Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Bohaterowie- nasze typy, ulubieńcy (Czytany 2132 razy)
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« : 17 Czerwca 2011, 21:30:33 »
Jak zwykle duży dziw, że nikt nie założył wątku takiego. Przejdę jednak do sedna: Jakich lubicie bohaterów, w sensie, o których wam się czyta/ lub ogląda najchętniej: o jakiś podłych łotrach co chcą zawładnąć światem, czy może o jakimś szaraczku co nie jest zbyt ważną postacią, a może wybrańców? Jaki jest wasz ulubiony bohater fantastyczny? Co powinien mieć bohater, który was interesuje (np: powinien nie być zbyt potężny, przezywać wzloty i upadki w miłości<ale nie odwalać "mody na sukces">, itd.)

Jeśli temat, był a ja głuptasek nie zauważyłem to wiadomo co :/


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 17 Czerwca 2011, 22:29:29 »
Ja uwielbiam skomplikowane postacie: nie za dobre i niezbyt złe. Mające swój charakter i styl życia. Więcej niż jedna twarz, wynikającą z przeszłości i sekretów głęboko w postaci ukrytych. Wędrowcy idący w stronę tylko im znaną. Takie są zawsze intrygujące, ciekawe i nieprzewidywalne.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

ComBOSS2012

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 57


Demonolog

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 17 Czerwca 2011, 23:21:39 »
Moim faworytem wśród bohaterów fantasy jest Gimli. Bardzo ciekawa postać, cenię go za poczucie humoru, oraz awanturniczy charakter. Mimo, że jest stereotypowym krasnoludem, coś go wyróżnia. Jest porywczy, niechlujny, ale czasami w obliczu zagrożenia zachowuje zimną krew i jest opanowany. lubię go za tą zmianę nastrojów. Jego utarczki z Legolasem pokazują jego prawdziwy charakter. Gimli potrafi być oddanym przyjacielem.
Jeśli chodzi o LOTR to lubię też Gandalfa.
Z innych utworów wymienić można jeszcze Geralta, który zdecydowanie nie jest biało-czarną postacią i skrywa pod siwą czupryną wiele mrocznych tajemnic.


IP: Zapisane
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 17 Czerwca 2011, 23:25:56 »
http://www.tawerna.biz/forum/index.php?topic=3656.0
Wydaje mi się, że było ;]


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 17 Czerwca 2011, 23:47:36 »
Tam jest o bohaterach, tu o typach bohaterów.
Lubię postacie wielowymiarowe, dynamiczne, takie których nie da się opisać w paru zdania, najlepiej takie w których ciężko określić za co się je lubi.



IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 18 Czerwca 2011, 00:07:10 »
Ja lubię bohaterów dynamicznych, a już najlepiej Polskich. Zwłaszcza tych, którzy są patriotami. Do gustu przypadł mi Andrzej Kmicic z Potopu. Bohater, zmieniający się z warchoła i zabijaki, w przykładnego patriotę i oddanego obrońcę ojczyzny, był tak wierny krajowi, że wolał uratować kraj od swojej ukochanej.... i takie tam inne. ( trzeba poczytać, ale książka jest ciężka, zwłaszcza, jak się wcześniej mało czytało). Co do fantasy, no to postać Geralta z Rivii, bohater typowo mroczny, posiadający swoje mocne zdanie i poglądy na temat wszystkiego...


IP: Zapisane
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 18 Czerwca 2011, 00:56:32 »
W takim razie moje ulubione postacie to typ krasnolud. Zapity, rubaszny, patrzący głównie na optymistyczną stronę życia, choć potrafi być cyniczny. Wali prosto z mostu bez owijania w bawełnę i żadnych wzniosłych słów, przykładowo rycerz zawołałby "Do ataku, po chwałę i zwycięstwo, za króla i kraj!", a krasnolud "Zap***dalać na nich!".
Jeśli już o tym mówimy nie lubię postaci nadętych, honorowych rycerzy z tymi ich wzniosłymi sloganami i zawiłą mową w której trudno się połapać.
Geralta też nie lubię. Wieczny pesymista, tylko się smuci, nie potrafi nic zrobić oprócz rąbania mieczem i swoje cele osiąga głównie dzięki szczęśliwym przypadkom i przyjaciołom, którym każe spadać co kilka rozdziałów.
Za to lubię Gandalfa. Niecierpliwy magik, który potrafi zbesztać za drobny błąd, choć tak naprawdę ciepły i przyjacielski. Poza tym może miotać fireballe i pioruny.
Czarne charaktery i inne mroczne postacie również mają coś w sobie. Na przykład Severus Snape z drwiącym uśmiechem na twarzy i ironią w głosie, który znęca się nad najbardziej znienawidzonym uczniem pałając do niego nienawiścią. Dodatkowo spryt i przebiegłość oraz ta ciemna nora w lochach...
Mogę wymienić jeszcze Sarumana. Wielkie ambicje, marzenia i plany, spryt i przebiegłość, możliwość owinięcia sobie każdego wokół palca i gotowość do natychmiastowej zdrady. Jątrzenie i podjudzanie do złego. Ale jednocześnie wybuchowy i potrafiący stracić panowanie nad sobą w najmniej oczekiwanym momencie. W swoich planach zapomina o jednym ważnym szczególe, który zrujnował potęgę jaką zbudował.
No i oczywiście tak ekscentryczne i charakterystyczne postacie jak Jack Sparrow, który niby z każdym się przyjaźni, ale tak na prawdę w każdym ma wroga, który łamie wszelkie reguły, zasady i prawa, który może wykaraskać się z najcięższej opresji, a jednocześnie jest tchórzem i zdrajcą. I jego wisielcze poczucie humoru. Świetny jest.


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 18 Czerwca 2011, 07:54:15 »
http://www.tawerna.biz/forum/index.php?topic=3656.0
Wydaje mi się, że było ;]
EE :/ To niech zadecydują admini, albo niech połączą wątki, albo po prostu zostawią ten.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry