Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 2 3 [4] 5    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Biedne Nekropolis... (Czytany 26128 razy)
Asir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718


God Killing Spear

Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 04 Sierpnia 2008, 21:12:12 »
Nekropoliss wcale nie jest dobre tylko w pozyskiwaniu jednostek po bitwie ale nie zapominajcie również że ta rasa jest najlepsza obniżaniu morali,inicjatywy obrony i ataku u wrogich jednostek.


IP: Zapisane
Fan anime Bleach.
Widmo3

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 05 Sierpnia 2008, 11:16:46 »
Nekropolia w Heroes 5 utracila trochę wedlug mnie. w Heroes 3 szkielety stanowiły potężną armie a w H5 to szkielety stanowią mięso armatnie.


IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 05 Sierpnia 2008, 11:19:25 »
W H5 alternatywy szkieletów są dość silne i w moim przypadku mięso armatnie stanowią duchy ( ta niewidzialność czasem się przydaje )


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Kupojad

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 05 Sierpnia 2008, 11:42:44 »
Jak na moje to necropolis jest super. Wszyscy mówią (przynjamiej ci z którymi gram) że tym nie idzie grac, ze jest słabe i do niczego.Ja tam grajac necropolis babką od zombi załatwiłem sylvan grający ossirem, niby nie do wygrania ale jednak.W tej alnternatywie to szkielety nie sa zadnim miesem armatnim one poprostu rypią jeszcze jak sie ma witalnosc i szał bersekra to moga takich szkód narobic jak mało kto w koncu ma sie i z 1k ;D



IP: Zapisane
Maciek z klanu rządzi!!!
otton

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 05 Sierpnia 2008, 12:40:59 »
Ja tam grajac necropolis babką od zombi
Chodzi o Orsona? To nie jest babka. XD
Ja tam grajac necropolis babką od zombi załatwiłem sylvan grający ossirem, niby nie do wygrania ale jednak.
Żeby to wygrać musiałeś mieć frenzy lub puppet master lub grać z kimś o wiele słabszym od siebie, bo Orson jest słaby. Ewentualnie dezorientację, ehh uwielbiam widok łuczników walczących w zwarciu... Ale to tylko z komputerem.  :D Sylvan to bardzo silny zamek, ze względu na jednostki, bohaterowie do kitu, pierwszorzędna obrona - ok, drugorzędna wiedza - po co? Chyba do impregnowanej balisty i strzały, ale co z tego, że łowca strzeli sześć razy na turę lodowym promieniem i zada 1K obrażeń (mając druidów z przelaniem mocy), gdy nekrus ochroni swoich liszy przed kilkoma tysiącami damage i zada je druidom, którzy dodatkowo skontratakują Łowczych?  :D
W H5 alternatywy szkieletów są dość silne i w moim przypadku mięso armatnie stanowią duchy ( ta niewidzialność czasem się przydaje )
Dobry pomysł, przeciwnik zajmuje się duchami, ty je wskrzeszasz (ok. 35 na turę), i ostrzeliwujesz jednostki wroga liszami, ewentualnie wspomagasz hirka we wskrzeszaniu, wróg nie ma szans. Sam też tak robię...  8)
Nekropolia w Heroes 5 utracila trochę wedlug mnie. w Heroes 3 szkielety stanowiły potężną armie a w H5 to szkielety stanowią mięso armatnie.
Chodzi o Dzikie Hordy? (Bo w podstawce i kuźni armia szkieletów dodatkowo strzelała i była silniejsza od tej z trójki)
No, dobra, nie ma już poszerzania swojej armii o szkielety w ilości 500 na tydzień, ale w zamian istnieje możliwość wskrzeszenia 6 kostuch tygodniowo...  ;) Armia jest  bardziej zbilansowana, bo raz ożywiasz szkielety, raz wampiry, jeszcze innym razem duchy.  :)
Nekropoliss wcale nie jest dobre tylko w pozyskiwaniu jednostek po bitwie ale nie zapominajcie również że ta rasa jest najlepsza obniżaniu morali,inicjatywy obrony i ataku u wrogich jednostek.
Zgadzam się w 100%. Nekromanta robi z armii przeciwnika galaretowatą masę, innymi słowy zrównuje jednostki przeciwnka ze swoimi.  ^_^


IP: Zapisane
"Mamy megapandę mówiącą w języku, tatarskich krzeseł,, koalę mówiącą w języku australijskich stołów, co teraz?! Piesek preriowy mówiący w języku rumuńskich żyrandoli?!"

"Asha uses all!"
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #50 : 08 Sierpnia 2008, 17:11:21 »
Dyskusja o Sylvan została przeniesiona tutaj
http://www.homm5.info/forum/index.php?topic=2895.0


IP: Zapisane
korialstrasz

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 27 Lipca 2009, 15:53:41 »
ech jak dla mnie nekropolia to najlepszy zamek, chcialbym nim grac przez neta ale nie umiem, pomoze ktos??


a teraz na temat:

nekropolis nie jest biedne tylko miazdzace, przeciez skowytem banshe mozna na luzie zmniejszyc morale przeciwnika o 7, wiec nawet dowodzenie nie ma szans....
 ;D                                                                                                                        ;D

« Wiadomość doklejona z: 27 Lipiec 2009, 15:52:49 »

tzn. chodzilo mi o to ze nie wime co to kod internetowy....



IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 27 Lipca 2009, 16:26:19 »

nekropolis nie jest biedne tylko miazdzace, przeciez skowytem banshe mozna na luzie zmniejszyc morale przeciwnika o 7, wiec nawet dowodzenie nie ma szans....
 ;D                                                                                                                        ;D


Jak ty robisz, że skowyt banshee zmniejsza morale przeciwnika o 7  ;>, bo o ile pamiętam, to może max odebrać 2 morale, szczęście i 20% inicjatywy przy pewnym secie. Dokładnie nie pamiętam nazwy, ale w skład jego wchodziły: peleryna cienia śmierci, pierścień nieskruszonych, amulet nekromacji, laska piekił


ps. kod internetowy masz z tyłu instrukcji, należy go wpisać w okienko pojawiające się podczas wybierania gry wieloosobowej.


« Ostatnia zmiana: 27 Lipca 2009, 16:37:11 wysłane przez Sylath » IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Ireth

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 455

Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 27 Lipca 2009, 16:56:42 »
bo o ile pamiętam, to może max odebrać 2 morale, szczęście i 20% inicjatywy przy pewnym secie.
Ale można zdobyć Skowyt Grozy i wtedy Skowyt Banshee zmniejsza morale o 6.


IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 27 Lipca 2009, 17:11:19 »
Ale najpierw trzeba mieć tą zdolność, a nie jest jej tak łatwo zdobyć, zresztą jak każdej zdolności ostatecznej, wiec koliastrasz tak na "luzie" nie zmniejszysz morali.

A według mnie nekropolis jest bardzo potężnym zamkiem, ale i trudnym w opanowaniu. Nekromanta  'bawi" sie w negatywny sposób statystykami jednostek wroga, po walce wskrzesza jednostki, a na dodatek, gdy zdobędzie zamek może z rekrutować i zamienić jednostki na nieumarłych. Prawda jednostki są słabe, ale wraz z dużym przyrostem i wymienionymi wyżej zaletami góruje nad innymi.


« Ostatnia zmiana: 27 Lipca 2009, 17:22:05 wysłane przez Sylath » IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
korialstrasz

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : 27 Lipca 2009, 18:08:13 »
mówiłem że na luzie, bo zawsza jak gram to to mam.... i wielkie dzieki Sylath:))



IP: Zapisane
stasieczek11

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 28

Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : 27 Lipca 2009, 22:07:41 »
No nie wiem, czy takie biedne jest to nekropolis.
Zrobilem taki mały teścik aby pokazac, ze nekropolis wcale nie jest takie slabe.
W edytorze stworzyłem naadira i wygnala (odpowiednio 30 i 33lvl).
Umiejętności, które dobrałem są tutaj: http://img204.imageshack.us/img204/2082/beztytuuoxc.jpg
Jesli chodzi o jednostki to: nekromanta ma 10-krotny przyrost a wygnal ma 20-krotny przyrost.
Wygnal ma magie swiatła + wszystkie czary z magii swiatła, natomiast naadir wszystkie czary przywolania i mroku.
Tutaj zamieszczam replay z mojej bitwy (z komputerem na heroicznym): http://www.speedyshare.com/453305180.html

Oczywiscie gdybym grał z ludzkim przeciwnikiem to bym przegrał, ale z komputerem daje radę.

Pozdro

EDIT:
Wygnala można pokonać tylko 90 duchami :)   http://www.speedyshare.com/707316760.html


« Ostatnia zmiana: 28 Lipca 2009, 08:03:02 wysłane przez stasieczek11 » IP: Zapisane
HoMM5.info - Tawerna - 100% Heroes of Might and Magic V, IV, III, II i I[/center]
Razenroth

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 84


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : 28 Lipca 2009, 11:55:49 »
Necropolis nie jest ani lepsze, ani gorsze od pozostałych Zamków, można nim wygrać z każdym Zamkiem i każdy Zamek może je rozwalić. Na początku Necromanta jest najsłabszy, gdyż jego armia jako jedyna nic nie robi( Szkilety łątwo podają, a Zombie nie dojdą) Po uzyskaniu Kościanych szkieletów i Duchów uzyskuje przewagę, którą bez powrotnie traci gdy pozostałe miasta opracowywują swoje ,,duże jednostki,. Necropolis posiada najgorszą(lecz nie najsłabszą, od Chłopa jednak walczy lepiej) nieulepszoną jednostkę 1 poziomu(która nadrabia to ulepszeniami i liczebnością), najgorszą jednostkę 2 poziomu(Ale mogą stanowić ratunek, jak wszystko inne padnie) i najgorszą jednostkę 7 poziomu(ale nikt mi nie powie że Kościany Smok do niczego się nie nadaje, nie powiem, w tłoku napewno ujdzie) Za to Lisze i Upiory są świetne! Zaś wskrzeszenie to świetna zdolność, z drugiej strony, z reguły na polu walki oddziały Necopolis z reguły walczą słabiej niż ich konkurenci. Zwłaszcza widać to podczas walki z Inferno, które robi regularne ostateczne rozwiazanie, rozpoczynając masakrę, zanim nawet rozpoczenie się bitwa(duże możliwości robienia masowych ataków). Brakuje też premii do Morale, która zostaje nagrodzona niematerialnością i obniażaniem Moral. Reasumująć: Necropolis nie jest porażką, to Dobry Zamek, ale nie dominuje nad żadnym innym. Co prawda nim nie gram, ale to jest raczej spowodowane monotonnością( nic tylko w kółko wskrzeszenie i wskrzeszenie, nudaaaaaaaa)



IP: Zapisane
Nie gram by grać, gram by wygrywać
Ireth

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 455

Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : 28 Lipca 2009, 12:06:45 »
Tutaj zamieszczam replay z mojej bitwy (z komputerem na heroicznym): http://www.speedyshare.com/453305180.html
Oczywiscie gdybym grał z ludzkim przeciwnikiem to bym przegrał, ale z komputerem daje radę.
O kurczę, od zawsze komputer w bitwach gra słabo, ale to co tutaj jest to totalna porażka! To było na heroiku? To u mnie łatwy jest już trudniejszy :)

PS Czy u Was też zamiast Wygnala stoi Kryształowy Smok, czy może to błąd mojej maszyny/programu? ;D






IP: Zapisane
stasieczek11

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 28

Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : 28 Lipca 2009, 13:21:32 »
PS Czy u Was też zamiast Wygnala stoi Kryształowy Smok, czy może to błąd mojej maszyny/programu? ;D

Nawgrywałem sporo paczów (chcąc miec kampanie), ze skutkiem ubocznym jest w/w wyngaal pod postacią smoka.

Cytuj
O kurczę, od zawsze komputer w bitwach gra słabo, ale to co tutaj jest to totalna porażka! To było na heroiku? To u mnie łatwy jest już trudniejszy
Wystarczy wiedzieć jak sie zachowa komputer i dostosować do niego taktykę (np. majac przewage liczebną oraz posiadajac 2 strzelców komputer zawsze bedzie czekal, az ty do niego przyjdziesz)
Zobacz edita mojago posta, pokonalem tam wyngaala 90 duchami ;)


« Ostatnia zmiana: 28 Lipca 2009, 13:31:07 wysłane przez stasieczek11 » IP: Zapisane
HoMM5.info - Tawerna - 100% Heroes of Might and Magic V, IV, III, II i I[/center]
Strony: 1 2 3 [4] 5    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry