Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Czar i magia... zieleni?? (Czytany 4532 razy)
Alaron98
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 7


Czy to ptak?Samolot? Nie! To Wuwu!

Zobacz profil
« : 02 Sierpnia 2013, 15:06:04 »
Witam!  :)  Otwieram dział o roślinach ponieważ takiego nie na Tawernie nie znalazłem. Tutaj każdy będzie mógł porozmawiać o roślinach, pytać o ich leczenie, chwalić się swoją kolekcją.

Więc ja pierwszy: Moje hobby to rośliny doniczkowe, w swojej kolekcji posiadam 36 roślinek ( miałbym więcej, ale już się nie mieszczą) w tym  kaktusów, 2 Drzewka Szczęścia, 2 Żyworódki, 1 ale wielką Anginkę, Róże Jerychońską (Zmartychwstanka), Kawa Arabica, 6 Cytrynek, 2 Jabłonie, 2 Grusze, 11 kaktusków i moja ulubiona Muchołówka ( imię to Żitu) inaczej żarłacz łapie owady które przyciąga kolorem do swych pułapek. Owad drażniąc włoski w środku pułapki stwarza ich zamknięcie następnie roślinka trawi i dzięki temu lepiej rośnie. Przez to Żitu w ogóle nie wyjaławia ziemi! 8)

Służę pomocą w leczeniu roślinek, rozmnażaniu czy w wzmacnianiu ich.


IP: Zapisane
,,Czy światło może widzieć ciemność?'' - Alaron98

,,Człowiek głupi patrzy, człowiek wykształcony widzi, człowiek mądry rozumie''

,,Wuwu lubi ciastka, a ciastka lubią Wuwe''
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02 Sierpnia 2013, 16:49:53 »
Widzę, że mamy podobne zainteresowania :). Botanika jest moją pasją od dziecka. Obecnie zajmuję się uprawą roślin owadożernych (Drosera: capensis 'regular form', capensis 'albino', regia, prolifera, adealae, petiolaris, schizandra, nidiformis i jakaś niezidentyfikowana; parę tłustoszy, 2 dzbaneczniki- ventrata i Bloody Mary, kapturnice- flava, leucophylla, alata, psittacina, 2 niezidentyfikowane hybrydy; jestem również w posiadaniu heliamphora midoxa i cephalotus foliccularis). Moją kolejną pasją są storczyki. Głównie Phalaenopsisy, ale mam też Dendrobia, Cymbidium i dużo Cambrii (niezidentyfikowane hybrydy rodzajów Miltoniopsis, Onicidium i Odontoglossum). Marzę o Vandach, Cattleyach i ich hybrydach oraz o Adzie <3.
Uprawiam też rośliny wodne- maszki, paprotniki, Valisneria spiralis, Anubias barteri, Ludwigia palustris i Echinodorus sp..

Zajmowałam się w przeszłości sukulentami i też mam ich sporo, choć stanowczo preferuję bagienko i epifity.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Alaron98
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 7


Czy to ptak?Samolot? Nie! To Wuwu!

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02 Sierpnia 2013, 18:35:28 »
Tak więc Cahan pytanie do Ciebie. Jak uprawiasz rośliny wodne, Słyszałem że niektóre potrzebują większej głębokości, a na niektóre wystarczy np. zwykłe wiaderko po lodach tylko musi być odpowiednio przygotowane podłoże i odpowiednia roślina. To prawda czy plotki? A jeśli to prawda to pomożesz mi? :)


IP: Zapisane
,,Czy światło może widzieć ciemność?'' - Alaron98

,,Człowiek głupi patrzy, człowiek wykształcony widzi, człowiek mądry rozumie''

,,Wuwu lubi ciastka, a ciastka lubią Wuwe''
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02 Sierpnia 2013, 20:26:05 »
Jak to jak, w akwariach. Mój roślinniak ma 12l, drugie 120l (ale to pod ryby robione). Zielsko cały rok stoi pod oknem i to jedyne źródło światła, rozproszone przez storczyki. Podłożem jest piasek kwarcowy, nawożenia brak. Zwierzęta w roślinnym: krewetki Neocaridina heteropoda i ślimaki świderki. Zielsko regularnie kwitnie/tworzy zarodniki.

Niektóre rośliny urosną wszędzie, inne nie. Ale zielsko woli płytkie zbiorniki raczej. Lubią światło i CO2.


« Ostatnia zmiana: 02 Sierpnia 2013, 20:28:57 wysłane przez Cahan » IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Alaron98
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 7


Czy to ptak?Samolot? Nie! To Wuwu!

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 02 Sierpnia 2013, 22:16:57 »
Dzięki Cahan za radę :)  Muszę spróbować i ja również interesuje się ziołami jako że napary, odwary, itd. itp.


IP: Zapisane
,,Czy światło może widzieć ciemność?'' - Alaron98

,,Człowiek głupi patrzy, człowiek wykształcony widzi, człowiek mądry rozumie''

,,Wuwu lubi ciastka, a ciastka lubią Wuwe''
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 08 Września 2013, 18:38:55 »
Tak sobie myślę, że można by temacik reaktywować :). Ostatnio posiałam nasiona papryczki chili, tej małej ostrej. Uprawiał ktoś? Jakie doświadczenia?

A tak z owadożerów, coś specjalnie dla Nikta. Część moich roślin. Zdjęcia co prawda nieaktualne [obecnie są ładniejsze, bo Słonko przygrzało :)]
https://sphotos-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/q71/s720x720/1187158_501840133236525_821625812_n.jpg
https://sphotos-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/q72/s720x720/1185228_501840119903193_1797481991_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/q71/s720x720/1014239_501840679903137_1534186969_n.jpg
https://sphotos-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/q71/s720x720/1146590_501840716569800_1828231326_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q71/s720x720/1185646_501840593236479_205998441_n.jpg


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 08 Września 2013, 20:05:09 »
Ja uprawiałem, była tak ostra, że wizyty w toalecie były niczym tortury w średniowieczu ;P

Cahan, ładne te rośliny, kiedyś mój kolega aby rosiczkę miał, ale babcia wyrzuciła :(. Długo takie owadożerne potwory rosną?


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 08 Września 2013, 20:10:40 »
Dzbaneczniki, heliamphory i cephalotusy długo. Niektóre kultywary muchołówki też.

Za to większość muchołówek, tłustosze, rosiczki i kapturnice rosną bardzo szybko i bezproblemowo.

Zdjęć rosiczek nie wrzucałam bo zamazane wyszły.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
DWito
Mental Giant

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 421


"Jesteśmy tym o co walczymy"

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 09 Września 2013, 19:32:34 »
Gdzie można nabyć takie nasionka owadożerców?

Swoją drogą hodowałem kiedyś arbuzy. Strasznie długi czas kiełkowania w naszym klimacie. Zasiany w lutym (w domu ofc) do sierpnia urósł tylko do rozmiarów dłoni...


IP: Zapisane
"ojtam, ojtam"
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 09 Września 2013, 19:36:57 »
Z nasion to można uprawiać co najwyżej niektóre rosiczki. Z całą resztą wiem, że jest ciężko i kiełkuje to długo. A nawet w wypadku rosiczek-te najszybciej rosnące to pół roku dojrzewają.
Można kupić w sklepach internetowych z owadożerami i od prywatnych hodowców np. na allegro. Ale rośliny z nasion nie są polecane na początek, zwłaszcza zimową porą.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 09 Września 2013, 19:56:35 »
Potrzebuję kogoś mądrego!

http://allegro.pl/bonsai-mega-zestaw-tanio-kliknij-tu-bonzai-i3528648518.html

...myślicie, że coś z tego fajnego będzie? Interesuje się ktoś w ogóle bonzajkami?


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 09 Września 2013, 20:00:03 »
Nie chcę ci nic mówić, ale zanim to zacznie przypominać drzewko to 10 lat minie.

Co do bonsai- byłam w muzeum bonsai, a sama posiadam 3. Z fikusa, z adenium i z czegoś co nie wiem co to jest. Adenium szykuje się do kwitnienia- po raz pierwszy, a zakupiłam je wiele lat temu.

Ogółem- to może być fajne, jeśli masz z tym już dużo doświadczenia, dużo wiedzy i dużo cierpliwości.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 09 Września 2013, 20:01:01 »
Nie mam żadnej z tych trzech rzeczy, więc pozostanę przy moim dziwnym pseudo-bonzaiu :D


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 09 Września 2013, 20:04:03 »
Teraz we Wrocławiu na Zoobotanice powinny być bonsaie. Aż mi narobiłeś smaka Fast, ale z drugiej strony- to wymagające rośliny i wolno rosnące.

Cykl życiowy zwykłej sosny trwa 10 lat.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 01 Grudnia 2013, 15:00:13 »
Przepraszam za post pod postem, ale minęły już prawie 3 miesiące :P

Hoduje ktoś może storczyki? Ciekawią mnie Cattleye, Laelie, Vandy i ich mieszańce wszelakie. I jeszcze jak doprowadzić zimnolubne sabotka i Cymbidum do kwitnienia?

A na dokładkę trochę zdjęć mojej zieleniny  ^_^














« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2013, 15:07:21 wysłane przez Cahan » IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry