami³owania

Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 24 Lutego 2013, 19:33:25 »
A nie lepiej zrobiæ takie ma³e miasteczko w  stylu ¶redniowiecznym, nawet pó¼no¶redniowiecznym gdzie w ¶rodku serca urbanizacji (czyli tawerna), by³by portal, który zabiera³by ka¿dego cz³onka do dowolnej krainy z M&M, które by chcia³.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Cahan
Cz³owiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 24 Lutego 2013, 19:36:35 »
Fast i Belegor- pomys³ dobry. Ale niekoniecznie krainy M&M, bo wiêkszo¶æ osób woli stworzenie w³asnej. Ale Tawernê proponowa³abym umiejscowiæ gdzie¶ przy jakim¶ trakcie. Taka samotna karczma, dla wêdrowców z ró¿nych ¶wiatów.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia ch³opczyca, ¿e tylko bycie feministk± ratuje jej kobieco¶æ :>
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 1 062


Uzale¿niony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 24 Lutego 2013, 19:41:42 »
Widzê, ¿e zaktywizowali¶cie siê, w³a¶nie nad tym siê zastanawia³em i doszed³em do wniosku, ¿e kompletnie zrywamy z tematyk± HoMM, przewa¿y³y w dodatku g³osy w ankiecie.

Tawerna bêdzie miastem - g³ówn± lokacj±, prawdopodobnie w stylu pó¼no¶redniowiecznym. Jest to te¿ pierwsza lokacja do omówienia, jak by wygl±da³o miasto, ma to byæ jaka¶ ma³a mie¶cina, ogromna stolica jakiego¶ fantastycznego królestwa? Czy mo¿e taka karczma?

@FAST
"ka¿dy rejon ma swoje prawo, zwierz±tka, kulturê, etc."
Rozwiñ to, my¶lê ¿e to do¶æ ciekawe rozwi±zanie.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian siê ucieszy, a je¶li kto¶ nie bêdzie chcia³ graæ, to bêdzie znaczy³o, ¿e go nie lubi. A przecie¿ Hadriana wszyscy lubi±, wiêc wszyscy zagraj±. Plan idealny  8)
Fast
Mo³dawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 24 Lutego 2013, 19:49:13 »
No na zasadzie autonomicznych królestw, gdzie przekroczenie danej granicy oznacza wej¶cie na zupe³nie inn± ziemiê.

Dajmy na to w Pandolandii (nazwijmy tak roboczo mój kraj) oficjalnym jêzykiem jest: ironiczny, a zwierzêtami hodowlanymi Pandy. Po wej¶ciu na teren mojego kraju trzeba weso³o jod³owaæ i tañczyæ makarenê.

Z kolei po wej¶ciu - za³ó¿my - do Cahalandii wszyscy musz± przyznaæ, ¿e smoki to wspania³e gady, za¶ jedynym ¶rodkiem transportu s± Wyverny.
W centrum kraju znajduje siê Góra/Pa³ac Smoczycy itd.

Takie cu¶.


IP: Zapisane
Cahan
Cz³owiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 24 Lutego 2013, 19:50:28 »
Ja bym stawia³a na jakie¶ bogate miasto handlowe, lub przydro¿n± gospodê w Zapadlinku Dolnym ;).
A id±c tropem my¶lenia Fasta ka¿dy tworzy sobie swoje w³asne pañstewko, z w³asnym fantastycznym ¶wiatem, choæ niektóre kwestie winny byæ wspólne. Trzeba by wspólnie ustaliæ rozumne rasy i zaawansowanie technologiczne.
A Fast pomys³ genialny, jestem za :)


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia ch³opczyca, ¿e tylko bycie feministk± ratuje jej kobieco¶æ :>
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 24 Lutego 2013, 19:54:56 »
A mo¿na bêdzie mieæ swoje "w³asne" zwierzêta typu: karalomysz, która jest padlino¿ern± mieszank± tego, czego przeciêtna kobieta boi siê najbardziej ;D?
Je¿eli tak to wchodzê w to jak ¿uk gnojak w Wielkie, ¦mierdz±ce, Krowie g....no :P
P.S.Nie wiñcie, jestem z góralskiej wsi, a tu siê takich s³ów nie oszczêdza  ;)


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 1 062


Uzale¿niony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 24 Lutego 2013, 19:56:16 »
Hm... w sumie nie najgorszy pomys³, ale gdyby mia³o te¿ trochê przyzwoito¶ci (bo je¶li chcesz wcieliæ w ¿ycie swój przyk³ad to jestem na nie). Znaczy kto chcia³by móg³by prowadziæ w³asne "królestwo", albo do³±czyæ do jakiego¶ lub byæ jakim¶ samotnikiem/ pustelnikiem/ wêdrowcem. Ale te¿ to jako¶ ograniczyæ, bo za bardzo siê rozcz³onkujemy..

@Cahan
Do tych zaawansowanych technologi zaliczasz kuszê? :rolleyes:
Chyba lepiej zostañmy przy fantasy, a nie S-F


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian siê ucieszy, a je¶li kto¶ nie bêdzie chcia³ graæ, to bêdzie znaczy³o, ¿e go nie lubi. A przecie¿ Hadriana wszyscy lubi±, wiêc wszyscy zagraj±. Plan idealny  8)
Cahan
Cz³owiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 24 Lutego 2013, 19:59:11 »
Kuszy nie. Po prostu chodzi o to by kto¶ nagle nie wyszed³ z karabinem maszynowym, dzia³em laserowym, etc. Czyli fantasy w klimatach pseudo¶redniowiecznych.
Hadras raczej tak. Na swojej ziemi.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia ch³opczyca, ¿e tylko bycie feministk± ratuje jej kobieco¶æ :>
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 24 Lutego 2013, 20:03:44 »
To tylko przyk³ad zaczerpniêty z pewnego serialu, poza tym nie chcia³bym tak biednych myszy zniekszta³ciæ, to s± bardzo mi³e i s³odkie zwierz±tka. Prêdzej zmiksowa³bym skunksa z kotem (nie lubiê kotów :P) lub wê¿a z or³em (co to by by³o ;D).
Chcia³bym aby Tawerna by³a tak± ma³± mie¶cin±, tyle ¿e tak± wyj±tkow± ala Wolne Miasto.



IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 1 062


Uzale¿niony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 24 Lutego 2013, 20:06:46 »
Fajnie, ka¿dy bêdzie mia³ w³asne królestwo i wszyscy szczê¶liwi.. ale czy bêdzie w takim razie jakie¶ spoiwo? Bo mo¿e to pój¶æ w tak± sytuacjê, ¿e ka¿dy bêdzie odrêbn± histori± ¿y³ i bêdzie to bez ³adu i sk³adu. Przy okazji ograniczmy ilo¶æ lokacji, przynajmniej pocz±tkowo..

Lokacje powinni¶my tworzyæ wspólnie.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian siê ucieszy, a je¶li kto¶ nie bêdzie chcia³ graæ, to bêdzie znaczy³o, ¿e go nie lubi. A przecie¿ Hadriana wszyscy lubi±, wiêc wszyscy zagraj±. Plan idealny  8)
Fast
Mo³dawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 24 Lutego 2013, 20:10:17 »
Historia jedna, zak³adamy, ¿e mamy wspólnego wroga (nic tak nie jednoczy jak wspólny epicki wróg), ilo¶æ mega-wybitnych lokacji ograniczona.

Jeden user nie bêdzie mia³ pomys³u na zamek, a drugi bêdzie mia³ 100 000 wersji Lochów, Kamiennych Portów, Ko¶cistych Wie¿, Kolczastych Wiêzieñ, Karmazynowych Sal, Platynowych Cytadel i innych Bursztynowych Komnat :D

Innymi s³owy - epic lokacje - jako esencja czyjego¶ skrawka ziemi.
Ja mogê mieæ np.
- Wielkie Pola Bambusowe
- Pandofortecê
- Koguci Gród

Etc.  8)


IP: Zapisane
Cahan
Cz³owiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 24 Lutego 2013, 20:17:58 »
Mo¿e nie ka¿dy w³asne królestwo. Stworzyæ kilka królestw, a ka¿dy ¿yje w danym. Je¶li kto¶ jest dajmy na to orkiem barbarzyñc±, to chyba wystarczy mu jaka¶ jedna zabita dechami wiocha, albo szukanie przygód po ¶wiecie. Spoiwem powinny byæ wspólne w±tki. Powinny dodatkowo powstawaæ postacie niczyje, czyli np. smokobójca id±cy uratowaæ Zapadlisko przed terrorem smoczycy Cahan. Postacie mog± podró¿owaæ po ¶wiecie.
No i wszyscy musimy spotykaæ siê co jaki¶ czas w Tawernie.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia ch³opczyca, ¿e tylko bycie feministk± ratuje jej kobieco¶æ :>
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 24 Lutego 2013, 20:24:43 »
Je¶li chodzi o ankietê to jestem za ma³± mie¶cin±.
Je¶li za¶ chodzi o pomys³y to koncept Fasta ¿eby ka¿dy wymy¶li³ powiedzmy po te trzy krainy jest spoko  :).
Ja za¶ dorzucê swoje trzy grosze:
Mogliby¶my siê po³±czyæ w 3-5 osobowe grupki które tworzy³yby jedn± krainê i mia³yby swojego przedstawiciela wybranego przez grupê.



IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 659


Swego czasu Last P±czek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 24 Lutego 2013, 20:27:47 »
Hmm ja mia³bym pomys³ na ma³e pañstewko. Republika Zjednoczonych Kolonii - by³oby to j.w. po³o¿one na archipelagu wysepek, co wa¿ne, (powieje histori± zbli¿on± do US, czy Koviru od Sapkowskiego...) pierwotnie wiêkszo¶æ inteligentnych ras skolonizowa³a je. Jako ¿e jednak ka¿dy chcia³ wiêcej rozpoczê³y siê wojny, dopóki miasteczka nie zawi±za³y unii, na mocy której uniezale¿ni³y siê od pañstw macierzystych. By³ to dla nich op³acalny ruch, bowiem mimo niedostêpnych brzegów, same wyspy by³y bogate we wszelakie surowce potrzebne do rozwoju, a w miastach byli ludzie chc±cy próbowaæ nowego ¿ycia... Wszyscy Ci, których wy¶miano za zbyt ¶mia³e rozwi±zania techniczne, czy alchemiczne. Byle kolonie sta³y siê azylem dla uciekinierów, wiê¼niów politycznych i tym podobnych. Dziêki temu RZA rozwija³y siê do¶æ prê¿nie. Pozostawa³ problem - mianowicie które z miast bêdzie stolic±. Po d³ugich i burzliwych obradach, postanowiono wykupiæ ma³o prosperuj±ce lataj±ce miasto od magów. Zaludnino je, i umieszczono w samym centrum archipelagu, na pocz±tku na wodzie aby u³atwiæ transport i rozbudowê. W koñcu ukoñczona stolica by³a miastem jakiego ¶wiat nie widzia³ - lataj±ce ruiny przebudowane zosta³y w metropoliê, dla wielokulturowego spo³eczeñstwa. Magowie nie byli zbyt zadowoleni, wyszli nie najlepiej na sprzeda¿y, jednak republika posz³a z nimi na korzystny kompromis - w mie¶cie zostanie za³o¿ony magiczny uniwersytet, a sami magowie zamieszkaj± w wybranej przez siebie dzielnicy.


Wiem ¿e brzmi to co najmniej dziwnie, je¶li nie ¶miesznie. Mimo to pomys³ ten mam ju¿ od jakiego¶ czasu w g³owie, i naprawdê ¿a³ujê ¿e mam tak nieudolne rêce ¿e nie jestem w stanie tego oddaæ nie szpec±c tego za bardzo...


IP: Zapisane
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 24 Lutego 2013, 20:28:26 »
Mo¿e na pocz±tku dobrze by³oby zrobiæ jeden wielki kontynent na którym ¿yj± pewne ludy,stworzenia, istoty. Po pewnym czasie, co¶ by die wydarzy³o np. zaatakowa³y jakie¶ straszne stwory z podziemi i g³êbin. Mieszkañcy kontynentu musieliby siê zjednoczyæ, a jako swoj± g³ówn± siedzibê wybraliby miasto Tawernê.
To taka moja propozycja zarysu fabu³y 8)


IP: Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5    Do góry Wy¶lij ten w±tek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrze¿one.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajduj±cych siê w obrêbie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powi±zane z nimi loga s± zastrze¿onymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materia³y pochodz±ce z serii gier Might & Magic s± wy³±czn± w³asno¶ci± ich twórców i zosta³y u¿yte wy³±cznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry