Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 5 6 7 [8] 9    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Najcięższy przeciwnik (Czytany 41952 razy)
Mohikanin

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 701


Zobacz profil
« Odpowiedz #105 : 29 Stycznia 2009, 13:47:46 »
No to bardzo się cieszę, że mogłem pomóc.


IP: Zapisane

srebrnylew

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 4

Zobacz profil
« Odpowiedz #106 : 15 Marca 2009, 14:00:25 »
Z nekropolis jest dużo problemów i troche z Inferno bo Nekropolis sie ciągle wskrzesza a Inferno przywołują sobie jednostki ,ale Inferno ma 1 słaby punkt jak walczyłem w ostatniej misji w kampani Wola Ashy mój bohater był wtedy dobry bo miał siłe czarów 41 wytukłem orlando bo dawalem na jego istotki czar szał


IP: Zapisane
Mantykor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 435


Zobacz profil
« Odpowiedz #107 : 15 Marca 2009, 21:18:15 »
Czar szał działa skutecznie nie tylko na demony, a poza tym trzeba mieć bohatera z magią mroku odpowiednio rozwiniętą i znaleźć ten czar. Poza tym taką siłę czarów jak wymieniłeś prawie nie da się zdobyć w zwykłej grze, co najwyżej pod koniec kampanii.


IP: Zapisane
snajper92

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #108 : 28 Marca 2009, 21:20:24 »
Czytaj dokładniej, proszę. Wszystkie te obliczenia są proporcjonalne! Zawszę sumowałem statystyki 7 Łowczych i 1 Tytana. Dlatego Tytan jest lepszy od Łowczych. mniej-więcej w proporcjach 5/4.

Zgoda, uwzględniłeś przyrost tygodniowy. Ale żeby dobrze je porównać musiałbyś też porównać ich ceny i różnicę poziomów, czego nie zrobiłeś. Równie dobrze można porównać 7 Zabójców z 1 Aniołem... (Przyrost Zabójcy taki jak Łowców) Porównaj Łowców z Golemami, jednostkami tego samego poziomu, albo Anioły z Tytanami.


IP: Zapisane
Mantykor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 435


Zobacz profil
« Odpowiedz #109 : 29 Marca 2009, 13:06:11 »
No dobra! Ale nie pytacie, które jednostki są stosunkowo najcięższe do pokonania na danym poziomie, tylko pytaliście o najpotężniejszych jednostek strzeleckich no to ja wam mówię, że Tytani są w tym lepsi od Myśliwych. Nie wiedziałem, że uwzględniacie cenę jednostek, bo przedstawia się następująco:
3300 zł + 2 kryształy  Tytan
190 zł x 7 = 1330 zł    Wielcy Łowczy
Wiem, że na Tytanów trzeba sporo zapracować, bo potrzebny jest budynek jednostek 7 poziomu w akademii co wymaga sporej rozbudowy miasta, łatwiej tytanów zastawić inną jednostką i dają więcej punktów doświadczenia wrogom po zabiciu, ale i tak Tytan będzie jako jednostka strzelecka nieco lepszy, bo przesadziłem chyba z tym, że proporcje Tytan/Wielki Łowczy są jak 5/4, Tytani są lepsi, a Wielcy Łowczy wygrywają z mimi tylko w kilku dziedzinach.


« Ostatnia zmiana: 29 Marca 2009, 13:10:09 wysłane przez Mantykor » IP: Zapisane
snajper92

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #110 : 29 Marca 2009, 13:56:54 »
Masz rację, ale tak będzie tylko w sytuacji, kiedy 1 Tytan będzie się bił z 7 Łowcami, a wiadomo, że tak nigdy nie będzie. Nawet kiedy Sylvan gra przeciwko Akademii, i tak stosunek Łowców do Tytanów jest większy niż 7 do 1, bo bohater Sylvanu zacznie gromadzić Łowców wcześniej niż bohater Akademii (szybciej uzyska do nich dostęp). Poza tym nie uwzględniłeś inicjatywy, która ma kolosalne znaczenie w walce. W bitwie Akademia vs Sylvan Łowcy zaatakują pierwsi i poważnie uszczuplą ilość Tytanów, a jeżeli są to Wielcy Łowczy, to strzała ochrony znacznie opóźni ruch Tytanów, przez co mogą oni zostać zaatakowani przez inne jednostki Sylvanu. Nie wiem czy coś po nich w takim wypadku by zostało...
@edit
Inicjatywa Tytanów i Wielkich Łowczych jest taka sama, ew. Mistycznych Łuczników jest większa ale i tak nie daje gwarancji na szybszy ruch.
Racja, mój błąd. Jak ostatnio grałem Sylvan vs Akademia to miałem pierścień przyspieszenia i Łowcy strzelali szybciej niż Tytany xD


« Ostatnia zmiana: 29 Marca 2009, 17:45:44 wysłane przez snajper92 » IP: Zapisane
Mantykor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 435


Zobacz profil
« Odpowiedz #111 : 29 Marca 2009, 17:04:02 »
Inicjatywa Tytanów i Wielkich Łowczych jest taka sama, ew. Mistycznych Łuczników jest większa ale i tak nie daje gwarancji na szybszy ruch.

Ale masz rację, rzeczywiście nie uwzględniłem tego, że Łowczych będzie więcej, no chyba że ich się straci przez grę, bo są mało wytrzymali ale i tak będzie ich dużo...

Wychodzi na to, że łucznicy Sylvan będą nieco potężniejsi od Tytanów.


IP: Zapisane
Markal Wielki
Rysownik

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 248


Nie, nie wróciłem xD Ale se tu czasem zaglądnę ;>

Zobacz profil
« Odpowiedz #112 : 29 Marca 2009, 21:35:18 »
Na pewno silni, na pewno. Wystarczy że ktoś do nich podejdzie walnie z glana i już nie mogą strzelać, a i wręcz nie zawojują.
Tytan natomiast posiada obie te cechy, że i strzela dobrze, i dobrze walczy wręcz, ponadto Uderzenie Błyskawicy i Odp. na kontrolę umysłu, a więc nie warto porównywać grupy jednostek 3 poziomu z pojedynczym 7-lvlowcem.

Zresztą i tak:

Tytan 1 x 40-70 = 40-70 > Wielki Łowczy 7 x 5-8 = 35-56 ;P


IP: Zapisane
Banan wszyscy!
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #113 : 30 Marca 2009, 15:31:40 »
No ale tytanów masz np. 25 a łowczych 1000.


IP: Zapisane
Mantykor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 435


Zobacz profil
« Odpowiedz #114 : 30 Marca 2009, 19:25:27 »
Markalu, zapomniałeś, że Wielcy Łowczy strzelają dwukrotnie i ogłuszają, a zresztą co ja będę tłumaczył, po prostu sprawdź na poprzednią stronę, tam porównałem pod różnymi względami Tytana i Wielkich Łowczych.


IP: Zapisane
snajper92

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #115 : 30 Marca 2009, 22:22:20 »
A ja miałem problemy w podstawce, na łatwym  :niepewny: z Przystanią!!!  :P
Grałem Demonami i miałem niezłą armię a tu nagle przychodzi siedemnastopoziomowy  Klaus z armią 6 Archaniołów, 23 Paladynów, 50 Inkwizytorów, 50 Królewskich Gryfów, 210 Krzyżowców, 700 Strzelców Wyborowych i około 414 Szeregowych!!!

Może i nie jesteś nowicjuszem, ale za wolno się ruszasz. Komputer w kampaniach zazwyczaj ma więcej zamków niż Ty, więc po jakimś czasie wybiega z bardzo silną armią. Ja kiedyś tak samo jak Ty czekałem w zamku i zbierałem armię, jednak armia komputera często rośnie szybciej niż gracza. Zatem w kolejnych kampaniach i potyczkach radziłbym Ci nie zwlekać zbyt długo.Najlepszą obroną jest atak.  Najlepiej opuścić zamek w 2, góra 3 tygodniu a potem wrócić do niego tylko raz czy dwa po uzupełnienie i awansowanie armii. Uwierz, dla doświadczonego bohatera dużo jednostek nie trzeba.

Zamek rozbudowałem do maks.

Nie zawsze warto jest tracić kasę na wszystko co można zbudować w zamku, bo nie wszystko jest w danej misji użyteczne.

P.S. Cytowany post może i stary ale często ludzie popełniają taki błąd z "kampieniem" więc ta uwaga może się przydać :P


IP: Zapisane
Mantykor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 435


Zobacz profil
« Odpowiedz #116 : 30 Marca 2009, 22:44:28 »
Mój kolega robił podobnie, że przez kilka tygodni czekał w mieście rozbudowując wszystko na maksa i zbierając armię... w ostatniej misji kampanii Gotaia (miał jednen zamek a wrogowie chyba 8, nawet nie zajął bliźniaczego miasta orków). Jak mu potem szeregiem przychodzili bohaterowie, u których 500 arcymagów lub 140 Tytanów (!!) to normalka.

Trzeba szukać słabych punktów, likwidować najlepszych bohaterów wroga póki są proporcjonalnie słabsi i przejmować ich artefakty, zbierać doświadczenie.


IP: Zapisane
Markal Wielki
Rysownik

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 248


Nie, nie wróciłem xD Ale se tu czasem zaglądnę ;>

Zobacz profil
« Odpowiedz #117 : 30 Marca 2009, 23:21:55 »
A ja jakoś, robię tak, że nie spieszę się z zajmowaniem miast, mimo wszystko jednak bez większych strat wychodzę z walk ;P.

Gorzej z oblężeniami, mając armię 3 razy lepszą niż nieprzyjaciel, to on zawsze ma większy level i statystyki przez co takie 50 Sukkubusów może ci zabić nawet 4 Władców Burz, przy sprzyjającym szczęściu czasem i 8-9 dodam jeszcze iż w walce wręcz, a na dystans to łohohoho O.o
Zresztą jeszcze problem z murami i fosą, gdzie fosy typu: Sylwan, Akademia bądź Forteca sprawiają małe problemy.

Strasznie wnerwiające jest też zajmowanie Nekropolis, gdzie nie dość, że bohater rzuca 5000 klątw na raz, to jeszcze fosa jest zbugowana i jak tylko na nią kliknę to mi się gra wyłącza...


IP: Zapisane
Banan wszyscy!
kacpermit
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 142


Zobacz profil
« Odpowiedz #118 : 01 Kwietnia 2009, 20:21:42 »
Moja najcięższa walka:

przeciwnik ma 100 sukub władczyni, 1000 szkodników, zmory 50, 25 czarty pomioty
 a także arcydemonów 10 i 10 arcydiabłów
 A bohater ma szczęście+ 3 morale +3


A ja miałem 25 dzikich entów 2 smoki zielone 10000 nimfy 60 druidów i 100 myśliwych artewnych

Bohater szczęście -1 morale +3

straty moje 25 enty 2 smoki 10000 nimfy 60 druidów 85 myśliwych artewnych


IP: Zapisane
snajper92

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #119 : 01 Kwietnia 2009, 21:50:18 »
A ja miałem 25 dzikich entów 2 smoki zielone 10000 nimfy 60 druidów i 100 myśliwych

Heh z taką ilością nimf nie widzę problemu, ale bardzo to nieproporcjonalne w stosunku do liczby innych jednostek.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 [8] 9    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry