Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Gry z najładniejszą grafiką (Czytany 2994 razy)
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« : 28 Listopada 2013, 19:19:27 »
Hej postanowiłem lekko rozruszać nasze forum. Zacznę od tematu, który mnie ciekawi. Jakie według was gry z ostatnich lat mają najpiękniejszą grafikę?
Ja na pewno mimo iż nie grałem w wiele z tych gier to patrząc po internecie wymieniłbym 3 tytuły, które z miejsce rzucają się w oczy:
Battlefield 3 http://www.youtube.com/watch?v=gk6qa2ms9u8
Crysis 3
Wiedźmin 2
No i cała seria Batman Arkham, bo powiedziałbym, że wygląd pierwszego tytułu gacka z 2009 wyprzedza nawet Wiedźka 2, który jak widzicie znajduje się u mnie w zestawieniu, więc można uznać, że gra naprawdę cieszy oko.


« Ostatnia zmiana: 28 Listopada 2013, 19:21:29 wysłane przez Reuel » IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28 Listopada 2013, 19:58:24 »
IMHO pierwsze miejsce dla Skyrima, potem Wiedźmin II i Wiedźmin I. Dosyć wysoko oceniam też Gothic 3, Eragona i Half Life2, gdyż na tamte czasy ta grafika była naprawdę ładna. Obecnie nie powala, ale...

No i jeszcze Far Cry. Pamiętam jak się jarałam tą grafiką :D


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Calvin Candie
Candieland Owner

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 186


Open up your lovin` arms.

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28 Listopada 2013, 20:03:54 »
Cóż, największą rewolucją graficzną był na 100000% Half Life 2, potem Crisis. Dalej już żadna gra nie zrobiła takiej rewolucji, i wątpie żeby zrobiła, ale obecnie ARMA 3 chyba jest najlepsza.


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 28 Listopada 2013, 20:05:17 »
Far Cry.

Miałaś wtedy 9 lat.

Co się dzieje z tą młodzieżą. ;c

A co do tematu - mnie Skyrim grafiką nie powalił, TESy z założenia dawały ogromny teren w zamian za pewne uproszczenia... Jak dla mnie bomba, bo nie grafika o grywalności stanowi.

Deadpool mi przypadł do gustu z nowych gier, Unreal w momencie premiery też cieszył oko... Podobnie Unreal Tournament 2004.

Natomiast większość Warcraftów była graficznie opóźniona w momencie premiery, nad czym ubolewam, bo będę mógł w WC III grać jeszcze tylko 35 lat, a mógłbym 50. ;c


IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 28 Listopada 2013, 20:28:27 »
Ale co masz na myśli? Piękno w pojęciu subiektywnym czy obiektywnym?

Obiektywnie rzecz jasna jest, że najnowsze FPSy mają najpiękniejszą grafikę, ale grafika z Tibii jest dla mnie piękniejsza.


IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 28 Listopada 2013, 20:39:15 »
Ludzie, wy tak czytacie co piszę... pisałem, że temat jest o grach z ostatnich lat. Co do subiektywności i obiektywności to Sylath wymień i z tej strony i z tej. Ja osobiście dodam jeszcze Don't Starve, bo choć gra nie jest szczytem techniki komputerowej to ta rysunkowa oprawa w stylu Burtonowskim jest jedną z najpiękniejszych wśród wszystkich gier jakie widziałem w ciągu ostatnich lat.
http://www.youtube.com/watch?v=ngqnayEy_7Y
http://www.youtube.com/watch?v=fXP4_2qRHng

Co do Skyrima to choć jak dla mnie grafika jest ładna, to obiektywnie patrząc moim zdaniem na tle innych gier wychodzi porządnie, choć nie jest to to, co w grach z serii Crysis.


« Ostatnia zmiana: 28 Listopada 2013, 20:44:33 wysłane przez Reuel » IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 28 Listopada 2013, 20:45:07 »
Reuel, Ty masz 20 lat i dla Ciebie 5 lat to są ostatnie lata...

Ja mam 44 lata i dla mnie 12 lat to są ostanie lata...

Starość nie radość. 8)


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 28 Listopada 2013, 20:50:10 »
Hells nie rób z siebie starego dziadka. Mam rodziców starszych od Ciebie, a mimo to jak użyją terminu "ostatnie lata" to dobrze wiem, że chodzi im o maks 3,4 lata wstecz. No ale jako, że sentyment jest duży, to można też dodać gry w kategorii oceny obiektywnej i subiektywnej w ogólnej historii gier, choć mimo to prosiłbym jeśli już piszemy to odnosić się do każdej kategorii (czyli jeszcze obiektywna i subiektywna ocena gier z ostatnich lat), a nie po łebkach :P

Jeżeli chodzi o gry na przestrzeni historii, to na pewno obiektywnie patrząc jeśli chodzi o wykonanie techniczne to Doom 3 pomimo różnych opinii odnośnie samej gry wyprzedza grafiką większość gier o parę lat.


« Ostatnia zmiana: 28 Listopada 2013, 20:54:28 wysłane przez Reuel » IP: Zapisane
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 28 Listopada 2013, 20:57:51 »
Dla mnie najlepszą graficznie grą jest Don't Starve. Ach, ten wspaniały klimat i wygląd tych wszystkich stworzonek. ^^
Dalej jest u mnie pustka, co prawda obie gry Batmana miały całkiem ładniutką grafikę ale czegoś mi tam brakuje. Chociaż podoba mi się także grafika pewnej gry, która wywołała niemałe oburzenie i liczne głosy mówiące "Jedynka była lepsza", mówię tutaj o Dragon Age 2. Pomimo sporego niedopracowania cieszyła me oczy. te kanciaste kontury aż zmuszają mą skromną osobę do grania, chociaż sam nie wiem czemu.
http://www.youtube.com/watch?v=rh815bm0hos - trailer
http://www.youtube.com/watch?v=lChS4ZJtTXQ - mały fanowski dodatek :)

Jeszcze jest Duel of Champions, gra karciana produkcji Ubisoftu, której graficy coraz lepiej się spisują, o czym może świadczyć dodatek mający niedługo wyjść. Ogólnie nie mam jej nic do zarzucenia (no może poza niesprawiedliwym nerfem Zygfrydzia :()
http://www.youtube.com/watch?v=BCN0-F8HgCs
http://www.youtube.com/watch?v=R84Hxl9Xg4s


« Ostatnia zmiana: 28 Listopada 2013, 21:10:28 wysłane przez Hadras » IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 28 Listopada 2013, 21:00:15 »
No i wiem, że spam, jednak chce żeby wszyscy widzieli, więc odnośniki do jakichś gier mile widziane, bo warto jednak komuś kto nie widział gry dać pokaz jak się dana produkcja prezentuje.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 28 Listopada 2013, 23:22:58 »
Jak ja mówię ostatnie lata to mam na myśli ostatnie dwa - trzy dni.

A zatem.

Nowe gry absolutnie nie zachwycają mnie grafiką, bo ich warstwa wizualna jest zwykle żenująco słaba :P Nie przywykłem też do jarania się Pixel Szmerum Bajerum i tym, że przy DX151 jest widoczna szara mgiełka i jakieś świetliki w tle, a przy DX128 tylko mgiełka. Swoją drogą nie pamiętam, by którakolwiek gra ,,zachwyciła" mnie swoją grafiką.

Na ocenę wizualnej strony zwykle wpływała grywalność - innymi słowy im lepiej w daną grę mi się grało, tym bardziej podobała mi się grafika :P Czyli co? Czyli wg. mnie najlepszą grafikę - najbardziej klimatyczną - z gier z ostatnich lat miał: Crusader Kings II i tyle. Reszta była średnia, bez szału.


IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 29 Listopada 2013, 06:59:04 »
Piszemy "wg", bez kropki, bezbożniku.

Bardzo mi się podoba grafika w Terze, szczególnie dalsze krajobrazy mają piękny efekt, taki artystyczny. Później dam screena, jak załączę grę.

Do najpiękniejszej grafiki, to sądzę, że będzie to Crysis 3. Jednak patrząc, jak cena tej gry szybko spadła, wnioskuje, że poza grafiką nic sobą nie reprezentuje. Battlefield 4 wydaje mi się mieć trochę gorszą.

Z tych, w które grałem, to Crysis 2 i Battlefield 3. W BF3 wybuchy są trochę słabej jakości, ale i tak całokształt wygląda zacnie, nawet na moim komputerze z nie najnowszą kartą Radeon 6790 i  4 jajowym prockiem od AMD, mogę grać na ultra z akceptowalną ilością klatKÓW. (dzięki Fast za poprawę)

PS Gra ktoś w to?


« Ostatnia zmiana: 29 Listopada 2013, 14:04:23 wysłane przez Sylath » IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 29 Listopada 2013, 13:32:35 »
Nie, nie gram. Lepiej popraw tę końcówkę przy wnioskowaniu Sylasty  ;>

Swoją drogą grafika w Battlefieldzie 3 jest nieco taka... taka z wewnętrznym fuj. Nie tak plastikowa jak w Call of Duty, ale jakoś tak sztucznie przykurzona... Z tymże to tak chyba miało być.

W Battlefielda 4 nie grałem i nie widziałem. Ponoć ładne.


« Ostatnia zmiana: 29 Listopada 2013, 13:37:41 wysłane przez Fast » IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 29 Listopada 2013, 14:18:07 »
Pytanie było, czy ktoś w to gra. Nie, czy ktoś w to nie gra.

O ten błąd ci chodziło, bo żadnego innego nie widzę?


IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 29 Listopada 2013, 14:39:58 »
Chodziło mi o ,,ę" przy ,,wnioskuje", ale też spoko :D

Fakt, pytanie było inne, ale moja osoba wnosi zbyt wiele do dyskusji, by nie brać jej zdania pod uwagę ^ ^

Nie odchodząc od tematu:
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=12454
Ta gra ma jeszcze całkiem ładną grafikę  :)


IP: Zapisane
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry